Piraňi II: Létající zabijáci

• Česko Piraňa 2 (více)

U jednoho poklidného karibského ostrova se poblíž luxusního turistického letoviska před několika měsíci potopila americká námořní loď. Nikdo netuší, že na palubě byl kanystr se zárodky geneticky upravených dravých ryb, jejich nová generace začne ohrožovat obyvatele ostrova a návštěvníky letoviska a to nejen ve vodě, ale také na suchu protože ryby jsou schopny krátkého letu a přežijí nejen ve vodě, ale také na vzduchu. Děsivé pozadí tajemných útoků se pomalu vynořuje před instruktorkou potápění Anne Kimbroughovou, která začne pátrat po příčině smrti jednoho z přátel jejího syna, který zahynul během výletu spojeného potápěním. Společně s ní pronikne do márnice také rekreant Tyler Sherman, zkušený biochemik. Zděšeni svým objevem, pátrají dál a současně se pokusí přesvědčit hotelového manažera, aby zrušil každoroční piknikovou party spojenou opékáním ryb na pláži. Ten odmítne, což má pochopitelně nevyhnutelnými důsledky v podobě mnoha obětí velkého útoku krvelačných létajících ryb. (oficiální text distributora)

darkrobyk

Pěkný začátek - moře, bójka (jako z Čelistí), člun s milenci, noc, pak skok do vody (tam je vidět jako ve dne), vrak, sex - v nejlepším se objeví čudly na raketový pohon (nepochopil jsem, proč vrkají jako holubi), krvavá soulož, střih, titulky, a pak se něco začne dít asi až za půl hodiny....skrz na skrz italská záležitost (přitom Italové už měli v té době tolik báječných zářezů na poli horroru a sci-fi). Směšné triky, jelikož ještě nestál Cameronovi po boku trikový mág S.Winston (ať je mu země lehká). Měl jsem pocit, že se mi to kdysi líbilo, nyní vidím, že tvůrce Terminátora a Vetřelců stvořil pancharta, ke kterému se už nejspíše nevrací. Trocha nahoty, jenže prsatky je mají buď malé, nebo jim visí, něco gore - krev z krků sice stříká, jenže ty potvory drží snad nějaká rejžova podržtaška... Cukrkandlový konec mě pak dorazil. Vlastně ne, dorazil mě dabing, kde chyběla stopa s ruchy.... Hvězda za vzpomínání a připomenutí si, že k některým filmům se není dobré vracet. ()

Shakers

Myslím si, že kopec ľudí ani nevie, že to Cameron netočil. Ovidio G. Assonitis to chcel točiť sám, no potreboval Camerona, aby dostal zmluvu na tento film, keďže štúdio chcelo ako režiséra Američana. Camerona teda zavolali (štúdio) ako pomocného režiséra. Natáčanie bolo nočnou morou a Cameron si nemohol pozerať ani denne práce. Na piaty deň povedal Assonitis Cameronovi, že je neschopný a vyhodil ho (Assonitis si už pred tým vo svojich predošlých filmoch, takto najal začínajúcich režisérov, aby získal zmluvu a potom ich vyhodil.) Neskôr sa Cameron vlúpal do štúdia, aby si film zostrihal podľa seba. Nevyšlo to a ta verzia, ktorá je dostupná je zostrihaná podľa Assonitisa. Cameron si chcel najať právnika, aby jeho meno zmizlo s titulok, lenže v tej dobe nemal ešte prachy. Takže toľko faktov. Každopádne nebyť tohto filmu, asi by sme neskôr nedostali perfektného Terminatora, či Bishopa s tvárou Lancea Henriksena. 20% - 1* ()

Goldbeater

Ne, není to takový shit, jak se z toho zdejší uživatelé snaží dělat. Ačkoliv Piraňa II: Létající zabijáci je snímek, který se ocitl v totálním tvůrčím pekle a nesmazatelně se na něm podepsal boj mezi producentem Assonitisem a čistě najatými tvůrci Millerem Drakem a hlavně Jamesem Cameronem, pod jehož jméno film nakonec připadl, je to vesměs srovnatelné s mnohými italskými hororovými braky 80. let, v nichž logika byla zcela na vodě, ale samotný snímek naskýtal spoustu zábavy, akce a roztomilých praktických speciálních efektů. Tvůrčí volby jsou zde hodně podivné a některé vedlejší linky postav by se z filmu daly dokonale vystřihnout, ale co naplat - zábavné to je i tak. A ve kterém díle vám jinak budou vzduchem létat piraně? Ve filmografii Jamese Camerona je to možná jedna z těch méně pamětných dvojek, ale milovníci braku si zde na své určitě přijdou. ()

InJo odpad!

Připisovat tuhle nekonečně debilní srágoru Cameronovi je vůči němu silně nefér. Jakožto nadějný začínající filmař byl najat na její režii, ale kvůli neshodám s producentem Assonitisem údajně natáčení velmi záhy opustil (film pak dotočil zřejmě sám Assonitis). Zdejší příspěvky postavené na podivu z toho, že po téhle hrůze tentýž člověk začal točit jeden legendární hit za druhým, jsou tudíž poněkud mimo. ;-) ()

nash.

Jojo, to jsou ty hříchy mládí. Béčko, na kterém se režijně podílel začínající Cameron, pobavilo svou jalovostí na všech frontách a já tu marně hledal záblesk něčeho, co by naznačovalo za kamerou byl také budoucí stvořitel Terminátora, pokračovatel Vetřelců, a potopitel Titanicu. Jako perlička z filmové historie pobaví, jinak ovšem za mnoho nestojí. ()

Chrustyn odpad!

Pokračování úspěšného hororu, který těžil z popularity Čelistí. Režijní počátky Jamese Camerona, který se zde očividně účastnil jen omylem. ()

klerik

Cameron natočil hneď dva slabé filmy na mori. Pri tom druhom mal aspoň slušný rozpočet... Lietajúce ryby (nie skáčúce, oni fakt lietajú!) sú dementné už len nápadom, mordy slabo natočené, erotika minimálna... Už jednotka je slabota, ale dvojka je fakt strata času... ()

Crocuta odpad!

Bez diskuze naprosto mimořádný film. Snoubí se v něm mimořádně pitomá zápletka s mimořádně amatérským hereckým projevem a mimořádně lacině vypadajícími rádobyspeciálními efekty. Vše pak korunuje mimořádně odpudivý český dabing, který i kdyby byl 2x lepší, nepřiblížil by se podprůměru ještě ani na dohled. Zkrátak mimořádná zhovadilost! ()

Yardak

Ještě že od toho filmu Camerona odvolali, neboť měl z toho špatné sny a díky tomu vymyslel Terminátora:)). ()

heyda

Propadák oproti jedničce. Místama dost směšné. Škoda. James Cameron asi neměl nejlepší období, protože tohle je hooodně pod jeho úroveň. ()

Ivoshek

Jedna z nejhorších (ale určitým zvráceným způsobem i nejzábavnějších) kravin, jaké jsem zatím měl tu čest vidět. Vysílací čas i stanice naznačovaly, že to nebude veledílo (TV Nova, čtvrtek, od 0:40), nicméně já zahlédl začátek a už jsem to nepustil. A dobře jsem udělal. Představte si, že točíte film a máte následující ingredience: spolek béčkových herců a ochotníků, z nichž jsou půlka Taliáni, starou kameru, jeden člun, dva pronajaté exteriéry, skoro nulový rozpočet a scénáristu s IQ šimpanze. Čím by se z tohohle dal vykouzlit kvalitní film? Nápadem a trikama. Aligáítory už všichni viděli. Piraně taky. Ale viděl někdy někdo ve filmu piraňu s křídlama, he?! Neviděl! Takže jako nápad super. Blbý je, že nezbylo na triky, takže většina triků působí jak z Cesty do pravěku . Korunu tomu všemu dávají vedlejší postavy a zápletky, naprosto dementní dialogy a český rychlodabing. Krátká ukázka z útoku těch neuvěřitelných predátorů zde na: youtube. Pokud se teď ptáte, proč jsem tomuhle naprosto debilnímu filmu dal 4 kousky, pak vězte že 1) ocením, že mne ještě nějaký film dokáže překvapit a udržet pozornost, byť tím, jak moc je blbý 2) souhlasím s jedním komentem z imbd, který napsal, že jde rozhodně o "nejlepší film o létajících zabijáckých rybách, jaký byl kdy natočen" 3) mám dnes dobrou náladu, tak jsem velkorysý. ()

