Almásy

3 hodiny konštantnej existenciálnej depresie, bez svetla na konci tunela. veľmi krutý film, ale jeden z najlepších aké som videl. ()

giovanni3

Opravdu vynikající film, který mne dostal od prvních záběrů a držel mne ,,přilepeného na obrazovce,, celých 194 minut... Film je velice poutavý, jsou zde vynikající rozhovory i herecké výkony (herci zde mají i dle jmen obrovskou kvalitu, kterou potvrzují). Děj se zdá na 3 hodiny ,,o ničem,, , ale opak je pravdou ty dialogy a různé zastávky po cestě mají své kouzlo a přesně zapadají do té skládačky a pomáhají ke gradování celého děje a víc a víc ho prohlubují.. Do toho dodejte i skvělou kameru a hudbu. Opravdu jsme čekal dobrý film, co bude někde na pomezí 4* - 5*, ale toto jsme fakt nečekal. Bez debat 5z5 ()

Hanzisko

F. F. C. stvořil moc hezkej film, do kterého obsadil výborně hrajícího Martina Sheena, Marlona Brandoa a víc než výbornýho Roberta Duvalla. Hudba od The Doors a Rolling Stones z celého filmu dělá ještě větší zážitek a po zásluze patří do mých Top 5 filmů s Vietnamskou tématikou, ačkoliv Četa i Olověná vesta jsou ještě o krůček výš. Tenhle film kazí především zbytečně dlouhá stopáž a taky několik hluchých míst. Občas jsem čekal, že se objeví aspoň nějakej Vjetnamčík, ale nepřišel ani jeden malinkej. 80% ()

Madlene

Director's cut!!!! ...mimochodem, proč někdo píše stále a neúnavně tak únavně dlouhé komenty? Vždycky se té celostránky zabrané jedním velkým textem na mém mini počítači lehce zděsím... ()

Pecival

Hu. Coppolova ultra depresivní až hypnotická jízda rovnou do pekla. Geniálně vyobrazená amosféra absolutního zmaru a anarchie se ko konci trochu láme a film strácí tempo, ale zachraňuje to šílený Brando. Ale i zbytek herců nezaostává, obzvlášť v paměti utkvěje (jak jinak než taktéž šílený) surfař Duvall. Hned úvodní koláž s dokonalou Jimovou The End je boží. Taktéž kamera je úchvatná, některé záběry vyrazí dech. Jediná (malinká) výtka je k trochu slabší poslední části, ale jinak všech pět palců nahoru a ještě něco navrh. ()

voleman

Velice dobrý a temný film z prostředí války ve Vietnamu. Tenhle film je ovšem dost netypický válečný snímek, skoro se tady neválčí a spíše se řeší smysl války. Scény s vrtulníky jsou opravdu hodně působivé, stejně tak jako dokonalá kamera. Více než tříhodinová Redux verze je sice v druhé polovinně trošičku nudná, ovšem jako celek tenhle film působí skvěle. Výborní herci s výjmečnou Coppolovou režií dělají z tohohle filmu netradiční pohled na válku, který vás po skončení chvíli donutí přemýšlet o tom, o čem tenhle film vlastně byl, a to je určitě dobře. 90% ()

Beer Ceps

Apokalypsa dostála svého jména. Chaos, zmatek, anarchie... Válka ve Vietnamu v plné kráse snímána z netradiční perspektivy. ()

