Vždy dokázal zajít o kus dál, aby nastolil spravedlnost... Drsný detektiv Buddy Manucci (R. Scheider) vede speciální policejní útvar, který jde po zločincích, jimž ve vězení hrozí sedm a víc let. Postupně rozkrývají rozsáhlou zločineckou síť a dostávají jednoho gangstera za druhým. Vůdce organizací však začne znenadání někdo unášet v přestrojení za policisty a žádat o výkupné. Situace se vyhrotí ve chvíli, kdy gangsteři odhalí jednoho z Buddyho parťáků, který je následně i zastřelen. Činnost Buddyho útvaru je poté sice dočasně pozastavena, jeho odhodlání dopadnout vrahy svého přítele ale nikoliv… Sedm a víc z roku 1973 je nepřímým pokračováním úspěšného filmu Francouzská spojka a vzniklo mezi jejími oběma díly. Není také náhodou, že se postava Roye Scheidera jmenuje stejně – Buddy. Kvůli problémům s autorskými právy mu však bylo změněno příjemní z Russoa na Manucciho. Režisérem snímku byl Philip D’Antoni, producent zmíněné Francouzské spojky ale také filmu Bullittův případ se Stevem McQueenem z roku 1968. Ve všech třech snímcích, na nichž se D’Antoni podílel, vyniká skvěle natočená automobilová honička. (Česká televize)

ostravak30

Neviděl jsem ani jeden díl Francouzské spojky, nějaký problém s autorskými právy ale asi vznikl, protože přejmenování hlavního hrdiny nebylo to hlavní. Philip D'Antoni dělal producenta i filmu Bullittův případ, ale pouze zde jde o jeho jedinou režii. Roy Scheider, přes všechny herecké kvality, kterých nesporně dosahoval, postrádal charisma jak Steva McQueena tak i Gena Hackmana. Také těch akčních momentů nebylo tolik a samotné únosy či zápletka jako taková nebyla z nejsilnějších. A tak jediné, co zmíněné snímky údajně spojuje bude právě ta automobilová honička. ()

curil

Klasická americká kriminálka ze sedmdesátých let, která ve své době přinášela vše, co má ve správné detektivce být. Charismatický hlavní hrdina v podobě  Roy Scheidera, napětí, drsné scény a pravé násilí. Děj hodně připomíná romány Raymonda Chandlera nebo Dashiella Hammetta, jen posunuté o nějakých čtyřicet let v čase. Ve filmu vyniká automobilová honička pravých amerických bouráků, jak už známe z podobných detektivek např. Bullita. ()

DonBraso

K tomuto kousku jsem se dostal náhodou,když jsem si říkal,co si pustím s Roy Scheiderem a padla ruka právě na tento film,který evidentně musel zahřát pánské publikum o síle koní,samozřejmě těch pod kapotou.Musím říct,že je jako Bullit. Ačkoli je Roy dobrý herec,je prostě nevýrazný a charisma ztratí vcelku rychle.Za druhé je tu stejně jako v avizovaném filmu,naprosto dechberoucí honička,ale to ostatní je už o mnoho slabší,kde prostě chybí ten smrad toho všeho okolo.Prostě mě to nedá jako ostatním,ale Francouzská spojka měla prostě tři věci,který ostatní nemají.Nezapomenutelnou postavu Pepka,honičku a skvělého záporáka.Tady se jede opatrně vyšetřovat,má to stále styl té doby,ale ani napínavá hudba v myčce,kterou jsem viděl asi ve třech podobných filmech,neudělá jedna scéna kompletní film o pomstě.70% ()

Carnosaurus

Jedna z těch nejlepších automobilových honiček, které kdy byly zfilmovány, sympaťák Roy Scheider, psychouš Richard Lynch a sedmdesátky v americkém střihu. Co chtít od poctivé kriminálky víc? Po druhém shlédnutí zvedám na pět. Bavil jsem se víc než u FR spojky! Wtf? ()

PTuranyi

Kvalitný policajný thriller s pečaťou kinematografie 70-tych rokov. Roy Scheider si už podobnú úlohu odskúšal v o pár rokov staršej Francúzskej spojke, ktorá nesie spolu s Bullittovým prípadom podobnú pečať. Philip D'Antoni však zjavne nie je William Friedkin či Peter Yates, takže sa mu nepodarilo do príbehu vniesť dostatočne silnú atmosféru. Scenár tomu tiež nepomáha a necháva zopár drobností nevypovedaných, takže v situácii keď hlavný hrdina rieši "čiernotu" vo vlastných radoch, mi chvíľu trvalo urobiť si poriadok v tom, kto za koho kope. Zvyšok produkcie si však svoju prácu robí dobre a naháňačky uprostred New Yorku, sprevádzané len revom motorov a kvílením pneumatík sú dramatické. Herci nie sú žiadne hviezdy, no svoje postavy hrajú celkom dobre. Teda až na Roya Scheidera, ktorému postava Buddyho celkom sedí. 70% ()

Troniq

Hodně poctivá, drsná kriminálka s přesným soundtrackem od Dona Ellise, jak jsme tomu byli zvyklí u French Connection a poměrně pomalým tempem, který odrovná všechny konzumní diváky, co vyžadujou akci od druhý klapky. Mimochodem honička nemá tak dokonalý prostředí jako je Frisco, ale je odvedená podobně dokonale až k finální gradaci na státní silnici s totálním cut-offem o návěs kamionu. Roy Schneider byl stejně frajer. Tady hraje jak o život! Dneska mi chybí přesně tyhle snímky se zrnitym vizuálem a nijak pěknýma kulisama špinavejch ulic USA metropolí. ()

Cesty timem

Honička nádhera. Hudba nádhera. Ale i po druhém shlédnutí si nemůžu pomoci, Francouzská spojka i ta její dvojka byla o chlup chlupatejch lepší, než tohle. Ale špatný to není. Dal bych 3,5*, ale tady půky nejdou a někdy mi chybí. Je zajímavé, že když si vygooglíte jakýkoli film, tak na vás vykoukne (vygoogle) odkaz na csfd, kde je aspoň celkové hodnocení s viditelnou desetinou. Jo a když klinete, tak jste na celých procentech. Prostě Google je jemnější strejda. ()

gizi

Tento film má tu správnou atmosféru raných 70. let v Americe, s velkými neobratnými, ale kouzelnými auty. Je to taková slabší odrůda Bullittova případu, dost slušná podívaná. No a že Roy v závěru dokáže z revolveru vypálit osm ran za sebou, to přece nehraje roli (a to tentokrát myslím bez ironie, u tohoto filmu to prostě nevadí). 75% ()

JimWalker007

Zo začiatku trochu neprehľadná old school kriminálka. Naháňačka a myčka mali čosi do seba, ale v dnešnej dobe už trochu omšelé, ako starý vlnený kabát po dedovi. ()

bertrand

Nějaká vnější podoba s filmy Bullitt a Francouzská spojka tu tedy je. Ovšem: D'Antoni ani zdaleka není Yates či Friedkin. Schneider zase není ani super cool jako byl Bullitt ani patřičně posedlý magor jako Pepa Doyle. Panu Bertrandovi strašně připomíná Milhouse ze Simpsonů, což ubírá jeho snažení na síle už v zárodku. Sumasumárum: "Seven-Ups" stojí za zmínku jen kvůli oné automobilové honičce, však je také jasné, že byl kvůli ní vlastně natočený. Na hudbě je zajímavé, že zdařile buduje napětí - pro jistotu už minutu předem. ()

karelhura

Před čtyřiceti lety bych tomu možná dal 4, ale dnes je to fakt takové divné. Vleče se to jak slimejš dialogy nic moc zkrátka slabota. ()