Greg a Pam se chtějí vzít. Než k této události dojde, je vhodné seznámit rodiče obou snoubenců. K tomu se perfektně hodí společný víkend na ostrůvku rodičů Grega na Floridě. A tak Greg a Pam odlétají k rodičům Pam, aby je vyzvedli a společně pak odletěli k Jebalovým (rodina Grega). Jenže u Byrnesových je vše jinak. Otec Pam, Jack, se oběma snoubencům předvede s jeho novou hračkou - autobusem předělaným na luxusní karavan. Právě v tomto karavanu jsou Byrnesovi rozhodnuti dojet k Jebalovým. Jack tvrdí, že pro malého vnoučka Jacka bude cesta mnohem příjemnější. Jack a Dina Byrnesovi se totiž starají o dítě Pameliny sestry. A protože snoubenci nechtějí vyvolat zlou krev už dopředu, svolí. Za Jebalovými se jede autobusem. Když dorazí k Jebalovým, seznámení je pro Byrnesové poněkud zvláštní. Právník Bernie Jebal se věnuje kariéře a Rozalin Jebalová údajně učí jógu. Byrnesovi netuší, že Bernie se nikdy právnické kariéře nevěnoval a že Rozalin je ve skutečnosti sexuoložkou se zaměřením na sexualitu starých lidí. Jack a Dina jsou poněkud zaskočeni otevřeností, se kterou Jebalovi vyprávějí o svém sexu, sexuálním dospívání Grega i o jeho teenagerských sexuálních dobrodružstvích. Ke všemu Bernie rozbije Jackovi záchod v jeho karavanu, když se z něj snaží vylovit svého psa, kterého mu tam spláchl Jackův kocour. Soužití graduje ve chvíli, kdy Pam oznamuje Gregovi, že je těhotná, ale že si nepřeje, aby o tom zatím věděl její otec. Jack, který je přesvědčen, že syn hospodyně Jebalových, Jorge, je ve skutečnosti synem Grega, dochází k závěru, že mu všichni něco tají. Proto se rozhodne vpíchnout Gregovi drogu pravdy. Učiní tak na celorodinném večírku Jebalových. Greg se přímo při proslovu na jevišti přizná k tomu, že je Pam těhotná a že se mu velmi líbí jeho budoucí tchýně. Druhý den je naštvaný Jack rozhodnut odjet. Dina, kterou si  Rozalin získala výkladem své sexuální terapie, však odjet nechce. Prozradí tak, že Jack vpíchl Gregovi drogu... (TV Prima)

Davies182

MA-GOOR! To si pamatuji asi nejvíce, první díl byl rozhodně lepší. Hoffman a Streisand pomohli, ale ne zase tolik, jako bych čekal. Jen na De Nirovi je vidět, že si roli očividně velmi užívá a ty jeho grimasy žeru. ()

pepo

sklamanie hlavne z nevyužitého potenciálu.keď som videl de nira, hoffmana a streisandku v niektorých scénach bolo mi do plaču ()

Xmilden

Tam kde byl první Lotr rodinně příjemný, je druhý díl spíše úchylný. Sexuální vtípky jsou často mimo mísu a upřímně mě bylo občas Roberta i líto. Chápu že první díl se do značné míry vyčerpal, jenže tady nebylo zapotřebí natahovat stopáž. Problém často není ani tak moc v tom že by gagy neměly kvalitu. Jen prostě ten příběh přestává chutnat, když se herci jako Hoffman a Streisandová pořád pitvoří. 50% ()

liborek_

Meet The Fockers je svižná a zábavná komedie přesně do těchto letních dnů. Původní jednoduchý nápad je skvěle rozvíjen neuvěřitelnými situacemi a především díky Robertu de Nirovi a Dustinu Hoffmanovi jsem se celou dobu móóóc dobře bavil. Jednoduše řečeno povedená oddechovka, která je možná ještě lepší než jednička. Měl bych jednu jedinou výtku, ale ta nemíří na autory filmu... Může mi proboha někdo říct, který inteligent vymýšlí ty české názvy?? Mně prostě "fotr je lotr" neleze přes jazyk. Asi se někdo snažil být vtipný... ()

sepp

No jestli tohle je obrovske komedialni prekvapeni, tak ja jsem kralovna ze Saby. Se opravdu nezlobte, ale neco tak rozvlekleho a k uzoufani nudneho jsem od Stillera necekal. Zatimco prvni dil byl celkem plny napadu a hlavne tradicnich Stillerovych grimas a sympatickeho vykonu De Nira, dvojka se postupem stopaze zvrhava cim dal tim vice do trapnosti a politovanihodneho de Nirova prehravani. Vic uz to radsi rozebirat nebudu, proste zklamani. Umis DALEKO lepe, Bene! Vybijena je toho dukazem... ()

