Damiel

Je to dobré, velmi dobré, i když tady není tolik vychytávek pro dospělejší publikum. Ale navzdory tomu se i dospělí baví skvěle. Jak to ti Pixaři dělají? ;-) ()

MATADOR

Druhý celovečerní film o animátorského studia Pixar. Jejich prvotina byla úžasná, druhý pokus je dle mého dělán s dosti vlažným přístupem, který si nedokáži vysvětlit. Na jednu stranu Život brouka uteče, tak rychle jako 24 hodin života much ;-) , ale na druhou stranu je to tak obyčejné, až se stydím právě něco takového napsat. Scénář je jako vždy originální, vtipný a svižný, ale nevím, celkový dojem je obyčejný, což se mi u pixarovek nestává. Život brouka je hezký, ale nakonec se vytratí z hlavy, až příliš rychle. Nejslabší pixarovka. ()

PogoJoe

Tři a půl hvězdy. Souhlasím s ostatními, že být mi míň jak 14, ocenil bych to mnohem víc, čili jako dárek pro děti naprosto doporučuji, pro nás dospělé jsou tu jiné Pixarovky v čele s brilantními Toy Story. ()

Aiax

Určitě dětštější (nikoliv dětinštější!) než AntZ, ale paradoxně jsem se u toho bavil lépe. John Lasseter prostě své řemeslo umí jako nikdo jiný a divák si užije kupu příjemné a roztomilé legrace. Mimochodem český dabing patří k tomu nejlepšímu, co jsem slyšel za hodně, hodně dlouhou dobu. ()

Blackhand47

Pixar rozhodně patří mezi mistry animovaného filmu, ale Život brouka, tedy jejich druhý film, není vůbec ničím výjimečným. Příběh je jedno velké klišé, postavy nezajímavé, záporák nudný a závěrečný souboj se koná samozřejmě v noci. Oproti takovým Příběhům hraček, Ratatouille nebo Vzhůru do oblak je to šílený průměr, ale i tak musím uznat, že animace i na to, jak je stará, tak vypadá pořád dobře. Vtip k zasmání je tu možná jeden a konec záporáka je navýsost krutý. Film jsem viděl znovu asi po 15 letech a vidět jej nepotřebuji zřejmě stejně dlouhou dobu. Ve výsledku tak dávám broukům 60% ()

kajas

Od té doby, co jsem poprvé viděla tuto pixarovku, dávám si velký pozor, aby nezašlápla nějakého mravence. Jasně, v kontextu celé lampičkové tvorby se nejedná o úplnou topku, ale některé scény jsem si přesně vybavovala i po letech. ()

Vědma

Nezdálo se mi to až tak moc infantilní, jak zde mnozí píšou. Asi jsem infantilní já. Dobré a vtipné. " Přijdou, najedí se a odejdou. Je to náš osud." Tak mi nějak připadá, že i můj. :-) ()

*Elfík*

Na modré roztomilé mravenečky jsem byla donucena dívat se asi tak pětkrát v průběhu dvou dnech kvůli mé malé sestřence, která chtěla vidět kobylky. Kobylky! Člověk by řekl, že malé děti ocení třeba tu tlusťoučkou housenku nebo krásného motýla. Ale ne. Prostě divné zelené zjizvené kobylky. Když jsem to zapnula a našla tu scénu, kdy se kobylky vynoří z mlhy a hrozivě se mračí, roztřásla se a vlezla mi na klín. Ale kvůli kobylkám jsem to musela zapínat pětkrát..... ()

Aleee89

Pixar a jeho animáky mám sice ráda, tudíž jsem se na Život brouka těšila nesmírně, ale opět se dostavilo mírné zklamání. Ono už v animácích nelze nic moc nového vymyslet a grafika mě taky neohromí, protože já se u filmů soustředím hlavně na příběh a vizuální stránka mě zase tak moc nezajímá. Beru to spíše jako samozřejmost či doplněk, ale ne jako základní stavební kámen filmu. Příběhy se pořád opakují, mravenci tu taky byli. I když tohle byl asi jeden z prvních filmů, kde se malí tvorečkové objevili, má film smůlu, protože jsem jej viděla jako poslední. Zkrátka už mě animáky neohromí a začínají mě pomalu ale jistě nudit. I když jsou sebevíc roztomiloučké, já hledám kvalitní příběh a ne infantilní zábavu. Takže bohužel, jenom tři hvězdy, protože na víc to už dnešní animáky ztěží vytáhnou. Chtělo by to konečně něco jiného a ne furt všechno dokola... ()

rakovnik

Na dobu svého vzniku hezká animace, ale Toy Story je ještě výše. Příběh je celkem milý, pro děti poutavý...jen ten konec je na Američany dost nezvyklý. ()

shyster

Je to tady. Život brouka je nejhorší film od Pixara. Jenže v porovnání s ostatními filmy, to je pořád tak vysoko, že ostatní bolí krk od hlavy, jak k němu vzhlížejí. Život brouka je určen pro malé děti a ne pro celou rodinu, jak jsme tak u Pixaru zvyklí. ()

BarryLyndon

Bylo mi 11 let, když jsem to viděl poprvé v kině a pak ještě asi 200x na VHSce, musím dodávat víc? Velká srdcovka a můj první 3D animák. 8/10 ()

Streeper

Asi je to na mě už moc dětské nebo okoukané. Nebavilo mě to tolik jako dříve. Spíše jsem se nudila, hlavně začátek je zdlouhavý, bavilo mě to jen chvílemi, když se tam konečně objevily cirkusáci, ale i tak to nebylo ono. Za mě průměrná pohádka, na kterou se stačí podívat jednou za rok, nepustila bych si jí vícekrát. ()