Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

cold

Šel jsem na dvojku s neteří a doufal, že bude o něco málo lepší než jednička. Tak o něco málo lepší byla, ale zase ne o tolik, aby se to promítlo v mém hodnocení. Ty dva díly mi příjdou naprosto stejné asi bych nedokázal říci co bylo v 1 a co ve 2 (vlastně jo z 2 mě bolela více prd..). Dávám 2 a 3/4* (tak trochu se to promítlo). ()

Arach.No

Kratší stopáž by neškodila, ale film je rozhodně na vyšší úrovni, než jeho předchůdce, a je také a něco dospělejší. Konečně se zde objevují náznaky atmosféry. ()

Pussycat18

Druhý díl filmu o čarodějnickém učni mi potvrdil kvality Chrise Columba. Opět se mu povedlo zavést mě do takového světa Bradavické školy čar a kouzel, jaký jsem si vysnila při čtení knižní předlohy. Naprosto přesně dokázal dostat mou vlastní fantazii na filmové plátno! Dětští herci už si jsou jistější, starší jsou ještě více důvěryhodnější! Dývko už mi ani nechce brát placku, jak často je přehrávaná :-) ()

The_Second

Neduhy první dílu jsou i v tomhle. Příběh ale doznal značného vylepšení, zacož může lepší předloha. Ve filmovém podání mi ale přijde spoustu scén dost nelogicky navazujících, že kdybych neznal knihu asi bych se dost ztrácel. Je to jako kdyby natočily celý film uplně přesně podle knihy a pak vystřihali scény které se jim nezdály a pak vznikly místa kde jakoby kus chyběl. ()

t.mon

Legenda mezi Harry Potterami. Je to určitě nejlepší zfilmovaný díl. Zatímco v prvním díle sledujeme teprve rozjezd, zde už to běží na plné pecky. Aragog i Bazilišek výtečně udělaní, scéna s autem a vrbou Mlátičkou úžasná, Radcliffe i Grint hrají role výborně. Když tady někdo dává odpad, můžu to pochopit. Některé scény nejsou zrovna ideální. Ale já tomu nikdy odpad NEDÁM! ()

Merkin

Knižní verze se mi vždycky líbila, ale film mně přijde tak nějak zbytečný. Jako by do počtu. Nevím, zkrátka mě nikdy ničím neoslovil, neobjevil nic nového a narozdíl od dílu prvního mě hodně zklamal. Přesto si pořád drží dost vysokou úroveň zpracování, takže tři hvězdičky za efekty a Zlatoslava:) ()

Hanys_

Druhý Harry se ještě nese v tom pohodovém Columbusím duchu, ale je třeba říct, že dnes už je pro mě kvalitativně někde jinde než jednička. Každopádně je jen dobře, že další díly dostaly jiné tvůrce a série se tak mohla posunout zase o něco dál. 7/10 ()

Janega

2. film bol na tej istej úrovni ako 1. film. V podstate štýl natáčania zostal rovnaký (infantilná rozprávka), i keď samozrejme na vysokej úrovni. Columbus zrejme nechcel meniť niečo, čo fungovalo v 1. filme. Scénar sa až drasticky držal predlohy. Noví herci sa dobre zhostili svojich úloh a sú takí ako majú byť či už komickí alebo zlí. Po všetkých stránkach zostal vyšším štandardom. ()

Gogo333

O proti jedničce je určitě temnější a drsnější, což byla i kniha. Jinak opět hodně povedené ztvárnění knihy. ()

Stružák

Ze zpětného pohledu ještě horší než jednička – je to zkrátka až moc podobné. Pochvalu si zaslouží Lucius Malfoy a (zřejmě se z toho stane tradice) také Severus Snape. Závěr filmu (boj s Baziliškem) má náboj, šťávu, ale první dvě třetiny filmu se hrozně vlečou. Vtěsnat film do 2 hodin a hned mohlo být o hvězdu víc. ()

Paity

Ještě se na to dalo koukat. V oblasti fantasy je to určitě mezi tím nejlepším. Sice je to hodně zaměřeno na dětského diváka, ale jednou dvakrát se na to podívat dá. Celkově mě ale štve ta chatičnost příběhu a to i v KNIZE (!). Celkem nelogické navazování děje, lidé mluvící o něčem, co by měl člověk "znát" apod. To je proč téhle sérii celkově fandit nemohu. Nakonec zcela na závěr je potřeba upozornit na zcela bezprecedentní tlačení na pilu a vydávat další a další díly knih Harryho Pottera, jako na běžícím pásu a vydělávat tak ještě s pomocí filmů miliardy dolarů na této slátanině. ()

AdamesWWE

[8/10] Tajomná Komnata ma až tak veľmi neoslovila svojím príbehom, ale napriek tomu to bola stále veľmi dobrá a vydarená Potterovka. Všetci zúčastnení tu nestratili nič zo svojich pôvodných charakterov, výkony hercov úžasne a film celkovo natočený veľmi pekne, viac temnejšie ako prvá časť, ktorá bola pre mňa predsa len lepšia. Možno škoda aj dlhej stopáži, ale aj tak vo filme nieje takmer žiadna scéna ktorá by nudila. Aj napriek dlhšej stopážu tu gradovalo tempo celkom dobre a záverečná pasáž s hadom bola spracovaná bravúrnym spôsobom. V podstate sa mi to páčilo iba o trochu menej ako jednotka, tieto dve časti sú v podstate rovnako spracované ale iba s odlišným príbehom a som rád, že v dalšie časti boli pojaté dospelejším spôsobom. Ale Tajomná komnata aj po rokoch pobaví. ()

Pat.Ko

Film Harry Potter a Tajomná komnata bol uvedený do kín v roku 2002, iba rok po tom, čo prvý film predstavil svetu to, čo sa neskôr stane celosvetovým fenoménom. Knihy Harryho Pottera sú jedným z najlepších diel modernej fantasy a za posledných dvadsať rokov sa stali klasikou, ktorá nepochybne vošla do histórie. Tajomná komnata je veľmi verným spracovaním pôvodnej knihy a perfektne nadväzuje na prvý film Harry Potter a Kameň mudrcov, ktorý režíroval Christopher Columbus. Unikátny vizuálny štýl a kinematografia, ktoré použil Columbus, pomohli vytvoriť veľmi jedinečný a nezabudnuteľný svet pre svet Harryho Pottera. Niektoré veci boli zmenené v budúcich častiach, ale v budúcich častiach zostalo množstvo kvalit, vďaka ktorým boli prvé dva filmy tak nezabudnuteľné. Tajomná komnata bola tiež posledným filmom o Harrym Potterovi, v ktorom hral Richard Harris ako profesor Albus Dumbledore. Bola to tiež Harrisova posledná filmová rola pred jeho smutným úmrtím v tom istom roku. Toto je film, ktorý si môžu vychutnať deti aj dospelí, jeho príbeh je pútavý a zaujímavý. ()

kaygen.it

HP2 má jednu zásadní chybu - délku. Hodně suché převyprávění knihy se zabývá zbytečnostmi a neúměrně se roztahuje. Přesto třeba Branagh, Malfoyovi a Rupert Grint stojí za tu osezenou zadnici. Celkově horší než jednička, někde mezi *** a ****, protože ovšem má knížku rád... ()

Radim

Stejné jako jednička - komu se líbila, tomu se bude líbit i dvojka. Film ničím nepřekvapil, série si drží svou úroveň. ()

defagoo

Bavil jsem se opravdu hodně. Lepší než první film. Branagh, Rickman, Isaacs výborní. Vešlo se tu i pár minut dětinského humoru, který ale navadí, naopak. ()

shimpy(CZ)

Druhý díl už trošku přitvrdil, sice ještě nedosahuje takových kvalit jako následující díly, ale i tak, v porovnání s prvním filmem je o něco dospělejší, dětští herci o něco víc hrají, a film je o to zábavnější :) ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)