Eliška a Damián

Česko, 2023, 12 h 28 min (Minutáž: 58–66 min)

Emma Smetana, Robert Urban, Hana Drozdová, Anežka Rusevová, Anna Dvořáková, Jan Komínek, Petr Buchta, Milan Šteindler, Michaela Kuklová, Dana Syslová (více)

Epizody(12)

Hlavní postava Eliška žije v současnosti, ale Damián pochází z roku 1758. Díky elixíru začne Damián cestovat časem a potkává Elišku, která mu není lhostejná. A jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Oba se budou muset vzepřít svému osudu. Damián se totiž má zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou a Eliška se zase musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila. (TV Prima)

Recenze uživatele MartinJ k tomuto seriálu (2)

Epizoda 3 (2023) (E03) odpad!

Ne to není vůbec nápadné, když se u něčeho s hodnocením 7 % objeví pět hvězdiček od pár dní starého profilu a ještě recenze "skvělý, oddychový seriál". Ne, fakt to není "skvělý, oddychový seriál", je to naprostý brak a je jenom otázkou času, kdy zmizí ze svého vysílacího času. Nutno ale podotknout, že jsem viděl jen zhruba deset minut třetího dílu, ale i to mi stačilo na to, abych věděl, že to byla velká chyba. To ostatně už vědí asi i tvůrci i samotná Emma Smetana. Byť ta ve své povýšenosti dost možná chybu nikdy neuzná. ()

Epizoda 8 (2023) (E08) odpad!

Zahlédl jsem nechtěně kousek při návštěvě u příbuzných, kde nešlo přepnout, a opětovně nelze neříct, jak hrozný brak to je. Upřímně mi je líto Roberta Urbana, který je (v rámci nedobrého scénáře, střihu, kamery) dobrý, ale Smetana jednak neumí hrát a jednak tomu přidává tou svou nesmírnou arogancí. A když nad to přečtu její aktuální rozhovor na iDnes, kde si vůbec nepřiznává, že chyba může být i na její straně, je 0 hvězdiček to jediné, co si seriál zaslouží. Mimochodem k tomu jejímu nepřiznání zásluh, osobně se domnívám, že kdyby tam ona nehrála, má seriál i tady na ČSFD třeba kolem 50%, protože ta kombinace "neumí hrát + chová se extrémně arogantně" tomu absolutně negativnímu hodnocení celého seriálu obřím dílem nahrává. Aneb chcete-li svůj seriál/film zaručeně potopit, obsaďte Emmu Smetanu a nechte ji k tomu dát pár upřímných rozhovorů. ()