Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

Mat21

Znásilnění a následné vraždy své ženy nestihnul bohužel Billy Cooper již zabránit. A když posléze je násilník zbaven úplatným soudem obžaloby pro nedostatek důkazů, Billy přímo na půdě soudu vezme spravedlnost do vlastních rukou a násilníka zastřelí. Doživotí v ruské nechvalně známé věznici Kravavi, ze které se vězni obvykle dostávají ještě před odpykáním svého trestu, ovšem jen 200 metrů za plot a 1 metr pod zem. Věznice je ovládána tvrdou rukou neúprosných sadistických strážců, krutost zdejších podmínek umocňující rozdělení vězňů na gangy soupeřící mezi sebou o moc a nadvládu. Billy je otřesen ztrátou své milované Gray. Ve stavu netečnosti ke všem, kteří ho obklopují, snaží se přežít bez konfliktů nebo alespoň úspěšně oběsit. Ani v jednom mu však není přáno. Stává se terčem útoku Andreje, obávaného rváče a vůdce gangu, aby se následně zotavil na samotce v páchnoucí kobce. Když Billa opustil Bůh i štěstí a ocitá se na hranici zhroucení, rozhodne se vzít osud do vlastních rukou, začít trénovat s plným nasazením a postavit se agresorům čelem. ● Z recenze i obálky filmu, očekával jsem bezmyšlenkovou podprůměrnou krvavou řežbu se vztyčeným Van Dammem nad těly desítky poražených. Velmi jsem se však mýlil. Film Peklo mě dokázal naprosto vtáhnout do děje a překvapit, jak lze skloubit vězeňské prostředí a v něm panující brutální podmínky s oduševnělým myšlenkovým doprovodem. Přerod Billa od stavu naprostého zhroucení, odhodlaného skončit se svým životem, nového objeveného smyslu života spočívajícího v likvidaci svých nepřátel až po uvědomění si sám sebe a své hodnoty je famózní. Spekulace, zda-li právě Peklo patří mezi nejlepší nebo nejhorší filmy od Van Damma mi přijde irelevantní. Nelze srovnávat Peklo postavené především na psychologickém základu s pouze bojovně laděnými filmy z Van Dammova mládí. ║1.9.2009║ ()

Petrus1

Já v podstatě Van Damma nevyhledávám vůbec, nějak mne jeho filmy nikdy neoslovily, ale říkala sem si, že tohle by nemuselo být špatný. A musím uznat, že to opravdu špatný nebylo. Pořádná porce brutálních bitek mne dokonce potěšila ;-). Konečně i velký Jean-Claude dostane taky pořádnou sadu a to ne jednou. A hlavně žádný lítání vzduchem a další jeho nereálný šílenosti. Mělo to docela ponurou atmosféru, okořeněnou o rvačky a vraždy…líbilo se mi to a klidně zase na to někdy v noci juknu znova. ()

Puol

Da sa pozriet. Ringo Lam je dobrý režisér. Drsné ruské väzenie, mierne patetický záver. Film Van Damma stojí za nieco zvycajne len keď natáča s honkongským režesérom. ()

#47

Díky Peklu se, jak je vidno, JCV vyhrabal z žumpy ve které uvíznul cca na 5 let...dá se říct že se jedná o poměrně standartní vězeňský film, věřte nebo ne, ale to drama v popisu tam není tak úplně nevhod. Van Damme sice opět "moc nekope" ale alespoň tentokrát vypadají jeho souboje o něco realističtěji...jak už tady někdo psal...mistr JCV ještě není odepsaný, dejte mu šanci a začněte Peklem... ()

crha

Nabídli byste někomu kurz 20:1 že Van Damme dostane na držku? Protože místní bachaři úplně v klidu. Navíc jsem nepochopil, proč to musel být právě ruský kriminál. Asi protože tohle by se v USA nemohlo dít. Ale Van Dammovi to pořád bouchá celkem dobře. Když bachař řekl "To je Miloš" a Miloše přivedli, tak jsem fakt vyprsknul smíchy. ()

wakeup

Ano za 4:) Z nostalgie a diky prekvapeni. Cekal jsem neco, jako nataci seagal, a tohle byl uplne normalni akcni beckovej film na kterej se klidne mrknu znova, az to bude v bedne. ()

zelda82

Svete div se, ale ono to zas tak blbe nebylo...I kdyz neni panacek z Bruselu zadny supr herec, tak tady se mu ty jeho kamenny drzky jeste daly verit. A kdyz porovnam Peklo s Infernem nebo pokracovanim Univerzalniho vojaka, tak je to hotovy Vykoupeni z veznice Shawshank:) ()

mala_kea

Van Damme je béčkář jako kráva, ovšem tento snímek se od jeho ostatních liší a to poměrně o dost. Psychika postav je čínská zed, takže skvělá a pevná. Zde taky Van Damme ukazuje, že není ten americký hrdina, kde vymlátí celý vlak, lod, letadlo, ale že je také člověk s city. Jinak co se týká filmu je, tak je to děsná sračka. Do první půlky nevíte, jak to dopadne, ovšem odbije 45 minut a všem je to jasné a samořejmě nechybí béčková stať a to smrt někoho blízkého. I přes tento kýčovitý nedostatek, hodnotím poměrně vysoko. ()

STina1

Zastaví ho konečne niekto? Beriem, že v začínajúcej sláve bojových filmov zahviezdil, ale potom prišli Jackie, Jet Li, Tony a spol, a nepriamo naznačili, že Jean by mohol ísť už aj do dôchodku. Lenže na to si Van Damme povedal, Damm it all, no! a tak sa nestíham čudovať, čo otrepaného ešte predvedie, z čoho by som excelentne nechytila svalovicu od smiechu... ()

Gedes

Od J.C van Damme zajímavý snímek, čekala jsem něco trošku jinýho, byla jsem dost překvapená, jak se to vyvrbilo (pro někoho nevyvrbilo), ale dalo se na to koukat. Celkem mám ráda příběhy, takže se mi to líbilo. Bylo to pstě jiný než takový ty klasický akční filmy. V tutom filmu je to spíš takový vyprávění o jednom muži, který se dostal na scestí a je jen na něm jakou cestou půjde, jak se s tím popere, než že by to byl jasnej namakačenko, který všechny přepere, všechny postřílí a bude hrdina, to ne. Musím říct, že chvílemi jsem opravdu nevěděla, co si o filmu mám myslet a co bude dál, narozdíl od ostatních předvydatelných akčnaku:-) takze pohoda, doporučuji;). ()

Hapretor

Dost záživný film z prostředí věznice. Nenudí - a to je hlavní. Není tu vůbec pokus o nějakou hlubší myšlenku, ale to vůbec nevadí. A bylo mi sympatický, že tady JCVD nezmlátil hned všechny nahromadu tím jeho super kopem v otočce. Tento film jsem si totiž zezačátku představoval úplně jinak. Možná proto mě tak mile překvapil. ()

CrazyLom

Slušný Van Dammův film, kterému k vyššímu hodnocení chybí jen méně pitomé patetičnosti (jako duch jeho staré) a méně americké vnímání ruské věznice. Jinak ale obstojná podívaná! ()

helloween93

Dlouho jsem neviděl takhle dobrý film s Van Dammem. Tady je jiný, je zranitelný a hodně tu dostává do držky. Jenom mi tam moc neseděl ten motýlek a duch jeho ženy. Přeci jen ta mystičnost se do podobného snímku nehodí. Tvrdý film z vězeňského prostředí, z kterého mi v paměti utkví scény, kdy šel Van Damme na samotku a z vedlejší cely bylo slyšet sténání. ()

Rathalos

Peklo je pre mna asi najlepsi film s Van Dammem uz len kvoli tomu,ze sa odohrava vo vazenskom prostredi,ale zaujmu aj bitky,spracovanie a pacilo sa mi herecke obsadenie,lebo tie ksichty,co tam vystupovali,no fakt ako trestanci...:-) ()

Wallis3

Žanek Klóduj van Damů neprováděl kopy s otočkou, nefackoval nohou, ba naopak dostával na držku. Netradiční film s ním, kde byl člověkem, ale ten duch tam teda byl k smíchu. ()

Evander

Určitě se nejedná o nejlepší ani nejhorší film s JCVD. Peklo je svým příběhem malinko zvláštní a od klasických vězeňských filmů se poměrně liší, byť základ je samozřejmě stejný. Film mi přijde docela nevyrovnaný, místy je poměrně silný a místy naopak dost slabý. Celkově na jedno zhlédnutí proč ne – spolehlivě vyplní prázdný čas nebo poslouží jako kulisa k žehlení, ale v zásadě není důvod jej vidět. Podobných filmů srovnatelné kvality jsou tisíce. 62% ()

salamandrr

Typická tupá mlátička,tentokrát ve vězení,aby "to nebylo furt tak stejný". Nevim tyhle filmy sou dobrý tak pro tupce co se v tom viděj(pokud mezi ně patříte má to *****), normální lidi co u toho chtěj vypnout nebo pro mě když to běží v bedně a já se do toho začučim....jinak je to slabota ()

Torgal

Prekvapujúco dobrý Van Damme. Film sa síce v druhej polovičke zhoršuje, ale stále je pozerateľný a neskĺzava do odpadových kategórii. V prvej polovici filmu sa veľmi dobre vydarila prezentácia ruského väzenia a jej vplyv na odsúdených. 5+/10 ()