Reklama

Reklama

Eliška a Damián

(seriál)
Česko, 2023, 12 h 28 min (Minutáž: 58–66 min)

Hrají:

Emma Smetana, Robert Urban, Hana Drozdová, Anežka Rusevová, Anna Dvořáková, Jan Komínek, Petr Buchta, Milan Šteindler, Michaela Kuklová, Dana Syslová (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Hlavní postava Eliška žije v současnosti, ale Damián pochází z roku 1758. Díky elixíru začne Damián cestovat časem a potkává Elišku, která mu není lhostejná. A jak už to v pohádkách bývá, jejich cesta k lásce nebude jednoduchá. Oba se budou muset vzepřít svému osudu. Damián se totiž má zasnoubit s pruskou princeznou Frederikou a Eliška se zase musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila. (TV Prima)

(více)

Diskuze

alpak

alpak (hodnocení, recenze)

Jarin69

Prachy jste protočil asi tak jako na automatu s ovocem. Potřebovali by aby jim na smlouvy sedl někdo z “biznisu” a do smluv přidával podmínky a hlavně pokuty :-) pak se asi takový seriál vůbec nevyplatí ani natočit a bude stačit aby při dojednavani podmínek se navzájem od stolu povyhazovali producenti, investoři a další ten pleps, který rozhoduje, jestli se to bude vůbec točit.

alpak

alpak (hodnocení, recenze)

Producenti: Hornová a Vodochodský? To je jako vtip? Takže Eliška a Damián je vlastně Prásk + Prima vařečka s vloženou reklamou?

Scénarista: Jiří Suchý … myslím ten mladej herec? Proč se raději nedrží divadelních prken, kde mu to jde evidentně o moc lépe … takhle  mrhat talentem. Pak ať děla režii na divadle a pak ať zkusí nějaký ten scénář, ale nejprve pro divadlo … :-(

Jarin69

Jarin69 (hodnocení, recenze)

Prometheus69

Jak fungujou reklamy? Jestli už v tom jsou a někdo si je zaplatil, tak když se to neodvysílá, tak co bude s penězma za reklamy?

na příspěvěk reagoval alpak

tomasul

tomasul (hodnocení, recenze)

Hanzek

Samozřejmě, že to tím je, ale je to nesmyslné... Je to jako mít nadupané fotbalové mužstvo, kde každý hráč ve statistikách předčí všechny borce ostatních klubů a tým tým by přitom byl v týmové statistice na chvostu tabulky... :D

na příspěvěk reagoval Hanzek

sniper97

sniper97 (hodnocení, recenze)

Tyto blitky sleduje dno české společnosti, nedivím se, že je hodnocení zamčené, protože je to nehodnotitelné, ale jak říkám, českým sockám to stačí k radosti. 😉

Prometheus69

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

situace se nezlepší nebo zhorší.... 

já teda nevim, proč se jim vyplatí to dál vysílat? 

na příspěvěk reagoval Jarin69

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

freddy

Jestli to hádání je na mě, tak já se nehádal a ani jsem neměl svou pravdu. Seriál jsem nehodnotil. Já jenom nabídl vysvětlení, proč někteří uživatelé jsou nezávisle na sobě přesvědčeni o tom, že hodnotili seriál jako celek, ač by to nemělo být možné. Nic víc. Ten audit, o kterém tu ale zmínka ještě nebyla, asi dokládá, že ze se ti dva uživatelé pletou. Do té doby to ale bylo jen v rovině tvrzení a víry:

Samozřejmě nejsem jediný, kdo má práva na odemykání seriálů, ale jak už jsem napsal, zodpovídám za premiérové CZ a SK seriály a nevěřím, že by se mi do toho někdo z kolegů pletl a hodnocení odemkl. A já sám to rozhodně neudělal. 

Hanzek

Hanzek (hodnocení, recenze)

freddy

Šlo to Freddy, šlo...!

😞

Škoda, že jsem si při hodnocení seriálu nepořídil screen...

Ale až mi DARPA vrátí batoh, no, pak se asi budeme bavit jinak, nebo vůbec...

freddy

freddy (hodnocení, recenze)

Castrator

Původně jsem si myslel, že už zde reagovat nebudu, protože hádat se s někým, kdo je přesvědčen o své pravdě, aniž by doložil jediný důkaz je pro mě ztrátou času. Na diskuzi může kdokoliv napsat cokoliv a není to pro mě důkaz. Ale ještě jednou tedy reagovat budu. Každý profil zde na ČSFD má svůj interní audit. Je to přehled o všech změnách, které byly v profilu provedeny od jeho založení včetně data a času, kdy byla změna provedena a jména administrátora, který ji provedl. Já jsem si od svého kolegy audit k Elišce a Damiánovi vyžádal (respektive jedná se o audit k jedné z několika složek profilu, a to k té, přes níž se zakládá profil a odemyká či zamyká hodnocení, další složka je pak název a jeho úpravy, dále tvůrci a obsazení, další složka je anotace, a poslední složkou jsou data premiér).

