PetrPan2

Tenhle snímek sem viděl v noci, v televizi jako malej kluk a byl sem z něho nadšenej. S odstupem času musím říct, že je to béčko jak vyšité, ale pořád má pro mně své kouzlo osmdesátých let... a navíc ty hluboké, ocelově chladné, modré oči Meg Foster huh... ()

Brain-D

Film trvá 1 a půl hodiny při čemš si první půl hodiny převážně nudíte, nevíte o co jdou a jedině si poslechnete politické narážky, které mohli být shrnuty do 5minut. Možná si to budovalo atmosféru, možná je to přebytečné, ale asi u mnoha to byl spíš mínus. Od nasazení brejliček, díky kterým jdou vidět mimozemšťané se vše mění a pořádně se to rozjede v docela zábavné béčko s hláškami, 5minutovou bitkou a konečné střílecí akci. Zatím to mám tak na 65%, možná brzy přidám. ()

Compadre

Pěkný béčko od starýho mistra Carpentera. Kurt Russell je zase machr a přijde ve filmu na kobylku mimozemšťanům, kteří tajně ovládli naši planetu. je to takovej buranovskej akčńák s několika fajn hláškama a nic moc trikama, ale dokoukat se dá. Začátek trochu pomalej, ale nebojte se, rozjede se to tím správným směrem. Russell rules! ()

VanTom

Nepokrytá kritika konzumu, kapitalismu a oblbování myšlení televizí sice přesahuje do satiry i (sebe)parodie, ovšem primitivní zápletku, nebo spíš nahozený námět, hrozně úmorně roztahuje na celovečerní stopáž (viz nekonečná pouliční rvačka parťáků, aby si druhý nasadil TY brýle). V rozklíženém béčkovém formátu tak bezrozměrná hlavní postava představovaná necharismatickým wrestlerem zdlouhavě bloumá po městě a střílí a hláškuje, což vůbec nedrží pohromadě. ()

drackula

Uletený námet + sympatické postavy + za kamión béčkovosti + celospoločenská satira + kvalitné hlášky = pekelne dobrá zábava v podaní Johna Carpentera. 70 % ()

p6qwre

Námět se mi líbil velmi - invaze lupičů těl s trochou dystopie a la 1984. Příběh ale místy vázne. Neva, že to je béčko, ale některé scény (např. 5ti minutová rvačka kvůli brýlím) jsou úplně zbytečné. S trochou nadhledu je to ale příjemná zábava... ()

Kalidor_

Kdysi jsem to viděl na VHSce a byl jsem z toho úplně vedle. Nabouchaný Roddy Piper v kostkované košili mi přišel děsně cool a těšil jsem se až zase jeho brejle odhalí dalšího emzáka, kterého rozmázne svou brokovnicí. ()

Ravi

Velice originální a nezvykle od lesa pojatý snímek, který lecčíms dokáže překvapit, ale také zklamat. Hlavní hrdina, přestřelky, dějové zvraty a budování napětí nejsou zrovna nejsilnější stránky filmu. Zato je vidět poctivá snaha, minimum triků s nejvyšším úspěchem a především nápad za všechny prachy. Bohužel, ani takový nápad není nade vše. 60% = 3/5 ()

haluska11

Konceptuálně jde o výborný počin. Jediný problém má snímek s přeblikáváním z totálního béčka do vážnějšího pokusu o film. Některé scény jsou mučivě zdlouhavé, čímž ztrácejí původně bizarní potenciál (mlátící scéna dvou přátel je skvělým příkladem). Zoufale nezvládnuté tempo tak chvílemi smrtelně nudí; jindy ve vás vzbudí vašeho vnitřního Slavoje Žižeka/Marka Fishera a máte chuť velebit jej do nebes. ()

Pecival

Carpenterova alegorie na Reganovu Ameriku? No proč ne, pokud člověk aspoň trochu souzní s myšlenkou nemohoucnosti jedince proti systému (nebo se stal jeho obětí) může ho film ze začátku zaujmout i přes dosti prahbídné zpracování. Od půlky to začne hodně skřípat a ke konci se z toho stane vysloveně fraška. ()

Jello Biafra

Stavebný robotník vďaka špeciálnym čiernym okuliarom zistí, že ľudská civilizácia je infiltrovaná mimozemskými bytosťami. Chopí sa brokovnice a rozhodne sa týmto emzákom nakopať prdel. Film má veľmi zaujímavý námet, lenže dopláca na to, že hlavnú úlohu tu stvárnil neherec a bývalý wrestler Roddy Piper, ktorý to proste herecky nedáva. Akčné scény sú viacmenej štandardné, ale filmu nechýba humor a nadhľad, takže som sa nakoniec dobre bavil. Kultový status filmu je neodškriepiteľný. ()

vincent

Neskutocne premrhana sanca. Vynikajuci namet, ktory je vsak neskutocne zle natoceny. Do istej chvile som si hovoril, ze budem niektore veci prehliadat, no posledych 45 minut sa to uz nedalo. Herecky je to Becko, to mi ani tak nevadilo. No logika toho celeho okrem je neskutocne uboha (dvaja stavbari vs. mimozemstania, akcne sceny, satelit ovplyvnujuci cely svet je zniceny strelami s malinkatej pistole, zazracne sa obavujuca Holly, atd.). Dokonca aj hlavny hudobny motiv je neskutocne ubohy (na Carpentera je to velka hanba). Namiesto toho aby sme sa o tom ako mimozemstania ovladaju Zem sa musime pozerat na niekolko minutovu nudnu bitku o to, kto si nasadi okuliare. Skoda,preskoda. Takyto namet by si zasluzil lepsi film. Mozno nejaky remake s poriadnymi zasahmi do scenara. ()

Šakalík

Tenhle film Johna Carpentera mi až do této chvíle stále unikal. No, popravdě řečeno jsem zase o tolik nepřišel. Film je zpočátku koncipován jako jakási sci-fi satira, která má pranýřovat finanční nenažranost konzumní společnosti, jenomže tenhle podtext rychle vezme za své a ve druhé polovině je nahrazen čistě akčním produktem alá osmdesátá léta. To je škoda, protože mně se první polovina filmu líbila daleko více s tím, že k tomu, abych rozpoznal propagandu masírující nás ze všech stran, nepotřebuju kouzelné brýle. :-) Ke konci se to bohužel zvrtne v pěknou akční hovadinu. Občas ale není na škodu zavzpomínat na filmovou tvorbu z dob našeho mládí... ()

Circumscriptor

Klaniam sa. Carpenter bol môj obľúbený detský guilty-pleasure režisér, ktorý vždy točil cringeovité splattery a následne sa zo svojej tvorby hrdinsky tešil na spôsob Eda Wooda. They Live je ale niečo iné a kto so mnou nesúhlasí, tak nech si pozrie podobný žáner, Jarmuschovych The Dead Don't Die (They Live pritom The Dead Don't Die prekonáva na plnej čiare). Jedná sa na jednej strane o žáner absolútne klišéovitého a buranského filmu, ktorý však na strane druhej odovzdáva nejakú viditeľne hlbšiu myšlienku a zahaľuje ju do psychedelicky-tiesnivej atmosféry. A presne to oba filmy robia. A že tých buranskostí tu teda je; stačí si pozrieť deväťminútový pästný súboj dvoch hlavných protagonistov, prípadne sa len stačí zamyslieť nad tým, ako hlavná postava koná, ako je nezničiteľná a ako sa tvári :))They Live je mimochodom nespochybniteľne jarmuschovský navyše aj vo svojej úžasnej vygandžurkovanej hudbe multitalentovaného pána Carpentera. No nič. Sú tu skrátka príliš dobré koncepty halucinujúcej spoločnosti s vymytými mozgami, ktorá je ovládaná korprorativistickými ideálmi a žije v ilúzii; príliš dobré na to, aby sme film nechali ležať ľadom a neotravovali s ním súčasné a budúce generácie. Omnoho lepší redpillovací dokument, než Matrix. ()

vitekpe

Podle me asi nejznamejsi kousek Roddyho Pipera. Prumerne osmdesatkove scifi akcni becko, kteremu z tohoto pohledu nejde asi nic moc vytknout. ()

misstake

Další vystřízlivění přícházející po letech. Ze svých video-teen let si tohle pamatuju jako bombu, a v současných divX-avi letech to zas taková bomba není. Atmosféra podstatně řidší než ve starších Carpenterových kouscích, nápad nevyužitý, scéna, kdy si Roddy Piper poprvé nasadí brýle je úchvatná, ale celkově je film líný a nudný. Ze srovnání s jinými filmy "podobného" ražení jako Vládci loutek nebo Tajemné zlo vychází neslavně. Když se chcete pobavit s emzáckou invazí šáhněte radši po nich, protože i když na čsfd mají slabší hodnocení, tak ty jsou jízda od začátku do konce. Ale tohle je Carpenter. Tož tak. ()

Scytale

Téměř dokonalá Carpentrovka s jedinečnou mistrovou scénickou hudbou. K dokonalosti chybí jen poměrně dějově chudá střední část filmu, kdy se hlavní hrdina víceméně bezcílně potácí infiltrovaným městem. Velmi mě zaujal námět filmu a způsob jak byla célá konspirace a infiltrace mimozemských bytostí promyšlena. Manipulace prostřednictvím podprahových sdělení nabádajících k tupému konzumu zboží, které vlastně ve skutečnosti nepotřebujeme k životu je opravdu silné téma a Carpentrovi se podařilo dostat do filmu s prvkem sci-fi opravdu nenásilně a velice uvěřitelně. ()

Junglista

Jako malej sem se u toho bál... jako velkej sem se pobavil. Místama nechtěně, třeba když si tam asi 10 minut dávali přes hubu a pak se skamarádili. Carpenter má ale na kontě mnohem lepší kousky. ()