Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

Hulk Hogan

Jeden z nejlepších Van Dammových filmů poslední doby. Protředí ruskýho vězeňskýho tábora je ideální a jeden z nejlepších hráčů historie amerického fotbalu, Lawrence Taylor a lá filozof je taky dobrej. Ve filmu se sice objevuje několik nevysvětlitelných nesrovnalostí, ale to mi zábavu nezkazilo...možná právě naopak :) ()

Darckol

Otrepaný námet, kŕčovité scény, nezmyselná logika... Dosť ťažko som to stravoval. 3,0/10 Vyzeralo to skôr na pokus o drámu, avšak skončilo to fakt len pri pokuse. ()

tranquill

Nevím, je to takové moc filosofické. Respektive měli zůstat raději jen u té filosofie, protože bojové scény jsou na principu každého druhého Van Dammeova filmu, přitom jim vždy něco schází. ()

kluzo

Takový slabší odvar útěku ze Shawshank... Ale asi nejlepší film JCvD. 1* navíc za mou oblíbenou árii Rusalky v úvodu... ()

Stíba

Celkem mě překvapuje to nízké hodnocení, protože tohle je vážně zručně natočený film, který je nečekaně vnitřně silný, příběhově dobře vykonstruovaný se skvělou atmosférou i tempem, syrový bez patosu a se skvěle zahranou hlavní rolí Van Dammem. Podobných povedených akčních vězeňských filmů aby člověk pohledal. ()

Lord Fuck

Po dlouhý éře Van Dammových nepovedených filmů se zaplaťpánbů býská na lepší časi. Sice je to jiný kafe, ale jak je vidět, tak mu to prospělo. Skvělej a netuctovej příběh a obstojná kamera. Takže vítej zpět Van Damme !! ()

chaturga

Filmy z věznice mám velmi rád. Není to bůhvíjaké dílo, ale rozhodně to není další kravina s Van Dammem. Naopak! Dost citlivých momentů a psychologického programu pro mou duši. ()

messi@h

Scénárista (a možná i režisér) je evidentně obdivovatel "Vykoupení z věznice Shawshank". Jenže pokus vytvořit něco podobného mu nevyšel. "Vykoupení..." není zrovna můj oblíbený film, ale uznávám, že oproti Peklu je aspoň o dvě třídy lepší. Peklo ho navíc až moc okatě vykrádá - scény homosexuálního zneužívání spoluvězňů, konec kdy se vše dostane na veřejnost, dokonce černošský vypravěč (proč proboha černoch v ruské věznici?). Navíc mi podobně jako několika dalším zdejším uživatelům připadá, že film se zapomněl někde v době studené války (zvěrstva páchaná beztrestně na amerických vězních). Ve filmu vlastně chybí jediný skutečně kladný Rus, všechny kladné postavy jsou Američané. ()

Sign

No rozhodně to má na béčko dobrý scénář, dialogy tedy ujdou, děj odvozen z klasické zápletky ale herecké výkony dobré, Van Damme zde hraje a víc než dobře takže mne potěšil, padouši svoji práci odvedli velice dobře, takovej Andrej byl víc než nepříjemný a finální pan Valja byl opravdu hnusák, jediný co na tomto filmu musím vytknout je duch jeho zemřelé ženy... ()

BLADER

Možno by sa viac hodilo 3*-ové hodnotenie, ale keď si vezmem, aké filmy v súčasnosti JCVD ( ako meno ) točí, musím tu jednu jednoducho pridať, pretože v tomto filme nenájdeme trápne momenty, ktoré sprevádzajú trebárs Seagala, toto je jenoducho poctivý film plný bitiek. Dosť ma prekvapil depresívny tón filmu, ale na druhej strane, radšej toto ako nejaké béčko. Tak a teraz som len zvedavý na JCVD ( ako na film ). ()

MeaCulpa

První film s Van Dammem, který se mě opravdu líbil. Scénář podle očekávání jedno velké klišé a ani herecké výkony nejsou nic extra (jak nečekané :-D) Každopádně velmi příjemné překvapení s kultovním Milošem. ()

marek86

Van Damme to tentokrát řeže klasickým bojem z ulice a docela dost přijímá. Což je na filmu docela pozitivní. Ale jinak to na mě působí stylem, udělat film z vězeňského prostředí, ať to stojí, co to stojí a to kvalitě filmu hrozně škodí. Moje hodnocení 3/10. ()

Psycho.R

Spíš thriler než akční film. Kdyby to režíroval kdokoli jinej než Lam, klidně i Boll, dal bych ty tři hvězdy s klidnějšim svědomim ()

Armin82

Peklo je jeden z prvních filmů,kdy si JCVD i lidi se kterýma spolupracoval,začali uvědomovat,že film není jen o otočkách a provazech. Zde máme změnu! Týpek,co pomstí smrt své ženy, jde bručet do basy a nakonec podlehne bachařům,kteří po něm chtějí,aby zápasil a začal se chovat,jak cvičená opice. Mě se ta změna líbila--->70% ()

Mitisko

Pamatná veta: "Všetkých ktorí vela hovorili som zabil" Vo filme je vela zaujmavých myšlienok a na to že je to "akčňák" dá sa tam miestami zamyslieť a "pozerať medzi riadkami" ()