A audit k této složce profilu, která nás pro tento účel zajímá, zcela jasně říká, že při založení profilu seriálu 3.6.2023 ve 12:12 byl ihned profil zamknut a nikdy více nebylo hodnocení povoleno. Další změny v této složce profilu proběhly 5.8.2023 v 18:10, kdy došlo k úpravě žánrů a změně typu z obyčejného seriálu na seriál s epizodami a vytvoření epizod. A poslední změna proběhla o den později, kdy byly do galerie vloženy fotky s copyrightem Archiv TV Prima. Tolik podrobný přehled auditu k profilu Elišky a Damiána na ČSFD, kdy mám k dispozici i screen tohoto auditu a mohu ho kdykoliv poskytnout. Já totiž na rozdíl od uživatelů, kteří nemají důkaz pro svá tvrzení, ten důkaz pro své tvrzení mám. Tím je z mé strany řečeno vše a dále je pro mě bezpředmětné toto řešit.

na příspěvěk reagoval Hanzek, Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

freddy

Není možné, že seriál skutečně bylo možno hodnotit jako celek, i když omylem, a po uzamčení se převedla hodnocení těch, co hodnotila jako celek, na jednotlivé epizody? Bylo by zvláštní, kdyby dva lidé měli jasno v tom, že hodnotili celý seriál a podle da hodnocení a komentářů v diskuzích to tak vypadá. 

To můžete jako admin zkusit u nějakého seriálu, který ještě nebyl vysílán, ale tady má profil. Otevřete hodnocení, ohodnoťte jako celek, uzavřete hodnocení a uvidíte, co se stane. 

na příspěvěk reagoval Hanzek, freddy

Hanzek

Hanzek (hodnocení, recenze)

tomasul

Jestli ono to nebude tím, že více lidí hodnotí seriál jako celek, než-li by ztráceli čas hodnotit jednotlivé epizody.

na příspěvěk reagoval tomasul

LuckaV

LuckaV (hodnocení, recenze)

Děkuji ze srdce těm, kteří dali Elišce a Damiánovi nějaké body a napsali pěkná hodnocení. Děkuji, že jste se nenechali strhnout tou nesmyslnou haterskou vlnou, která se vzedmula napříč kyberprostorem. Moc bych si přála, aby se seriálu a všem, kdo se na něm podíleli, dostalo důstojnějšího hodnocení a respektu. Snad se blýská na lepší časy... Přeji krásný den všem přítomným.

na příspěvěk reagoval Hanzek

tomasul

tomasul (hodnocení, recenze)

Když už tu zmiňujete hodnocení celých seriálů a jednotlivých dílů, pak je tragikomické, že to hodnocení vůbec neodpovídá (např. jeden ze seriálů má 60% hodnocení, zatímco průměr dle jednotlivých dílů je 77 % a ani jednou u jednotlivých dílu nespadne hodnocení pod 72 %).

K čemu pak to hodnocení je? O ničem...

na příspěvěk reagoval Hanzek

Hanzek

Hanzek (hodnocení, recenze)

Jarin69

Jj, rodinka smutných komediantů. Neumějí hrát, zpívat ani muzicírovat, ale jejich potřeba přítomnosti bulváru v jejich životě je zarážející stejně, jako jejich ego...

Světští.

Jarin69

Jarin69 (hodnocení, recenze)

Hanzek

Pokud se o těch dvou bude psát, tak seriál svůj účel splnil. Emma bude asi hodně svoje, podobně jako její teta Kateřina Au Au.

Hanzek

Hanzek (hodnocení, recenze)

freddy

Hmmm...

20.9.  jsem v diskuzi vznesl podmět, a 24.9. jsem ohodnotil 1-5 epizodu?

Nechte toho admine, nechám toho též...

😉

freddy

freddy (hodnocení, recenze)

Hanzek

A v čem lžu? Každý, kdo se podívá na Váš profil a rozklikne si přehled Vašich hodnocení tam uvidí, že jste 24.9. hodnotil odpadem 1. až 5. epizodu jednotlivě. To je fakt a nevím, co je na tom lež. Ale budiž, mějte si své přesvědčení.

na příspěvěk reagoval Hanzek, Castrator

freddy

freddy (hodnocení, recenze)

Hanzek

Tak ono se můžete klidně na svém profilu sám přesvědčit, pokud se podíváte na svá hodnocení. že 24. září jste hodnotil prvních 5 epizod a pak až včera 11. října jste hodnotil 8. epizodu. Seriál jako celek ohodnocený nemáte.

na příspěvěk reagoval Hanzek

freddy

freddy (hodnocení, recenze)

LAZARUS111

Podíval jsem se na Váš profil a seriál jako celek tam ohodnocený nemáte, máte tam pouze hodnocení prvních třech epizod z 11. září. A pokud by se Vám povedlo ohodnotit seriál jako celek, už by to tam zůstalo i po opětovném uzamčení hodnocení a nikam by to nezmizelo. Znovu opakuji , administrátoři na ČSFD mají spoustu jiné práce než řešit jeden seriál, byť velmi medializovaný. Stejně se chováme při odemykání hodnocení jak k Elišce a Damiánovi, tak třeba k dokumentárním seriálům na ČT2, které hodnotí jednotky či nižší desítky uživatelů.

na příspěvěk reagoval LAZARUS111, Hanzek

freddy

freddy (hodnocení, recenze)

Hanzek

I já si stojím za svým a bez důkazů je to pořád jen tvrzení. Na ČSFD nemá nikdo potřebu nadržovat seriálu, ať je kvalitní či nekvalitní. A pravidla pro odemykání seriálů jsou jasně dána a znají je všichni administrátoři, kteří na to mají administrační práva. Samozřejmě nejsem jediný, kdo má práva na odemykání seriálů, ale jak už jsem napsal, zodpovídám za premiérové CZ a SK seriály a nevěřím, že by se mi do toho někdo z kolegů pletl a hodnocení odemkl. A já sám to rozhodně neudělal. A věřím, že kdyby to bylo byť na chvilku odemčeno, určitě by tu hned nějaká uživatelská recenze byla, a jako taková by ani jedna již zadaná recenze nezmizela ani po opětovném uzamčení hodnocení. Všem seriálům měřím stejným metrem a u všech dodržuji jasně daná pravidla. Ostatně všechna pravidla při administraci dodržuji celou dobu, co mám administrační práva, což je od února 2009, díky čemuž jsem zde jeden ze služebně nejstarších administrátorů. Pokud bych pravidla nedodržoval, už dávno bych o tato práva přišel.

Uživatel Hanzek smazal svůj příspěvek.

Hanzek

Hanzek (hodnocení, recenze)

freddy

Screen nemám, neměl jsem tehdá potřebu ho pořizovat, nicméně si stojím za svým...

...po odvysílání  druhé epizody bylo možné seriál ohodnotit jako celek.

na příspěvěk reagoval freddy

freddy

freddy (hodnocení, recenze)

Hanzek

Seriál nikdy pro celkové hodnocení odemčen nebyl. Pokud máte důkaz, prosím o nějaký screen. Ale vzhledem k tomu, že zde v celkovém profilu není a nikdy nebyl jediný komentář a rovněž žádné hodnocení v červené barvě (hodnocení v červené barvě je pro seriál jako celek, v černé barvě je pak zprůměrované hodnocení jednotlivých epizod), tak nic nedokazuje, že by někdy někdo mohl hodnotit celý seriál. Nevím, kde tato fáma vznikla, ale od začátku mám tento profil, stejně jako profily jiných premiérových CZ a SK seriálů, na starost já a toto si velmi poctivě hlídám u všech seriálů.

Co se týče argumentace ohledně toho, že seriály typu Ulice či Tak jde čas lze hodnotit, tak pravidla jsou zde na ČSFD nastavena tak, že seriál (je-li rozdělen do epizod, což Ulice a Tak jde čas u nás není) jako celek lze hodnotit po odvysílání posledního dílu celého seriálu či posledního dílu první série. Přičemž za konec série je považován poslední díl odvysílaný před letní pauzou či před premiérovou podzimní sezónou. Takže i když stanice seriály neodlišují číslováním sérií, u nás toto odlišujeme. Viz například seriál ZOO, který si do sérií rozřazujeme, ač Prima to tak ve svém číslování nedělá. Žádnému seriálu u nás není nadržováno a pro všechny platí stejná pravidla.

na příspěvěk reagoval Hanzek, Hanzek, Hanzek

Uživatel Hanzek smazal svůj příspěvek.

Hanzek

Hanzek (hodnocení, recenze)

z diskuze na Bugz na ČSFD :

"... Někdy je to ovšem, bohužel, tak komplikované, že příslušný admin musí podle svýho nejlepšího vědomí a svědomí rozhodnout, zda seriál je možné otevřít pro hodnocení, nebo ještě ne. "

Ok, to to vysvětlovalo.

Hanzek

Hanzek (hodnocení, recenze)

karloszK

Tak to je opravdu, ale opravdu zajímavé, že po druhé odvysílané epizodě ještě šlo toto "dílo" ohodnotit jako celek, ale den nato bylo hodnocení zamčeno. 😉

Ale nevadí...

na příspěvěk reagoval Castrator, freddy

walkingdead

walkingdead (hodnocení, recenze)

Hanzek

Podle mě proto, že ty se začaly točit už před 200 lety a systém se zamčeným hodnocením nedokončených seriálů zavedla csfd až před pár lety.

na příspěvěk reagoval Hanzek

Reklama

Reklama