Turboman je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se tatínkové dopustili. Turboman je hračka a velké přání milionů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně, a tak plastového panáka sežene jen ten nejrychlejší. Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromek, co si bude přát. Doufal, že se jen zeptá, zajde do nejbližšího hračkářství a jednoduše za rozmary svého potomka zaplatí. Musí ale napnout všechny své titánské síly, vyvinout obrovskou rychlost i důvtip a přečkat přehršel nástrah, aby nakonec tu zatracenou umělohmotnou postavičku získal. (oficiální text distributora)

Hrabka

Není to sice žádná sláva, děj nestojí za moc, ale mě to pokaždé dokáže nějak zaujmout. Nevím čím to je, ale prostě Arnold je bourák a ten hloupoučký motiv filmu přece jenom dokáže slušně zabavit po celou dobu. 60% ()

juta

Některé klišé byly dosti výrazné, jenže v té době to možná bylo i celkem originální. :D Film dokáže tak trochu navodit vánoční atmosféru, které upozorňuje na to, že se nevyplácí nechávat nákup dárků na poslední chvíli. Jedna z nejzapamatovatelnějších komediálních rolí Arnolda. ()

Fiftis

Obyčajná komédia, na jedno pozretie to stačí. Arnoldovi jednoducho komédie nesedia, pár scén bolo aj vtipných ale na celý film málo. Ďalšia z nudných komédií, kde Arnold zostupuje v hereckej popularite. Navyše už v aj tak okukanej téme - o zábudlivom otcovi. Až tak mu to tu nešlo. Ako kulturista bol Arnie neprekonateľný, ako akčný hrdina to tiež stálo za to, ale v trápnych amerických komédiách mu to ako idiotovi naozaj nepristane. Viem si pekne predstaviť, že keby mal teraz opäť 30 rokov, hral by nejakú super postavu v Avengers. ()

Shakers

Ano, Arniemu sa rozhodne hodia role Terminatorov, ale ani toto zrovna nieje na odpad!. Je to komédia pre deti s Arnoldom, ktorý nevie hrať rodinné filmy, ale ja som sa pri tom nenudil, tak ako to vyzerá tu na csfd (na imdb slušných 5,7). Je to hovadina to ano, ale nie zas taká aby som to hodnotil pod 50%. Producentom je Chris Columbus (Sam doma) a tak pohodová a vtipná vianočna atmosféra nechýba, no priznávam, že záver bol trošku (dosť) pritiahnutý za vlasy, ale v slovenskom dabingu a cez vianočné sviatky je to fajn :-) P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami. 65% - 3* ()

lamps

No jo, je to strašná pitomost. Ale hlavně v první půlce se najde pár velmi zdařilých momentů, které dokáží do určité míry pobavit. Vlastně bych možná dal i hodnocení vyšší, kdyby si tvůrci odpustili ten přehnaně akční a přitom dost nudný závěr, kdy Arnold v obleku Turbomana nezdařile paroduje Supermana, Batmana a další komiksové hrdiny. Nutno ještě dodat, že právě Arnieho rozhodně nepovažuji za další slabinu tohoto snímku, ale naopak jeho přítomnost dodává mnoha pasážím trochu lepší dojem. 60% ()

JohnnyD

Arnold je strašný sympaťák a comicsový príbeh zaujímavý, len bohužiaľ nevyužitý. Sinbad je otravný a James Belushi má tu len malý štek. Jake Lloyd si podobne mizerný výkon zopakoval aj o tri roky v Skrytej hrozbe. Ale má to skvelé (trashové) finále. ()

Indiana

Já nevim, prostě tahle komedie má skvělou vánoční atmosféru, slušně hrajícího Arnieho, ještě lepšího Sinbada, je vtipná, svižná no prostě pohodová. O vánovích to miluji obzvlášt. ()

petaspur

Howard Lagston nasbíral doma pár černých puntíků za nesplněné sliby, ale o vánocích si hodlá u synka šplhnout zakoupením jeho oblíbené figurky Turbo Mana. S koupí dárku nepříliš vychytrale počkal až na Štědrý den, kdy si s ostatními nesvědomitými otci mohl u prázdného regálu přečíst nápis "Vyprodáno". Zmatený tatínek však nehází flintu do žita. Začínají svátky klidu a míru, ale Howard si už pomalu začíná přiostřovat lokty, protože na cestě za vysněným Turbo Manem mu nepomůže slušnost, ale pouze rychlost, předvídavost, taktika a hrubá síla. ()

Ruut

Kdysi jsem Turbíka viděl ještě v rámci školního představení, postupně na něj dávno zapomněl a coby Arnieho fanda postupně vytěsnil z hlavy jako celou jeho komediální hereckou epizodu. Ale teď po čtvrtstoletí můžu zase hrdě říct, že tento lov na plastovou figurku je super vánoční otcovský film. ()

Rominator

Zajímavost: Ve filmu pronese Howard Langston (Arnold Schwarzenegger) větu "I'll be back with the doll later". Jedná se o narážku na frázi "I'll be back" ze snímku Terminátor (1984). ()

mchnk

Tak tento film jasně ukazuje, že když Arnold není polonahej a nezabíjí lidi, jeho herectví je opravdu mizerné. V závěru je to ještě horší než mizerné a určitou "kvalitku" filmu drží pouze vánoční atmosféra. ()

mzss1

Ještě slabší než Dvojčata a Junior. Tohle bylo opravdu nic moc. Námět ale špatný není no. 33% = ** ()

kingik

V čase Vánoc je to zřejmě dobrý film, ale nezaujatě řečeno, nemá příliš co nabídnout. Arnold se pokouší hrát na komickou notu, a to se ještě dá skousnout, ale ostatní už podstatně méně. Některé scény jsou komické, některé přímo trapné a vlastně celek je jedna velká trapárna. 40% ()

InJo

Jeden z prominutelných omylů v Arnoldově filmové kariéře, který je zajímavý pouze jeho přítomností... 50 % ()

LION-MR.T

Tahle komedie z Arnoldovy tvorby je pro mě rozhodně ta nejlepší. Je to udělaný jak na horský dráze,jednou se smějete a jednou je to trochu vážný. Arnold se chová chvílemi jako pravý šílenec a má skvělého spolu.protihráče snad ještě bláznivějšího pošťáka. Je tu solidní pohled na zbytečné bláznění kolem Vánoc,humoru je tu dost stejně jako akce. ()

Anderton

Hm, no ako akčná rodinná vianočná komédia to vlaste spĺňa účel, otázkou je, či treba pozerať rodinné vianočné komédie. Niektoré fóry ujdú, Arnold sa zhovaďuje dostojnejším (rozumej sebaironickejším) spôsobom ako trebárs v Konci sveta a deti určite nebudú sklamané. Ja tie niektoré vysoké hodnotenia akceptujem, určitú zvrhlosť a s ňou spojené kúzlo tento film má. Mňa to ale neoslovilo. ()