Elwin1

Na první zhlédnutí čtyři hvězdy. Viděl jsem Redux verzi a stopáž lehce přes tři hodiny totální psychadelie je moc i na mě, a to jsem milovník Pink Floydů. :D Nicméně Coppola pomalu a postupně rozsekává vaši duši na menší a menší kousíčky až z ní po poslední scéně nezbude vůbec nic. Určitě ne film pro lidi se slabší povahou. A nesmím zapomenout ani na famózní soundtrack, kdy při znění Satisfaction od Rolling Stones se dočkáme jediné pohlazujícduši scény! Teda ještě Robert Duvall a jeho surfing na bitevním poli, to jsem fakt nechápal. :D Možná za pár let, až to uvidím podruhé, tak přidám jeden náboj. ()

venca163

Vyložím rovnou karty na stůl: ano, viděl jsem 1)přestříhodinou 2)dabovanou verzi a ano, nepopírám, že obojí mohlo výrazně přispět k tomu, že jsem klesnul až na 3 hvězdy. Coppola je do sebe zahleděný (zahleněný) maniak a i když to někomu prochází, tak jemu to v případě Apokalypsy nežeru. Nechtěl bych sklouznout k neúsnoně dlouhýmu komentáři (i když Apokalypsa k tomu hrozně svádí), takže...Scénář scénář scénář (Coppola si ho napíše sám a natočí 200 hodin záběrů, wtf..)! Nemyslím si, že hlavní námět filmu vystihuje typický problémy vojáků ve Vietnamu - maník se totálně posere (zblázní) a vytvoří kolem sebe kult boha - to se spíš hodí někam do amazonskýho pralesa jakýkoliv doby (vlastně i to serfování a vůbec - naprostej chaos, jako kdyby tam přiletěl každej voják s American Airlines na vlastní pěst). A i když většina scén má být jakousi variací na téma "deprese" (což už se hodí daleko víc), tak je to často zmatečný/nedotažený. Vlastně mi to občas i připomínalo Lynche, prostě nějaký nesmyslný scény, co předstírají něco víc a neposkytují žádné nebo jen neuspokojivé vysvětlení. Nebo naopak pointa hozená jen tak do placu, bez toho, aby se k ní nějak přirozeně došlo. Těžko říct, zda to byl úmysl, nebo jen neschopnost vyjádřit se na plátně (ne vše, co funguje na papíře, musí fungovat i ve filmu). Až teď jsem docenil, že Četa jako příběh alespoň funguje, i když ztroskotává na moralizování a černobílosti. Představoval jsem si ale spíš něco jako Tenkou červenou linii, to je taky pekelně dlouhý existenciálním drama, ale funguje, i když s pár škrábancema, mnohem líp. Hlavně je neporovnatelně uvěřitelnější. (Okrajově bych rád zmínil, že Marlon Brando je tlustej pošuk a film by se bez něj v pohodě obešel. A ani pořád vytřeštěný oči Martina Sheena mě extrémně nenadchly.) Chválu si nechávám obvykle na konec, takže bych tu ještě rád přiznal, že mi to přišlo minimálně zajímavý (což se netýká naprosto zoufalýho konce, kdy jsem asi 5x usnul) a že pokud to někdy uvidím v původním znění, nebude pro mě problém změnit hodnocení, když to bude k tomu. Prozatím je pro mě lepším filmem o válce ve Vietnamu i Forrest Gump =). Neohroženým vítězem pro mě určitě zůstává Kubrickovo Olověná vesta. Nakonec jedno malé bezvýznamné plus za vydařený soundtrack. (70%) ()

Vercinix

Po řemeslné stránce to opět není zlé, ale Coppola je u mě stále horkým kandidátem na diváckou cenu nudy v sekci tříhodinové filmy! ()

Georgex

Apokalypsa je na jednu stranu hluboká sonda do vojákovi duše uprostřed vietnamského pekla s perfektními hereckými výkony a pár opravdu legendárními scénami, nicméně je to rovněž šíleně dlouhá nastavovaná nuda, tedy alespoň v režisérské verzi. Problém ani tak není, že film je tak dlouhý, ale v tom, že minimálně druhou polovinu již nemá co říci a vaří z vody, což vrcholí cílem cesty a až komickou rolí Marlona Branda. Možná to dnes již tak nepůsobí, každopádně jsou lepší filmy s protiválečným poselstvím. Moje hodnocení 60%. ()