lesumir

Tak jsme se dočkali i pokračování, oživením měla být dvojíce Hoffman & Streisand, ale přišlo spíš zklamání a trapnost. Stiller opět nepředvádí niv velkého, hraje na svůj průměr. De Niro jako vždy perfektní, jeho despotické sklony jsou zábavné a tvoří dokonalý kontrast s Fockerem Sr. "Jacku, můžu taky něco vyhlásit?"... "Ne, to může jenom lodní kapitán, ale Gregu, chceš si zatroubit?" ... "Jasně." ... "To může jedině lodní kapitán." ()

kinej

Americké rodinné komedie považuji za úpadkový žánr, ale snímky o Gaylordu Fockerovi jsou světlou vyjímkou. Druhý díl se vydařil ještě o něco lépe než kvalitní Meet the parents. Téma trapasů před rodičy patrnerů, už bylo ve filmech jistě mnohokrát, ale příběhy o Fockerovi v této oblasti vynikají. Snad ještě při žádném filmu jsem necítil takové nepříjemné tlaky v žaludku jako zde. V Gaylordovo kůži bych opravdu nechtěl být ani na piskosekundu. Tvůrcům se zde daří navodit mi opravdu takové pocity zoufalství, které nevmívám kolikrát ani u dobrých hororů. Navíc se charaktery ve dvojce rozrostly o Fockerovi, což je oproti místy suché jedničce jednoznačně pozitivní. škoda jen, že zde více prostoru nedostal Owen Wilson. ()

cheyene

Druhý díl za prvním jen malinko zaostává. Konfrontace charakteru De Nira a Hoffmana je skutečně brilantní a nedopouští pád snímku do průměru. Pobavil jak obytný vůz Byrnse, tak život Jebalových. Až na hrstku trapných či nepovedených vtipů jde stále o skvělou oddechovou záležitost. ()

juta

V pokračování už toho bylo trochu moc a takových nehod po sobě jdoucích není úplně to pravé, ale co se týče žánru, tak svoji úlohu splnilo. ()

paascha

Tohle není můj šálek čaje, ani má sklenka vína, ani půllitr piva, prostě to není moje nic. Je to v podstatě debilní komedie. Jednu * Robertovi a jednu Dustinovi, ale jen z úcty a sentimentu ()

Fiftis

Pokračovaniu komédie sme sa trošku báli, ale boli sme príjemne prekvapení a aj keď sa nám prvý film páčil viac, skvele sme sa pobavili. Skvelí herci, skvelé scény, niekedy trochu prehnané, ale u bláznivej komédie to až tak nevadí. Robert de Niro je proste jednička. Takže vcelku vtipná komédia, ktorá ukazuje, že žiadna rodina, nie je normálna a niektoré sú ešte zvláštnejšie, než to na prvý pohľad vyzerá. Ale tentoraz sa podarilo angažovať dobrých hercov, scenár je vtipný a celkovo to spolu všetko tak sedí, že možno povedať, že toto je komédia, ktorá pobaví. ()

ajuska

Bavil mě i první díl a tohle je ještě o kousek lepší, takže poctivé čtyři *. Film perfektně šlape a nesklouzává do trapnosti, což je pro mě u komedie to hlavní. ()

JohnnyD

"Jesus Moses!" Skvelé pokračovanie skvelej komédie, ktorá ešte predčila originál (a má nabehnuté na skvelú sériu). Tvorcom sa hlavne vydaril casting, ku ktorému sa pridali božský Dustin Hoffman a božská Barba Streisand. Barbri som sa najprv bál a myslel som si, že to neutiahne, ale nakoniec možno aj prekonala kráľovského Hoffmana. Záverečné cameo Owena Wilsona wilsonofilov poteší, ale geniálna cameo rola Ben Stillera čoby basebalista ma dostala ešte viac. "We have fockerized him!" ()

