Guzo

Nejlepší psychologický film všech dob, to mi nikdo nevymluví.. O ději se toho říct moc nedá, je to film o drogách, o závislosti na nich, o tom, co všechno s člověkem dělají a čeho jsou pak lidé schopni. Ovšem to je hrubě shrnuto, až se skoro stydím to napsat, protože film působí takovým zvláštně originálním dojmem, který se žádnému jinému snad nepodaří překonat. Režie je tu naprosto bravurní, rychle se střídající záběry tu opravdu fungují stoprocentně, člověk pak má sám pocit, jako by si šlehnul, a že tohle prožívá on. Chápe v lecčem hlavní hrdiny, i když ví, že se to nemá, že drogy jsou svinstvo, stejnak jim fandí, ať se z toho dostanou a začnou žít normální život.. No a pak přijde posledních cca 10 minut filmu a s čistým svědomím řikam, že to je to nejlepší, co jsem kdy v jakémkoliv filmu viděl. Smekám.. ()

huli601

Musím začať asi tým, že skvelá réžia, skvele vykreslené príbehy 4 postáv, ako je možno zachytiť ich tak reálne? Dosť depresívny príbeh, ale presne také by to malo byť. 5* ()

horacko

Tak toto bolo vážne kruté. Keď som ten film dopozeral, tak mi bolo naozaj špatne, hrozne, otrasne. Ja ani neviem presne, čo by som k tomu mal napísať. Možno azda len to, že všetká tá hrôza, ktorú tam uvidíte je jedným veľkým umeleckým dielom v podobe vynikajúceho filmu, ktorý vo vás zanechá veľmi silný dojem. ()

R1CH1E

Od tohoto filmu jsem čekal spoustu řečí a žádný děj. To co jsem ale viděl, mi vyrazilo dech. Po 110 minutách tohoto filmu jsem byl tím, co se událo doslova "citově" rozdrásaný. Nečekejte od tohoto filmu nějaké trapné poučování o tom jak jsou drogy škodlivé. Takových filmů je tu už plno. Tento film ukáže, co s vámi drogy udělají a divák se s tím prostě musí poprat po svém. Emocionálně velmi nabitý film, který si nezaslouží nic jiného než 5 hvězdiček. ()

mirec88

Psycho ako hrom.... depresia.... úzkosť.... beznádej..... dokonalé dielo.... úžas.... Requiem za sen u mňa zanechal také depresívne nepríjemné a zhnusujúce pocity, aké som asi po žiadnom filme nemal. A nedá sa ani zrátať koľkokrát som mal husiu kožu. A šialená psychedelická hudba to celé zaklincovala. Budem opakovať, čo tu bolo už napísané, ale tento film by mal vidieť KAŽDÝ kto rozmýšľa, že by si chcel vyskúšať drogu. A vôbec - každý človek by ho mal vidieť, aby ani nezačal nad tým rozmýšľať. Hoci nie každý by ho možno v pohode psychicky ustál. ja sám som po skončení filmu ešte polhodinu civel na menu DVD neschopný akéhokoľvek slova ani pohybu .......... Sila ()

s.e.p.p

Napadají mě 3 věci, které jsou na tomhle filmu výjimečné. Ocenit z nich dokážu ale jen jednu a to jsou herecké výkony. Že je to až nepříjemně realistické? To byly i dokumenty o skutečných drogově závislých, které nám pouštěli ve druháku. A že je to originálně natočené? Místy mi to až vadilo. Až moc do očí bijící snaha natočit ,,jiný film", film, který bude tak divný až se z něj stane kult... ale možná jsem dnes večer jen neměl náladu soucítit s drogově závislými... ()

Mr.Dogman

Film je známý svým depresivním zpracováním, ale to je pro jeho tématiku velice vhodné. Naopak, není to ani přehnané až nelogické. Například se mi velice líbilo různorodé chování dvou hlavních postav. Harry je na drogách závislý, ale přesto si je shání dál, protože si myslí, že bez nich to už nejde, jenže si zároveň uvědomuje, že to, co dělá je špatné. Za to jeho matka Sára si nedokáže přiznat, že dělá vinu a vždy si bude myslet jen to svoje. Dále je film známý také svou depresivní hudbou, a to hlavně skladbou „Requiem for a dream“ od Clinta Mansella, kterou jsem znal ještě před tím, než jsem vůbec věděl o tomto filmu. Hudba velmi dobře dokresluje filmovou atmosféru, i když si myslím, že kdybych hlavní skladbu neznal, zapůsobil by na mě ve filmu ještě o něco víc. „Requiem za sen“ je film, na který nikdy nezapomenete. Budete na něj myslet, když vám někdo nabídne drogu, ale také, když ji někomu budete nabízet vy. „Requiem za sen“ vás donutí se zamyslet nad světem kolem sebe a zamyslet se sám nad sebou. „Jak bych se zachoval já?“, „Dokázal bych se vymanit ze spárů temnoty?“ a konečně „Odolal bych?“. To jsou věty, které si možná budete pokládat večer před spaním, po zhlédnutí tohoto filmu. Co si z filmu odnáším já? Ač to nejspíše nebyl jeho hlavní záměr, odcházím se vzpomínkou na dokonalou hudbu. ()

R´Hell

Ne že by na mě Requiem obzvlášť zapůsobilo už během promítání. Nezvedlo mě ze židle, ani nevzalo dech. Ale donutilo mě pořád se k němu v myšlenkách vracet. Ten děj se vryje pod kůži více než cokoliv jiného. Je poutavý a přitom reálný, fascinující a zároveň neskutečně tragický. Spolu s dokonalou zvukovou kulisou tvoří nezapomenutelný film. A proto konečných pět hvězdiček. ()

Myrreczech

Brilantní film, který by měli rodiče pouštět svým dětem hned po tom, co dokáží pochopit co si tam mezi sebou říkají, myslím, že by se do pár let nenašel jedinej feťák. Perfektní herecké výkony (nejlepší byla podle mě mss. Goldfarb). Super střih i režie a výborná kamera. Ale co proboha měly znamenat ty halušky paní Goldfarbové, když začla držet tu dietu? Jako vážně nechápu jak někoho mohlo napadnout, že člověk jednou nemá ke snídani hemenex a hned má halucinace, ve kterejch mu lítaj u hlavy muffiny? Závěrečné scény ve mě zanechaly tak strašný pocit, že sem si hned musel zlepšit náladu komedií. Rozhodně patří do zdejších TOP filmů ()

V.Silver

Tak tohle mělo být jako co? Drsný film o brutálních životních osudech feťáků? Všichni z toho div ne učurávají, jak je to úžasné, umělecké, emotivní, realistické... whatever. Mě to prostě nevzalo, vůbec, ale vůbec na mě ten film nezapůsobil. 2 hvězdičky dávám za Jareda Leta, hudbu od Clinta Mansella a pár povedených výjevů ze zfetovaného vnímání reality. ()

strelenaL

Pro mě nejlepší film natočený o drogových eskapádách. Famózní soundtrack, vše velmi pečlivě a citlivě natočené. ()

WincKruspe

Tak tenhle film jsem si dlouho schvovával, až jsem se na něj včera konečně podíval. Musím říct, že sem to chtěl asi po půl hodině vypnout, protože mě to nebavilo a ty detailní a zrychlený záběry mě docela štvaly. Ale musím říct, že od konce filmu by mě nikdo nedostal ani párem koní. Tohle byl buď nejgeniálnější film co sem viděl nebo ten nejdivnější. Musím říct, že pokud chcete mít deprese, tak je tenhle film ta správná volba! ()

MencaCZ

golfista: "Protože jsem tenhle film viděl až letos (2003), tak už v komentářích ostatních figurují veškeré klady tohohle silného a na psychiku velmi náročného snímku. Můžu jenom ještě víc vyzdvihnout úžasnou režii, herecké výkony a ... doporučit k závěrečným titulkům pořádnýho panáka ! :) Tak hrozně mi snad u žádného filmu na konci nebylo." Mno, já tento bravurní film viděl až nyní (2011) a mohu také vyzdvihnout užasnou režii, herecké výkony atd. Snad jen ten konec bych neviděl tak černě. Čekal jsem ho horší a že to skončit hůře mohlo :-) Prostě takový je život, kdo s čím zachází tím také schází !!! ()

Taio

Rekvím ma dostal príbehom, šialenými strihmi, rýchlymi scénami, hercami a jednou z najluxusnejších soundtrackov aké mohli moje uši počuť. ()

Kosmik 1

Brrrr, nechtěl bych takhle dopadnout, ani v jednom z těchto případů. Těžko říct, který z osudů hlavních hrdinů je nejhorší, všechny jsou stejně hnusné a všichni kvůli drogám o něco přijdou. Nevím co víc napsat, filmy o drogách moc nemusím, ale tohle byl vážně nářez, přitom začátek vypadal tak poklidně...Pokud si nechcete vypěstovat závislost na drogách, můžete ji s poklidem nahradit závislostí na filmu o nich. ()

flodur00

tak jsem si říkal jestli ještě existuje film, kterému bych mohl dát 5*. Tenhle film je opravdu pecka. Dokonce se mi na konci chtělo brečet. Fakt pecka. Nedoporučuji se na to dívat se špatnou náladou, pak je vám na nic. ()

Puyi

Velmi silný příběh, ta hrozná úzkost, jakou jsem prožíval po celou druhou půlku filmu (i když první půlka nebyla o nic méně kvalitní!)... Něco neuvěřitelného, nepopsatelného. Parádní kamera, úžasná hudba (Clint Mansell se opět opravdu vytáhnul!), která skvěle dotváří už tak dost napjatou atmosféru po celou dobu filmu... Skvělé herecké výkony - zvláště Ellen Burstyn je minimálně fantastická, když už nic víc... !!! Dále byla skvělá i Jennifer Connelly. Darren Aronofsky zrežíroval, tedy dle mého, jeden z nejlepších filmů vůbec, velmi těžko dokáže někdo jiný natočit něco tak úžasného... Kdybych někde mohl dát 6 hvězd nebo klidně i více, bylo by to určitě zde. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

100: Bitva u pokladen