,,...JA TIEŽ NEMÁM PÁRU, KTO JE TO ERROL FLYNN, ALE TY NEVIEŠ ČO JE TO TROGLODYT." __ Ešte pred pozretím som mal ,,Klub 54" zafixované podľa upútavky TV Joj z pred vyše 10 rokov ako možné ikonické dielo, čo odpovedalo dobe v ktorej bol ešte Ryan Phillippe nevyhasnutou hviezdou. Film ma oslovil prakticky od začiatku, hoci mala na tom veľký vplyv jeho vizuálna stránka, dobre spracované kostýmy a masky a v mojom prípade tiež príjemne vyblednutý obraz mnou sledovanej kópie dodávajúci film autentickosť, akoby pochádzal z danej doby. Celému hereckému obsadeniu suverénne vládne Mike Myers s dobrým dabingom Michala Pavlatu, pričom Phillippeho výkon by som vyslovene neodsudzoval a vôbec nerozumiem, ako mohla byť čiperná antibabka Ellen Albertini Dow nominovaná na Zlatú malinu. Celkovo možno povedať, že film naplnil moje divácke očakávania a slabšie hodnotenie mu dávam za nedotiahnutie rôznych vedľajších motívov (napr. Shaneova sestra), ktoré by vedela objasniť neskrátená režisérska verziu, na ktorú dúfam niekedy natrafím. Disco hudbu nevyhľadávam, ale Bachman Turner Overdrive, či Heart Of Glass od Blondie sú jednoznačné pecky, o tom niet pochýb... (1613. hodnotenie, symbolický 54. komentár k filmu)(5.11.2018)

• bloodcountes

Viděno v rámci Mezipatra v režisérské verzi ve Světozoru, přítomen byl i režisér sám a povyprávěl, jak mu film producenti zpackali a tak jakmile americké puritánské ledy povolily, tak to vrátil zpátky do původního stavu. Stav to je ale tak jako tak celkem ubohý, samé trapné klišé, šablona a blbost. Nějak mi uniklo, že Studio54 je diskotéka, ymslela jsem, že je to nějakej ateliér nebo tak něco. Diskotéka mě ovšem nemile překvapila, je to totiž přesně to téma, který snad ze všech témat a filmů, který jsem kdy musela shlédnout, nenávidím nejvíc. Takže už víte, že nemůžete čekat objektivní hodnocení. Svět vycukanejch fetek, ve kterých ta jejich prázdnota až bolestivě duní, svět nul, který slintají nad jenom o trochu menší (větší) nulou, než jsou oni sami, svět ubožáků, pro který jsou peníze, pouťová sláva, fet , hodiny svíjení se mezi podobnejma magorama a občas náhodnej sex (pokud vůbec ještě lze) jsou vrcholy jejich uskřivnutých, nicotných, prázdných a upatalných živůtků se mi hnusí kam až mi paměť sahá a tak těžko něco pochválit. Dokonce ten film ani není "teplej" tak nevím, co dělal na Mezipatrech, nejvíc sexu tam bylo hetráckýho, (přístupného od 12 let) a jinak dvě krátký pusy mezi muži heteráky asi jako někde na základce. Když mi žena, která viděla tu krátkou verzi, za příšerného burácení diskohudby špitla, že "tohle je lepší než ten krátký a má to i děj" opáčila jsem, že asi neměl děj žádnej, protože ho vlastně neměl ani tenhle dlouhý cut. Školácká šablona o hochovi, kterej toužil dostat se do "lepší" společnosti a jak se mu to podařilo a jak pochopil, že to není ono. Nebo tak něco. Cosi takového. Prostě: neplýtvejte na tenhle film časem - ani těma devadesáti třema minutama, natožpak sto šesti.(10.11.2015)

Parádní dokument o jedné době. Kdo by se nechtěl vrátit do blyštivých 80. Pořádně si zasněžit pod nosem, bouchnout monstrózní šampaňské a prošlapat troje boty na podpatku až do nebes. do toho se ještě zamilovat a pomilovat co možná největší množství...lidí! Doporučuji sledovat v pátek. Oprášit kontakty na dealery a vyrazit na pořádnou párty.(9.11.2015)

Příběh nejznámějšího disco klubu Studio 54 vyprávěnej jedním z barmanů, což je takovej prosťáček snící o tom, že bude něco víc. Je jasný, že jinak než na kokainu se tohle temný období humanity přežít nedalo, diskokoule, hrozná hudba, blikající podlaha, všichni a všechno se potí, třpytí a je přihřátý. Ryan Phillipe tam vypadá jako přihřátá verze Justin Timberlaka (tzn. čínské nudle na hlavě) na steroidech, Selma Hayek je úžasná, zbytek se třpytí, potí a je přihřátej. Dobře natočený, uvěřitelný, má to spád.(29.1.2019)

Četl jsem o klubu 54 hodně článků, proto jsem taky čekal, že když se film jmenuje Klub 54, tak to bude trochu ostřejší. Bohužel zůstavalo jen u očekávání. S herci jsem byl spokojen, ale s film je pouze průměrný, nějak mě do sebe nevtáhl, doufal jsem, že při sledování´se dostanu přímo do klubu a budu tam s nima..(30.7.2009)

• - Na MFF Berlinale 2015 byl uveden o 25 minut prodloužený režisérský sestřih zrekonstruovaný režisérem podle původního scénáře, pozměněného před premiérou roku 1998 producenty, včetně alternativního závěru. Podle režiséra je tato verze temnější, více zdůrazňuje drogovou závislost hrdinů i v původní verzi potlačené homosexuální motivy. (mac000)

• - Do role Grega Randazzo byl zvažován Dolph Lundgren. (rafix)

• - Film se natáčel v Torontua v Oshawě v Kandadě a na Manhattanu v New Yorku v USA. (rafix)