Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

pakobylka

Vyloženě oddechová, odlehčená akční záležitost s některými hodně podařenými triky. Pokud chtěla pouze pobavit, myslím, že svůj cíl splnila. Neměla jsem dojem, že by si hrála na něco jiného. ()

MarekT

Díval jsem se na tento film jen proto, že jsem chtěl vidět, jak se povedlo bezpochyby dobrý komiks převést. Narozdíl od Spidermana je ale komiksová atmosféra v čudu a máme tak z toho další blockbuster s jeho typickými prvky (citové záležitosti), z kterého si pár dnů po shlédnutí pamatuji velmi málo. ()

Sammya

Jedna z těch lepších komiksových adaptací, ke které se stále a ráda vracím. Je to taková akční oddechovka pro všechny, každý si tam najde něco, akci, romantiku, sci-fi, sexy hrdinku, sympaťáka v hlavní roli, rozjíveného frajírka či charismatického záporáka. Musím říct, že typově je to jedna z nejlépe obsazených komiksových adaptací. Herci jako by svým kresleným předchůdcům z oka vypadli. Aspoň tedy těm z kresleného seriálu, na který jsem jako malá koukala. ()

Juto

Fantastická štvorka ani zďaleka nie je fantastická, ale je tú slušná zábava.  Film je veľmi veselý a nie je vôbec zložitý. Dobrá stránka je, že sa film neberie tak vážne a nakoniec je film mierne príjemný. Na druhej strane sa stáva hlúpym a kýčovitým pri smiešnom hraní a udalostiach. Tiež je film v skutočnosti trochu nudný. 5/10 ()

emo

BIG DUMB AMERICAN FUN! Takto by sa dal veľmi ľahko opísať prvý dojem z tejto najnovšej komiksovej adaptácie. Je to hlučné, je to pekné, je to cool a je to vtipné! Ideálna letná oddychovka a skvelý protipól Batmana...Tvorcovia vedeli, že už samotný koncept je dosť pritiahnutý za vlasy a tak ho odľahčili až takmer na hranicu paródie a spravili veľmi dobre! Dávam 80tku a opět jednou "chčiju proti větru"... ;))) ()

Šimpy

Co si budeme nalhávat, herecké výkony tu prostě hledat nebudem. Jediný, na koho se dá koukat je M. Chiklis v roli Bena "The Thing" Grimma. Ale jinak je to prostě pohodová oddychovka na vypláchnutí mozku. Když budu chtít film, u kterého chci přemýšlet, sáhnu jinam. ()

WolfR

Zábavná komiksovka na efekt, kde nevidíme ani náznak nějakého hlubšího smyslu, ale zase to je nenáročná akční jízda, ktreou zaručeně rádi zabijete nudu, 3 hvězdy. ()

otík

Úsměvná a pohodová americká blbost o čtyřech kladných a jednom záporném hrdinovi, kteří mají nadpřirozené vlastnosti díky jakési bouři, kterou prodělali v kosmu. Příběh absolutně žádný, nejde ani o záchranu nevinných lidí (ba občas jsou spíše na obtíž) ani světa, je to vlastně úplně o ničem. Ale čas u toho příjemně utekl, neboť film je plný vtipu a hravosti, což ještě podporuje výborná zábavná hudba. Škoda jen hodně slabých triků. ()

URBAN

Že prý nepovedená komixová adaptace ale kde žee vždyt u toho se nejde jinak než bavit vždyt to je další klasická MARVELovka kterou máme " všichni " rádi a navíc sexy Jessica Alba na kterou je radost pohledět vůbec nechápu to nízké hodnocení dívali jsme se vůbec všichni na ten sám film !!! ()

Triple H

Katastrofa. Tak neskutočne blbý, zbytočný a nezáživný film je normálne ťažké nájsť. A nie je to tým, že F4 sa nesnaží o hĺbavejší prístup k postavám á la X-Men (hoci by sa to k ich premene dosť hodilo). Ale film je nudný až hrôza, nič sa v ňom nedeje a akčné scény stoja za hovno. Tim Story je skrátka - poviem to na rovinu a sprosto- totálny sráč. Nevie vyťažiť napätie a dynamiku zo ŽIADNEJ scény (úvod vo vesmíre mohol byť celkom napínavý, rovnako aj Johnnyho naháňačka s raketou - ale veľké hovno dámy a páni), nevie viesť hercov, nevie nič. Ako mohol takýto amatér dostať do rúk adaptáciu jedného z najzámejších marveláckych comicsov je záhada. Jeho režijné podanie totiž nemá ani žiadnu atmosféru - sledujete len hercov ako rapocú svoje repliky, ale pocit, že by ste sledovali nejaké postavy sa nedostaví. Jessica Alba je kočka, ale veľa toho bohužiaľ neukáže (a keďže fyzické dispozície sú jediné čo u nej má využitie, je to škoda). Ioan Gruffudd sa zaraďuje so svojou charizmou hneď za Davida Morrisseya zo Základného inštinktu 2. Toto má byť Reed Richards? Chris Evans by bol ako Johnny aj OK, ale jeho postava prekročila hranicu medzi sympaticky vyrypujúcim rebelom so srdcom na správnom mieste a otravným trápnym dementom, ktorému by ste za jeho idiotské správanie najradšej dali facku. Jediný Michael Chiklis ako Ben Grimm si ako-tak získal moje sympatie, hoci práve uňho sa ten bolestivý prerod dal zobraziť detailnejšie a pôsobivejšie. Celý film je nepodarený, nezáživný, nevtipný, nudný. Tim Story sa môže spláchnuť dole hajzlom a dúfam, že si už neškrtne (po dvojke samozrejme). ()

LeoH

Rádoby cool začátek poměrně odpudivý, část „sžívání se se superhrdinstvím“ nejlepší, protože hodně odlehčená (místy, ale opravdu jen místy, humor hellboyovského ražení), no a jakmile se začne tlačit na pilu ohledně boje se zlem, romantiky a spol., je to už jen stokrát omleté schéma (jasně, předtím taky, ale prostředek je vážně tu a tam i zábavný). Ty *** jsou velmi slabé, ale jsou, neb se u toho dalo vydržet a hlava si celkem bezbolestně odpočinula. ()

filmmovier

Tenhle film jsem viděl asi dvakrát, a když se na něj kouknu zpětně, dá to na tři. Odlehčená komiksová adaptace, toť vše. I když je pravda že mě tady dost bavil McMahon jako Dr. Doom. I ostatní herci jsou v pohodě, hlavně Jésa... Mě to bavilo, ale na druhou stranu je to dost rozporuplné, třeba závěrečná bitka byla dost krátká. Pro mě jedna z lepších adaptací komiksu, a že to bylo krátké a odlehčené, to je pro mě v tomto případě plus. ()

Saraph

Když se nebudu zbytečně brodit v nedostatcích, které jsou na oko zřejmé, můj velice kladný vztah k hrdinům měl za následek, že jsem si film velice užil. Nemusí to nutně být film "o něčem", ale sympatická atmosféra přesvědčila můj čistě subjektivní pocit na 4*. ()

Aargh

První půlka za čtyři body, převážně díky charismatu Michaela Chiklise a pro mě většinou fungujícímu humoru. Druhá polovina za dva, protože když se přestane vtipkovat, začne budovat (nefunkční) drama a nastoupí nudný záporák, jde to poněkud do háje. I tak slušná popcornovka. ()

Magneto

Slaby cajicek ktory od zaciatocnych scen pripomina skor televizny film,hroza.Nastastie sa film neberie az vazne takze o zabavu je postarane.Vazne,charaktery su vydarene a presne odpovedaju komiksovej predlohe... ()

Avathar

Zúfalo zbytočná a scenáristicky odfláknutá snímka. To čo sa v nej má stať 10 minút po začiatku sa odohrá na konci a zvyšok medzi tým je vyplnený nudnou prehliadkou superschopností všetkých hrdinov. Nečakajte žiadne svetaborné akčný scény, ale len úbohé fóriky, ktoré jasne dávajú najavo, že film inklinuje skôr ku komédii. Filmu chýbajú aj predvedčiví herci. Ioan Gruffud by si za svoj výkon zaslúžil malinu, Chris Evans pôsobí ako z nejakého seriálu pre teenagerov a Jessica Alba je príjemná aspoň na pohľad. Herci, ktorí stoja aspoň za pol slova sú Michael Chiklis a Julian McMahon, ktorý však ako záporák veľa škody nenarobí. Od filmu som už na prvý pohľad nečakal niečo svetaborné, ale že sa vo filme za 106 minút v podstate nič neudialo nemôžem hodnotiť inak ako na 2*. ()

Honzíno

Zřejmě výbornou předlohu a přijatelnou stopáž s nejlepší scénou filmu někdy v první čtvrthodině (střet s vesmírnou bouří - což samo zní celkem abstraktně .. a možná ještě svlékání Jessici Alby na mostě se dá vypíchnout - to se však dá srovnat s Disneyovskou Pocahontas skákající do vody) sráží do kolen pekelně nepodařený a dětinský scénář s neslanou a nemastnou režií. Zálusk problému se vždy jen lehce naťukne, okrajem lízne a už jsme najednou, hurá, úplně někde jinde. Celé se to jeví tváří celkem povedené komedie s průměrnými triky. 55,5%:) - jako oddechovka, při které opravdu nechcete mít žádné smutné myšlenky, se to v podstatě hodí. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)