Slovácko sa nesúdí

Československo, (1975–1984), 7 h 9 min (Minutáž: 31–43 min)

Režie:

Petr Tuček

Předloha:

Zdeněk Galuška (kniha)

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek (více)

Série(2) / Epizody(12)

Museli by ste hľadať poriadne dlho a prejsť nejednu dedinu, či mestečko, aby ste našli takých, ktorí by sa im aspoň trochu mohli rovnať. Pagáč a Klásek sú jednoducho príliš svojrázni muži na to, aby ste ich stretli iba tak. Týchto dvoch už sotva môže niečo prekvapiť. Azda len strata zmyslu pre humor, ktorým vyriešia každý problém. Bez akéhokoľvek zaváhania... (oficiální text distributora)

dANo

Veľmi vydarený seriál z prostredia tradičnej slováckej dediny, kde niektoré časti majú skvelé scenáre s množstvom vtipov a dobrými pointami. Absolútne pozitívum si zaslúži Jozef Kroner, pričom mám pocit, že to celé bolo šité jemu priamo na mieru... :o) ()

Tomesh

Tenhle seriál miluju. Folklór, kam se podíváš. Radost pohledět a poslouchat.. Některé díly jsou sice slabší, ale většinou je to děsnej mazec. Kdo tohle nemá rád, nemá srdce.. ()

Brain-D

výborný vtipný slovácký seriál, dal bych plné hodnocení za první díly, ale potom přišli hodně slabé, takže tak ()

ravenir

Trochu me občas ruší odklon toho či jiného dílu seriálu od přesné knižní předlohy, ale celkově Jozef Kroner ač Slovák skvěle zapadne do prostředí Moravského Slovácka a do jeho nařečí. ()

Krosmen

Klasika plná kvalitních českých herců z dob, kdy ještě neměli šediny. Stačí se podívat na obsazení, kdo všechno si tam, věřím, že s chutí, zahrál. Vždycky je tam nějaká ta lidová moudrost a hlavní starosti tam jsou o tom, kdo má lepší slivovičku, kde koupit husu, kde prodat kozu a kterak dát kdejakému pazgřivca umolósanému po čuni. Kroner s Velenem to sice táhnou, ale ostatní jim s tím nákladem pomáhají. Sledoval jsem to nedávno po letech a užil jsem si to ještě víc než jako malé robě. ()

ghatos

Tolik humoru, laskavosti, moudrosti a lidskosti v excelentním prostředí Slovácka, kde herci vydávají ze sebe to nejlepší. 99% = srdcová záležitost. ()

Ludivitto

Jednou jsem viděl jeden z dílů tohoto výtečného seriálu s vnukem spisovatele Galušky a větší srandu jsem (skoro) v životě nezažil:) ()

Jello Biafra

Som Záhorák a Moravské Slovácko je ako múj druhý domov. Oblast kde sa natáčal tento seriál je mi velmi dobré známá. Jura Klásek a Matúš Pagáč tu zažívajú samé dobrodružstvá a dokonalo nás bavjá. Tak neváhajte a podívajte sa na tento podla mňa kultový seriál, kerý má stále tú neopakovatelnú atmosféru. Fírnajs kurník. ()

Rousse

Tož proti gustu žádný dišputát - negdo to naše nářečí, folklór a všecko, co k temu patří, nemosí, negdo na to nedá dopustit. Tentok seriál je perfektní verze, pro nekeré kultovní, knihy (vzhledem k temu, že já sama su ze Slovácka - přímo od "Hradišťa", patřím do té druhé skupiny). Řekla bych, že je moc povedený - dala bych 5*, nebyt herců, kerým slovácké nářečí dělalo problémy a krojovaných ženských, keré byly v kroju ogajdané a zašněrované enem tak na oko. Ináč je to moc pěkný obrázek Slovácka snáď negdy na přelomu 19. a 20. století a všeckých tradic, kerých u nás néni málo:-) ()

ZkuKol

Smysl tohodle dílka mi dlouho zůstával utajen, ale asi to má být důkaz, že český herec, ač je sebelepší/sebeznámější, stejně vleze do každé píčoviny... :-P ()

herr_carter

Cha cha cha - jsem rád, že mimo jiné jsem byl "odkojen" i touhle záležitostí, Jozef Kroner je totiž Bůh, třeskutá sranda v každém díle, podávaná v místním nářečí. Tohle je prostě top.....................moje hodnocení = 10 z 10. ()

velkyvezir

Ono to pravé Slovácko není, protože ten dialekt není přesný, ale jako komediální seriál, u kterého se člověk pobaví, je to výborné. ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno