Hříšný tanec

Ukázka z filmu

Frances Housemanová, přezdívaná Baby, tráví s rodiči léto v hotelu pro movitější hosty. Tady se dosud poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale také s tanečním instruktorem Johnnym Castlem. A když Johnnyho taneční partnerka Penny zjistí, že je v jiném stavu, a nemůže se zúčastnit vystoupení v sousedním hotelu, souhlasí Johnny, že místo ní zatančí s Baby. Začnou intenzivně trénovat a společné hodiny tance je natolik sblíží, že jejich vztah přeroste v lásku. Opravdovost citů však musí projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale především v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřeje. (TV Nova)

joehot

Nejklasičtější klasika. Tenhle film jsem viděl snad ještě víckrát, než Mrazíka :D Nejlepší postavou je samozřejmě Babyin otec v podání skvělého Jerry Orbacha a nejlepší hláška? "Dnešní noc strávím s Robbiem.. On to ještě neví.." ()

corpsy

Ono, film som odjakživa nebral ako nejaké kvalitné dielo hodné superlatívov. Je to čistá komerčná zábava, hlavne pre ženské publikum. Má však v prvom rade chytľavý a kvalitný soundtrack, sympatické herecké obsadenie a sexy look. Klasika hudobného filmu, jednoznačne. ()

zablaga

Pre niekoho tento film predstavuje len akýsi gýč či cukríkový príbeh. Pre mňa krásnu klasiku s úžasným tancom, s úžasnými hercami, ktorej nemám čo vyčítať, lebo je zo života ako vystrihnutá. Swayze je správny rebel, ktorému by som darovala svoje srdce ♥. Zlé postavy sú zlými a všetky klamstvá výjdu najavo, aj keď pre mňa bolo trochu zložité prekusnúť koniec. Spoiler: chcem happyend! ()

Marek1991

Milostný príbeh, ktorý sa zapísal do dejín filmu a získal si srdcia mnohých žien, a možno aj niektorých chlapov. Príbeh z rebelských divokých 60. rokov počas letných prázdnin. On chudobný chlapec, z ktorého sa stal špičkový tanečník svojského "hriešneho" tanca a ona dievčatko, čo preniká do jeho tajov. Láska však nepozná hraníc, skvelé momenty v strede filmu, akým bol tanec v jazere, či na konci filmu s jedinečnou zdvíhačkou a perfektnou muzikou tomu dáva svoje čaro. Pre mňa to však bolo v istých situáciách naivné, hlúpo frajerské, mimo mojich hodnôt, sem tam lacné s hlúpymi dialógmi. Pre mňa je dokonca aj typ najlepšej zamilovanej scény je iný. Bol to však nadpriemer a ako milovník tanca dám aspoň tých 60%, lebo to si to podľa mňa zaslúži. ()

Torision

Na tenhle film jsem koukal kvůli přítelkyni (která o tom mluvila jako o nejlepším filmu všech dob) a myslím, že kdybych se k němu nevybavil flaškou vodky, tak bych ho asi ani nedokoukal. Film je strašně plytkej a klišovitej, navíc strašně nesnáším Swayzeho, protože je to fakt kripl a neumí hrát. Zato Jennifer Grey byla docela pěkná a taky se mi líbila scéna při vystoupení, kde hrálo "Time of my life", to je megavypalovačka a musím si jí pobrukovat. Každopádně mažu z počítače a na nějakou další projekci se rozhodně nechystám. ()

El Pistolero

Nesnáším tanec, filmy o tanci a zrovna dvakrát nemusím ani Patricka Swayzeho. Ale „Hříšný tanec“ je výjimkou potvrzující pravidlo. Skvělá Jennifer „Baby“ Grey, soundtrack, pohádkovost, nasládlost...a nakonec i ten Swayze se tady překvapivě dá. ()

Marsik

NOVA HD - To se mi tak prostě přihodilo, že jsem jeden páteční večer náhodou zasedl k TV a "náhodou" začal sledovat tento profláknutý, leč stále skvěle koukatelný, Hříšný tanec. Nejsem z toho samozřejmě tak odvařenej jako dámský fanklub, ale uznávám, že 76% a 158. místo mezi nejoblíbenějšími filmy je oprávněných. Za mě 80%. ()

