Cikinko

Skvelé Psycho s hereckým nadaním Jake-a a zvuková clona v pozadí. Narušený chlapec , milujúci rodičia , crazy RABBIT :D čo viac si človek môže vo filme priať ? . Tento film ma jednoznačne dostal a rozhodne sa pri ňom nedá nudiť. Autor poukazuje na ,,hrátky s časem,, a to je moja slabina. 5* ()

Creony

Zase jedna černá perla v moři plném sr***k. Je třeba na takové skvosty nezapomínat a nikdy nepřestat doufat, že se někdy po dlouhé době objeví další... ()

Budisovie

Pri tomto filme som mal vyrazený dych. Vynikajúca atmosféra, ktorá absolútne vtiahne do deja. Tento film sa dá ťažko pochopiť na prvý krát. Brilantná práca so psychológiou človeka + veľa temna a to mám rád :). A ako bonus skvelé herecké obsadenie. No povedzte nezaslúži si to päť hviezdičiek? ()

Bendiys

Tak tohle bylo hodne zajimavy. Uprimne jsem si oddychl, kdyz jsem se docetl, ze nejsem prvni (a vim, ze ani posledni), kdo je z tohoto dila zmateny. Zatim hodnotit nebudu, treba hvezdicky prijdou casem samy. Treba ve spanku, ve snu... ()

Dinsberg

Konec světa je značně relativní pojem, a o tomto ejnšpíglovsky pojatém příkladě to platí dvojnásob. Je zajímavé sledovat jak daleko mohou zajít důsledky našich rozhodnutí. Třeba toho zda zůstat v noci v posteli a nebo se jít projít. ()

xxlch

Tak takhle zmatená jsem už dlouho nebyla.Mnoho úhlů pohledu ve kterých se tendle filmík dá chápat,zmatenost,zlost a další spousta emocí,které nelze popsat.Nedokážu jednoznačně říct jestli se mi líbil či nikoliv a jestli jej mohu doporučit.Určitě ale vím že pokud mám takovéto zmatené pocity,a potřebu se stále v myšlenkách vracet k ději,je to dobrý filmík hlavně pro milovníky zvláštna. ()

pepo701

Zabite ma, posekajte na kúsky, zjedzte a vypľujte.... aj tak sa to nevyrovná pocitu, keď som videl film Donnie Darko prvý krát. Úžasné. * * * TOP 1* * * ()

Romanka89

Ano, opravdu dávám jen 2*. Pořád mi lidi říkali, jak je to úžasné, tak jsem na to koukla, zjistila jsem, že už jsem to jednou viděla, a opravdu mi to v paměti neutkvělo, žádný hluboký zážitek se nekonal. Nuda. Akorát ta maska králíka se povedla, tu chci :D ()

DJ Kritik

Tajomné, mysteriózne a s veľa odkazmi plné dielo sa u mňa nedočká veľkého uznania. Som kritický, lebo som čakal skutočnú mega nálož. Ale musím priznať, že mi to pripomínalo taký remake filmu zo 70 rokov. Ale pointa zanikla v zhluku podivností. Nepáči sa mi podobnosť s The Abyss /s r.99/ - pohyb neznámej hmoty, obrazy z rôznych duchárskych filmov premietnuté do pohybu osob a pod. Skutočne som čakal nápad, takže sklamanie, ale možno som len nepochopil. I to sa stáva. Vtiahnutie do deja: *** Mysterieóznosť: *** Tajomno: **** Výkladové možnosti: *** ()

Kutkey

Vždy když někde uslyším píseň "Mad World" vzpomenu si na finish tohoto filmu. Podle mně je docela nadhodnocený, jak už tak bývá co lidi nechápou, obdivují, ale tady je to zapříčiněno jen špatným finálním sestřihem filmu, takže mě to tolik neohromilo. ()

Peter-1307

O tomto filme som som sa dočítal toľko chváli a pozitívneho, že som sa nakoniec rozhodol s ním stretnúť. Prvé stretnutie - len občas sme našli niečo spoločného na reč, a druhé zatiaľ, posledné našli sme síce toho viac, čo nás zaujíma oboch, ale...Pre mňa tento film nie je tým, čo sa o ňom píše. Nejako sa míňame. Či budem mať cestu okolo a stretnem sa s ním opäť, to neviem. Asi už nie. Nemôžem mu uprieť dobré herecké obsadenie, s nadpriemernými hereckými výkonmi, "cool" réžiu, ešte lepší hudobný podmaz a na hollywood skutočne nezvyklú prezentáciu scénara, ale i tak ostáva pre mňa len niečo nad priemerom ostatných. ()

