Píše se rok 1947 a čtyřicetiletý anglický profesor Humbert Humbert přijíždí do USA učit na univerzitě. Když si pronajímá pokoj v domě Charlotte Hazeové, spatří v zahradě majitelčinu dvanáctiletou dceru Lolitu. Zjišťuje, že potkal svou osudovou lásku a je ochoten udělat vše proto, aby byl Lolitě stále nablízku.Využije lásky Lolitiny matky, a přestože ji nesnáší, ožení se s ní. Vztah Lolity a Humberta se naplno rozvine - Humbert Lolitě zatají smrt matky a odstartuje s ní divokou cestu Spojenými státy. Po celý čas jsou sledováni. Po dvou letech Lolita Humberta nečekaně opouští... Příběh graduje. Hluboká žárlivost a pocit viny z nevhodné lásky začnou Humberta měnit v psychicky labilní trosku... (oficiální text distributora)

bubun

Dominique zahrála skvěle to, co měla (je téměř nesnesitelná), Irons výborný jako obvykle, ne-li ještě víc, stejně ale pro mne zůstává největším umělcem filmu Morricone, ačkoli při prvním zhlédnutí jsem zde hudbu spíš cítila, než vnímala. Ani mi zde nevadí delší stopáž, nenudilo mě to. Nejvíce si cením asi posledních dvaceti minut, když se Irons zeptá "what about me" a nedostane se mu odpovědi, když dá Dolores peníze a přitom se složí, a taky lehce morbidně-humorné scény se zakrváceným klavírem, který hraje sám Edvarda Griega. ()

Leni-cka

Rozhodně nic průměrného. Možná trošku zdlouhavé, ale Lolita byla okouzlující a Humbert pomatenej... Krásná atmosféra filmu. ()

Lachtaan

Skvělý Jeremy Irons a naprosto neodolatelná Dominique Swain. Až moc reálné drama o tom, že pudy přírody jsou silnější než společenský kodex. Ke konci filmu se hodí motto ze Hry o trůny “Things we do for love!” ()

Chasm

Skvěle zahraná Lo a ještě lépe její nevlastní otec... Slečna Swainová byla občas tak sexy že sem se Jeremymu ani nedivil...;) ()

Raven0

Výborná adaptace, výborné Nabokovy knihy. Rozhodně se mi toto zpracování líbilo více, než Kubrickovo. Psychologie postav zde byla velmi přesvědčivá. Např. promněna lovce (Humberta) ve štvanou zvěř, či Lolita, která rozhodně není tak nevinná jak by na její věk odpovídalo. Brilantní filmový zážitek se skvělým Jeremy Ironsem. ()

Cushing

Tohle se povedlo, řehtal jsem se jak kůň. Románovou předlohu jsem četl třikrát a věřím, že ne naposled. Nabokov je jeden z největších autorů 20. století. To se nedá říci o Lyneovi jako o filmaři, i když má pár dobrých kousků. Starší filmové verze Lolity neznám, snad proto jsem se náležitě provinile bavil touhle. Mimochodem prý existuje nějaký peprnější sestřih. Tak TEN bych chtěl vidět. A druhé mimochodem -- paní Melanie Griffith je tady dokonalá, ač jsem na ni dosud v jiném filmu, pokud se nemýlím, nenarazil. A Irons -- tehdy na vrcholu. ()

Zdeňka

Brány nocí, vrány křídly leští háv noc je symfonie a hvězdy střepy z krás Pardon, to jsem asi někde jinde. Podle mě je videoklip od Kryštofů lepší. ()

danoo

Adrian Lyne nie je Vladimír Nabokov. Je jasné, že nedokázal skoncentrovať dejovú líniu, na druhej strane niektoré scény sú natočené viac než podarene (a množstvo vynikajúcich epizód bolo vystrihnutých, možno ich nájsť v bonusoch). Len tak na okraj, všimol si niekto, že Lynova Lolita pripomína svojou náladou (i hudbou) Viscontiho Smrť v Benátkach? ()

Elementál

Původní Lolitu jsem neviděl a knihu nečetl, ale tohle zpracování na mě poměrně zapůsobilo. Jako vždy výborný Jeremy Irons, velmi zajímavé řešení některých záběrů (Lynchovská scéna "muž s cigaretou a pálící se hmyz", naturalistická vražedná scéna), Dominique Swain předvádějící tolik erotických a sexuálních výzev jako se vidí málokde (nepočítaje Základní instinkt) a celkový nepříjemný pocit "teď se něco sakra moc podělá" - to všechno činí z filmu zajímavou a skvěle dívatelnou záležitost. ()