Boogeyman

Jednička je sice lepší, ale u tohodle jsem se taky hodně nasmál! Stillera mám hodně rád a když ho ještě k tomu doplňuje bezchybný a prostě vždy a v jakékoli roli dokonalý De Niro, výborný a taktéž téměř neomylný Hoffman a úžasná Streisandová (kterou jinak upřímně nesnáším) ke spokojenosti mi to bohatě stačí! ()

salahadin

Asi nejstupidnější název, co mohli čeští distributoři vymyslet. Pan Yebal je asi takovej lotr, jako jeho synáček. Čili jím vůbec není! Hned ale pochopíte látku biologie 3. ročníku na všeobecném gymnáziu, kde se obvykle bere dědičnost. Tedy splní se vaše očekávání ohledně toho, jaký bude nevěstin tchán. Vtipy jsou na podobném chabém základě jako v jedničce (ovšem o dost více trapnější), tentokrát trochu potěší kontrast obou rodin a jejich životní názory. Víc se rozepisovat nemá cenu, není skoro o čem:-) Je to prostě laciné pokračování laciné komedie, nic víc, nic míň. ()

Allien.9

Je to k nevíře, ale "Jeho fotr, to je lotr!" je ještě minimálně o půl hvězdy lepší, než skvěle povedený první díl. A kdo za to může? Rodiče! Hoffman aStreisand jsou svoji snad doopravdy.XD ()

kingik

Komedie, co s přibývajícími léty "zfotrovatěla" aneb kysnu, kysneš, kysneme - nudou. Typ komedie, která naláká na řadu hereckých veličin v hlavních rolích a duo scenáristů nepřijde s ničím větším, než je scénář víceméně tykající si s dikcí televizních filmů s druhořadými herci. Ben Stiller s Robertem De Nirem je stále funkční dvojka, byla by jistě i vtipná, ale když jim umaštěný scénář předhodí duo pisálků Herzfeld & Hamburg, co se nedostalo dál než k branám televizní zábavy, je jasné, jak asi celý film bude vypadat. Jay Roach rozhodně není kvalitním typem režiséra, který důmyslně odbourá úděsný scénář a svojí čistě rutinní režií nechá vyniknout málo nápaditým scénám, které vypadají jakž takž k světu (byly celkově hrozné, ale to je fuk), že je přetvořili do dívatelné podoby zkušení herci. Ti si (možná) byli vědomi do čeho šli, a tak mnohým z nich nechybí určitý nadhled a sebezhazování se, kterým přesto všechno nezamáznou. Film by chtěl fungovat v jakési ose Stiller-De Niro-Hoffman-Streisand, která zpočátku ještě baví, při jejich vzájemných komunikativních střetech, ale má to jepičí život. Výše jmenovaní herci mají na to zahrát trochu víc i něco navíc, rozehrát něco, co by se přehouplo z podprůměrných vod slabomyslných komedií, ale až na na několik relativně vtipně se rýsujících scén, se jim nepodaří vydolovat něco zajímavějšího. Nenáročný divák uvítá pokračování s nadšením, ale pro mě je to solida sešup. Ve fimu téměř nic není rozvíjeno. Občas se to hodí do groteskní podoby, ale když se to udělá pokaždé, když to nejde, tak už to zavání podezřele nízkou kreativností. Pokračování se drží v jednom kruhu opakujících se gagů, které vlastně nejsou samy o sobě nijak extrovně vtipné. Když už se přistoupilo na to, že scénář se ponechá v jednoduše pojaté rovině, mohlo se také něco udělat pro to, aby se do toho navlékly vtipné situace, což se skoro vůbec neděje, a když už, týká se to asi dvou nebo třech scén.To je hodně málo na téměř dvouhodinový film. Zrežírované je to mnohdy až na jistotu. Režisér jakoby vyčkával, jak mohutně mu ostřílení herci zaimprovizují a v tu chvíli se toho nějakým způsobem chytne. Sám totiž nepřišel s ničím životným a hlavně si měl dvojnásob uvědomit, že má ve filmu Dustina Hoffmana a Barbru Streisand. To už samo o sobě mohla být výzva, kterou režijně slabý Roach promarnil a vzal to z úplně opačného konce. Když ze sebe herci, co dokáží bez mrknutím oka ztvárnit složité lidské charaktery, dělají za peníze cvičené opičky v blbém a jednoduchém filmu, tak by bylo možná lepší pomýšlet na ukončení kariéry. Kritik, jako já, by pak měl méně práce otravovat se s takovým mega šitem. Hvězdička je jen za nebývale hvězdnou hereckou sestavu, nikoliv za jejich (málo přesvědčivé) výkony. Jinak by to letělo do hnojiště "áčkových" filmových průserů.. Mé hodnocení: 20% ()

Stiller a Carrey sú použití

Stiller a Carrey sú použití

02.09.2005

Herec Ben Stiller (na obr.) a režisér Jay "Focker" Roach po spoločnej komédií Jeho foter, to je lotor! opäť spoja svoje sily a vrhnú sa do dlho odkladaného projektu s názvom USED GUYS. Jeho… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005