Boj s časem (TV film)

Doctor Who

Sci-Fi

USA / Velká Británie, 1996, 85 min

• noriaki

Zločin na geniálním seriálu, aneb pokus který nevyšel, a který se doufám nebude nikdy opakovat. Těžko vypíchnout ten jeden zásadní faktor který způsobil, že filmové zpracování dopadlo tak mizerně. Tady je totiž špatně úplně všechno. Chybí kouzelná naivita kterou se vyznačoval seriál a chybí vtip i nadhled. Místo Doctora je tady jeho laciná náhražka bez charismatu. Jakýkoliv z novodobých vánočních speciálů je mnohem stylovější, zajímavější, emocionálnější a napínavější dobrodružství, než tenhle paskvil. Objektivně to na odpad není, ale při porovnání se zbytkem série bych ho tam švihl jedna radost.(13.4.2012)

Pohled na interiery TARDIS byla čistá radost - hrající gramofon, pohodlné křeslo, stará lampa, čajová souprava a knihy pokryté vrstvou prachu...tak v takové TARDIS bych rozhodně chtěla cestovat. Co říct k osmému Doctorovi - špatný nebyl, měl pár povedených momentů a rozhodně velký potenciál (kdo s ním někdy poslouchal rozhlasové hry, ví, že tam ten potenciál opravdu využil). Bohužel, scénář špatný byl a s tím se nic nadělat nedá i když se herec snaží sebevíc. Osmička tak vypadala stejně neschopná jako je občas jedenáctka.(15.11.2013)

Paráda, všichni co máte rádi nový seriál si rozhodně sežeňte. Přes vlažnější úvod je to prakticky totožný - pravda Tardis je jiný a doktora hraje někdo jiný, ale jinak je tu stejně zběsilé tempo, fajn efekty, příběh o záchraně celého světa i skvělé hlášky. Navíc tu je za záporáka Master, takže to stojí za skouknutí.(31.10.2009)

Ne až tak špatné, jak jsem si apriori myslel, ale Boj s časem je prostě... Doctor Who po americku, takový klon Terminátora a béčkových akčních filmů, co se jich v letech devadesátých natočilo dvě pr... videopůjčovny :-) Tudíž a propos jsem se podíval jen ze dvou důvodů- jak vypadal Doctor ve skvělých devadesátkách a jaký je Paul McGann jako jeho osmá reinkarnace. Výsledek? Děj je tupoučký (i když potěší přítomnost sedmičky Sylvestera McCoye), Master v podání Erica Robertse tak trochu low, a companionka v podobě zamilované doktorky trošku mimoňka. Přesto je tenhle televizní film vlastně skvělá haluz, kde Doctor jezdí na policejním Harleyi a Master ho nahání v sanitce :-) No a Paul je skvělý, fakt škoda, že DW pro něj tímhle filmem víceméně skončil, i on si zasloužil aspoň jednu celou sérii.(11.9.2016)

Bohužel, v porovnání s o devět let starší reinkarnací doctora tento televizní mezičlánek smutně zaostává. Pořád je zde sice nádech i atmosféra příběhů nejsympatičtějšího cestovatele časem cítit, avšak ani osmý Doctor ani Eric Roberts coby další ze životů jeho nemesis Mastera jednoduše nestíhají. Škoda. Jako béčkový oslí můstek mezi starou a novou sérií film funguje poměrně dobře ale v kontextu novodobého seriálů patří k tomu nejhoršímu.(24.12.2011)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii a Kanadě ve městě Vancouver. (Terva)

• - Nemocniční vybavení ve filmu je stejné jako vybavení ze seriálu Akta X (od r. 1993). (P. J. D.)

• - Hlas Daleka na začátku nepochází z originální série. Je to poupravený hlas samotného režiséra snímku Geoffreyho Saxe. (P. J. D.)