poster

Násilník

 • Česko

  Neúprosný

 • Česko

  Vykonavatel

 • USA

  The Enforcer

 • Slovensko

  Násilník

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1976, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ****

  Trojka konečně svižnější. Harry tu je ještě umocněný postrach všech korektních policejních páprdů, navíc dostává parťačku a z toho pak plyne většina úšklebků a srand - bude jistě skvělá podívaná pro každou "moderní ženu" :) Po psycho blbečkovi a skvadře katů strážníků přichází banda militantních hippíků s bazukou a účtování na ostrůvku Alcatraz. Zdálo se mi o něco lehčí na pořádnou .44 Magnum show, méně temný, ale výsledný (a čistě dnešní) dojem zatím nejlepší v sérii. Obojí spád a pěkný vizuál. A miluju scénu liquor store rukojmí v úvodu.(23.3.2018)

 • noriaki
  ***

  Pro sérii Harryho Callahana platí čím více akce, tím méně atmosféry. Jednička je skvělá mrazivá kriminálka, dvojka má náběh na drsný akční film, a trojka už je skoro střílečka. Pochopitelně sedmdesátky nezapře, ale o napínavosti prvního dílu, či nekompromisnosti druhého si může nechat jenom zdát. Cesta inspektora za vyřešením případu je přímočará a nenápaditá, na žádné dějové kličky a kudrlinky nezbývá čas. Hláškující Clint Eastwood dokázal svým charisma utáhnout i tenhle slabý scénář, a film je díky němu zábavný a nedělá svým předchůdcům ostudu.(25.4.2012)

 • blitzer
  ****

  Můj žebříček série o Dirty Harrym: 1. Magnum Force, 2. Dirty Harry, 3. The Dead Pool, 4. Enforcer, 5. Sudden Impact.(8.7.2010)

 • castor
  ***

  Ani napotřetí nechce dělat Harry Callahan na vrahy a násilníky bububu. Cynický samotář, který Eastwooda posunul mezi absolutní hereckou špičku a velkoměsto plné násilníků se může znovu třepat strachy. Úvodní loupežné přepadení přesně vystihuje jeho metody. Ve výsledku je leccos úsměvné, leccos hodně přitažené za vlasy a leccos scénáristicky nedomyšlené. Vztah s novou kolegyní příliš netáhne, nad chováním některých postav raději nepřemýšlet. Osobně mi z téhle série nejvíc sedl první Harry a Magnum Force, zbytek jsou průměrné kriminálky s hrdinou, který nepotřebuje plnit obálky magazínů. Callahan nicméně k téhle filmové době jednoznačně patří!!(20.12.2014)

 • honajz
  ***

  Tenhle díl mne moc nevzal. Jsou tu podivní náboženští fanatici, kteří se ohánějí Bohem, ale nedělá jim problém zabít staříka v důchodu, který si po nocích přivydělává jako hlídač, nebo chlápka, co jen zvedá most, a ostatně i ten militantní kněz mi přišel divný - tahle rovina není moc vysvětlená a vlastně jsem pohnutky celé té skupiny nějak nechápal (jasně, šlo jim o prachy, ale přece jenom tam bylo nějaké hnutí v pozadí). I ten italský parťák tam má naznačené náboženské pozadí, mělo jít snad o nějaký kontrast? Na začátku je Harry sice opět drsný, ale jen chvilku, protože mu přidělí jako parťačku ženskou, a on změkne jak dvojka máslo. Navíc ta prdelatá Hispánka bez zkušeností pobíhá po městě, a to v saku a dlouhé sukni, tváří se věčně udiveně, aby pak prostřelila chladnokrevně někomu hlavu a řekne na to jen udiveně, ó jé, skutečně jsem se trefila? Konec vyznívá hezky absurdně, použití bazuky je sice efektní, ale stejně z celého filmu mám určitou pachuť nedořečenosti a nedotaženosti.(27.8.2018)

 • - Snímek byl inspirován činy skupiny teroristů ze Symbionese Liberation Army, která vešla ve známost únosem vnučky tiskového magnáta Williama Randolpha Hearsta. (ClintEastwood)

 • - Natáčení probíhalo v San Francisku v Kalifornii. (reich)

 • - Poprvé je Harryho policejním partnerem žena. (ClintEastwood)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace