Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

Gluminator

Tajemná komnata je nejpovedenější díl ze všech. Oproti prvnímu dílu dosti temná, ale i pro dětské diváky snesitelná. Více dobrodružná a tajemná jak už název vypovídá, kouzlo bradavic číhá na každém rohu a vy nevíte co se kde stane dřív. Výborné spojení humoru a fantasy v jednom. Za mě 98%. ()

ToMY_SMOG

Série je klasika a já jí mám rád. Druhé pokračovaní nijak nemile nevybočuje ze svého standartu a děj je do detailu propracován. Tento díl, o tajemné komnatě, skrývající nestvůru, jež může způsobit uzavření školy, se mi líbil. HARRY A PAVOUCI -> 8/10 => 4* ()

Tumbik

Když jsem se na to díval poprvé, pamatuji si, že u tohoto filmu jsem se velmi bavil, strachoval a měl jsem z něho fakt dobrý pocit. Můj dobrý pocit z tohoto filmu se ani po několika shlédnutích nezměnil. Mnohem lepší než první díl. Efekty vynikající, opravdu skvělý film. Bylo to mnohem strašidelnější a také mnohem tajemnější než jednička. Skvělé, ale ne dokonalé :). ()

Domitri

Podle mého lepší jak 1.díl... furt je ten samej Harry,Hermiona,Ron ale jiná zápletka a podle mě i lepší zápletka... jenom to zpracování mohlo bejt lepší... 75% ()

Naby

Moc dobré pokracovani prviho dilu. Zabavy i napeti spousta. To kecani na oknci uz si mohli pri tehle delce filmu odpustit. Vhodnost pro deti uz ale neni takova, protoze se ve filmu resi dost zavazny temata a kvuli nekterejm priserkam co se ve filmu objevuji. NAopak dospeleho divaka tyhle priserky prijemne prekvapi a pobavi. Celkem 4* ()

Lockdown

Po nadupaném prvním díle o mladém kouzelníkovi Harry Potterovi svět napjatě čekal na to, jak se popasuje režisér Chris Columbus s druhým dílem. Výsledkem je dle mého společně s Princem dvojí krve nejhorší díl série. Nemyslím si však, že chyba by byla přímo na straně režiséra. Kniha jako taková nenabízí tolik děje jako jednička, který by se dal kvalitně zfilmovat. Herecké obsazení zde zůstalo samozřejmě naprosto stejné. Z nových tváří bych rozhodně vyzdvihl Zlatoslava Lockhearta v podání Kennetha Branagha. Staré tváře opět podávají nadstandartní výkon (Alan Rickman jako Snape opět excelentní ). Jako největší problém samotného filmu bych viděl dějovou linku s hlavní zápornou postavou- mladým lordem Voldemortem. Vše na mě působí hrozně zvláštně a konečný souboj s baziliškem ve mně vyvolával hodně rozporuplné pocity. V konečném měřítku film samozřejmě patří do špičky filmové zábavy. Jeho problém byla však až moc vysoko nastavená laťka po dílu jedna. 70% ()

Jard

Druhá časť úspešného príbehu o Harrym Potterovi. Opäť sa mi páčila napätá atmosféra v celom filme, ktorej prispeli aj samotný herci svojími profesionálnimi výkonmi. 85% ()

Nataniel73

Suverénne najlepší film o Harrym Potterovi, ktorý o triedu predčil jednotku a žiaden z nasledujúcich šiestich pokračovaní sa mu nevyrovnal. Zároveň je to jeden z top fantasy filmov, ktorý je na danú dobu (rok 2002) úchvatne natočený. John Williams je môj najobľúbenejší hudobný skladateľ a počúvať jeho soundtrack na pozadí skvelého príbehu je jedna radosť. Film napriek svojej dĺžke nenudí ani minútu, naopak diváka vtiahne do temného deja a až po veľkolepom a dojemnom finále ho vráti naspäť do reality. Tých sekvencií, ktoré mi utkveli v pamäti je neúrekom. Lietajúce auto, ktoré pristane na zúrivej vŕbe, pišťanie mandragóry, Cornwallskí piadimužíci, začarovaná dorážačka pri metlobale, Hermiona ako mačka, Umrnčaná Myrta na dievčenských záchodoch, Tobiho roztomilý kukuč, charizmatický Lucius Malfoy, pomätený profesor obrany proti čiernej mágii, chatovanie si Pottera s Lordom Voldemortom, či záverečný súboj Harryho s hrôzostrašným baziliskom. Je to skrátka poriadna porcia fantasy zábavy. Dojala ma záverečná scénka pri ktorej Phoenix Félix svojimi slzami uzdraví Harryho zranenú ruku. Ale za najvydarenejšu časť filmu považujem súboj s pavúkmi v zakázanom lese, ktorý sám o sebe naháňa zimomriavky. Krásna fantasy pre deti aj dospelých. 90% ()

soukyd33

Harry Potter a jeho přátelé prožívají další dobrodružství, kde se Harry opět střetne se svým nepřítelem Lordem Voldemortem. Film je tentokrát více tmavší a už méně pro děti. Doporučuji. Hvězdiček 4**** ()

enoemis13

Problémom Tajomnej komnaty je pre mňa knižná predloha, ktorá je podľa mňa najslabšou zo série. Problém filmu spočíva v jeho dĺžke, pre tých čo knihu nečítali je asi priveľmi dlhý, fanúšikom ako ja sa zda prikrátky, relatívne vadí mi množstvo vystrihnutých scén. Našťastie skvelo obsadený Kenneth a Jason zachraňuijú čo sa dá ... 55% ()

sehnalkakac

Takovej zlatej střed bych řekla, herci se tu ještě tak nevyloupli, ale zase před baziliškem klobouk dolů, to úplně vystihlo jak jsem si ho podle knížky představovala. ()

Kivis

Tajemnou komnatu považuji za slabší díl této knižní série, což se ale stále rovná vysokému nadprůměru v rámci žánru. I co se týká filmového zpracování, jedná se dle mého o slabý díl série, ale bohužel v tomto případě už to vysoký nadprůměr v rámci žánru není ani náhodou. Jakoby Columbus veškerá filmařská kouzla vyplýtval v prvním díle a došla mu fantazie. Navrch dostáváte nemalou dávku WTF momentů, při kterých se musí milovníkům knižní předlohy cukat hůlka v kapse. Závěrečný souboj bohužel není napínavý, ale spíš lehce směšný. Vrcholem je pak Luciusův pokus o vyslání smrtící kletby na HP. Možná se i Columbusovi zdála knižní předloha slabší, jenže ve snaze si ji trošku přibarvit vytvořil z pěkného obrázku hroznou spatlaninu. Pokud měla mít série takovou tendenci, tak díky bohu, že Columbus už na režisérskou židličku u dalších dílů neusedl. ()

pichta

Nič ine ako 5 hviezd si to nezaslúži. I ked by to bolo na 4, ale niektoré momenty ma presvedčili. Opäť český dabing jedna katastrofa. Akože bez sebareflexie - jednak nazvy a mena úplne divne a niekedy sa netrafili do toho ako otvárajú usta ()

Bogrant

V podstate tu platí to isté ako pri jednotke, s tým rozdielom, že Tajomná komnata má už temnejšiu a ako samotný názov napovedá, tak i tajomstvom zahalenú atmosféru, ktorú bolo vždy príjemné opakovane preskúmavať. Columbus natočil solídne prvé dve časti a zostal pri tom verný svojej povesti - "expert" na filmy pre celú rodinu. Od trojky to už nabralo dospelejší nádych, ktorý ma dnes baví viac. ()

Ignitus.C odpad!

Mám rád fantasy. Mám rád kouzla. Mám rád filmy. Proč se mi to nelíbí? Protože je to debilní. Paní učitelka Rowlingová si napůjčovala kde se dalo, a blbům se to líbí. Proč? Protože si vzala ze všeho ty líbivé, a jednoduché kousky, a uplácala z toho tuto hovadinu, lehce stravitelnou i pro lidi extrémně nízké inteligence. Plus, díl od dílu je to snad nechutnější. Pokud se to vůbec dá. Jako třeba úžasné "kouzlo" "Žer slimáky"... Nebýt tam některých herců se kterými chci vidět všechny filmy, tak to ani neuvidím. I největší "tajemná" zápletka filmu byla prokouknutelná, a debilní. Kdo asi tak může být Zmijozelův dědic, když jediné "nové" postavě které se v tomto díle věnujeme, je přímo on! ()

KuceraJohny

Při mé pouti opětovného sledování Harryho Pottera jsem byl stejně jako u prvního dílu překvapen. Avšak tentokrát to bylo přesně naopak. Zatímco u Kamene mudrců jsem se divil, že to není tak dobrý film jak jsem si pamatoval, tak u Tajemné komnaty jsem si myslel, že mě vlastně tolik nebaví. A hele ono je to o třídu lepší než jednička. Největším vývojem asi prošli vedlejší postavy, které celkově zvedají kvalitu. Začátek u Weasleyových je hrozně příjemný a záporák je tu mnohem, ale mnohem lepší i když je vlastně furt stejný. Pavouci jsou mnohem lepší než chloupek a vlastně celkově se jedná o lepší snímek. Proto je pro mě ode dneška druhý díl Harryho výš než ten první. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)