Klub 54 = sex & drogy & disco & drinky. Nezkušený Shane poznává nový život & získává & nové přátelé & nové & zkušenosti & ochutnává nepoznané & učí se jak být slavným barmanem ze čtyřiapadesátky. Jenže není všechno zlato co se třpytí a po roce mejdanovýho života, přichází vystřízlivění do reality. Každá životní zkušenost se hodí a kdyby ne, tak má člověk aspoň na co vzpomínat. Sladký Ryan Phillippe & svůdná Salma Hayek & senzační Mike Myers.......ZAUJALO MĚ: Klub 54 se poprvé otevřel v dubnu roku 1977, jeho dveře se naposledy zavřely v roce 1986. Dodnes je považován za nejvíce legendární noční klub v historii New Yorku. Jeho hosty byli například Marty Scorsese, Woody Allen, Sly Stallone, Arnie Schwarzenegger, Jack Nicholson, Jean Paul Belmondo, John Travolta, Richard Gere, Ryan O’Neal, Warren Beatty, Andy Warhol, Karl Lagerfeld, Truman Capote, Yves Saint Laurent, Valentino, Franco Rossellini, Donald Trump, Elizabeth Taylor, Deborah Harry, Farrah Fawcett, Raquel Welch, Jane Fonda, Barbra Streisand, Ali MacGraw, Brooke Shields, Margaux Hemingway, Olivia Newton-John, Michael Jackson, Elton John, Frank Sinatra, Diana Ross, Cher, Madonna, Rod Stewart, Steven Tyler, Liza Minnelli, Mick Jagger, Bianca Jagger a další. Steve Rubell zemřel v roce 1989 (komplikace AIDS), bylo mu 45 let.(11.1.2015)

Film o klubu, jakej najdete plus mínus v každým velkým městě. Navštěvují je plus mínus stejný typy lidí, dělají v nich plus mínus ty stejný věci. Nikdy jsem to neměl rád, vždycky jsem se tady nudil. A nic moc nebyl ani tenhle film. Že byl kluk ochotnej brousit starý báby? No a? Že by se nechal vykouřit, aby dostal lepší flek? No a? Že to dal na chvíli dohromady s nějakou seriálovou hvězdičkou? No a? Že nakonec kamarádka z klubu vydala vlastní desku? No a? Elvis si ji na začátku kariéry nechal o 20 let dřív vyrobit, tuším, za 12 dolarů. Tak o čem to teda vlastně bylo? Co si z toho mám pamatovat? Nezapamatuju si nic. Není totiž co. O čem to bylo? Nevím...(14.7.2014)

Jó to se tenkrát psaly sedmdesátý léta... Sex, drugs and pop'n'disco...:-) . . . Prachy, buzíci a celebrity, AIDS někde v nedohlednu a Studio Fifty-Four - ta "cukrárna emocí" na vrcholu slávy... Jó v Novým Jorku to frčelo a my tu měli normalizaci a střední proud a Majkl Dejvid blinkal ty své debility na upocených svazáckých diskoškách, kde v tesilu a s dvojkou Romance lísaly se lesklá sela na holčičky s trvalou... Šupšup... Ale tenhle film mě vcelku potěšil - ač v té době poprvé jsem slyšel King Crimson a od Pink Floyd The Wall a zamiloval si Van Der Graaf a Genesis a Yes a celá disco taškařice mi i při mých 17ti byla ukradená. "Klub to je nový svět" a tohle dílko je vcelku vkusná sonda do té doby a discoscény, byť samosebou stylizovaná a lehce zidealizovaná. Tenhle film je zkrátka pěkné retro s výbornou šelmičkou Salmičkou a ryčným Ryanem - a vůbec všemi herci a kamerou a režií... A vlastně i výbornou hudbou - byť tato není můj šálek čaje... Co vytknout? Snad nic, pokud podíváte se na ten film s odstupem a nepropadnete mindrákům, o co jsme to všechno za H(n)usáka byli ošizení. Čtyři hvězdy tedy s nadhledem i pro to stříbrný Camaro Z28, který miloval jsem tenkrát a milovat budu až za hrob...(16.11.2005)

Parádní dokument o jedné době. Kdo by se nechtěl vrátit do blyštivých 80. Pořádně si zasněžit pod nosem, bouchnout monstrózní šampaňské a prošlapat troje boty na podpatku až do nebes. do toho se ještě zamilovat a pomilovat co možná největší množství...lidí! Doporučuji sledovat v pátek. Oprášit kontakty na dealery a vyrazit na pořádnou párty.(9.11.2015)

Fascinující obrázek, co znamená být opravdu in a co opravdu znamená být in. Žel, jen klipovitě a v zájmu béčkového mravoučného příběhu střiženého podle těch nejhloupějších hollywoodských šablon. Přesto se vypravěči daří přesvědčivě vymezit fenomén "Studio 54" z obou stran. Na jedné straně se veškerá ta superprestižní báječnost drolí v pozlátko (a vynořuje se otázka "proč vůbec to všechno"), na druhé straně Studio 54 jako ostrov svobody pro vyvolené, vybudovaný jedním ušmudlaným skrčkem. Přesvědč ostatní o svém charismatu, nech je vytvořit genius loci - a báječné království je na světě. A uvnitř těchto vymezení? Prestiž. Luxus. Mejdan.(27.8.2011)

• - Do role Shanea O'Sheaho bzl zvažován James Marsden. (rafix)

• - Film se natáčel v Torontua v Oshawě v Kandadě a na Manhattanu v New Yorku v USA. (rafix)

• - Na MFF Berlinale 2015 byl uveden o 25 minut prodloužený režisérský sestřih zrekonstruovaný režisérem podle původního scénáře, pozměněného před premiérou roku 1998 producenty, včetně alternativního závěru. Podle režiséra je tato verze temnější, více zdůrazňuje drogovou závislost hrdinů i v původní verzi potlačené homosexuální motivy. (mac000)