teltri

Práve som dopozeral. Veľmi zvláštny film. Čo si o tom myslieť ... Dve paralélne reality času? V obidvoch je smrť. Je to príbeh chlapca so zvláštnymi halucináciami, ktorý zomrel nešťastnou náhodou? ()

uodevr

Jeden z těch filmů, u kterého napříč sledováním jen nechápavě zírám a sám pro sebe si formuluju kdejaké teorie, očekávajíc pádné vysvětlení v závěru. Závěr mě uzemnil (když začlo hrát "Mad World", projela mi tělem asi minutová husina, což se mi zcela úpřimně nikdy předtím nestalo), na závěrečné titulky jsem čučel s otevřenou tlamou a jen těžko jsem lapal po dechu. Jakkoliv to bylo ale dechberoucí a úžasně fascinující, zároveň mi ten film vlastně neodpověděl na žádnou z otázek, které se mi v hlavě urojily. Následně jsem si šel dát sprchu a pochopitelně jsem nedokázal zabránit svým myšlenkám znova zajet do dění filmu, kde chtě nechtě uvízly na pěkně dlouho (jsou tam ještě teď a beztak se mi o tom filmu bude aj zdát). A v tu ránu jsem prozřel. Možná. Ten film na každou otázku odpovídá už na začátku a po zbytek stopáže už jen rekapituluje. Možná. Totiž, je zcela evidentní, že tady bylo účelem si s divákem hrát a pak jej nechat si dílo šrotovat hlavou, dokud by se daný individuál konečně nedopracoval jaksi taksi kloudného závěru. No a jak jsem si tak zformuloval svůj závěr, tak musím říct, že ten film je prostě geniální. Mě, coby ateistu, naprosto uzemnil něčím, co by se nadneseně dalo nazvat silně náboženskou fraškou. Jak už ale bylo mnohokrát zmíněno, je vlastně úplně jedno, co filmem chtěl básník říci, jaké je opravdu jeho poselství a co to všechno mělo himmel hergot znamenat. Je úplně jedno, jak si to člověk vysvětlí. Ve finále totiž záleží pouze na tom, o jak neuvěřitelně silný filmový zážitek se jedná. Co se mé maličkosti týče, něco takhle silného, funkčního, efektního i efektivního jsem už dlouho neviděl, jestli vůbec někdy. Ať už jsem to pochopil správně, nebo ne. ()

Maw

Skvělé psycho s hustou atmosférou mě opravdu pohltilo a nepustilo. Excelentní Jake Gyllehaal mi celou dobu dokazoval, jak skvělý herec byl už v tomto věku, pokud můžete pustě si film v originálním znění. Pochybuji, že český dabing by dokázal udržet atmosféru filmu na tak vysoké úrovni. Smekám před tvůrci a protagonisty tohoto skvostu. ()

Solverino

Bomba film! Klobouk dolů! Must see, pro každého fandu... Dokonce tam zazní i dobové fláky (rok 1988) včetně starých dobrých Joy Division! :) Škoda, že neměl tvůrce současné trikové možnosti, to už bychom teprve padli na zadek! ()

Zaplo05

Donie Darko je skvělý místy temný film, při kterém budete přemýšlet. Ukazuje svět puberťáka. Svět, který jsme si všichni prožili a chtěli někdy utéct, tak jako utiká Donie za svým králíkem. ()

mark9th

Uz len co som videl zaner-scifi\mystery\drama , hodnotenie 86% a k tomu nazov Donnie Darko, hovorim si: WTF?.Proste som si to hned musel pozriet! A veru, oplatilo sa:). Aj ked nie je problem pre divaka stratit sa v tomto filme a miestami sa tazko chape, vdaka skvelemu prevedeniu rezisera( klobuk dole, by the way) a nie menej skvelemu vykonu Jakea si mozte prist na svoje. Celkovo mam rad filmy, ktore rozoberaju tematiku cestovania v case a s tym suvisiaci 'butterfly effect'. I LOVE IT!!! takze nemusel som dlho rozmyslat nad hodnotenim:) ()

crasty

Myslím, že tento film, jak již je mnohokrát zmíněno, je absolutně subjektivní k různým očím a náladám diváka. Každý si v určitém rozpoložení najde zrovna to řešení, které bylo podle něj myšleno i autorem. Vesnicky řečeno za málo peněz hodně muziky. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz