vorheese

Povedený cestovatelský dokument na styl Cestománie, kde se naučíte hodně o evropských hlavních městech a o Bratislavě zvlášť. :-D ()

ABLABLABLA

"Evropa je jako jeden velký obchoďák. Do Berlína z Londýna dojdeme pěsky." Šla jsem do toho filmu s tím, že mi to všeci doporučovali, ale nic jsem o něm nevěděla... dovedete si pak představit to překvapení, když jdou v USA na letiště a já tam vidím naši úžasnou českou oranžovou poštovní schránku, co? :D No a potom, co poznávám pražský chodník, ale nějak mi tam nesedí ta londýnská červená telefonní budka a potom lampy, opět chodník a následně park před Rudolfinem v Paříži a taky vím, že u Eiffelovky není žádná taková boční ulička, po které by běžel Kohák, tak se jdu kouknout do zajímavostí a tam je to černé na bílém... celé natáčené v ČR :D A potom už se jen koukám na ty detaily, co jsou do Prahy vloženy, aby to vypadalo jako jiná města. Zde /kromě výše jmenovaných/ jsou: Ta socha před Louvrem podle místa toho pohledu je stranově převrácená.... Faux. Na druhou stranu k pražskému chodníku připíchli francouzský Spectacle válec s reklamami. Pochvala. Na pražském nádraží dali francouzský ukazatel na metro a rer vlaky. Další pochvala. Česká zastávka autobusu na Slovensku, to zas trošku posrali. No a jako vydávat Národní muzeum za Vatikán (tam jsem teda nebyla, ale i tak) je holt drzé až je to drsné. Blbej žabožroute, česnekovej zmrde, sejrovej páprdo... alias ty anglické nadávky na Francouze jsou luxusní. Skoro stejně luxusní jako David Hajzlhof zpívající německy u snové postelové scény.. kdo by nechtěl? :D Xena v sexclubu v Amsterdamu? Proč by ne. Český komunistický vlak je prostě boží, jen by mě zajímalo, kde našly takový, kde ty sedačky a kupé vypadaly jako nové bez podivných skrvn, dír, žvýkaček, protrženého polstrování atd. No a celá "Bratislava" opět natáčená u nás mě dostala.. nevěděla jsem, jestli to má urážet, nebo se tomu smát.. vybrala jsem si, že to vezmu jako parodii a blbost Amíků a tak jsem se smála.. "Dobrá matičko boží, jsme ve východní Evropě!!!" tak dík no ehm.... Dolar a 83 centů z vás na Slovensku a zvláště v hlavním městě prý udělá boháče a když dostanete niklák můžete dát výpověď a otevřít si vlastní hotel jako Táborský anebo tam mají divný absint jako nikde jinde.. takový radioaktivně zářící zelený sliz... co si pamatuju naposled, co jsem ho pila, nevypadal tak jakože bych se z něj proměnila v nějakého mutovaného superhrdinu. "On mi zaplatí za to, že se podívám do každého muzea a katedrály v Evropě. - To zní opravdu báječně. Pro tebe." No ty vole.. mě tohle někdo navrhnout, tak skáču radostí do nebe a asi dostanu z toho nepřeberného štěstí infarkt. Chci taky! Ale jinak je to prostě typická americká sračkoidná komedie, která je vtipná jen díky tomu, že to člověk bere jako parodii a poznává různá místa v Praze s nezvyklými doplňky. ()

RAiken

Musím říct, že jsem se skvěle bavil. Celý snímek příjemně plyne a pořád je čemu se smát. Teda, pokud rádi přistoupíte na takovýto typ zábavy. Úžasný výlet po Evropě je navíc tak trochu výletem po celé Praze (alespoň po jejích lepších koutech). Ale ruku na srdce, film je česko-americký a mě by velice zajímalo, kdo se více zasadil o to, aby Slovensko vypadalo tak, jak vypadalo. Čtvrtá * je za Vinnieho Jonese a písničku, kterou si střihne Matt Damon. ()

K.I.N.G.

Kdyby Čechům Jeff Schaffer udělal to, co Slovákům, osobně bych si ho našel a zkopal bych ho do hranolku. Navíc to stejně musí být dement natočit tak tupý a omezený film. Michelle tam byla nejhezčí holka ze všech a ten mentálek ji měl za kluka, kde to žijou? Na tomhle by se dalo odsoudit snad všechno, ale já nemám čas a vy stejně máte většinou rozum. ()

suicide

Hodnotit hrozné je docela těžké - jsou tam jen jemné nuance a člověk je musí brát v úvahu. Eurotrip je další z řady teenegerovských filmů o splnění si svého amerického snu. Točený Američany pro Američany - nikdo jiný by ho vidět neměl. Američanům pozvedne sebevědomí a ostatní po shlédnutí si musí nutně poupravit své nadsazené představy o inteligenci některých v zámoří a o jejich vnímání reality a jiné kultury. Kdyby šlo jen o čirou zábavu, tak je všechno v pohodě, ale pokud v jendom okamžiku filmu víte, co se stane v dalším, tak pak se přechod mezi nimi stává nudou. Občas ovšem na diváka vyskočil překvapivý vtip a byť byl stejně trapný jako zbytek, alespon pozvednul film o kousek výše... ()

movieband

Šílená komedie, která je plná trapných a lechtivých momentů, které člověka rozesmějí, ale zároveň mu z některých nebude zrovna dobře (ten teplouš ve vlaku na cestě z Francie). Co mě žralo, tak bylo, že z některých evropských zemí udělali režiséři chudáky (Slovensko - Bratislava vypadalo jako opuštěný Pripjať), ale zároveň to byla nesmírná sranda na kterou se časem zase rád podívám (Velká Británie - klub fanoušku Manchesteru United - tam to bylo parádní (Vinnie Jones je sympaťák) a v Amsterdamu to byl těžký hard-core). Vcelku podařená komedie, kde o pěkné herečky není nouze, šílené scény a nezapomenutelné hlášky taky ne. Takže v závěru jsou to lepší tři, protože přece jen mi tam něco úplně nesedlo. 70% ()

Desperado

Veľmi dobre rozbehnutá komédia, ktorá asi od polovice stráca výrazne dych, a spočiatku vydarené vtipné scény sú postupne nahrádzané nevydarenými trápnymi gagmi. Akoby scenáristom došiel dych. Bratislava v očiach amerických scenáristov je však k popukaniu zábavná, ale scény ako s malým pochodujúcim Hitlerom sú doslova otravné a nevtipné. Herci neokukaní a sympatickí. Nájdeme tu aj jednu známu medzinárodnú hereckú tvár, jednu britskú hereckú hviezdu a jednu svetovú megahviezdu (vo vydarenej miniúlohe). Inak, ako som v úvode spomínal, škoda nevyužitého potenciálu, mohla to byť ešte väčšia sranda. Takto je to len máličko nad priemerom. ()

YURAyura

Cekal jsem, ze to bude takova ta typicka ememricka teen - coz do jiste miry byla, ale ne takovy fekalni humor jako Slackers a podobne.... Pri objeveni Jakla jsem chvili nevericne ziral, a pak jsem v kreci smichu spadl na podlahu. Vinnie byl squely jako vsude... ;] Bohuzel, zhruba v puli (prijezd do Bratislavy) zacal scenaristum dochazet dech a film dost ztratil. Kazdopadne zajimavy pohled na evropska klise americkyma ocima podlityma absinthem. ()

PogoJoe

Překvapivě dost vtipných nápadů (germánsky srdceryvný Hasselhoff při milostné představě, "černá skvrnka" na ňadru blondýnky ve vaně, wandersex v Amsterodamu a další) je bohužel promícháno s "nápady", které můj dojem opět rychle srazily dolů - kupříklad nepatřičně přeslazené až přečpělé kamarádské prodání drahého foťáku kvůli letenkám do Říma, doprovozené frází, za níž by se nestyděl ani Brandon Walsh... Spousta fórků je tu nedodělaných, často jednoduše proto, že nejsou příliš vtipné a protože je byl scénárista nebo režisér líný vystřihnout, kazí komediálně ladný průběh filmu. Známé lokace světových velkoměst mě také poěšily, nicméně Bratislava v roce 04 snad už vypadá poněkud jinak, ne:) Konec by taky mohl ubrat toho vanilkového cukru - bohužel, takhle americké týnedžerské komedie končívají v 90% případů. Máme tu tedy rozporuplnou komedii s dobrými fórky míšenými se spoustou balastu kolem, nedodělanou, ale chlapci ocení spoustu krásného mladého... materiálu ke koukání a i když tento film nezaujal zcela moji pozornost (několikrát jsem přepnul na tenis na sportovním kanále), za ty dobré nápady, které pobavily, dávám ***. ()

repe

Ale notak. Že si scénáristi vystřelí ze Slovenska ještě neznamená, že to musíme házet do odpadu, hej? Vždyť se jedná o jednu z nejlepších trip teenagerovských komedií vůbec. Skvěle vyobrazené vize evropských států. Správnej anglán Vinnie Jones, přiteplenej Ital a začíná Vandersexx s Hansem a Gruberem, kteří přinesli vercajk na flugagechejmen...zkrátka a dobře, já se bavil! ()

katuska138

Naprostá oddychovka, která se dá sledovat znovu a znovu. A to obsazení! Na začátku super písnička v podání Matta Damona, kterýho jsem nejen že nepoznala, ale s tím piercingem a vyholenou hlavou vypadal faaakt dost dobře. Dál zábava v Londýně, kde si skvělou roli střihnul Vinnie Jones a jeho hlášky při jízdě na dálnici mě dostávaly do kolen. Potom Xena s Hansem a Gruberem, která konečně dělá to, k čemu byl ten její obleček stvořen. Ale vrchol filmu je jednoznačně Bratislava, kde se odehrávají ty nejabsurnější gagy. Bavila jsem se skvěle a co víc očekávat. ()

Hamaradža

Neškodný zástupca 2000kových teenage movies o trtkaní - ale s niekoľkými ikonickými scénami a najmä so srdcom na správnom mieste. Za mňa fajn. 2,5* ()

Aleee89

Dívat se nebyl můj nápad (takové filmy primárně nevyhledávám), ale jednorázovkám na nedělní večer se nebráním. Skoro stoprocentně EuroTrip znovu nezhlédnu, avšak pár úsměvných momentů jsem našla, zveličené stereotypy o Evropě se mi docela líbily a neobjevila jsem nic, co by mě hodně štvalo (i když pár trapných momentů tam bylo). Je to jednoduchý film postavený na jednoduchých prvcích, takřka primitivní zábava (spousta naháčů apod.), avšak v porovnání s "komediemi", kde to kluci a holky chtěj, pořád docela ucházející snímek. Slabší tři hvězdy. ()

Fanucci

Některé scény jsou velmi povedené. Tento film je dost podobný filmu Road Trip, ale je vtipnější. Některé situace a národy jsou zde vykresleny strašně stereotypně a nadsazeně, až je to sranda. Anglie = hooligans, Holandsko = hulení a red light district, Německo = náckové, Východní Evropa = paneláky, bída, komunismus...Hlavně u Bratislavy jsem se řezal smíchy. Člověk to jenom musí brát s nadhledem a tak, jak to bylo myšleno. Ne vážně. Dávám 3 hvězdy. Bavil jsem se dobře... ()

applause

Nevím, co jsem od tohoto filmu čekala, ale můžu říct, že jsem v dobrém slova smyslu byla mírně překvapená. Ze začátku jsem si myslela, že je to jen taková kravinka, která se snaží zaujmout svou lehkovážností, předvídavostí a levnými vtipy, ale nakonec si dovolím říct, že to bylo i trochu něco víc. Byla tady místa, kdy jsem se za břicho popadala, třeba scéna s tím „papežem“, ale mohli jsme tu najít i hluchá místa, kdy se snažil film pobavit za každou cenu a moc mu to nešlo, třeba ta Zelená víla mě štvala a přišla mi vážně trapná. Ten konec trochu více pokulhával, ale u komedie se to dalo čekat. Jinak musím zkritizovat dabing, kdy některé pasáže nebyly dabovány a byly v původní verzi, což pro mě i tak nebyl problém a dokonce jednou tam byla scéna, kdy Scottův bratr otvíral pusu a nic nevycházelo. Ale i tak si myslím, že je to celkem povedené a dobře jsem se bavila, tak dávám 4 hvězdičky. ()

honajz2

Taková klasická teen komedie vyloženě pro teenagery o tom, jak se Američané představují Evropu. Žádná satira to není a většina uživatelů, co jí Eurotrip označují, se tím podle mě spíš snaží zakecat, že se u toho bavili a přitom nechtějí klesnout mezi těmi "intelektuálnějšími". V tomhle případě by totiž mohl být satirou i Klub sráčů nebo Hele vole, kde mám káru? - a to rozhodně není, ani jedno. Každopádně svůj účel to plní dobře, svoji cílovou skupinu to nejspíš skvěle pobaví a i když tu většinou jsou trapné nebo nevtipné scénky, i tak jsem se párkrát zasmál. Ne bůhvíjak moc, ale furt lepší něco než nic, že? A nejlepší hlášku zde překvapivě řekl Miroslav Táborský (kterého jsem tady fakt nečekal, stejně tak jako "Bratislavu"), který se tady jenom mihne v jedné scéně. Své fanoušky si to zaručeně najde, ale pro mě je to záležitost na jedno zhlédnutí - a ani ne bůhvíjak zajímavá. 2* ()

Chen

Jedna jediná trapná scéna v teenagerovské komedii? To je něco. Nebýt souboje s robotem, tak bych nebyl ani jednou zklamaný. Překvapivě decentní a humorná komedie pro mladé, která sice nebombarduje diváka desítkami gagů, ale spíše sází jemnější ale fungující vtípky. A Lucy Lawless jako domina, paráda :D ()

HappySmile

Tenhle film se dá chápat buď jako další teen komedie nebo jako parodie na tento druh zábavy. Já jsem to pochopila jako parodii, která se hodně vydařila. Blonďatej Jákl byl opravdu něco a vidět ty naše české vlaky v americkém filmu je taky celkem sranda. Zajímalo by mě, jak dlouho jim trvalo, než našli nějaké kupéčko, které by vypadalo normálně. :) ()