Turboman je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se tatínkové dopustili. Turboman je hračka a velké přání milionů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně, a tak plastového panáka sežene jen ten nejrychlejší. Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromek, co si bude přát. Doufal, že se jen zeptá, zajde do nejbližšího hračkářství a jednoduše za rozmary svého potomka zaplatí. Musí ale napnout všechny své titánské síly, vyvinout obrovskou rychlost i důvtip a přečkat přehršel nástrah, aby nakonec tu zatracenou umělohmotnou postavičku získal. (oficiální text distributora)

blackrain

Nechávat nákup vánočních dárků na poslední chvíli není dobré a ne vždy to dopadne podle našich představ, o tom se velmi dobře přesvědčil i Arnold Schwarzenegger. Někteří tatínkové by si z něho měli vzít příklad. ()

ABLABLABLA

Upřímně nemám ráda Arnolda Schwarzeneggera, nemám ráda blbé americké hračky podle komiksů, které musí každé dítě mít a nemám ráda americké vánoce. Tento film obsahoval všechno a předvedl to v hodně trapném podání k tomu.... Kvůli jedné stupidní hračce budu obíhat celý dne město..jooo hurááá...no ale existují ještě větší blbiny, takže jedna hvězdička. ()

kaylin

Mám Arnolda rád, a tak i když je tohle opravdu pořádná kravina, která je neskutečně předvídatelná, tak díky němu jsem si to dokázal celkem užít. Není to skvělý film, protože opravdu už od prvních pěti minut víte všechno, ale třeba závěr se skutečným Turbomanem je povedený a béčkově parádně akční. ()

stration

Dávám tak vysoké hodnocení proto, že až budete mít doma takového potomka a on řekne: "Tatínku, toto chci na Vánoce!" , vystřelíte do nejbližšího Tesca budete se rvát s ostatními tatínky. Některé scény jsou opravdu vtipné. ()

Derek

[rewatch] s odstupom niekolko rokov to vnimam nie ako vianocnu komediu, ale ako vianocny horror o strese a zhone. arnie a sindbad nie su nejako extra vtipny, zato phil hartman v ulohe suseda je absolutne vynikajuci! rozhodne to nie je tak zle ako som si to pamatal, ale dajte si to v originale... arnie a komédia? tieto pokusy pre divákov skoro nikdy nedopadnú dobre. i keď rolničky majú slušný nápad a miestami sú i vtipné, celkovo to nedopadlo nijak extra skvele a väčšinu filmu sa budete nudiť. možno, keby tam hral niekto iný ako arnie tak to bolo oveľa lepšie. ()

CageDepp

Heslo "rolničky zvoní, batman smrdí". Já sem se při této komedii bavil. Nezaslouží si to 44%. Je tam dost věcí, kterým se dá zasmát. Scény se sobem byly dost vtipný. A že byl konec trochu trapný se občas stane. ()

togaf

Kdyby Arnold ty fakany raději složil pravým hákem, mohlo by jít o zajímavý film. Takhle je to vánoční horor bez krve. ()

dom156

Bylo to celkem ucházející než dorazilo posledních 20 minut filmu, které z toho udělalo pěknou chujovinku. No zdržuji se doporučení. ()

Colonist

Oddechová komedie v nenáročném tempu, která tak nějak rychle skončí a vy si říkáte "To je všechno?". Na podívání se jednou za čas o Vánocích to stačí. Má to vánoční atmosféru a Arnold si zase dělá srandu sám ze sebe. Dobré vtipy se střídají s trapnými. Slabší 3*. ()

marleyy

45% Kino. Když vidím plakáty k tomuto snímku, musím se smát. Jedna z prvních návštěv kin a musím uznat, že mě to v té době pobavilo. Především ten šílený černoch. ()

kajas

Z nějakého důvodu jsem tenhle film jako malá milovala. Dnes už ho pochopitelně tolik neocením (většina postav včetně Arnieho je prostě nesnesitelně otravná), ale jako kulisa při pečení cukroví nebo vánočním úklidu rozhodně neurazí. ()

Eldrick

Tuhle komedii s Arniem mám asi nejradši. Má typickou vánoční atmosféru a je o typických Američanech ve vánočním shonu. ()

dyfur

....už nejaký ten čas toto je súčasť vianočnej filmotéky - pozerá sa pravidelne :)....A.SCH. v komickej úlohe -a úplne v pohode...vtipné ...vianočné-síce tak americky vianočné-ale nevadí :) ...pozn.pre seba:asi by bolo načase už kúpiť orig.dvd :) vždy s tým je na Vianoce problém... s usb.... ()

BoredSeal

Rolničky jsou ze začátku podvratný cynický pohled na šílenství okolo Vánoc a komerční mašinérie, kterou tenhle svátek provází - to velmi vítám. Styl hodně nadsazené černé komedie funguje, dokud má za terč všechno, co moc dobře známe a uvědomujeme si to. V závěru ale film sjede do absolutně nereálné šílené sci-fi honičky ve vzduchu a samozřejmě sladkého usmíření a radost z téhle vánoční provokace zhořkne. Dávám o hvězdu navíc za Arnolda, který mě svou podařenou komickou polohou hodně pobavil a bez něj by to bylo asi slabší. Nějaký řeči, že Arnold prej neumí hrát, jsou mi naprosto u prdele. ()

Chen

Tak tohle je dost zvláštní vánoční film. I když mi po prvním zhlédnutí přišel hodně přitažený za vlasy, po několika návštěvách supermarketů v předvánočním čase mi nepřijde znalost boje s vánočními lízátky zas tak od věci. ()