Hooligans

• USA Hooligans (více)

Tomesh

Zajímavý film z prostředí chuligánů z West Ham United. Nikdy nezapomenu na svého angličtináře (možná nejlepšího), který hned první hodinu stoupnul na židli a zazpíval hymnu kladivářů a skutečně potvrdil, že před 20 lety to byla normální věc a jeho bratr byl členem této skupiny! Scény z hospod i bitek zaváněly přílišnou autenticitou a Charlie Hunnam je nový Brad Pitt.. ()

Compadre

Zas jedna sonda do života fotbalových hooligans, tentokrát anglických (tušim, že v Horem pádem taky byli hools z Westhamu, tak asi budou mít fakt zajímavou pověst)...no, na těchhle filmech se nedá vymyslet nic moc novýho...rvačky jsou téměř nezbytné, chlast taky...pak už jde jen o to, jak se to zkloubí, aby to co nejvíc fungovalo..tady byl velmi dobrý nápad, zakomponovat do filmu Elijaha Wooda, jakožto úplně normálního chlapíka, co má rád basseball a študuje (resp. študoval) žurnalistiku na Harvardu. Ten se ani nestihne v Londýně rozkoukat a už je zamontován do party (firmy?) chuligánů...nutno dodat, že tyhle týpky jsem si představoval trochu jinak...Wood je svým vzhledem totální antirváč a zaběhnutí hools, mezi něž je dostává jeho nový kámoš Peter jakbysmet...a navíc jsou to v civilu úplně normální chlápci...to jen tak na okraj..Pak už se rozbíhá kolotoč mlátiček, život plnej adrenalinu a poznávání novejch skutečností (jako třeba že být novinářem neni ve firmě zrovna vítanej džop), nepřátelských firem a vůbec..několikrát sse potvrdí, že být v nesprávný čas na nesprávném místě může být hodně nebezpečné, ale taky se ukáže, že život hooligans vás může leccos přiučit a v něčem pomoct...viz. konec. A to víte, "co je na tom nejlepší? Ne, že za váma stojí kamarádi, ale že vy stojíte za nima.." ()

Wade

Jsem fanda WHU a ačkoliv film není o klubu jako takovém ,ale je o skupině ultras hned jsem si ho oblíbil. Hooligans je rozhodně parádně zpracovaný námět a má všechno co by mělo drama z prostředí utras mít. Film má, ale i druhou stranu kde není ultras a bitky a tou stranou je rodina kde se řeší i jiné problémy. Herci předvádí perfektní výkony a to hlavně Charlie Hunnam a opomenou rozhodně nejde ani Elijah Wood. Jednoduše I'm forever blowing bubbles .........  ICF!!!!! 100% ()

fefee

Slabšie 3 skôr 2/5*, E.Woodovi som vôbec jeho postavu neuveril, s dobrou music a svižnosťou kamery sa to prežiť dalo. ()

VanTom

Tak fotbal sice zůstává zaměnitelnou záminkou pro dělání brajglu, ale co když se za tím skrývá něco víc, co může strhnout i normální, inteligentní jedince? Kromě adrenalinu třeba ještě kamarádské pouto, kdy zakalí a pak si kryjí záda v pouliční rvačce, a především prestiž jejich "firmy", srovnatelná s žebříčkovým umístěním klubu. Nechci odhadovat, nakolik scénář idealizuje britskou skutečnost, ale dokázal jsem je pochopit, což v českých reáliích rezolutně odmítám. ()

ELBobes

Naneštěstí takoví fanoušci všude jsou. Hooligans jsou lidi, co sice podpořej svůj tým za jakýchkoli okolností. Na druhou stranu nesmyslně vyhledávají násilí a jenom si bezmyšlenkovitě dokazují, že jsou lepší než konkurent, kterej jim neni sympatickej jenom barvou dresu. Kéž by se tak všichni měli rádi... Film výbornej. ()

Jacob23

Po football factory dalsi povedeny film z prostredi anglickych chuliganu.Oba mladi hlavni predstavitele jsou dobri,bitky(klasicky uz dnes roztrepene)jsou atmosfericke,prvni pulhodka je skvela(prvni fotbal,bitka atd..),pak uz to trochu pada,konec slusny..85% ()

cross

Chcete vidět, jak z Froda stříká krev? A navíc ne bezmyšlenkovitě, ale v opravdu dobrém filmu, který dokáže úspěšně předat svou aktuální myšlenku a pomůže pochopit i odsoudit anglické hooligans? Tak jděte do toho, protože Green Street Hooligans nabízejí ještě mnohem víc - příjemný a emotivní příběh, kvalitní zpracování s perfektně natočenými bitkami a velmi kvalitní mladé obsazení! Tenhle film si na nic nehraje a proto mě možná tak moc bavil... Ale do filmového klubu se pochopitelně příliš nehodí. ()

horacko

Predtým ako som videl Green Street Hooligans som mal možnosť videť The Football factory, čo na Slovensku a v Česku tiež vychádzalo pod názvom Hooligans. Obidva filmy boli veľmi dobré, No predsa len Green Street mal o čosi navrch. Môže zato asi aj vynikajúci výkon Charlieho Hunnama, doteraz pre mňa neznámeho herca. Skvelý záver filmu. ;) ()

Hér

Na tento film jsem se vcelku těšil a splnil to co jsem od něj očekával, jednoduchá struktura s uhádnutelným závěrem. To co mě však sklamalo je dabing. Jelikož se film vyděl pouze s dabingem který mi vůbec neseděl tak 3 hvězdičky se mi zdá tak akorát. Možná po shlídnutí v originálu přidám 1* ()

ganz

Poměrně zajímavý film, do kterého se bohužel Elijah Wood vůbec nehodil. Nějak sem mu účast v bitkách a to tvrďáctví nevěřil. Zbytek je až na pár momentů poměrně zajímavý a nahlédnout do světa anglických hooligans také není k zahození. Bohužel znovu bych si film už asi nepustil. Slabší 4*. ()

Johnny Violent

Eljah Wood ve filmu o hooligans? To teda vidět fakt nepotřebuju!  Omyl. Green Street Hooligans si získali moje srdce tak, že jsem nakonec u příběhu o bandě dementních chuligánu neměl daleko k slzám. Ale já nevim, no. Američani. Eště jednou řekni soccer, ty píčo. ()

Kosmik 1

Elijah Wood....to je prostě hobit. Proto jsem mu tuhle roli absolutně nevěřil a vůbec mi tam nepasoval. Někomu zase jo. Ať tak či tak, to ostatní kolem bylo stoprocentně uvěřitelné. A kdo chce vědět víc, tak v podstatě bych mohl napsat totéž, co v komentáři k filmu Proč?, takže odpovědi naleznete tam. Dále se rozepisovat tedy nemá smysl. Pořád si totiž myslím, že fotbal jako takový, je úplně zbytečný sport, nehledě na to, že u nás nemá absolutně žádnou budoucnost....a začněte už konečně fandit hokeji. :-D ()

Puyi

Pocity z filmu vcelku silné, hlavně k závěru filmu a to i přestože jsem s podobným závěrem počítal i tak mě dokázal překvapit a škoda slabších chvilek v první půlce filmu, jinak bych asi dlouze uvažoval o pěti hvězdách. Bitky byly udělány skvěle, děj, postavy a jejich problémy skvěle zapadaly a tak mohl vznikout, alespoň tedy pro mě, velmi dobrý filmový zážitek. Samozřejmě bych ocenil i herecké výkony Charlieho Hunnama a Froda. :) ()

MiGi87

Takovéhle filmy fakt nejsou můj šálek čaje, ale režisérka asi ví, jak na mě - po chvíli to i nepřítele fotbalu a gangů absolutně vtáhne až prožívá každou uštědřenou ránu, jako by ji dával sám. Perfektní snímek za plnou palbu 5*! PS: Režisérka Lexi Alexander je super ženská, osobně i na Twitteru, lidsky i co do liberálních názorů - takových k filmu víc. ()

vyfuk

Americký "soccer" buran přijíždí do fotbalové Mekky, aby se dostal do prostředí hooligans. Jednoznačně neotřelí koncept. Alespoň vás to neznalce uvede do dění tohoto agresivního světa, který nekompromisně připomíná válku gangů. Kopytem sem, kopytem tam jde o dobře natočené a zpracované drama z toho prostředí a jediné, co mě na tom zaráží, že podobný film, který by dosahoval podobných kvalit natočila dřív jen dnes již vyhasínající fotbalová velmoc a to my sami ještě před revolucí. ()

Skeksis

Nebol by to zlý film, keby išlo o niečo iné ako blbý futbal. Neviem, či tu už ide o nejaký futbal, ale skôr o fanúšikovské komunity britských (ako aj po celom svete) ožratých idiotov, ktorí čakajú iba na to, s kým a kedy sa pobijú. Je to stupídne, Frodo mal pre mňa málo uveriteľný charakter a Claire Forlani, ktorá má v každom filme ten istý výraz ma iba iritovala. ()