kajda.l

Jen lehce nadprůměrný animák. Ovšem brouky cirkusáky, to si vážně nechám líbit, pač mně osobně si tahle různorodá tlupa všemožných příšerek z hmyzí říše získala. Nojo, opět jednou jsem potěšil své infantilní já. Je to sice určené spíš té nejmladší generaci, pro dospělé občas nepříjemně táhlé a nepříliš vtipné, ale minimálně za "blešáka" to stojí. 3,5* se zaokrouhlením nahoru. ()

Necrotongue

Na rozdíl od Toy Story mě Život brouka příliš neoslovil.Animace se mi líbila až na to,že hmyz měl překvapivě málo nohou,ale příběh mě vůbec nezaujal,chvílemi jsem se dost nudil asi i proto,že některé vtípky byly příliš infantilní.V tomto případě u mě Pixar nezabodoval. ()

Sawy

Pixar prostě umí.Život brouka je sice o něco dětštější a méně dokonalý než pozdější klenoty tohoto studia,ale přesto se jedná o řádně promakaný animák s pestrým a krásně vykresleným světem hmyzu a perfektní animací.Mezi pixarovkami sice slabší kousek,ale celkově mezi animáky pořád hodně vysoko. 85 % ()

maseer2

jako malému se mi tento film velmi líbil, otázkou je jak by to dopadlo dnes.. každopádně se jedná o pěkný rodinný film, při kterém se ale dospělá část rodiny může chvílemi trochu nudit.. ()

Terva

Nech brouka žít!......... Ocenění: Oscar 1998 - nominace: hudba (muzikál/komedie) Zlaté glóby - nominace: hudba BAFTA - nominace: vizuální efekty Blockbuster Entertainment Awards - animovaný rodinný film Broadcast Film Critics Association Awards - animovaný film (společně s filmem Princ egyptský) Grammy Awards - intrumentální kompozice pro film, televizi nebo jiné vizuální médium Kansas City Film Critics Circle Awards - animovaný film Satellite Awards - animovaný nebo kombinovaný film........ Scénář : John Lasseter, Andrew Stanton a Joe Ranft. Kamera : Sharon Calahan. CITÁT - Héj, nejsem přece hmyz bez srdce......... ()

villon17

Drsné kobylky a ubozí mravenci se dá považovat za námět ze života. Kdyby v tom chtěl ale někdo jenom "povrchově šťourat", najde neskonalý počet terminologických chyb. Ale co, je to oddychová pohádka a ne hodina biologie. ()

corpsy

Na začiatku svojej celosvetovej domény na trhu digianimákov vytvoril Pixar tento skoroskvost, ktorý detské zmysli pohltí na doraz a nám starším sa podarí na hodinu aj pol vypnúť a vžiť sa do života toho malého fagana čo sedí vedľa nás. ()

liquido26

Klasický hmyzí animák, od kterého jsem obdržel přesně to, co jsem čekal, tedy hezkou animaci, jednoduchý příběh o boji proti zlu a samozřejmě happy end :-) ()

Fabrinka

Rozprávka môjho detstva, opozeraná snáď milión krát, nechýbali tiež plyšové hračky v podobe Flika či iných.Stále patrí k mojim najobľúbenejším. ()

Adman

Absolutně nadupaná a nabitá rodinná komedie! Vynikající příběh a skvělou hudbu ocení rodiče a vtipné herecké scénky s roztomilostí se zase jistě líbí jejich dětem. Výborně poučný film! Dobro zvítězí nad zlem. Zlo je ztvárněno zlými kobylkami v čele s Hopprem, který je opravdu kus drsného chlapa co umí vzít věci do vlastních rukou! Avšak mravenci se dlouho od kobylek utiskovat nenechají, protože mají odvážného a vynalézavého Flika, který je hlavní hrdina celého malebného příběhu. Hopper se dopouští na Flika skoro šikany, ale právě díky mravencově nebojácnosti ostatní mravenci pochopí že jich je na světě 100krát víc a kobylky si na ně nemůžou vyskakovat a už vůbec ne po nich chtít aby jim každý rok odváděli jídlo jakož tomu bylo doposud. Ve filmu je plno zábavných postav a skvělých vtipů, kterým se zasměje určitě každý divák bezohledu na věk. Film končí jak jinak než šťasntě a za doprovodu opravdu povedené hudby, kterou jsem již zmiňoval. Absurditou všeho, alespoň pro mě je, když na konci filmu kamera odjíždí od onoho kmene stromu kde se většina celého klání odehrávala a kde je právě to mraveniště, které po odjezdu působí miniaturním dojmem. Poté si člověk uvědomí, jak se celý ten příběh odehrál jenom uprosřed louky u jednoho stromu v mraveništi... nikde nic... ()

