Musím souhlasit s tím, že je ten film absolutně nevyrovnaný a některé scény hraničí s dobrým vkusem. Ale je to Brooks a ten je, dámy a pánové, s trochou nadsázky geniální. Buďto se člověk smíří s tím, že tomu člověku není nic svaté anebo u tohoto filmu spáchá rituální sebevraždu. Každopádně ještě než si toto pustíte najděte si na Youtube jeho videoklip Hitler Rap a představte si, že celý klip má hodinu a půl, jestli to zvládnete s chutí do toho.(26.6.2009)

• umbjaz

mno... jestli je celé Brooksovo dílo n ajendé vlně, tak asi nemám na co koukat. pár scén, nebo spíš jen souvislostí mě docela pobavilo, ale po přetrpění části s Římany jsem to musel vypnout, protože je to fakt dost trapné. a ta část o inkvizici... věděl ten člověk vůbec co to slovo znamená? navíc podle toho co vím, se inkvizice nezaměřovala výhradně na židy.... no hrozný. jedna z pěti za těch pár dobrejch gegů. a na Monty Pythony rovnou zapoměňte. ty dokážou alespoň rozesmát, né jen přinutit k úsměvu a to i po třiceti letech od premiéry.(16.9.2013)

Zvláštní. Měl jsem Mela Brookse za režiséra vynikajících parodií, jenže když jsem se podíval na jeho tvorbu, viděl jsem filmy u kterých jsem se většinou nebavil a mezi nimi i dva slušné. History of the World je úplně stejně nevyrovnaná. Občas třeskutě vtipná a občas skoro trapná. Zamrzí to o to víc, že se nepodařilo vypointovat ani ty nejlepší a nejbizarnější nápady. A spousta pasáží vyznívá úplně do ztracena.(23.8.2016)

Hodnotit Brooksova dila je vzdy tezke. Vetsina casu neni az tolik vtipna, misty mozna az trochu trapna. Ale parkrat vymysli takovou sodu, ze se tomu budu smat az do konce zivota. Zda je napriklad uzasny gag s Jidasem, nebo patnact Mojzisovych prikazani. A to nejlepsi na samotnem konci - Jews in Space ! Takove veci tezko nekdo jiny vymysli, proto 5*.(9.7.2007)

,,PŘED 20 MILIÓNY ROKY, OPICÍM PODOBNÉ STVOŘENÍ OBÝVALI ZEMI. A OPICE VSTALA, A STALA SE ČLOVĚKEM. NAŠI PŘEDCI.......“ /// Doba kamenná a její první umělec (i kritik), starej zákon a vznik 10ti přikázání.... v krátkých scénkách znázorněny důvody zrodu věcí, které nás dosud obklopují. Taškařice z doby římské, která má blíž k Životu Briana než kdejakým parodiím. A NEŽ SKONČÍ TATO NOC, JEDEN Z VÁS MĚ ZRADÍ! (třikrát!) Jo, tenhle druh zábavy je mi blízkej! Španělská inkvizice a ,,jeho svátost“ Torquemada v muzikálovým čísle, nechť patří k tomu ..... (nechám na každém). Ani ta Francouzská revoluce s žebráky žebrajícími od žebráků už nebyla Bůh ví co. Ale souhlasím, že je škoda, že jsme se nedočkali Hitlera na ledě. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jak se chovali moji předci. 2.) Jsem pořadatel každoročních orgií a bufetu, které mají jediné pravidlo: ,,Kdo dřív přijde, ten dřív....“. 3.) Jako ,,hulič“ chci vidět legendami opředený ,,mocný joint“. 4.) Thx za titule ,,ja.srab.cz.“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne(19.8.2011)