Smileface

Francis Ford Coppola vysílá vojáky na dlouhou cestu vedoucí přes Vietnam do Kambodže kde má splnit tajný ukol.To co ze začátku připomíná běžnou válku s vyspělou technikou,mění se postupem času v šílenost plnou strachu,zmatku a pro diváka velmi depresivní tíživou atmosférou která vyvrcholí ka konci skutečnou apokalipsou. ()

solskjaer

I když by se neměli srovnávat filmy já to udělat musím, neboť jsem si myslel , že filmům o Vietnamu na celé čáre vládne LOVEC JELENŮ. Mýlil jsem se.I když LOVCE JELENŮ mám také velice rád , musím uznat, že při jeho sledování jsem narazil na pár hluchých míst, což o APOKALYPSE říct nemohu. Apokalypsa má spád a ten správnej sešup a i když konec možná někomu připadne zdlouhavě nudnej - opak je pravdou ! Jinak mám-li srovnávat hlavní představitele myslím, že oba zahráli přesvědčivě a velmi dobře, proto srovnání není na místě. Škoda jen, že Coppola nedokázal vymyslet stejně geniální scénu jako byla v LOVCI JELENŮ (scéna s ruskou ruletou), při které jsem téměř nedýchal. I tak to ale u mě vyhrává o prsa APOKALYPSA, protože má téměř všechno co měl LOVEC JELENŮ, ale navíc má nepopsatelně hustou atmosféru! ()

ethos

Apocalypsa je dost odlisna od tych ostatnych vietnamoviek. Je omnoho viac desiva. Ono vojna je vzdy desiva ale toto ma taku nejaku uchylnu atmosferu ku koncu. Vlastne sa to tyka len poslednej casti prve dve hodiny take neboli ale aj tak boli velmi dobre a potom nakoniec bol Brando ceresnicka na torte. Ta tienohra na jeho tvary proste super. ()

sedm.1

Tak nejvíc mi Apokalypsa přišla jako Zahulíme,uvidíme ve Vienamu.Jo,já vím,debilní přirovnání,ale prostě mi to tak přišlo.Nevím,ale tolik zhulenců,pomatenců a vyjebanejch hlav v jednom filmu jsem už dlouho neviděl a nejspíš byl pořádně zhulenej i sám Coppola,herci předpokládám to měli přikázaný.Nevím,co tím chtěl režisér naznačit,ale mě přišlo toto road movie dost nudné,ikdyž popravdě řečeno neobvyklé.Na to,jak je film dlouhý,se stane zatraceně pomálu,neustálé Sheenovo filozofování je taktéž o ničem a celé je to zahaleno takovým kouřem,až jsem v tomto snímku nenašel vůbec žádný smysl.Nechápu status tohoto filmu,když Vietnam,tak Četu :)! ()

Mr.Jackass

Po prvních 90 minutách jsem byl absolutně rozhodnutý pro 5* a v této době i když by se nemělo srovnávat, nad Četou film jasně vedl, ale v druhé polovině (tež. sestřih) je spousty hluchých míst, že to film sráží o hvězdu dolů...a to i za to jak zde vypadal Marlon Brando...130 kg vepřík, který je v záběru 5 minut? Dobře vydělané peníze... ()

mohamedsfinger

Válečné filmy nějak zvlášť nemusím a ani tento ze začátku nevypadal na nějaké vybočení z řady. Ale nakonec se mi dostalo velmi pacifistického poselství a výborné poslední třetiny filmu, která svou existenciální atmosférou dostala celý snímek někam úplně jinam. Dále musím vyzdvihnout kameru a celkově vizuální stránku filmu, jež je opravdu úchvatná. Herecky taky nemám co vytknout, ale nejvíc na mě zapůsobil opravdu Marlon Brando, na něhož se opravdu vyplatilo čekat celou tu dobu. Ale i přes výše zmíněné klady mi přišel tento film bohužel až příliš zdlouhavý a občas jsem se musel prát s nudou, proto jen čtyři hvězdy. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu