Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

StansBride

Dokonalý casting vedlejších postav! Jason Isaacs (Lucius Malfoy), Kenneth Branagh (Gilderoy Lockhart) a Chris Coulson (Tom Riddle) jsou herecky i vizuálně jedno velké "ÁÁÁCH" :)). Taky děkuju tvůrcům, že nezprasili mé nejmilovanější zvíře celé HP ságy - fénixe Fawkese. Moc se jim povedl. Stejně tak bazilišek - přesně dle mých představ. ()

ondrab

Pro mně osobně daleko lepší počin nežli první díl. Série Harryho Pottera každým dílem zraje jako víno a každým dílem se čím dál více oddaluje od pohádky pro děti. I přes poměrně dlouhou stopáž, která mohla být lehce zkrácena, zvláště v přeslazeném závěru, jsem se poměrně dobře bavil. ()

Astu.

Jako milovníkovi knižní předlohy se mi tohle naprosto hnusí. Dětští herci ach jo, dialogy jsou křečovité, všechno působí falešně, infantilně, naivně, hloupě a jako bonus dostanete mizivou atmosféru. Jediné plus jsou efekty, ale ještě aby nebyly povedený, když to stálo takových peněz....3/10 ()

Kil

Poměrně hezky natočený film o Harry Potterovi, který neurazí. Po zhlédnutí Comic Relief parodie na tento film (resp. ono jde spíš o parodii na film o filmu) si nemůžu odpustit poznámku na vykreslení Rona v tomto díle. On vážně celý film téměř bez přestání jenom řve, když jsem si to uvědomil, tak se scény s jeho neustávajícími výkřiky staly opravdu nesnesitelné. Docela mě také mrzí, že do role Lockharta nebyl obsazen Hugh Grant (o čemž se údajně uvažovalo). Myslím, že by pro tuto roli byl perfektní, ten kdo ho hrál sice není špatný, ale Grant by mi tam seděl (i podle popisu této postavy v knize) mnohem více. Škoda, no. ()

Cassovian

"Dvojka" je rozhodne o triedu lepšia než prvý diel. Až na príliš nerealistický boj Harryho s Baziliskom v samotnom závere filmu, sa Chambers of Secrets celkom vydarila. ()

Thorian

Podruhé Columbus a podruhé povedená adaptace. Za zmínku tu stojí postava Zlatoslava Lockharta, kterou si Branagh viditelně užíval, a Jason Isaacs jako Lucius Malfoy výborně nadabovaný Pavlem Trávníčkem. Hudby se opět zhostil John Williams a opět to dopadlo na výbornou (co taky jiného od Williamse čekat). I druhý díl tak nezklamal, zároveň ale nepřinesl nic, za co by stálo přidat tu pátou hvězdičku. Rutinér Chris musel z kola ven. ()

CrashHP

Stále pre mladšieho diváka, no pomaly sa to začínalo stupňovať. Vizuálna stránka perfektná. Najdlhší diel z doterajšej série nenudí. Zábava a možnosť ako stráviť príjemný večer. ()

prcko

Konečne dôstojne zfilmovaná knižná predloha? To teda neviem, ale v siedmom nebi určite nie som. Skôr tak niekde na prízemí zaseknutý. Čo Vám poviem. Nie som ani sklamaný, ale ani z toho neskáčem po plafón. Všetci tí herci už majú jednotku za sebou, takže nejaké tie grify už poznajú (majú to zabehnuté). Aj tak ale kvalitou blízko k prvému dielu. Ako celkom príjemne strávené...fúú...dve a pol hodiny, aj trochu dojemné na konci, tuším som sa raz aj zasmial. A za lietajúce old school auto dávam Griffyndoru 10 bodov ;-) 75 % ()

Novik

Stejnak si myslím že nejlepší díly zůstanou 1 a 2. Snad tyhle 2 filmy jsou nejkrásněji vystiženy jako úžasně vytvořený čarodějnicky kouzelný svět, který vás prostě uchvátí. Mě se to stalo, a velmi se mi to líbilo. Nejlepší herci - Branagh, Icaacs. PS: Vzpomínám si jak jsem na tom byl v kině, děti držely palce Harrymu, seděly a zíraly s otevřenou pusou a já tam seděl s babičkou která u tohohle filmu nemohla usnout. :) Viděno v kině. ()

BigLoser

V podstatě stejné jako jednička se, možná tak trošku dospělejší ale jinak klady a zápory stejné jako minule. Nevím čím to je, ale příběhově mi to přijde o něco řidčí nez posledně... Famfrpalové 4* "7/10" ()

dispokd

Řekl bych, že Columbus se držel ve stejném tempu jako u prvního dílu. Zase pohádkovější pojetí, ale už to bylo chvílemi trochu temnější. Mé hodnocení 80% ()

Majkee.S

První dva díly filmové ságy( v knižní serii je to jinak) o brýlatém čaroději považuji osobně za nejhorší z celé ságy( ještě jsem neviděl Relikvie smrti). Dětští herci mi nevadí, i když nehrají dvakrát nejlíp. Vadí mi, že film je pouhý rutinní, otrocký přepis knihy do filmového jazyka bez špetky vlastní intervence a navíc je zacílen převážně na mladší členy rodiny. A hlavně mi vadí že, scény jsou na sebe jen ledabyle lepeny bez nějákého emocionálního prožitku. Pochválit mohu výborný hudební podklad a výpravu, díky které si film drží atmosféru. U filmu se nenudím a celkově mám rád vše okolo Harry Pottera, proto možná trochu neobjektivně za 4* ()

le_loulou

Druhý díl má o trochu temnější atmosféru, než díl první. Pár nových postav. Legrace i to vážné. Milé hlavní (i vedlejší) postavy :) Já mám Daniela v roli Harryho ráda a upřímně - nedokážu si na jeho místě po těch letech představit kohokoli jiného ;)) ()

oleg121

V podstate rovnako naivné a rozprávkové ako KAMEŇ MUDRCOV, iba akcie pribudlo a je to napínavejšie a celkovo to je spracované lepšie. ()

Misabarry

2 a půl hodinový pavoučí horor pro děti? Snad jsou další díly lepší! Kennethova role byla na zfackování! Julie Walters okouzlující jako vždy! No a John Cleese létá do počtu. ()

lukaskon1

Poskočili jsme dál a je tu další Harryho příběh, tentokráte však o něco tajemnější. Oproti jedničce se toho zase tak moc nezměnilo a stále jsou bodem určení hlavně děti, i když pravda slušný zážitek to byl i pro mě. Vše je mnohem akčnější, jenže vzhledem k věku hlavních postav nejsou jejich výkony nikterak věrohodné. Závěrečný souboj s baziliškem je katastrofa a přitomný "deus ex machina" tuto scénu strašně ubijí. Bohužel podobné záchrany na poslední chvili jsou přítomny i v dalších dílech stejně tak jako neuvěřitelné nutkání záporáků stále žvanit místo toho aby hrdinu jednoduše zabil dokud to jde. ()

Ounil19

Bohužel Tento díl Harry Potter se mi moc nelíbil byl poměrně jetý a osobně si myslím že to bylo trochu nudnější. Avšak abych jen nekritizoval tak asi opravdu jsem se v tomto díle vcítil do kluků protože představitel učitele temné magie Kenneth Branagh byl opravdu až úchylně jetý. Ten mi tam opravdu nešel. Jinak to šlo poměrně dobrý děj. Napětí i humor opravdu nechyběli. bohužel tento díl se mi z celé ságy líbil nejméně to i Princ dvoji krve je lepší. 3* ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)