MiCM

Mluvil jsem o tom kdysi u maturity, jako že jsem to četl..to byla sranda..šílené.. :-) Jinak solidní film.. ()

Bobik9

Kniha se mi příliš nelíbila. Kromě už samotného faktu, že se mi lehce hnusil samostatný příběh se mi i Nabokovův styl psaní špatně a pomalu četl. Film mě ale mile překvapil. Především řpedstavitelé hlavních rolí byli výteční! Původní díl z roku 1962 jsem sice neviděl, ale myslím, ež to není ani nutné, protože toto spracování je velice kvalitní! ()

lennyd

Humbert Humbert (Jeremy Irons) stále nemůže zapomenout na svoji první lásku, kterou miloval když jim oběma bylo kolem čtrnácti. Nyní je mu sice čtyřicet, ale mladé dívky jej stále zajímají, a když v domě, kde má pronajatý pokoj, spatří dceru majitelky mladičkou Dolores, ví že je ztracen. Aby svůj vztah k Dolores co nejvíce zakryl, ožení se s její matkou Charlotte. Ta ale brzy po svatbě tragicky umírá, a Humbert má cestu k Dolores otevřenou... Hnedle zpočátku musím říct, že mladá Lolita mi byla extrémně nesympatická, a tudíž jsem se nějak s Humberte (výborně zahraným Jeremy Ironsem) vůbec neztotožňoval, a tudíž mi celý příběh byl upřímně fuk, a tudíž jsem se větší část filmu dost nudil. Z nudy mne vytrhával jen fakt skvělý Jeremy Irons. Asi si ještě zkusím sehnat Kubrikův originál a uvidíme, jestli je problém v Nabokově předloze (kterou jsem nečetl) a nebo jen ve zpracování Adriana Lyneho.. ()

lucascus

Velice hezky zpracováno, výtečný výběr herců...Jediný nedostatek mi připadal v závěru...měl jsem z toho pocit, jako by byl film useknutý a chyběl mu konec....jinak perfektní ()

shantim

Jeremy Irons hraje tak dobre, ze je az perverzne pravdivy. Vynikajici je pak zaver filmu s tragickou scenou obscenniho zavrazdeni obscenniho exhibicionisty a perverzaka, ktereho zde hraje Frank Langella. Vyzdvihovat vykon mladicke Dominique Swain ani radeji nebudu, jeste bych mohl byt narcen z .... Vsak vite. 75% hvezdicek ()

sochy.zirafka

Láska za cenu vzájemného zničení. Film sice již nemůže šokovat, ale stále působí silně. Velmi. Dle mého názoru překonává Kubrickovu verzi, pouze bych mu vytkl postavu Quiltyho, který nebyl dostatečně....Úchylný. ()

Tomatáš

Jeremy Irons se po zhlédnutí tohoto filmu stává alespoň pro mne hercem s velkým H. Geniální režie, herecké výkony a hudba ovšem nenahradily určitou příběhovou prázdnotu, kterou jsem drtivou většinu filmu prožíval. Pro mne posledních deset minut naprosto převálcovalo zbytek filmu. ()

Narya89

Mnohem lepší verze Lolity než ta Kubrickova, neboť v ní nechybí náznak historie - divák se tak může s Humbertem mnohem více ztotožnit. Dále se mi u Kubrickovy nelíbil závěr v začátku - to mi přišlo až hodně na škodu, ale zase byl v této verzi lepší Quilty. Irons působí uvěřitelně a projevuje emoce, Lolita si zase uvědomuje svou moc a využívá ji - což z tohoto snímku činí dle mého názoru nejlepší filmovou adaptaci románu, alespoň prozatím. ()

Eleanor05

I kdybyste nikdy neviděli žádný jiný film s Jeremym Ironsem, než Lolitu, stejně byste po jejím shlédnutí museli konstatovat, že je to prostě geniální herec. Dominique Swain je v titulní roli taktéž výborná a na jejich hereckém koncertu stojí celé tohle milostné, smutné a zároveň poetické drama o jednom zničujícím milostném poměru, na které jen tak nezapomenete. ()

fefee

Film so šukavou lolitkou... skôr pre pedofila, no trápni koniec s prestrelkou ako z B-čkového filmu, moc tomu ako celku nepridal... ()

Bankovní loupež á la Lyne

Bankovní loupež á la Lyne