• Malarkey

Jedna velká nekonečná párty 80. let. Ryan Phillipe je správně nechutnej a vyvíjí se ve filmu tak, jak mu v Klubu 54 náleží. Osobně ale nechápu hospodský vypitky a ty lidi tady v tom klubu na tom nejsou vůbec jinak. Tenhle klub je totiž droga, která aktivuje ostatní drogy, pro které nemám a nikdy nebudu mít pochopení. Film tak přinesl jen údiv.(17.11.2015)

"Steve Rubell mal sen. Ale z každého sna sa musíme prebudiť"...54 -ka bola miestom nikdy nekončiacej párty kde sa búrajú zaužívané konvencie...miestom ilúzie, kde princezné tancovali s inštalatérmi. A túto atmosféru New Yorku na prelome 70. a 80. rokov sa podarilo bravúrne zachytiť v tomto snímku. Herecké obsadenie nie je ktovie ako výnimočné, s výnimkou Mike Myersa, ktorý sa vymanil zo škatuľky Austina Powersa (nič proti:) a iných podobných zjavov a presvedčivo sa prevtevil do majiteľa Clubu 54 Steva Rubella. Muža, pre ktorého bol klub vlastným svetom plným priateľov, zábavy a peňazí, v ktorom si vytvoril ilúziu, z ktorej ho čakalo tvrdé prebudenie...a to všetko za doprovodu úžasnych songov z najslávnejších čias legendárnej 54 - ky.(27.4.2008)

Film o klubu, jakej najdete plus mínus v každým velkým městě. Navštěvují je plus mínus stejný typy lidí, dělají v nich plus mínus ty stejný věci. Nikdy jsem to neměl rád, vždycky jsem se tady nudil. A nic moc nebyl ani tenhle film. Že byl kluk ochotnej brousit starý báby? No a? Že by se nechal vykouřit, aby dostal lepší flek? No a? Že to dal na chvíli dohromady s nějakou seriálovou hvězdičkou? No a? Že nakonec kamarádka z klubu vydala vlastní desku? No a? Elvis si ji na začátku kariéry nechal o 20 let dřív vyrobit, tuším, za 12 dolarů. Tak o čem to teda vlastně bylo? Co si z toho mám pamatovat? Nezapamatuju si nic. Není totiž co. O čem to bylo? Nevím...(14.7.2014)

Klub 54 má sice několik příjemných stránek, mezi které patří některé herecké výkony (Salma příjemná a sexy jako vždy, ale především slizký Mike Myers!) a perfektně vystihtnutá atmosféra "podsvětí celebrit". Jenže zbytek je tak nějak nudný a nezajímavý, že člověka vlastně vůbec nezajímá, co se ve filmu děje a jak dopadne.(4.4.2013)

Fascinující obrázek, co znamená být opravdu in a co opravdu znamená být in. Žel, jen klipovitě a v zájmu béčkového mravoučného příběhu střiženého podle těch nejhloupějších hollywoodských šablon. Přesto se vypravěči daří přesvědčivě vymezit fenomén "Studio 54" z obou stran. Na jedné straně se veškerá ta superprestižní báječnost drolí v pozlátko (a vynořuje se otázka "proč vůbec to všechno"), na druhé straně Studio 54 jako ostrov svobody pro vyvolené, vybudovaný jedním ušmudlaným skrčkem. Přesvědč ostatní o svém charismatu, nech je vytvořit genius loci - a báječné království je na světě. A uvnitř těchto vymezení? Prestiž. Luxus. Mejdan.(27.8.2011)

• - Na MFF Berlinale 2015 byl uveden o 25 minut prodloužený režisérský sestřih zrekonstruovaný režisérem podle původního scénáře, pozměněného před premiérou roku 1998 producenty, včetně alternativního závěru. Podle režiséra je tato verze temnější, více zdůrazňuje drogovou závislost hrdinů i v původní verzi potlačené homosexuální motivy. (mac000)

• - Do role Grega Randazzo byl zvažován Dolph Lundgren. (rafix)

• - Do role Shanea O'Sheaho bzl zvažován James Marsden. (rafix)