Adasin

Pokaždé, když náhodou narazím v televizi na nějakou upoutávku na tenhle "sladký" film, musím si jít dát něco slaného k jídlu. Nejlépe solené tyčinky. Nejspíš nikdy nepochopím popularitu tohohle filmu. 6/10 ()

kikuka

..jeden z mala filmov, ktore mozem pozerovat v akejkolvek jazykovej mutacii..je to sladke, naivne..fascinujici..(a moja sestra ho videla v kina a ja nie, lebo som bola chora.. :,-( .. ) ()

depony

Nostalgická vzpomínka na mé taneční dětství, kdy jsem chtěl umět tancovat podobně jako ti tady. Zpětně vidím většinou hloupé dialogy, někdy fakt špatné herecké výkony ... ale tanec to byl - a jaký:)) ()

NinonL

Kdysi jsem z tohoto slaďáčku byla nadšená a netoužila po ničem jiném, než potkat právě takového rozháraného drsňáka s dobrým srdcem, jakého skvěle ztvárnil P. Swayze. Nakonec nepotkala a nelituju :-). Na svou dobu skvělý kousek. ()

Krissty

Tenhle film je moje srdcová záležitost.. Všechno je na něm naprosto dokonalé! Příběh je neotřelý a i po tolika letech mě stále dostane.. Závěr je snad ten nejkrásnější a nejromantičtější, jaký jsem kdy viděla a (trochu nerada se k tomu přiznávám) vždy mám problém zadržet slzy.. A ta Johnnyho věta "Baby nebude sedět v koutě".. :) Jennifer Grey je pro tento film skvělá volba. Je nádherná, milá, nevinná.. Prostě jí ta role sedla jako ulitá.. Patrick Swayze je neuvěřitelně sexy a v dětství to byl muž mých snů.. Opravdu nádherně tančí! :) Hudba je víc než dokonalá a mohla bych ji poslouchat i po těch letech pořád dokola.. Pro mě jednoznačně nejlepší taneční film (ne-li jediný opravdu dobrý, ale to je jen detail).. Úžasné! ♥ ()

phoebess

První na co si vzpomenu, když si vybavím tento film, je můj příjezd z letního tábora, kdy jsem se tak strašně těšila domů, že uvidím tenhle film, který mi, tehdy jako malé holce, mamka slíbila zkouknout poprvé sama bez dozoru:-)... Patrick Swayze jako taneční instruktor a Baby jako naivní holčička, která pozná, co to je první láska... no, pohádka jak vyšitá, dnes už by mě asi podobně laděný film tak nedostal, ale tenhle se zakořenil pěkně hluboko ()

Paxxx.cz

Romantické filmy rozhodně nejpatří mezi druh filmu, které bych vyhledával. Abych se přiznal tenhle nebyl špatný a troufám si říct, že patří mezi špičku v žánru. Jinak konec filmu musel zacloumat s každou faninkou romantických filmů- klasický happyend. Jeden z filmů, který jsem viděl kvůli ségry asi 10x :D...6/10. ()

Greg

"Nobody puts Baby in a corner." Připadá mně, že to, co se mi na filmu líbí, není ani tak jeho filmová kvalita, jako jeho atmosféra, emoce a hlavně nezapomenutelná hudba a písničky. Také některé scény jsou dnes skoro legendární a mnoho diváků je zná nazpaměť. O největší příděl emocí se samozřejmě stará dvojice Jennifer Grey - Patrick Swayze, pro které to byly zřejmě životní role. I když nepatří mezi mé nejoblíbenější filmy, rád se na něj kdykoliv podívám znovu. ()

Praxis

taková romantika až sem z toho tekl. a ne jednou :-) ale proč ne, dnes už víceméně klasika s dokonalou hudbou a písničkami...a ten závěr...! ()

Lamiczka

Nobody puts Baby in the corner! Klasika, kterou nikdy neopustím a budu považovat za tu nejhezčí pohádku pro teenagery na světě. To máte tak se všemi svými oblíbenými věcmi, které vás potkají během celého života. A Hříšňák v čele s polonahým Johnnym a křehoučkou, nevinnou Baby mezi ně rozhodně patří. A to nejen svými postavami, ale taktéž skvělou hudbou, kterou, pokud ji někde uslyšíte, tak víte, že patří sem. Ruku na srdce, zavřít oči a vychutnat si tanec, to je to, oč tu především běží, ne? ()

Nový Hříšný tanec na obzoru?

Nový Hříšný tanec na obzoru?

15.07.2020

Herečka Jennifer Grey se upsala novému – zatím nespecifikovanému – tanečnímu muzikálu pro studio Lionsgate. Detaily se zjevně zatím tají, podle mnohých spekulací by se však mohlo jednat o jakési… (více)

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme