Webb

Průměrný film od Pixaru. Tento je o záchraně mravenčí kolonie před nájezdnými kobylkami putujicími za potravou. ()

Sinecod

A Bug´s life byl první film v kině, který sem viděla a to dokonce dvakrát v jednom týdnu. Mravenec Flik byl úžasný, roztomilý, vtipný, chaotický a praštěný. Rozhodně animák, který by se měl vidět. Moc se mi v broučím světě líbilo... ()

Anderton

Možno ten najpoceňovanejší Pixarovský kúsok z obdobia, kedy bol prešľap v ich prípade neznámym výrazom. Možno neobstojí tak úplne v porovnaní s Toy story 1/2, možno mu trochu ubližuje v rovnakom čase uvádzaný Mravec Z, ale je nesporným faktom, že samostatne tento film dokonale pobaví. Hmyz totiž dlhodobo vydrží viac, ako plastové hračky, veľké zvieratá a ľudia, že. Tak snáď po konci ľudstva sa hrdinovia filmu stretnú niekde s potkanom z Ratatouille. ()

Frajer42

Animace tu samozřejmě brutálně kulhá. Nicméně je nutné si povšimnout, že se píše rok 1998. Pro mě je naprosto zarážející, na jakých strojích film vznikal a kolik to muselo zabrat času a otravné práce. Takže po této stránce skládám tvůrcům obrovskou poklonu. Animační vrchol filmu je padající déšť v samotném závěru. Takřka se ve filmu nevyskytují látky, vlasy a další obtížně naanimovatelné věci. Ale znovu poukazuji, že je to vzhledem k podmínkám a k tomu, že byla počítačová animace ve svých počátcích je to jednoduše geniální. Od doby vzniku tohoto filmu udělalo studio PIXAR obrovský skok. Tento animák však položil jeden z pevných prvních kamenů do základu. Moje hodnocení ani tak nevypovídá o tom, jak se mi animák líbil, ale je to kombinace toho jak se mi líbil a toho co do budoucna způsobil se světem animovaného filmu. Pálím 3* a trošku se stydím, že jsem film viděl až 15 let po jeho premiéře. ()

Kothy

Parádní pixarovka. Jako malý jsem si to rád pouštěl. Nakonec dají kobylkám co proto. "Chutná to jako lejno. Ukaž, dej mi kousnout. Je to lejno a dobrý." :D ()

swamp

Pixar svou kvalitou jasně vyčnívá - přestože je tento příběh po obsahové stránce spíše pro děti, dospělí se nudit nebudou, navíc vizuální stránka opět dosahuje dokonalosti. ()

nash.

Výborný nápad naroubovat Sedm samurajů do klasického animákova se bohužel "neujal". Výsledkem roubu je totiž až příliš ukřičený průměr, plný samoúčelně hyperaktivních postaviček a tolika klasických ingrediencí, že chutnají spíš jako klišé než cokoli jiného, a tak trochu se v nich topí všechny ty nápady a vtípky, které tvůrci do filmu nahrnuli. Pro mě je tak "brouk" nejslabší pixarovkou, a pro mé děti jedinou, kterou netouží mít doma ani ji znovu vidět. ()

silentname

Pokračujeme v Pixar maratóne s ich druhým veľkofilmom "A Bug´s Life." A hoci mám pocit, že "Toy Story" sa rokmi stále dokáže držať ako animovaná klasika, v prípade tohto filmu je jeho animácia asi jeho najsilnejšou stránko. A aj to by som povedal jedine tak v rámci pozadí. Tie vyzerajú aj po rokoch vynikajúco, efektne a na film sa pozerá dobre. Je to farebné, je to pekné, dizajny chrobákov sú dobré a sú aj dobre rozoznateľné. Akurát mám pocit, že veľa mravcov vyzerá v tomto filme veľmi podobne. A človek to miestami ťažko dokáže rozlíšiť. Na svoju dobu perfektné, no neviem či by to dnes prešlo. Osobne si dokonca hovorím, ako by vyzeral tento film, keby sa ho niekto rozhodol spraviť v Pixare s ich súčasnou animáciou. To by bolo určite ešte lepšie. Postavy filmu sú podľa mňa tiež dobré. Najmä cirkusanti a aj zloduch Hopper nie je najhorší. A princezná Atta je tiež dobrou postavou. Flick je ale skôr ten typ hlavného hrdinu, ktorý ničím neprekvapí. Nie je veľmi zaujímavý a všetko spojené s ním sme videli miliónkrát predtým. No stále si myslím, že je tu skvelá časť, keď uvidíme ich vybudovaného vtáka krúžiť, aby vystrašili kobylky a aj fakt, ako dokážu všetci cirkusanti spolupracovať a je z nich skvelý tím. Najväčším mínusom je proste príbeh. Miliónkrát sme ho videli, miliónkrát sme ho počuli a nemám pocit, že by sa tam pridalo niečo veľmi zaujímavé. Myslím si, že stále sú tu momentky, ktoré stoja za to, len rokmi akosi film stráca svoje čaro. Nebránim sa ho občas pozrieť či už takto, alebo kedykoľvek je v telke, no nemyslím si, že ide o silnejší Pixar počin. Ale ako nám film hovorí, aj malé semienko môže vyrásť v obrovský strom. A pozrieme sa už počas ďalších filmov na to, ako Pixar počas rokov vyrástli na jedno z najsilnejších štúdii v rámci filmovej počítačovej animácie. Hodnotenie: B ()

Rocky62

Ať se to někomu líbí nebo ne, Pixar byl, je a vždycky bude jednička. Život brouka je animák jak má být. Má šťávu, sympatické postavy, dokonalý děj a humorná stránka také není vůbec špatná. O perfektním technickém zpracování netřeba hovořit. ()

klerik

No podľa mňa najlepší animák, ktorý sa hravo vyrovná aj zlobrovi a PRÍŠERKÁM. Fantasticky napínavý akčný dej skvelo (!!!) doplňa dokonalý slovenský dabing. Len neviem či to nebolo viac pre nás "velkých", ako pre deti. Teda ten záporák mi nahnal strach... ()

LaciLC

Tušil som, že latku, ktorú Pixar nasadil animákom Toy Story už ťažko niečo iné prekoná a tušil som správne. Ich ďalší film Život chrobáka je síce veľmi príjemnou záležitosťou, no pravdepodobne je to ich najslabší. Čo povedať, ako vždy dokonalá animácia, milá atmosféra, príjemné vtipy... Stále je však mnoho animákov, ktoré by som si pozrel oveľa radšej. ()

bassator

Pro mne úplná klasika nebo průkopník novodobých animáků, ale narozdíl od nich je toto spíše zaměřeno na mladší publikum... - 75% ()

classic

„Život chrobáka” ? Lepšie povedané: "neblahý život tisícov, a ešte samých mravcov" , ktorí sa stali otrokmi lúčnych kobyliek, ktoré ich rok čo rok maximálne terorizujú, aby sa im už úplne, načisto poddali, kedy si to slizký líder Hopper aj zakaždým veľmi dobre uvedomuje, keď toho i patrične využíva/zneužíva vo svoj prospech. Tak, ako každú sezónu, tak i teraz mravce opäť zbierajú úrodu (jedlo) pre svojich trýzniteľov, ktorí si zase majú prísť s ľahkosťou po ňu. Už je kompletne nachystaná na „veľkom liste” , keď jeden z mravcov, Flik, ju chtiac-nechtiac, spustí dolu do záhuby, a tak sa ponáhľa rýchlo do mraveniska oznámiť, čo sa mu prihodilo, ale už je neskoro, kobylky dorazili... ! Mravce dostávajú ešte jednu a poslednú šancu, aby do konca leta nazbierali ďalšie jedlo, inak bude s nimi zle-nedobre, no i napriek tomuto nebezpečenstvu, sa Flik podujme, vyhľadať pomoc, akýchsi „odvážnych bojovníkov” , ktorí by im pomohli, raz a navždy, ukončiť toto nekonečné trápenie, konečne sa im vzoprieť, t. j. vyhrať vojnu, žiť si spokojným životom, ale namiesto toho, natrafí na bandu cirkusantov (chodiacu paličku, húsenicu, lienku, kudlanku..., jednoducho, samý hmyz), s ktorými sa za zvuku fanfár, vracia domov, ako najväčší hrdina (dobyvateľ). Je už iba otázkou času, kedy dôjde na lámanie chleba, zároveň sa rozlúskne hádanka, ako sa veci vlastne majú, a tak je Flika už regulovaný vyhnanec ! Hopperovci sa vrátili poriadne nabrúsení, zašľapnúť kráľovnú, no, našťastie si mravce s cirkusantmi ešte predtým stihli pripraviť obrovské prekvapenie v podobe vtáka na drôte. Čiže nebyť toho, že Flik urobí riadny KIKS, tak by nikdy nemuselo dôjsť ku kľúčovej bitke, a tak náhoda je asi blbec, alebo osud už je dopredu daný ? Neviem, niečo z toho to skrátka musí byť. Predfinále i finále, vážne stojí za to. _ Od hračiek ku chrobákom ? Prvý režisér celovečerného animáku od p i x a r u, John Lasseter, by už vedel vyprávať. Režíroval vonkoncom najviac pixaroviek (5), a tak je odborník na slovo vzatý. Zhora, totálne nadol. Ako si vlastne nažíva takýto hmyz a iná háveď, sa dozvedám prostredníctvom humornej optiky špičkových animátorov, ktorí boli pred 22. rokmi, takpovediac, v plienkach ! Ešte sa len učili na kolene, keď teraz by mi už asi aj zrak, skrz-naskrz, vytreli ? Tá animácia by v súčastnosti vyzerala na extravagantný spôsob. Samozrejme, že to má svoje nedostatky, ale už som naznačil, kde sa vtedy nachádzali. Nápaditosť a sviežosť animovanému filmu určite nechýba ! ()

honajz

Nějak nevím, remake Sedmi samurajův podání brouků mi neseděl, přišlo mi to dlouhé, a ani ne moc vtipné, animace mi chvílemi lezla na nervy. Vlastně z toho ani nemám nějaký pocit, a to jsem to s dětmi viděl několikrát. Ale ani ony si tento film nijak zvlášť neoblíbily. ()