Vyrida

První film od Pixarů, který jsem viděl a díky bráchovi i sestře, pro které to byl v jeden okamžik snad nejoblíbenější animovaný film na VHSce ( kdyby tady měli účet, tak tomu bez mrknutí oka napálí plné hodnocení ), jsem se na něj byl nucen koukat nesčetněkrát až se mi malinko zprotivil. Každopádně to vypadá hezky, tématicky stejně jako předešlé Hračky přitažlivé, ale když už, tak si raději pustím těch Sedm Statečných ;) ()

numi

Pravý a nefalšovaný rodinný film se vším, co k tomu patří. Někdy se od podlahy zasmějete, jindy na té podlaze raději zůstanete. Příběh je sice tuctovka na každodenní použití, ale to u rodinných komedií opravdu není důležité. Kvalitní animace se zase od Pixaru očekává, takže jediným důležitým kritériem je opravdu ona zábavnost, a ta je na solidní úrovni. Nudou se člověk prostě neukouše. Exisuje spousta lepších animáků, ale také spousta horších. A Život brouka výrazněji nevybočuje ani na jednu stranu. [prosinec 2007] ()

zipper111

Viděl jsem to jako malej kluk a to se mi to zas až tak moc nelíbilo, nepřišlo mi to tak skvělý jako třeba Toy story. Ale jinak je to slušnej animák s pěknou animací. ()

Lum3n

Nebylo to špatné, jen je občas znát, že Život brouka je pro mladší publikum, než většina ostatních pixarovek. 70%. ()

Tirion

Jeden z prvních celovečerních filmů, které stvořila počítačová grafika. Jako průkopník si určitě nevedl Život brouka špatně a nasadil v té době laťku vysoko. Ovšem film asi u většiny publika tratil tím, že ta většina je dospělá populace, film je hodně pro oko dětského diváka. Příběh je hodně jednoduchý, ale vtip tu je - párkrát jsem se od plic zasmál. Takže dávám takových pěkných 80% tzn. 4* ()

Bat55

Bohužial,nejde to,musím tomuto filmu dať jednoznačných a právom zaslúžených 5 *.Výborná animácia,o ktorú sa postaralo štúdio Pixar animation.Keď sa spoja dvaja super giganti filmového priemyslu Walt disney a Pixar animation,tak vznikne super filmík,na ktorý sa nedá zabudnúť.Nádherný a pútavý príbeh,mravec Flik sa vydáva nájsť veľké chrobáky,ktoré by ich ochránili pred zlými nenásytnými kobylkami.Naozaj mi Flik prirástol k srdcu,obľúbil som si ho a počas sledovania mu držal palce.K tomuto filmu nemám viacej čo dodať,neviem či je to z nostalgie,ale tento film je riadna pecka.Bavil som sa,ako malý som to žral a verím,že Pixar takto bude aj naďalej pokračovať./90%/ ()

kaylin

Pixaři vždycky věděli, co dělají. Vzít brouky a udělat z nich milované charaktery... no dobře, tohle už věděli Sekora nebo Karafiát. Možná i od nich se studio Pixar poučilo, když natáčelo svůj druhý film, hned po "Příběhu hraček". Ani ve světě hmyzu to není velká sranda a život je zde docela komplikovaný, hlavně když víte, že každý rok budete napadeni kobylkami, které si přijdou pro svou daň. V dnešní době se zdá, že film už nemá čím nadchnout, čím ohromit, ale i na svou dobu má skvělou animaci, stejně jako skvělý příběh, jež je možná trochu předvídatelný, ale stejně jako u ostatních pixarovek, i tady se vám dostane všech emocí, které si přejete - smích, smutek, radost. "Život brouka" je hezkým filmem, milým k dětem i dospělým, ale v dnešní době, kdy už za sebou máme i třetí "Příběh hraček", "Nema" a "Úžasňákovi" mi přijde, že tenhle snímek trochu zapadl. Nejsem si jistý, jestli právem, ale asi nebudu z těch, kteří ho budou příliš obhajovat. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/07/prosime-pretocte-fimfarum-1-2-zivot.html ()