Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

• USA Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities (více)
Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2022, 7 h 24 min (Minutáž: 37–63 min)

Předloha:

H.P. Lovecraft (povídka), Michael Shea (povídka) (více)

Guillermo del Toro (průvodce), Tim Blake Nelson, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Crispin Glover, Peter Weller, Andrew Lincoln, Rupert Grint, Eric André (více)

Epizody(8)

Mrazivá hororová kolekce osmi úžasně vizuálně propracovaných příběhů plných hrůzy, kterou vytvořil Guillermo del Toro. (Netflix)

Sancty

Plusom i mínusom obdobných antológií je ich pestrosť. Je teda takmer vylúčené aby sa zapáčili ako celok. Ani táto samotným Del Torom zastrešená nie je výnimkou. Práve jeho meno je najsilnejším magnetom, ktorý má silu pritiahnúť širokú pozornosť. Teda niečo podobné ako v prípade Hitchcocka. Ale na rovinu, ani jeden z nich sa nepriblížil k legendárnemu Keeperovi. ()

*CARNIFEX*

Vizuálne sú všetky epizódy zvládnuté na výbornú. Jedna je dejovo nadštandard, 3 podpriemer a 4 čisto priemernou, žánrovou záležitosťou. No a prečo z toho nemohlo zísť niečo lepšie? No lebo za touto "Guillermo-vov krabicou s pičovinami", plnou nie tak úplne vydarených poviedok, stoja prevažne hororový trolovia, ktorí takmer za celú svoju filmársku kariéru, nenatočili žiadny kvalitný, žánrový snímok, respektíve keď aj natočili, stáli úprimne povedané úplné za hovno. Každá epizóda má hodinu, divák musí čakať ako kokot do takmer úplného konca, aby sa konečne aspoň čohosi dočkal, čo si povedzme na rovinu, asi tiež nebude najlepšou vizitkou. Nie, nie je to vyslovene márne, no ako už napísal sám veľký Jakub, toto je taká nemastná-neslaná Netflix-čina, ktorá sa ako ostatné za poslednú dobu, z ničoho nič objavila bez toho, aby mala aspoň ako taký zmysel. ()

tron

Projektov, ako je Kabinet kuriozít Guillerma Del Tora, sú mraky, ale najbližšie má asi k legendárnemu Alfred Hitchcock uvádza, kde tiež čo diel, to uzavretý príbeh a jednotlivé kusy uvádzal slávny žánrový režisér s nadváhou, tentokrát samozrejme milovaný režisér zbožňovaných peciek Faunov labyrint a Princ bez kráľovstva (aj keď na môj vkus sú jeho úvodné vstupy prikrátke). Vydarený hororový seriál ponúkajúci okrem skvelej atmosféry skúsených režisérov (David Prior – The Empty Man, Keith Thomas – nová Podpaľačka, Ana Lily Amirpour – Castle Rock, Jennifer Kent – Babadook, Vicento Natali – Splice, Guillermo Navarro – seriál Hannibal) a perfektných hercov (Essie Davis, Tim Blake Nelson, Crispin Glover, F. Murray Abraham, Peter Weller, Ruper Grint, ale najlepší dojem na mňa zanechal Andrew Lincoln, ktorému Guillermo umožnil prekrásne sa prezentovať v nádherne civilnej podobe). Temné lesy, cintoríny, podzemie, opustené ostrovy, strašidelné domy, vraždiace krysy, prízraky, temné mocnosti, mimozemšťania, mrazivé tajomstvá, márnice, pitvy. V horách šialenstva je jedným z najznámejších textov jedného z najslávnejších hororových autorov H.P. Lovecrafta, Guillermo o jej sfilmovanie celé roky usiluje, zatiaľ bez úspechu, a tak si to vynahradil aspoň v tomto projekte, kde sa sfilmovania dočkali hneď dva Lovecraftove texty. Paradoxe, tie hodnotím ako najslabšie súčasti (ale aj ony majú k podpriemeru riadne ďaleko). Najpozitívnejší dojem na mňa urobil asi predposledný diel s Petrom Wellerom a posledný diel o manželoch-ornitológoch na opustenom ostrove skúmajúcim vtáctvo. ()

Narya89

Mám ráda hororové povídky, například od Koontze, Kinga, apod., nicméně tento seriál není hororový, ale pouze nechutný. SPOILER ALERT: Hnusné obrazy s démony, názorné pitvy lidí, zombie, jakýsi hadovitý ďábel a odporné rituály, ženská co se jí loupe kůže, dokonce hlava dítěte pečená v troubě? Vydržela jsem pět dílů, víc opravdu nezvládnu, nemám na to žaludek. ()

Silviaxx

Prečo nie? Na to, že nemám v obľube poviedkové filmy alebo seriály, tak musím povedať, že toto sa mi páčilo. Samozrejme, ku každej poviedke treba pristupovať s maximálne otvorenou mysľou, keďže tu skloňujeme aj p. Lovecrafta. Kvitujem, že dejové línie sa odohrávajú v rôznych časových obdobiach, a že v nich nájdeme "subžánrový koktejl" - aj nejaké to gore, ducharinu, mystiku, príšery, "nekrofíliu" a podobne. Pri vhodnom nastavení je možné si užiť každú jednu časť a za mňa ma ani jedna z nich nenudila. ()

• V epizodě zazní celkem 6x slovo „fuck“. (noelcoward73)
  • Seriál měl mít původně název „Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight“. (Arigato)

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení