Anakonda

Do hlubin amazonského pralesa se vydává výprava dokumentaristů, vedená profesorem Stevenem Calem, aby našla tajemný indiánský kmen Širašama. Cestou expedice neplánovaně získá dalšího člena, lovce Paula Saronea, který chytá hady pro zoologické zahrady a jeho loď uvízla v hustých kořenech. Paul jim vypráví indiánskou legendu o obrovském hadovi, události v džungli však dávají tušit, že by nemuselo jít jen o mýtus. Krátce po vyplutí se Steven ocitne v ohrožení života, když při pokusu uvolnit zaseklý lodní šroub vdechne vosu. Sarone provede tracheotomii. Zachrání mu tak život, znamená to však, že se výprava musí vrátit a dopravit Stevena do nemocnice. Sarone navrhne plavbu zkratkou, kterou prý dobře zná, a výprava v tísni neochotně souhlasí. Nový směr plavby se jim však stává osudným. (TV Nova)

Raeda

Nevím co proti tomu všichni máte.. Když jsem byl malý, tak to pro mě byl vyvražďovací dobrodužňák, který mě bavil. "Lidí je tam docela dost, tak se had nají" řekla máma a vklidu mě nechala se dívat.. Taky film asi nepovažovala za horor ale napětí místy je a nějakých lidí mi bylo i líto např. ten golfista . John Voight zahrál svou úlohu dobře a nezapomenu na jeho mrknutí na konci :) ()

mistrpropr

jedna * za jennifer a je zvláštní, že mi to tady nabízí podobný filmy a z 9 filmů co maj v názvu hada je 8 v černejch číslech...:) můžou za to hadi, že neuměj hrát nebo to jen točej magoři, kteří podobnou statistiku neviděli a nepochopili, že z toho asi fakt nic nebude?:)) ()

Toro8

Videl asi 10x a stále to je môj obľúbený animal horor hneď po čeľustiach. Pravdupovediac nechápem toto až tragicky nízke hodnotenie. ()

SatchS

A čo, že je to hlúposť? Jeden z Hanksových nezaslúžených Oscarov by som dal Voightovi za stvárnenie toho ulízaného pošuka. Alebo aspoň Zlatý Glóbus. Tejto postavy som sa bál ako malý. ()

Rorschach_SK

Jennifer Lopez si to rozdá s fakt veľkou anakondou. Je to stretnutie telo na telo, kde horúcim pohľadom konkurujú len horúcejšie objatia. J-Lo dostáva do tela, jej telo kropí pot, jej dych je nepravidelný a tep na pokraji kolapsu a aj keď to občas vyzerá, že jej anakonda natrhne tu veľkú prdel, tak to naša kráska z Bronxu s bravúrou zvláda - skúsenosti má bohaté. Na všetko tu potom dohliada odborným okom jeden chlípny dedko Jon, ktorý poškuľuje nie len po veľkej prdeli J-Lo, ale aj po veľkej anakonde, ktorá mu v minulosti zlomila srdce a ktorú by si rád povesil nad krbovú rímsu. ()

Jarsey

Jednou, dvakrát, třikrát se na to podívat je asi dostačující. Je to film, který neurazí, ale ani nijak zvlášť neohromí, jen ta anakonda by mohla být trochu reálně vypadající. ()

Kourbezohne

Nehodnoceno. Důvod - nemám rád Ice Cuby, nemám rád ,,Jeníčka", mám rád Jennifer Lopez, mám rád dabing P. Olivy (byť ten kterého mluví je hodně záporný) a mám rád Brazílii a Amazonii. Proto nemohu hodnotit, když pochválím jedny musel bych pochválit i druhé a to nechci a opačně nemůže kritizovat jedny a zároveň kritizovat druhé. Film jako takový se mi ovšem líbil. Prý místo opravdové anakondy udělaly robota anakondu, byť to točili opravdu v Brazílii v Amazonce, kde anakondy žijí, takže trochu nechápu proč když už ji tam měli nepoužili alespoň v některých záběrech opravdickou anakondu. Údajně Jeníčka opravdu jedna reálná anakonda - během filmování !- napadla. No režisér toho mohl jen využít, byť to neudělal. ()

Oxytocin

Za mlada jsem se anakondy bál. S přibývajícími léty mi přijde trochu až uměle vypadající a nedokonalá. Škoda promarněného potenciálu, toho hereckého karavanu na vodě, který zde vystupuje. Většího napětí by se určitě dosáhlo, kdyby se anakonda ukázala ve svojí velikosti mnohem později. ()

Fiffty

Nie je to žiadna sláva, ale z filmov v ktorých sa objavuje monštrum v podobe veľkého hada, tak ide o jeden z tých lepších. Efekty za veľa nestoja, ale je to taká klasika z detstva tak tie 3* tomu dám. ()

Jirkacek

Snímek Anakonda z roku 1997 jsem viděl poprvé někdy na přelomu tisíciletí, kdy jsme jej měli nahraný na videokazetě a asi dvakrát jsme se na tento dobrodružný film z amazonského pralesa podívali. Tenkrát mne velmi zaujaly digitální efekty v podobě obrovských hadů a také představitelka hlavní role Jennifer Lopez, jenž byla v té době velmi sexy. I když jí to moc slušelo i v padesáti letech. Uběhlo 20 let a v dubnu 2020 se mi podařilo zcela nečekaně získat Anakondu na blu-ray disku, i když nebyla zrovna nejlevnější. Cena pro mne prostě nehrála roli, chtěl jsem mít tento film ve své sbírce modrých krabiček a to i přes velmi slabé hodnocení většiny diváků, kteří Anakondě nedali moc hvězdiček. Jednoho večera se tak tento snímek objevil opět na obrazovce, která se po takové době zvětšila a zúžila a tak jsem si průběh Anakondy užíval v lepší kvalitě a větší velikosti. Snímek začal scénou, ve které se pytlák a lovec hadů Poacher (Danny Trejo) skrýval před neznámým tvorem ve své lodi. Příšera však prorazila dno lodi a chtěla muže chytit, přičemž on se raději zastřelil, než aby ho zvíře zabilo. Pak jsme se přenesli na jiné místo amazonského pralesa, kde se chystala výprava na natáčení dokumentu o dávno ztraceném domorodém kmeni známém jako Shirishamas. Mezi nimi byla režisérka Terri Flores (Jennifer Lopez), kameraman a kamarád z dětství Danny Rich (Ice Cube), produkční manažerka Denise Kalbergová (Kari Wuhrer), její přítel a zvukař Gary Dixon (Owen Wilson), vizionář Warren Westridge (Jonathan Hyde), antropolog a profesor Steven Cale (Eric Stoltz) a kapitán lodi Mateo (Vincent Castellanos). Záhy se vydali na lodi po vlnách řeky Amazonky a nečekaně se potkali s paraguayským lovcem hadů Paulem Seroneem (Jon Voight), který ztroskotal se svým člunem a požádal je o pomoc. Terri neváhala, vzali Paula na loď, mimo jiné také proto, že věděl, kde se mohou potkat s kmenem, který hledali. Většina posádky Serona pro jeho arogantní chování začala brzy nesnášet a zejména Cale s ním měl několik nepříjemných rozhovorů. Později loď uvízla, když se jim do vrtule zamotalo jakési lano. To se pokoušel uvolnit Cale, jenže mu z dýchací masky vnikla do krku jedovatá vosa a píchla ho, takže se málem udusil. Po vytažení z vody jej zachránil Serone, který mu provedl nouzovou cricothyrotomii a pak přirozeně přebral velení na lodi. Ostatní pak pod záminkou zkrácení cesty do nemocnice donutil plout jinou trasou, ve skutečnosti však chtěl ulovit velkou anakondu a získat tak peníze. Loď se tedy vydala zkratkou a zanedlouho narazila na člun Poachera, po němž však už nebylo ani vidu ani slechu. Při prohledávání lodi si odtud vzal Serone jakousi truhlu a vypadalo to, že se s předchozím majitelem člunu znali. Při návratu na mateřskou loď se ztratil kapitán Mateo, protože jej zabila anakonda, což však nikdo na vlastní oči neviděl. Fotografie ve starých novinách odhalily, že Mateo, Serone a nejmenovaný pytlák skutečně pracovali společně jako parta, aby chytali zvířata, včetně hadů. Později se Seronovi přidal Gary, který se nechal zlákat vidinou velkých peněz za prodej hada, zatímco ostatní stále lovce nenáviděli. Později v noci se objevila anakonda a zaútočila na posádku lodi. Když se Serone pokusil zachytit hada živého, ovinul se kolem Garyho a začal ho drtit, pak ho zabil a pohltil, takže Denise truchlila nad ztrátou svého přítele. Ti, co přežili, Serona svázali, ale následující den se loď zasekla u vodopádu a bylo potřeba, aby Terri, Danny a Westridge vstoupili do vody, aby ji uvolnili. Denise se v té chvíli