Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue. Smrt Jana Masaryka je dodnes zahalena tajemstvím. Mnohá tajemství se však skrývají i v jeho životě! Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou. Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa. Muž, oceňovaný jako brilantní řečník, zábavný společník a milovník života, má však i svou temnou stránku. Masaryk hledá únik před svým jménem, před odpovědností i před sebou samým v hýřivém životě, alkoholu a drogách, ale také v neustálém sebetrýznění. Tehdejší velvyslanec v Londýně se najednou ztrácí z veřejného života. Přerušuje kontakt s politickými kolegy i s přáteli. Na několik měsíců mizí, kamsi do Ameriky... Na pozadí historických událostí se odehrává napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného, sebedestruktivního muže a jeho marného boje o budoucnost vlastní země. (Bioscop)

ZHODNOTITEL

Nevím proč Karel Roden. Podoba s Janem Masarykem tam není. Měl tedy být Roden jenom marketingový tah? Proč Oldřich Kaiser? Tam ta podoba s Eduardem Benešem není už vůbec.. Zase nějaký marketingový tah? O tahu s Českými lvy už nemluvě. V celku mě to ani nijak neuchvátilo. Děj poněkud plytký. Konec .. bez konce. Rodenovi ani Kaiserovi jsem to prostě nevěřil. Nerozumím tomu, jak něco takového mohlo získat tolik Českých lvů. Téma, kdy Československo okolní státy v Evropě zradili je jistě silné a určitě by si zasloužilo daleko lepší zpracování, než tohle. Neumím tohle celé pochopit a také nedovedu pochopit Juliuse Ševčíka, který je silně přesvědčený, že zplodil filmový zázrak. ()

silak_xup

Drama? To už tedy větší drama zažívají štamgasti hospody, kterou mám cca 52 kroků od domu přes silnici, když si to z ní štrádluju ovíněn. Dojdu? Srazí mě autobus jedoucí na Zbraslav? Vrhnu? Pokusím se oslovit tu krásnou slečnu a dostat ji k sobě domů (ve skutečnosti je to nějaký keř u vchodu)... Takto skvělí námět, kde by pro dramatické chvíle jistě bylo spoustu místa, natočit a sestříhat do takové nudy? Veliká škoda dle mého přátelé. ()

pafka

Tak predne, coz je uplne nejdulezitejsi informace, mate pocit, ze nekoukate na cesky film. Mnoho zaberu, strihu, kratkych scen, ktere seznamuji divaka s atmosferou scen, najezdy, pohledy zhora atd. Dej me mirne zklamal, protoze konci v dobe, ktera me zajima uplne nejvic. Ale i takhle me film dal dost informaci. Dokonce na platne TGM, coz nebyva moc caste. Karel Roden pro me mnohdy precenovany herec, presto zde uplne skvely. Mile prekvapeni Oldrichem Kaiserem. Kdo vubec nesedl byla Arly Jover - to bylo vylozene spatny. Neveril jsem tomu ani ň. A jinak - nemci mluvi nemecky, anglicani anglicky a cesi cesky. Wau! Tak to ma byt. ()

Aywes

Moc pěkná navštívení moderní historie Československa. Jen tomu schází emoce. Film působí celou dobu příliš sterilně, což je škoda. Spousta vypjatých momentů není dotaženo. Mohlo to být určitě lepší, ale i tak jsem za film rád. Bavil jsem se. Pokud se zajímáte o moderní dějiny, tak by jste se určitě měli na film mrknout. Překvapivě kvalitní. ()

jungewolf

Ještě že ČT má oba díly dalších pár dní na netu. 1. i 2. díl : 5 hvězd a 85 % . Výstižný komentář - VIZ Malarkey . ()

wanry02

Já mám prostě pro takovéto filmy slabost. Jak už u nejtemnější hodiny, tak i tady se jedná o životopisné politické drama, odehrávající se v období před světovou válkou a funguje téměř stejně dobře jako právě Darknest Hour. Hlavním plusem filmu je určitě skvělý výběr herců, mezi kterými zásadně exceluje Karel Roden, který se (zase jako Gary Oldman) naprosto věrohodně převtělil do Jana Masaryka a já jsem vážně věřil že vidím na plátně právě "Jeníka". Dalším plusem je výborný výběr prostředí, kde což já velice oceňuji se nemluví stále stejným jazykem, ale mluví se tak kde se příběh odehrává, což je naštěstí trend dnešních filmů. Sice se v některých scénách film dost táhl a pro někoho byl možná nudný, ale já jsem si ho náramně užil a doufám že podobných filmů bude jen přibívat. 85% ()

blondboss

Toto je jeden z tých filmov, na ktoré sa človek teší a keď to príde, nie je vyslovene že sklamaný, ale nie je ani ohromený. A to je škoda, lebo Masaryk bol film s veľkými očakávaniami. Karel Roden mechanicky presný a jeho hereckému výkonu nejde vytknúť prakticky nič. Ostatným v zásade tiež. Obsahovo teda celkom fajn, avšak atmosfericky chladné, divácky málo pútavé a príliš politicky poňaté. Na druhej strane ale na česko-slovenské pomery úžasný vizuál. Takže suma sumárom slabší nadpriemer. Aspoň pre mňa. 60 % ()

Knightey

Tak tohle opravdu neni film pro me. Jen kvuli vysokemu hodnoceni jsem ho chtel videt ale bylo to utrpeni primo. Videl jsem to na 3x! Protoze to je tak nudne az to neni hezke... ()

Eire

Smrt Jana Masaryka je dodnes zahalena tajemstvím.... Jake TAJEMSTVi? Soudruzi mu ukazali cestu VEN... vole!!!...75% film ()

Cibulka_C

Opravdu povedený film, za který se nemusíme… nebo spíš bychom se neměli vůbec stydět. 👆🏻 Možná bych se to ani nebála nazvat naší filmovou špičkou. Opravdu mě film oslovil. A to jak hereckým obsazením, které bylo snad na míru dělané, protože jak Karel Roden v roli Jana Masaryka, tak Oldřich Kaiser v roli Edvarda Beneše předvedli skvělý a opravdu špičkový herecký výkon, který byl oceněn soškami Českého lva. 👍🏻🤩 Sama osobně si myslím, že je to film určený vyloženě pro Čechoslováky, možná historiky nebo lidi, kteří o tomto kousku naší historie mají nějaký přehled. Film byl opravdu detailní. Ve filmu si Masaryk s Benešem dokonce tykali, což prý ve skutečnosti nebyla pravda, ale oslovení od Beneše Jeníku bylo opravdu k pousmátí. Nikdy jsem osobně nijak nepátrala po osobnosti, jako je Jan Masaryk, možná bych ho i ignorovala dál, kdyby se nenatočil tenhle film. Je to opravdu kvalitně zmáknutý snímek a to po všech stránkách. Jak obsahově, tak i vizuálně a já můžu rozhodně doporučit! 🙌🏻🤍 ()

Alden_Larson

Velmi dobrý životopisný snímek. Děj je zajímavý, herecké výkony jsou skvělé a hudba je moc dobrá. Prezenatce je taky dobrá, ale většinou jen, když jsou záběry statické, ruční záběry se někdy vůbec nehodily. 8/10 ()

kokofek

Mrazilo mě, protože jsem cítila bezmoc.Bezmoc,která ale není soukromá,bezmoc,kterou pociťuje člověk,který se snaží zachránit celý jeden národ. ()

tomashinka

Hodnotit filmy, které zachycují tak vážná témata není vůbec jednoduché. Pokud si člověk uvědomí, jak neskutečně tvrdou realitu a tragédii zachycují, zjistí, jak jsou naše současné problémy banální a že většina našich politiků jsou jen trapní saláti. Ve většině svých komentářů žehrám na současnou českou kinematografii, která produkuje jednu blbost za druhou, ale pokud se tvůrci pustí do vážných témat, mávnutím kouzelného proutku skoro vždy natočí film, který by měl povinně vidět každý několikrát a studenti by si měli dělat dlouhé zápisky do diváckých deníků. Aby prostě všichni do jednoho konečně pochopili, jaké hrůzy se před 70 roky odehrály a jak těžká a složitá doba to byla. Film jsem sledoval jedním dechem. Nemám moc rád některé superlativy, protože si je lidé zvykli používat na každou kravinu, ale výkon Karla Rodena a Olřicha Kaisera byl EXCELENTNÍ. Roden je výborný herec a zahraje cokoliv, to vím dávno, ale Oldřich Kaiser mi opět potvrdil, že je stejně skvělý a univerzální, jen pro podobné vážné role bohužel málo využívaný. I ostatní herci hráli skvěle a myslím, že film má výborný casting. Za všechny pro mě dokonale slizký Jiří Vyorálek a nádherná ženská s krásným úsměvem Arly Jover. Moc se mi líbily lokace - samozřejmě ty pražské, londýnské, ale nejvíc americké - prostředí psychiatrické kliniky, její okolí, pobřeží moře, kvůli pocitu. Výborná kamera, hry světel, stínů, ponuré prostředí dusné atmosféry doby a stejně výborná hudba. Film má Atmosféru s velkým A. Konečně jsem měl možnost pochopit, co předcházelo mnichovskému diktátu, všechny důležité okolnosti, složitá rozhodnutí s nejistým výsledkem a postoj politiků zůčastněných zemí. Prostě skvělý film, skvěle natočený a zahraný, ke kterému nemám odvahu a ani potřebu psát cokoliv negativního. ()

cinemafil

Pokud jdu do kina na 12-ti Lvový film očekávám něco, co mě na 2 hod. přibije do sedadla a na konci budu popadat dech. To se nekonalo. Ač se Karel Roden snažil sebevíc. Film byl místy křečovitý, vykonstruovaný, scénář trpěl přílišnou fabulaci. Pominu skutečnost, že byl na hony od historické pravdy. Některé scény mlátí s divákem o podlahu kina. Když Masaryk - velvyslanec Československa - se v divadle snaží násilím prodrat ke státnímu tajemníkovi. Dále nelze věřit, že by se Beneš neinformoval o psychickém stavu Masaryka a nezjistil závislost na kokainu. Těžko by se snažil získat jej do exilové vlády. Snad jen ta kamera byla na lví úrovni. 3* ()

tchempi

Upoutávky lžou, Masaryk je ryze konverzační film, z toho 90 % v angličtině s titulky. Prostě taková lekce dějepisu. Ale tak nezáživná, že by bylo větší vzrůšo přečíst si o letech 1937-39 nějaká suchá skripta. Roden si Českého lva zaslouží, ale za co ho dostal Kaiser, když je na plátně všeho všudy pět minut, to fakt netuším. ()

27. Český lev

27. Český lev

30.11.2019

V sobotu 7. března 2020 bude Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) po sedmadvacáté rozdávat výroční ceny symbolizované soškou Českého lva. Stane se tak na galavečeru ve Dvořákově síni pražského… (více)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST