Pohádky Boženy Němcové si dávno získaly srdce čtenářů všech generací. Jejich televizní adaptace jsou stálicemi na televizním nebi. Jednou z nich je i pohádka "Čertův švagr". Zlá a vypočítavá macecha v ní vyžene nevlastního syna z domu. Petr se marně snaží najít práci, všude ho ale posílají k čertu. A tak jde sloužit do pekla. Jak uvidíte, nic lepšího nemohl udělat. (Česká televize)

duddek

S řadou spoluhodnotitelů se shodnu, že ten "umělý" sníh je vyloženě rušivý. Vůbec se nepovedl ani výbuch u loupežníků. A to navíc nemám rád intriky, kterými se děj, zvlášť v první půli, jenom hemží. Přes tyto výtky toho ovšem pohádka nabízí docela dost, vlastně pořád se něco děje. A švihácký Lucifer Ráž vše pozvedá o třídu výš. ()

Bouřňák

Jiná verze známé pohádky, pro diváky možná méně zajímavá a výpravná, ale i tak krásná a kouzelná. Televizní inscenace pro mě nejsou zrovna tím nejoblíbenějším typem "filmové" tvorby. Někdy ale opravdu stačí málo k tomu, aby výsledek byl zdařilý a koukatelný. ()

Blazin

Velká podoba S čerty nejsou žerty, těžko říct co vzniklo a vymyslelo se dřív, protože film byl vytvořen ve stejném roce. Rozdíl je jen v hercích, prostředí, kulisách, trochu i příběh, atd., v podstatě všechno bylo mnohem lepší v S čerty nejsou žerty, ale i tak v celku povedená pohádka. ()

Erinien

Krásná pohádka s vánoční sněhovou náladou a nějvíc mě na tom těší hlavní záporačka, protože je krásná, milá i zákeřná a občas jí něco nevýjde. ()

Bozvav

Velmi zdařilá televizní pohádka. I když výprava již tradičně pokulhává, skvělé herecké výkony a zdařilý scénář to bahatě kompenzují. Za mě 75%. ()

zdeny99

Jedna z dalších televizních pohádek, která vlivem dobrého námětu Boženy Němcové baví. I přes ty otřesné studiové interiéry (hřbitov, domečky, peklo...) patří mezi ty nejlepší televizní pohádky. Stojí hlavně na dobrých hereckých výkonech. Ať už Havelka v roli hloupého mladíka, který musel rok sloužit v pekle, tak Freimanové coby jeho milé. Nejlepší byl stejně Ráž v roli Lucifera, který se může i rovnat Luciferovi v naší nejlepší čertovské pohádce S ČERTY NEJSOU ŽERTY. [2554. hodnocení, 61. komentář, 73%] ()

pipapa

Milá socialistická klasika, tady ale jaksi spíchnutá horkou jehlou = vyčpělé/chladné kulisy, mdlé herecké výkony s vyjímkou přepychového Ráže v roli lucifera, Svobodové v roli staré dobré tetky a skvělé bandy loupežníků. Ale i přes veškerá negativa stále vkusná a zábavná podívaná pro dospělé a hlavně pro děti. ()

Rockerman

Hezká a milá pohádka na motivy známé pohádky. Zajímavé je, že v témže roce přichází do kin film "S čerty nejsou žerty", který zpracovává stejné téma a tato pohádka patří k tomu nejlepšímu, co u nás v osmdesátých letech vzniklo. Takže když to srovnám, tak tuto televizní verzi musím hodnotit trochu níže. ()

kkarx

V této televizní pohádce vyniká především skvělý výkon Vladimíra Ráže. Ten jeho hlas byl skutečně úžasný a hypnotický. Výkony většiny ostatních herců nakonec zůstaly dost za očekáváním. K těm nejlepším patří Jana Březinová, která si zlou macechu vyloženě užívá a Trojan, jenž má ovšem jen menší roli ministra. Je škoda, že až na tyto dva nevzala většina ostatních role příliš vážně. Právě pak se srovnáním s fantastickým Rážem jejich výkony ještě více blednou. ()

Véronique

Opravdu milá televizní pohádka - i když "jen" televizní. Výtečné herecké obsazení, pěkná dvojice v podání Ondřeje Havelky a Veronika Freimanové. Zábavní záporní staroušci alias Libuše Havelková a Lubomír Lipský, Vladimír Ráž jako lucifer... Herecké osazenstvo opravdu povedené. Mně se dokonce líbil i ten umělý sníh, ten mám s touto pohádkou spojen od dětství. "Čertův švagr" je parafrází na mnohem známější pohádku "S čerty nejsou žerty". A musím říct, že já dávám přednost spíše této "popelce". ()

helraiser

Tyhle staré televizní pohádky stejně mají své kouzlo. Naprosto oddechová záležitost, u které se člověk i pobaví. Na tohle se dá koukat pořád. Božka by z tohoto zpracování měla jistě taky radost. ()

Tiiso

Méně známý předchůdce filmu S čerty nejsou žerty. Pohádka ryze česká a ryze studiová. To znamená, jak všichni víme, dost originálně šílené televizní zpracování a vynikající herecké výkony takřka všech zůčastněných. Vůbec tento fenomén našich televizních nedělních pohádek minulého století, trpí zvláštní oroginalitou a jedinečností. Dokážou vždy vzbudit takovou zvláštní atmosféru, ačkoli se ve zpracování s triky nikdo nemazlil. Zajímavé. látka Boženy Němcové byla pojata vcelku dobře a hlavně srozumitelně jak pro děti tak i pro dospělé. Nic více nic méně. ()

topi80

Tak dlouho ho posílali k čertu, až k němu šel. Já vím, že strašně nadržuji, ale Havelka se svým přirozeně naivně hereckým projevem prostě zářil jako vždy. ()

Havala

Neprávem opomíjená ale mimořádně zdařilá pohádka s Ondřejem Havelkou. Specifickou atmosféru utvářejí typické kulisy. Rozhodně si zaslouží víc pozornosti třeba na vánoce. Ne jenom S čerty nejsou... ()

eFOXsize

Nenásilná, milá pohádka, v neděli po obědě paráda :-) Kulisy nebyly tak špatné, kostýmy také ne, herci byli velmi dobří. I pro děti pěkné, vč délky (udrží pozornost). ()