pokusila Serona zabít, aby se mu pomstila, ale on ji přepral a uškrtil nohama. Pak hodil její mrtvolu do řeky a když se anakonda vrátila, Westridge rozptýlil hada natolik, aby se Terri a Danny mohli vrátit na loď, zatímco on stoupal po skále k vodopádu. Danny se záhy se Seronem porvali, zatímco Westridge ulovila anakonda. Než ho zabila, strom s omotanou anakondou se zlomil a spadl na loď, takže všichni spadli do vody. Pád probudil Calea, přičemž vzápětí napadl Dannyho a svinul se kolem něj, naštěstí ho Terri zabila výstřelem do hlavy. Rozzuřený Serone zaútočil na Terri, jenže ho bodl Cale uklidňující šipkou a on omámený spadl do řeky. Jenže lovec hadů nejenže nezemřel, ale osvobozenou loď sledoval do jakési bývalé továrny, kde je Serone dohnal a oba spoutal. Následně je svázané k sobě polil opičí krví, aby je použil jako návnadu ve snaze zachytit druhou, mnohem větší anakondu. Had se brzy objevil a začal svíjet kolem Terri a Dannyho a pomalu je dusil. Serone je chytil do sítě, ale had se uvolnil a tak se lovec pokusil se uprchnout po žebříku, ale anakonda po něm šla a srazila ho dolů. Serone se pak snažil znovu uprchnout, ale Danny jej chytil do sítě a poskytl anakondě příležitost, aby se svinula kolem Serona a udusila jej. Terri a Danny pak sledovali, jak anakonda spolkla celé tělo lovce hadů a mezitím se uvolnili z pout a dali se na útěk. Terri vzápětí našla hnízdo plné novorozených anakond a poté, co velký had vyvrhl Seronovu stále se škubající mrtvolu, pronásledoval Terri ji do komína. Danny zachytí anakondu tím, že přitiskne její ocas k zemi krumpáčem a zapálil oheň pod boudou u komína, která začala hořet. Následovala exploze, která hořící anakondu vystřelila z budovy do vody a když se Terri a Danny zotavovali na nedalekém doku, objevila se hadice ještě jednou. Danny udeřil hada do hlavy sekerou a konečně ji zabil. Poté se Terri a Danny znovu setkají s Cale, který se na lodi začal probírat. Následně se tři zbývající přeživší setkali s domorodci, které dříve hledali a uvědomili si, že Serone měl pravdu a pokračovali v natáčení svého dokumentu. A byl konec dobrodružného snímku plného hadů, hadic a hadiček, které nesnáším už od malička. Paradoxně mi pohled na obří anakondy nevadil tak moc, jako kdybych se musel dívat třeba na chřestýše, kobry nebo zmije. Co se týče děje, mně se film docela líbil, i když to pochopitelně nebyl žádný kvalitní snímek. Přesto fakt nechápu tak nízké hodnocení a komentáře o špatných hereckých výkonech, což podle mne není vůbec pravda.Bohužel tedy Anakonda díru do světa neudělala a to i přes velmi slušné herecké obsazení a atraktivní prostředí amazonského pralesa, nicméně já své investice do modré krabičky nijak nelituji. Suma sumárum, snímek Anakonda ode mne získal tři hadí hvězdy ***. () (méně) (více)

Zupan_

Ultimátna animal horror zábava ktorú každá videopožicovna mala na poličkách hneď v niekoľko kusoch. Kvalitná hudba, zábavné postavy,dobrodružný nádych a na svoju dobu kurevsky dobre spracovaná monster Anakonda .A ako bonus úchylný John Voight ktorý si tento film ukradol pre seba, také wtf držky ako tu strúha inde nenájdete. Ako tak prešiel čas tak film pridal na vážnosti z dovodov že v posledných rokoch sa na nete začali rozširovať videa z Juhovýchodnej Ázie, zobrazujúce otváranie obrovských hadov ktoré skonzumovali ľudí čiže nemožné to nieje. ()

EricNor

Videl jsem kdysi v kine a hodne me to bavilo. Nadherne lokace, pekna zacinajici JLo, zacinajici Owen Wilson, slizky zaporak - vlastne dva. ()

ondrapec

Zajímavý dobrodružný film z doby, kdy se z každého zvířete nedělal béčkový zabiják. Velmi dobří herci, krásná příroda a fajn akčňárna. Jasně, není to úplně hodnotný film, ale rozhodně ne špatný film. Kdo od toho nebude čekat moc, bude spokojen. *30%* ()