Reklama

Reklama

Kdo si pamatuje, co se tam dělo, ten tam ve skutečnosti nebyl! V 80. letech se diskotéka na 54. ulici na Manhattanu stala centrem nočního života New Yorku. Klub 54 ztělesňoval puls a duši té doby. V něm se odehrával život se všemi radostmi - hudbou, tancem módou, volným sexem, drogami a obdivem slavných osobností - všichni zde žili naplno a cítili se jako v transu! Z newyorského předměstí New Jersey se 19ti letý Shane dostal do víru života v Klubu 54. Našel si zde zaměstnání i novou rodinu - číšníka Grega, který snil o tom, že bude vrchním barmanem, a jeho krásnou manželku Anitu, která zas toužila být zpěvačkou. A díky televizní hvězdičce Julii Blackové zde pozná i lásku. Nic však není tak jednoduché a tato parta mladých lidí prožívá nonstop párty - lásku, naděje, vzestupy i pády svých životů v rytmu diskotéky, pod zářivými světly nejlepšího klubu na světě - klubu 54. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (58)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jedna velká nekonečná párty 80. let. Ryan Phillipe je správně nechutnej a vyvíjí se ve filmu tak, jak mu v Klubu 54 náleží. Osobně ale nechápu hospodský vypitky a ty lidi tady v tom klubu na tom nejsou vůbec jinak. Tenhle klub je totiž droga, která aktivuje ostatní drogy, pro které nemám a nikdy nebudu mít pochopení. Film tak přinesl jen údiv. ()

curunir 

všechny recenze uživatele

,,...JA TIEŽ NEMÁM PÁRU, KTO JE TO ERROL FLYNN, ALE TY NEVIEŠ ČO JE TO TROGLODYT." __ Ešte pred pozretím som mal ,,Klub 54" zafixované podľa upútavky TV Joj z pred vyše 10 rokov ako možné ikonické dielo, čo odpovedalo dobe v ktorej bol ešte Ryan Phillippe nevyhasnutou hviezdou. Film ma oslovil prakticky od začiatku, hoci mala na tom veľký vplyv jeho vizuálna stránka, dobre spracované kostýmy a masky a v mojom prípade tiež príjemne vyblednutý obraz mnou sledovanej kópie dodávajúci film autentickosť, akoby pochádzal z danej doby. Celému hereckému obsadeniu suverénne vládne Mike Myers s dobrým dabingom Michala Pavlatu, pričom Phillippeho výkon by som vyslovene neodsudzoval a vôbec nerozumiem, ako mohla byť čiperná antibabka Ellen Albertini Dow nominovaná na Zlatú malinu. Celkovo možno povedať, že film naplnil moje divácke očakávania a slabšie hodnotenie mu dávam za nedotiahnutie rôznych vedľajších motívov (napr. Shaneova sestra), ktoré by vedela objasniť neskrátená režisérska verziu, na ktorú dúfam niekedy natrafím. Disco hudbu nevyhľadávam, ale Bachman Turner Overdrive, či Heart Of Glass od Blondie sú jednoznačné pecky, o tom niet pochýb... (1613. hodnotenie, symbolický 54. komentár k filmu) ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Jó to se tenkrát psaly sedmdesátý léta... Sex, drugs and pop'n'disco...:-) . . . Prachy, buzíci a celebrity, AIDS někde v nedohlednu a Studio Fifty-Four - ta "cukrárna emocí" na vrcholu slávy... Jó v Novým Jorku to frčelo a my tu měli normalizaci a střední proud a Majkl Dejvid blinkal ty své debility na upocených svazáckých diskoškách, kde v tesilu a s dvojkou Romance lísaly se lesklá sela na holčičky s trvalou... Šupšup... Ale tenhle film mě vcelku potěšil - ač v té době poprvé jsem slyšel King Crimson a od Pink Floyd The Wall a zamiloval si Van Der Graaf a Genesis a Yes a celá disco taškařice mi i při mých 17ti byla ukradená. "Klub to je nový svět" a tohle dílko je vcelku vkusná sonda do té doby a discoscény, byť samosebou stylizovaná a lehce zidealizovaná. Tenhle film je zkrátka pěkné retro s výbornou šelmičkou Salmičkou a ryčným Ryanem - a vůbec všemi herci a kamerou a režií... A vlastně i výbornou hudbou - byť tato není můj šálek čaje... Co vytknout? Snad nic, pokud podíváte se na ten film s odstupem a nepropadnete mindrákům, o co jsme to všechno za H(n)usáka byli ošizení. Čtyři hvězdy tedy s nadhledem i pro to stříbrný Camaro Z28, který miloval jsem tenkrát a milovat budu až za hrob... ()

nunka 

všechny recenze uživatele

Dnes máte podobných Klubov 54 v každom väčšom či menšom meste za každým rohom, takže to čo bolo v 80tych rokoch boom!! je dnes už bežnou súčasťou..s mojou poznámkou, bohužial! Film a celý príbeh je dosť obyčajný. Chlapská populácia sadne na lep "Salame" Hayek a tá ženská sa môže popásť akurát na Ryanovi Phillippovi. Nič veľkolepé sa nedialo, je to len o "Welcome in 80´s century".... ()

Adam Bernau 

všechny recenze uživatele

Fascinující obrázek, co znamená být opravdu in a co opravdu znamená být in. Žel, jen klipovitě a v zájmu béčkového mravoučného příběhu střiženého podle těch nejhloupějších hollywoodských šablon. Přesto se vypravěči daří přesvědčivě vymezit fenomén "Studio 54" z obou stran. Na jedné straně se veškerá ta superprestižní báječnost drolí v pozlátko (a vynořuje se otázka "proč vůbec to všechno"), na druhé straně Studio 54 jako ostrov svobody pro vyvolené, vybudovaný jedním ušmudlaným skrčkem. Přesvědč ostatní o svém charismatu, nech je vytvořit genius loci - a báječné království je na světě. A uvnitř těchto vymezení? Prestiž. Luxus. Mejdan. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (5)

  • Na MFF Berlinale 2015 byl uveden o 25 minut prodloužený režisérský sestřih zrekonstruovaný režisérem podle původního scénáře, pozměněného před premiérou roku 1998 producenty, včetně alternativního závěru. Podle režiséra je tato verze temnější, více zdůrazňuje drogovou závislost hrdinů i v původní verzi potlačené homosexuální motivy. (mac000)

Reklama

Reklama