V roce 1996 spustila armáda projekt Adam, jehož cílem bylo vycvičit z vybraných novorozenců dokonalé vojáky. Během sedmnácti let byli naučeni bojovému umění a slepé poslušnosti. Jednotka, v níž je také seržant Todd, úspěšně prošla řadou bojů na Zemi i na jiných planetách. O čtyřicet let později, tedy v roce 2036, však sebevědomý plukovník Mekum hodlá nahradit stárnoucí veterány novými, zdokonalenými modely bojovníků. Brutální test, který za veterány podstoupí právě Todd, ukáže převahu mladých borců. Na Makumův příkaz je Todd vyhozen do odpadu, a když ho popelářská kosmická loď vysype na skládkové planetě Arcadia 234, tak se probere. Žijí zde vyhnanci ze Země, jejichž loď tu kdysi ztroskotala. Je mezi nimi také Sandra s manželem Macem, kteří se o vojáka postarají. Jen velmi těžce začíná nový život. Nechápe ho a neumí rozhodovat sám za sebe. Lidé v komunitě se ho bojí a časem prosadí, aby ji opustil a usadil se jinde. Mace s tím však nesouhlasí a rozhodne se Todda přivést zpět. Právě v tom okamžiku na planetě přistává bojová loď. Na její palubě je Mekum, který má provést namátkovou kontrolu. Akce, která je pojata jako manévry, nabere nečekaný obrat, když se ukáže, že planeta je navzdory předpokladům obydlena. Mekum se rozhodne v rámci výcviku všechny živé zabít. (TV Nova)

Fingon

"I'm going to kill them all, sir." O Žoldákovi jsem neslyšel nikdy nic dobrého, takže jsem byl velmi překvapen, když jsem zjistil, že se mi vlastně strašně líbí, dokonce víc než Blade Runner, ke kterému se vztahuje jako něco na způsob spirituálního následníka. Po Mortal Kombatu je to pro mně ten nejlepší film, který zatím Paul W.S. Anderson natočil. ()

swamp

To vážně nešlo téměř vydržet. Russell není špatný - ale všechno ostatní ano. Kamera, hudba, děj, herci.. blééééééééé!!! ()

Slartibarkfast

Inu.. akční drama to tedy bylo.. Kurt dělal co mohl, ale nevím, jestli jsou takové role pro něj dělané. Koneckonců to bylo docela povedené béčko a že by se na to nedalo koukat, to se taky říci nedá. Prostě takový čistý průměr. 50% ()

Slarque

Jednu hvězdičku dávám, protože jsem se chvílemi docela bavil. Skoro až nemůžu věřit tomu, že to tvůrci tohohle „filmu“ mysleli smrtelně vážně. Za ty neuvěřitelně směšné dialogy by se nemusela stydět leckterá parodie. ()

SeBig

Kurt Russel ve sci-fi béčku od Paula Andersona. Má to ten nádech a pár dobrých akčních scén. Mě se to libilo a to dost! Žádnou nudu jsem nezaznamenal ;) ()

Chrustyn

Takový Rambo nové doby. Je to sice blbost ale alespoň se na konci hodně střílí a Kurt Russel je jako neohrožený ranař cool. ()

SOLOM.

Kurt Russell patří mezi moje oblíbence, tak proč si zase po dlouhé době neudělat nějaký ten „zářez“ s jeho jménem. Jen tak pro rozptýlení jsem si vybral tento béčkový scifi akčňák, který sice zrovna moc kvality nepobral, ale já ho vždy bral jako takovou oddechovku před spaním. Kurt si zde nevedl zas až tak špatně jak někteří popisují, ovšem byl značně limitován svou postavou – která moc nemluví, ale za to umí perfektně zabíjet a zvlášť když se nasere – páč ON rozhodně do starého železa nepatří. Zbytek tu jen tak přicmrndával a Connie Nielsen tu byla hlavně pro okrasu – kdo by taky chtěl čumět jen na bandu špinavců a rádoby super vojáky (sice rychlých ale jinak blbých jak cip…). ()

Bauer

Prach obyčejné béčko, které si hraje na něco víc, než ve skutečnosti je. Jen přemýšlím proč to tak je. Možná, že celkem slušným hereckým obsazením. Kurt Russell, Jason Isaacs, Connie Nielsen a nebo Gary Busey. Jenže obsazení není všechno. Herci musejí taky něco hrát. Kurt Russell nedělá nic jiného než že běhá, střilí a z 90% celého filmu jen ČUMÍ!!! Nápad tento snímek zcela jistě má, ale cítil jsem z toho tak trošku vykrádačky z Univerzálního vojáka s tím, že příběh je zasazen do hodně daleké budoucnosti. A konec s bitkou mezi starým vojákem a novým vojákem ve mně vyvolal pocit, že koukám na konec Univerzálního vojáka, kde si to parádně rozdal Van Damme a Lundgren. Ovšem hodně se mi libíl začátek, kde jsem sledoval výcvik vojáku už od dítěte. Potom to šlo úplně do hajzlu. Jakmile se hlavní (retardovaný) hrdina dostal mezi lidi, tak to byla nehorazná nuda. Pak přišla na řadu akce, která není očividně dobře zvládnutá a je špatně natočena. Na můj vkus jí tam bylo až moc, takže i ty akční scény mi ke konci přišli nudné. Lehce zapomenutelný film, který stačí vidět jednou a tím to končí. Žádné další repete se konat nebude! ()

Tommassi3

"Ale jeden voják proti sedmnácti ?? Co jen hodláte dělat ??" - "Mám v plánu je všechny zabít, pane !!" ;) A ten stroj na zabíjení jménem Todd v podání nestárnoucího Kurta Russella, s nímž nakonec celý film stojí a padá - No, dobře !! On spíš padá, než by stál (za to).. - který tu vypadá opravdu skvěle, ostatně taky několik týdnů poctivě dřel jako hovado, platí za to nejzajímavější co tenhle biják mistra předražených bejkáren, Paula W.S. Andersona, nabízí.. ()

Lacike

Z producentskeho hladiska je tento film zvlastny ukaz. Uz v dobe vzniku pôsobil strasne zastaralo. Jak keby nejaky odvazni producenti vyhrabali 10-15 rokov stary scenar a dali mu zelenu. Scenar z cias, ked akcnemu zanru kralovali namakani svalovci a dej bol tak ohlodany na kost az pôsobil tupo. Takze film vyzera jak sci-fi remake Red Scorpiona. Najprv ustredny hrdina stoji na strane zlych. Potom ho odkopnu a on sa z toho spamätava a postupne sa meni a nakoniec sam vo velkolepom finale nakope celej armade zadok. Zapletka davno za zenitom, ale mne to proste sedi. Jednoduchy dej mi nikdy nevadil. Skoda len ze prostredna cast v ktorej sa doslova vygumovany hlavny hrdina zžival s komunitou nebola prepracovanejsia a clenovia komunity nedostali väcsi priestor. Napriek tomu Russell dokazal aj v skratkovitom podani stvarnit uveritelne prerod vygumovaneho vojaka v ludsku bytost. Rovnako skvely je aj hrôzostrasne namakany zaporak Jason Scott Lee, ktory vzbudzuje respekt. A ako bonbonik tu hra Gary Busey kladnu postavu. A nakoniec to najlepsie. Oldschool nie je len scenar, ale hlavne aj rezia. Takze akcne sceny su krvave, prehladne, tocene v reály a plne vybuchov na x spôsobov. Fakt to vyzera jak keby na poslednu chvilu namiesto Arnieho obsadili do jeho klasickeho blockbusteru z 80tych rokov Russella. Preto som s vysledkom spokojny a rad si raz za cas tento zabavny tupy akcniak pustim a nehanbim sa za to. Dodnes uz nic lepsie Anderson nenatocil. 7/10 ()

Vesman

Nemyslím si, že tohle byl totální odpad, i když v porovnání s Horizontem a Mortal Kombatem jde skutečně o slabotu. Zpočátku film vypadá docela dobře, ale potom, což se dalo ostatně očekávat, sklouzne do akční řežby. To by mi samo o sobě vůbec nevadilo, kdyby šlo o akci dynmickou a oku lahodící, jeden příklad za všechny, Hvězdná pěchota. Jenže co funguje u Hvězdné pěchoty nemusí fungovat u Žoldáka a to se také stalo. Akce, která má být hlavní devízou filmu je zde nudná a ničím mě nezaujala. Peníze na rozpočet se jistě daly využít lépe. ()

brutale

Todd, je v podaní Kurta pre mňa veľká lahôdka a nemožem si pomôcť, ale s filmu mám zvláštny pocit, ktorý neviem opísať. Samozrejme chápem nižšie hodnotenia od tých, čo film berú iba po technickej stránke. Každopádne mňa tento film veľmi potešil a 65% si určite zaslúži. ()

Terva

Todd (Kurt Russell) je veterán z četných intergalaktických konfliktů a válek a ve své branži patří k nejlepším. Scénář : David Webb Peoples. .....Kamera : David Tattersall. .....Hudba : Joel McNeely. ()

adamo_znk

Prvotřídní sračka. Je mi líto dávat jednu hvězdu filmu s Kurtem Russel od Paula Andersona, ale tohle vážně posrali. ()

JohnCZ

Na 90. letech mě fascinuje jedna věc. Člověk mohl vlézt do Hollywoodu se sebevětším neoriginálním brakem a stejně měl šanci na natočení relativně vysokorozpočtového akčního filmu. Soldier je po stránce scénáře děsná žumpa, ale film jako celek je svým způsobem dost zábavnej. Potěší zejména perfektní kulisy a stylové praktické efekty, které mi připomněly Horizont událostí. A není ani divu, vždyť za tímhle filmem stojí stejný režisér. Přesto, akce v závěru je možná až trochu únavná. Nečekaný klidnější prostředek je o mnoho záživnější a Kurt Rusell sympatickej s tím jeho "Sir!" oslovováním a tupým čučením. Oscara za to ale asi nevyhrál. ()

corpsy

Finančná katastrofa, a mnohými považovaný za jeden z najhorších filmov minimálne 90. rokov. Ale tu platí, naozaj záleží od vkusu. Síce dosť nevyrovnané, ale predsa zábavné, a to podľa mňa na toto sci-fi béčko stačí. ()

Návrat do světa replikantů?

Návrat do světa replikantů?

04.03.2011

Víme to všichni: Blade Runner byl ve své době propadák (nejen komerční – ani první kritiky nebyly moc příznivé), ale postupem času zkultovněl a dnes platí za jednu z nejlepších filmových sci-fi vůbec… (více)