Reklama

Reklama

Hluboko v srdci San Francisca, čínské čtvrti, má zemřít jeden malý chlapec. Střelba však zasáhne jiný cíl - neznámého cizince. Doktorka Grace Hollawayová dělá pro jeho záchranu co může. Nerozumí však tajemnu, které neznámého obklopuje. Kdo je ten muž se dvěma srdci? Proč jeho tělo mizí? A kdo je ten šílenec, který ji žádá o pomoc s tím, že on je ten mrtvý muž a zároveň cestovatel časem známý pod jménem Doktor? Nejde tu však pouze o život Doktora, ale i o osud celého lidstva. 31.12. 1999 má být totiž zničena celá planeta. Zatímco se nic netušící lidé připravují k oslavě nového tisíciletí, bojuje Grace zoufale s časem, aby zabránila katastrofě! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Recenze (35)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Pokud jde o McGanna jakožto Doctora, tak je vše v naprostém pořádku a mě jen velmi mrzí, že se Osmička nedokázala nijak projevit (díky bohu alespoň za Doktorovu noc). I když je ale Doctor vynikjající, ten film nedokázal zachránit ani on, ani jedna z nejlepších hudebních verzí znělky, protože ten film je opravdu... dejme tomu divný. Body navíc má samozřejmě za prostředí San Francisca, ne tak už za poněkud slabou rozlučku Sylvestera McCoye, jehož éru ale ještě neznám. Díky tomuto filmu taky máme naprosto nejlepší, fantastický středověký interiér TARDIS, využitý naprosto do mrtě. Společnice nic moc, čínskej čučman taky poměrně slabej a o Vládcovi, o tom ani nemluvím. Nejdřív je z něj prach, potom sperma, načež se ze spermatu promění na parazitující housenku a najde si nové tělo. Navíc nepůsobí tak, jako ostatní Vládci, prostě je ze všech nejhorší a poměrně dost slabý. Dalekové a Kybermeni sice chybí, což by nevadilo, ale tady by to docela oživili, Nebo by prostě jen stačilo napsat lepší scénář. Mnohem lepší. Díky tomuto filmu jsem si sice zkrátil čekání na nového Capaldiho (viděno 19.9. ve 20.40) a považuji i za naprostou povinnost jakožto Whoviana ten film vidět, ale jednou asi stačí, páč je tady Doctor napů člověk a líbá společnice (co to jako bylo, ten konec?) - ale má nejlepší TARDIS. Chci víc McGanna, aspoň by se zvýšila životnost seriálu, což? 55%. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Devadesátá léta Pánům času nepřála a jediným zaznamenaným dobrodružstvím je tak tato anabáze v San Franciscu. Přestože původní seriál považuji za chvályhodný počin, který dnes už bohužel nelze sledovat s plnou pozorností a vážnou tváří, na osmou Doctorovu podobu a dějové přemostění mezi starými a obnovenými dobrodružstvími jsem si v rámci oslav padesátých narozenin celého fenoménu čas našel. A nutno říct, že se mi potvrdila domněnka, kterou jsem měl v hlavě už nějakou dobu - tedy to, že Paul McGann si zasloužil cestovat v Tardis podstatně delší dobu než necelý jeden celovečerní film. Souboj s jedním z nejikoničtějších nepřátel nebo tokání s pozemšťankou mu totiž jde skvěle a přestože celý příběh trpí nejedním neduhem či občasným logickým škobrtnutím, má v sobě tento (tehdy zatím ještě marný) pokus o reimaginaci modré budky něco do sebe. Čtvrtá hvězda ale jen za výtečné herectví ústředního tria a nepochybně i z čirého fanouškovství. ()

Reklama

Sysel_CZ 

všechny recenze uživatele

V podstatě běžné televizní sci-fi béčko, o tom nelze polemizovat, a přece mě Doctor Who oslovil. Jde o adaptaci seriálu z dob rozmachu seriálové sci-fi éry, a tomu samozřejmě odpovídá základní příběh o časové lodi maskované jako londýnská telefonní budka. Děj se ovšem odehrává v současnosti (nu... dnes už teda v minulosti:) a jde o klasickou historku, kdy Doktor za pomoci místní obyvatelky usiluje o zastavení vězně, který mu při havárii utekl a posedl chudáka řidiče sanitky v podání věčného záporáka, Erica Robertse. Není to nijak úžasná podívaná, je to jen obyčejné, milé, zábavné sci-fi béčko a nelze mu vytýkat, že není tím, čím se být ani nesnaží. Tedy spokojenost, 4/5 ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Zločin na geniálním seriálu, aneb pokus který nevyšel, a který se doufám nebude nikdy opakovat. Těžko vypíchnout ten jeden zásadní faktor, který způsobil, že filmové zpracování dopadlo tak mizerně. Tady je totiž špatně úplně všechno. Chybí kouzelná naivita kterou se vyznačoval seriál a chybí vtip i nadhled. Místo Doctora je tady jeho laciná náhražka bez charismatu. Jakýkoliv z novodobých vánočních speciálů je mnohem stylovější, zajímavější, emocionálnější a napínavější dobrodružství, než tenhle paskvil. Objektivně to na odpad není, ale při porovnání se zbytkem série bych ho tam švihl jedna radost. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Typicky americké pasáže, jako válčící asijské gangy, jsou průser. Naprostý. Nejednou jsem se při promítání chtěla zvednout a odejít, protože to, co "DW" chvílemi dělají, jak ho degradují, je opravdu srdcervoucí a mozek zkratující; viz. WTF smrt sedmého Doctora, která polovinu diváků whoconského promítání rozesmála. Zbytek "Boje s časem" ale zas tak špatný není, ba co víc, je dokonce dobrý. Líbí se mi zápletka, líbí se mi svižnost, nechybí napětí a ujde dokonce i většina dialogů. Největším pozitivem je ale Paul McGann, který by byl opravdu fantastickým Doctorem. Nelze ani vypovědět, jak moc mě mrzí, že se objevil pouze v tomto koprodukčním filmu (a o x let později ještě v jedné mini epizodě), neboť byl - více než kdo jiný - podobný neméně fantastickému devátému Doctorovi. Kromě gest, mimiky a emocionálních výbuchů je tato podobnost ještě umocněna dabingem - jak osmého, tak devátého Doctora totiž nadaboval Aleš Procházka.:-) ()

Galerie (18)

Zajímavosti (22)

  • Osmý doktor (Paul McGann) nosí vždy u sebe malý papírový pytlík s jelly belly, které každému nabízí. Jedná se o odkaz na druhého doktora (Patrick Troughton) a čtvrtého doktora (Tom Baker), kteří dělali to samé. (P. J. D.)
  • Nemocniční vybavení ve filmu je stejné jako vybavení ze seriálu Akta X (od r. 1993). (P. J. D.)
  • Fanoušci přiřadili ke snímku podtitul "Enemy Within", v překladu "nepřítel uvnitř", aby ho bylo snadné odlišit od ostatních příběhů. (jh666)

Reklama

Reklama