honajz

Kdysi málo známý režisér druhých filmových dílů, jistý James Cameron (vedle Piraní natočil i dvojku Vetřelce a Terminátora), nám nabízí pokračování hororu o žravých rybkách, jež člověka oberou na kost do 45 sekund. Tentokrát se milé rybičky budou snažit o kus žvance u záchranné expedice potopené lodi v Karibiku. DVD: Pokládáte-li za bonus trailery na tři jiné filmy, máte jej mít. Film 1/4, Bonusy 0/4, Zvuk 1/4, Obraz 2/4 ()

Othello

Starej dobrej Cameron by se chtělo říct, ale upřímně - já mu ty traumatický historky z natáčení asi docela věřím, protože jak se k němu choval Assonitis nápadně připomíná tehdejší přístupy jiných italských producentů (viz třeba Dino De Laurentiis) k levné námezdní síle, která jim měl sloužit pouze pro zafinancování americkými studii. Cameron údajně stojí jen za scénou z márnice a srandovním výbuchem helikoptéry (během kterého ještě omylem utopil kameru). Dále může prý za design piraň a z frustrace se chopil i výpravy, protože během pre-produkce zjistil, že tam nikdo nic nedělá, tak alespoň začal objíždět lokace a najímat si místní průvodce. Je mi sympatický, že navzdory tomu, že chtěl svoje jméno z filmu původně úplně vymazat, tak ho nakonec po letech přijal, dokonce se i uvolil k vlastnímu přestříhání (který se moc sehnat nedá) a nemá problém na něj vzpomínat. Film samotný je prvotřídní brak, který nepostrádá prakticky jakoukoli ingredienci provinilé zábavy - švédování postupů slavnějších filmů, kozy, obscénní herecké výkony, kozy, úplně zbytečné expozice hromady špatně zahraných postav, které v průběhu filmu prostě někam zmizí a už se neobjeví, kozy, úděsné triky, krev a kozy. Škoda tradiční Achillovy paty přímořských žánrovek, které často gradují v podvodních scénách, které bohužel ze své podstaty jsou pomalé a rozmělňují rytmus filmu. Což se ale děje i zasloužilejším dílům. ()

SOLOM.

Tak tenhle kousek beru jen jako parodii. Létající gumové rybky na provázku přidržované navíc z boku rukou hrůzu opravdu nenaženou nikomu. Ani ty jejich útoky a rádoby gore scény se nedají brát vážně. Jediné co bych pochválil je výběr hereček, který byl docela luxusní, protože ani sterilita Lance nezachránila tenhle film, tak alespoň nahé kozičky stály za podívání. ()

eraserhead666

No, naštěstí to funguje alespoň jako komedie a i když je to v podstatě blbost, je to alespoň docela dobře a koukatelně natočená blbost. K létajícím rybám škoda slov. Camerona zřejmě během tohoto filmu natáčení pod vodou začalo bavit a tak se k tomu ještě několikrát vrátil. Je-li tomu opravdu skutečně tak, alespoň další věc, která se musí na tomto filmu ocenit. A ještě mě potěšilo, že Ajův remake čerpal i z tohoto filmu. 2,5* ()

Karamanlis

O čosi záživnejšie a hlavne zábavnejšie než pôvodná Danteho Piranha z roku 1978. Napriek tomu, že ide o taliansko-americkú produkciu, od ktorej by človek logicky očakával poriadnu mizériu čo sa špeciálnych efektov týka, po tejto stránke je na tom film vzhľadom k roku výroby dobre a hoci nápad s lietajúcimi piraňami, ktoré sa človeku s chuťou zahryznú do krku a pred ktorými nie je nikto v bezpečí ani na súši je poriadne bizarný, ako celok je Piraňa 2 príjemný úlet, počas pozerania ktorého som sa ani na okamih nenudil. ()

ARI50

Jedničku chválím protože měla nápad a slušnou podívanou na zabíjení ale tohle lítající přehnané rybí podívání je blbost. ()