Externí recenze k filmu (17)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Bulvární přístup se tu protíná se seriózním, subjektivita prožívání dějin s jejich objektivním chodem. Tvůrci volí podobný přístup jako Robert Sedláček v Českém století nebo Bohémě. Fakta se posouvají a zjednodušují pro potřeby koncentrovaného příběhu." (více)

 • CinemaView.sk (Juraj Kovalčík) ***

  "Psychologicky uspokojivý scenáristický oblúk kopíruje schému obľúbených historických filmov o „vstaní z popola“. Prijme hrdina svoje dejinné určenie napriek všetkým svojim chybám, pokleskom, slabostiam a nedôvere okolia? Zoberie na seba bremeno mýtu, ktorý potom všetci lačno hltáme?" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Vladimíra Staňková) ****

  "Sledujeme jak politickou hru odehrávající jak v kancelářích politiků, tak v drahých restauracích, na recepcích hotelů a třeba i při nelegálním boxerském zápase. I když se v dramatu odehrávají důležité události českých dějin, snímek se snaží ukázat, jak asi mohl velvyslancův život v průběhu oněch…" (více)

 • EuroZprávy.cz ***

  "Masaryk je bezesporu zajímavě rozehraná partie na pozadí skutečných událostí, ovšem nenabídne divákovi dostatek odpovědí ani poznání muže, který sám své jméno nazval jistým prokletím. Dost možná se už teď rodí jiný Masaryk, v němž budeme prožívat jeho poslední chvíle. Ten nynější, připomínající…" (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Autenticitu filmu zvyšuje používanie pôvodných jazykov, predovšetkým angličtiny, a využitie zahraničných hercov, hoci zväčša v epizódkach, napätie zasa znižuje fakt, že ide o historické udalosti, ktoré boli v zobrazovaných rokoch vo vývoji, no ich tragické vyústenie je už dnes všeobecne známe. To…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Masaryk je vážný a důstojný film, který jednoznačně vítězí hlavně z hlediska marketingu a v rámci realizace je potěšitelným zejména po stránce řemeslného zpracování, hereckých výkonů a snad i dialogů, ale v celkovém dojmu z něj převládá rozpačitost a nejistota, pro koho je vlastně určen a co by si…" (více)

 • Generace21.cz (Jakub Fejsák) ****

  "Snímek Masaryk rozhodně není nejlepším filmem na dané téma, co se světových žebříčků týče, ale na české poměry jde o film vynikající. Jediné mínus je vyhnutí se kontroverzní smrti Jana Masaryka. Druhým mínus by pak mohlo být to, že není ohlášené volné pokračování o Eduardu Benešovi, neboť herecký…" (více)

 • Indiefilm.cz (Jakub Jiřiště) ***

  "Hlavní příčina nevyrovnaně působícího celku spočívá v předělu, který po celou dobu ční mezi oběma volně se prolínajícími narativními linkami. Problémem není jen kontrast přesvědčivějšího a důkladnějšího ztvárnění prohlubující se krize ve srovnání s jejím zběžně načrtnutým překonáváním. Nepříliš…" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Film mě zaujal tématem i kvalitou hereckých výkonů, a přestože se jedná o fiktivní příběh, akceptuji ho jako osobité zobrazení významné osobnosti i temné období našich dějin. Co si skutečný Jan Masaryk myslel a co dělal v soukromí, to už se dnes těžko dozvíme." (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ****

  "I když se Masaryk odehrává na vrcholné politické rovině a nahlíží i do zákulisí vyjednávání a čachrů, které předcházely nejprve Mnichovu a nakonec i druhé světové válce, nejpůsobivější je v momentech, kdy ilustruje tíhu dějinných událostí na bedrech člověka, pro něhož bylo jméno Masaryk téměř…" (více)

 • MovieZone.cz (Mojmír Sedláček) ****

  "Na tuzemské poměry film působí rozhodně velmi kvalitně a dobová stylizace nemá chybu. Tady se příznivci nejdemokratičtější rodiny Československa žádného trapasu obávat nemusejí, pouze patetická hudba na pozadí hraje trochu častěji, než by bylo nutné. Snímek ale stojí na jiných pilířích, a těmi jsou…" (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Lesk) ***

  "Na naše poměry se jedná o dobře zvládnutou látku. Stále jde o nesmírně efektně natočené a povedené komorní koprodukční drama, které ale rozhodně není bezchybné a po projekci se nemohu ubránit dojmu, že z toho šlo vykřesat mnohem víc. Pokud by se počin nesl více ve znamení závěrečného hereckého…" (více)

 • Novinky.cz (Stanislav Dvořák) ****

  "U podobných českých historických projektů vždy vzniká obava, že budou vypadat příliš levně, a to ve výsledku zabije i zajímavý příběh. Masaryk ale skutečně levně nevypadá, od dekorací až po kameru a střih funguje dobře jako působivé retro, které umí promluvit aktuálním filmovým jazykem. Volí…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Masaryk napravuje některé z chyb, kterých se jako podobně laděné historické drama dopustil třeba Anthropoid Seana Ellise. Místo, aby se striktně držel češtiny, nechává dialogy plynout v jazyce, v jakém by se postavy v daném situaci nejspíš skutečně bavily. Nezíská tím sice na svou stranu odpůrce…" (více)

 • TotalFilm.cz (Jakub Gutt) ****

  "Nepřehlédnutelné drama výrazných autorů nabízí zajímavý náhled na historickou postavu. Mezinárodní obsazení i rozhodnutí poslat do kin nedabovanou verzi pomohlo větší autenticitě. Další vrstvy může scenář poodkrýt v následné televizní verzi, rozdělené do dvou dílů." (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Masaryk je zajímavý, dobře obsazený výpravný film, který ale dost trpí nevyrovnaným dějem a přílišnou krotkostí autorů. Drogové i sexuální scény jsou hodně opatrné, celý příběh klouzá po povrchu, ani jeden motiv není dostatečně rozvinut a nikdy nejde až na dřeň. Což na jednu stranu může být škoda,…" (více)

 • Vecnykritik.cz (Ivo Bednář) ***

  "Masaryk je bohužel jen a pouze materiálem pro České lvy. Ambiciózní, s velikášským národním tématem, skvělým obsazením a na tuzemské poměry skvělou vizuální stránkou. V ostatních ohledech ale silně pokulhává. Snaží se do sebe nacpat všechno a ve výsledku nedělá vlastně nic pořádně. Předkládá sic…" (více)