Slovácko sa nesúdí

Československo, (1975–1984), 7 h 9 min (Minutáž: 31–43 min)

Režie:

Petr Tuček

Předloha:

Zdeněk Galuška (kniha)

Jozef Kroner, Oldřich Velen, Stanislav Hájek, Ilja Prachař, Oldřich Vykypěl, Jiří Lábus, Vlasta Peterková, Pavla Severinová, Josef Somr, Zdeněk Kryzánek (více)

Série(2) / Epizody(12)

Museli by ste hľadať poriadne dlho a prejsť nejednu dedinu, či mestečko, aby ste našli takých, ktorí by sa im aspoň trochu mohli rovnať. Pagáč a Klásek sú jednoducho príliš svojrázni muži na to, aby ste ich stretli iba tak. Týchto dvoch už sotva môže niečo prekvapiť. Azda len strata zmyslu pre humor, ktorým vyriešia každý problém. Bez akéhokoľvek zaváhania... (oficiální text distributora)

Aky

Je to asi značně závislé na osobním založení a vkusu, jestli tenhle seriálek člověk přijme nebo ne. Mám k Moravskému Slovácku blízko, jeho nářečí mi do uší padá docela příjemně. ()

Ruut

Kvlaity tohoto seriálu můžou naplno ocenit snad jen lidé co doporavdy vyrůstali v moravském Slovácku. ()

Snorlax

Tento druh humoru opravdu není ani náhodou mým šálkem čaje. Snaha některých herců mluvit "po moravsku" vyznívá smutně nechtěně vtipně. ()

heyda

Ačkoli žiji v jižních Čechách, moje krev je čistě Moravská. Z poloviny Brněnská z poloviny právě Slovácká. Proto říkám, kdo nemá blízký vztah k Moravě tohle nikdy nepochopí a nikdo nedokáže docenit. 9/10 ()

Oktavianus

Není to špatné, i když leckdy jsem tomu humoru moc nerozuměl...ostatně, tak jako některému mudrování strýca Pagáče :) ale jinak příjemné, ač místy toporně vachrlaté. ()

Flego

Kroner - Velen, ako správna dedinská dvojka, ktorá musí byť pri všetkom... A je to dobre, lebo sa náramne bavíme. ()

honajz

Vím, že je to lidový kýč (což nám na gymplu pan učitel v literatuře stále opakoval), ale mně se ten nadhled a ti dva popletení staříci prostě líbí. Do toho moravské reálie, a když odmyslíme to tajtrlíkování, tak i vysoce lidské příběhy s ponaučením. Každopádně mne to vždy pobaví. ()

Morholt

Já jsem sice zarytej Pražák a představa toho, že bych někdy žil jinde, mě dokonale děsí, ale moravský folklór v podání Matúša Pagáča a Jury Kláska mě vždy dokonale pobavil. Škoda, že dnešní tvůrci už něco takového natočit zkrátka nedokážou. ()

Kimon

"Tož takto má vypádat klasická komédia o ludech z Jižní Moravy, o slivovici a o pravdě v tem našém moravském víně. Není to o tem, že ti komedianti od filma zhazujů nás Moraváky, ale o životě tých pracovitých, ale ondy aj furiantských a trucovitých dědků a robek z našéj dědiny aj dědiny našich súsedů". ... (zdravím Tosima – viz jeho komentář) :-) .... Komentovat něco tak nádherného jako je "Slovácko sa nesúdí" je opravdu velmi těžké a proto se omezím na vyjádření plným počtem hvězdiček pro Josefa Krónera, Oldřicha Velena, režiséra Petra Tučka a všechny ty další "kreatůry od filma", které si ve filmu zahráli. Speciální poklonu vystřihuji Zdeňku Galuškovi, coby autorovi knižní podoby a scénáristovi tohoto vynikajícího seriálu. ... Speciální poděkování patří také Mirovi Belkovi z Vacenovic, který uznale podává ubohému, zmrzačenému válečnému vysloužilci Jankovi Vyskočovi u hospody ve Vackách pivo. :-) a "kerého sem osobně viděél a na vlastné oči aji znál" http://www.ddmvracov.cz/Slovacko.htm ()

roswelll

Seriál, kterému nechybí nic, co takový komediální seriál má obsahovat. Spojení Kroner-Velen se velice vydařilo, klidně bych snesl i více dílů. ()

NinonL

Na Slovácko si vzpomínám a líbilo se mi. Stejně jako moravská mluva i moravské zvyky. Či snad slovácké, aby někdo nepídil po slovíčkách :-) ()

gogos

Dam mu takoveho po cuni, ze sa z naho chlupy vyklepaju.... Moc se mi to libilo. Videl jsem to uz driv, a ted nam CT doprava reprizu. Je to moc pekny nahled na folklor slovacke hospody.... :D ()

Vysílá studio Brno

Vysílá studio Brno