Kyle LeBlanc přijal nabídku práce v Rusku, kam se odstěhoval i se svou ženou Grey. Oba už se těší na návrat domů. Jenže záhy kdosi zabije Grey. Kyle doma vraha ještě zastihne, začne ho pronásledovat a pomůže policii ho dopadnout. Soud však shledá vraha nevinným pro nedostatek důkazů a taky proto, že policie pochybila. Vrah se po rozsudku Kyleovi vysmívá, což Kyle neunese a zabije ho. Dostává se tak do ruského vězení, kde vládne korupce... Kyle se hned první den popere s jiným vězněm, který je šéfem jednoho z vězeňských gangů. Kyle je na několik dní zavřen na samotku, která každého vězně dohání k šílenství. Když ho konečně odvedou ze samotky, dají ho na celu k vězni 451, který s nikým nemluví a k němuž dávají ty vězně, kterých se chtějí zbavit. Kyle se na dvorku seznámí s mladým Američanem Billym, který se dostal do vězení nevinně, a jelikož je mladý, tak ho dozorci dávají k vězňům, kteří si zaplatí a chtějí se sexuálně uspokojit. Billy se však odmítá podrobovat, a tak ho vždy zbijí. Na dvorku se k nim přidá ještě vězeň na vozíku Malakai, který jim vysvětluje pravidla vězení včetně bojů, které organizuje velitel věznice, generál Hrusckov. Kyle se dostane na samotku ještě několikrát, ale začne posilovat a začne hrát podle vězeňských pravidel. Zapojí se i do bojů vězně proti vězni. Spoluvězeň 451 ale řekne Kylovi, že prohrál sám se sebou, když bojuje, a Kyle se nad sebou zamyslí... (TV Prima)

bmx6

Van Damme jako Kyle je odsouzen k doživotí do nejkrutější ruské věznice za vraždu,kterou spáchal za znásilnění a smrt své manželky.Ve vězení se dozorci chovají velmi krutě,jsou zkorumpovaní.Všechny rvačky se mi velice líbily.Celý film působí smutně a velmi krutě.Řekl bych,že spolu s Krvavým sportem je Peklo nejlepším filmem Van Damma. ()

RedBoryyys

NIkdy mě moc Van Damme a jeho filmy nebraly,protože kung-fu,či jak se ten bojový sport co dělá nazývá,ale tohle je pecka,je to reálné,nikdo nelítá 10m daleko,no celé to se povedlo,dávám maximum... ()

Elvis1994

Aspon jeden poradnej film kterej JCVD natocil , me se libil , pribeh chytlavej ... a JCVD v roli pomstichtivyho manzela paradni. Lepsi to bejt samozrejme mohlo , ale za shlednuti to stoji . 4 **** ()

Goumen

Poctivý akčňák s dobře vykreslenou atmosférou drsného a chladného prostředí ruské věznice. Souboje a vývoj situací ve vězení je ale potřeba brát dost s nadsázkou, abyste se dobře bavili. ()

buchannon

Zde se belgický bijec JCVD položil do vážnější polohy a musím napsat, že s úspěchem (alespoň pro mě). Tenhle film se mi líbil od prvního zhlédnutí, je to možná jeho poslední dobrý herecký výkon. ()

Saxos

Jeden z lepších filmů, kde hlavní roli obsadil "ten se čtyřmi jmény". Příběh celkem s logickým posunem, o věrohodnosti by se dalo polemizovat, ale o ruské base nemám žádné idealistické přesvědčení. Závěr: doporučuji pro hltače dvacet let starých béčkových odrhovaček. ()

david141474

No musím říct, že tohle je jeden z nejlepších filmů Jean-Claude Van Damma. Tento film z vězeňského prostředí byl opravdu kvalitní. Rusáci jsou hovada, ale to přece každej ví. Podplacení hajzlové. Děj je skvělej. Postavy jsou zajímavý a solidně napsaný. Herci jsou skvělí, ale nejvíc válí Van Damme a Lawrence Taylor. Akční souboje jsou božský. CGI můra byla příšerná, nedalo se na to špatný CGI vůbec dívat. Hlavní myšlenka filmu byla taky taková nic moc. Finální souboj byl taky skvělej a finále s autem bylo solidní. Soundtrack byl dobrej, nic extra, ale dalo se to poslouchat. No a začátek filmu taky skvělej, hlavně na území soudu na kterým jsou samozřejmě ruští podplácení soudci. Tento film je opravdu kvalitní a hlavní myšlenka nic moc. 9/10 Když pominete CGI můru, tak je to koukatelný. ()

Imouse

Tento film ve mně vzbudil rozpaky. Jednak je to celekm solidni drama z vězeňského prostředí (ne akční film to opravdu není). Na druhé straně některé dialogy jsou až k popukání. Z úst Mafiánského bose slyšet slova typu: "Nesmíme ztratit lidskost a snížit se na úroveň bachařu."; nebo: "Svou smrtí jenom zvítězil.". Bylo to prostě absurdní a více méně to zpackalo celý závěr. To ovšem nemění nic na tom, že se jedná o vcelku zdařilý snímek, který stojí za zkouknutí ()

Pruďas

Jeden z lepších filmů J.C.V. Damma. A to je k tomuhle filmu asi tak všechno. Prostě van dammovka se vším všudy. Mizerné herecké výkony, mizerná režie, Damme jako vždy nejdřív dostává přes držku, pak hodí svůj zlostnej pohled a všechny rozseká(jako bych to už někde viděl) ()

DevilBoy

Musím uznat že ve srovnání s Undisputed II což je úplně stejnej film je tohle horší, ale i jinak je to dobry, rozhodně lepší van Damme, kdyby takhle pokračoval dál bylo by to super. ()

MaideN-SK

4 hviezdičky preto, lebo je to Van Damme a od neho som ešte normálny film nevidel. Síce ako vždy dostával iba po papuli ako v každom jeho filme, ale bol tu oveľa lepší príbeh ako zvyčajne. Síce nič moc a videl som lepšie akčné filmy, ale dosiaľ je to najlepší Van Dammeov film aký som videl. Ale keby som to hodnotil po stránke filmovej hodnoty, malo by to asi len 1-2 hviezd lebo mi to pripomínalo od Shawshanku cez Zelenú Míľu všetky basistické filmy.... ()

Spike86

Jakožto film s Van Dammem je tento snímek netypický tím, že hlavní hrdina není úplně nepřemožitelný Superman a Rambo a také to, že film je více zaměřen na pocitovou stránku. Boje tváří v tvář je tu i tak dost, včetně takového vězeňského wrestlingu. Nejsou tu žádné oslnivé herecké výkony, ale nic jiného se asi čekat nedalo, navíc Van Damme se fakt snaží :). 70% ()

Chlo0opek

Ale jo, film mě udržel v pozornosti, sem tam i s prvky výchovy. Občas slabší, zvlášť závěr "odbitý" jednou větou, ale jako celek u mě snímek zanechal dobrý dojem. ()

DejnaDee

Nejlepší film Jeana-Claude Van Damma, to bezesporu určitě je. Hodně drsné i kruté, ale nakonec s jakýmsi happyendem, povedeným útěkem z tohoto pekla. ()

kecka007

Příběh není špatný. Nicméně bojové scény bychom mohly nazvat spíše ,,kočkováním" jen rány pěstí a ubohé kopance žádná salta žádná akce,nic. Jean je snad v prvním filmu také zranitelný a občas dostává . Ve filmu je hlavní Vyšinutej černoch,kterej záhadně Jeana jako prvního nezabije i přesto že čte jeho deníky a pak mu pomůže při útěku,krypl na vozejku co dělá donašeče aby dostal mastičku,Billy kterej dělá místímu gangu děvku a záhadný netvor který jak se zijstí je Jeanův věrný spolubydlící přes zeď a souboje,dá-li se to tak nazvat. První hvězdu jsem strhla kvůli můře a druhou kvůli Duchovi Jeanovi ženy. ()