Hooligans

• USA Hooligans (více)

SallyZen

Skvělý film o typickém anglickém fanouškovství. Dívát se jak "Frodo Pytlík" bije ostatní je zábavné. Opravdu povedený snímek na který se kdykoli rád podívám. :-) 90% ()

Martin741

Nemecka reziserka Lexy Alexander mi nic nehovori a Elijahovi "Frodo" Woodovi tu rolu drsnaka neverim. Namet o hooligans je fajn, ale dialogy su hlupcke a herectvo Elijaha Wooda slabe a mdle. 50 % ()

shyster

Každé srdce fotbalového fandy zaplesá. Atmosféra přímo odpovídá napětí před důležitým zápasem. Ale co ten srdcebolný závěr? Asi je to hlavně pro dívčí osazenstvo v kině, aby si i oni zaplakali, ale každý fanda má chuť dát režisérovi 1 přesně mířenou. Jasný film za 4*, za tu atmosféru a rvačky, ale bohužel moralistický konec a 1 opravdu úsměvný výlet do minulosti to stahuje do 3* vod. ()

marcek

UNITED...UNITED...UNITED...UNITED...UNITED...UNITED Je sice hodně nepravděpodobný, že by takovej prcek jako je Elijah Wood srovnal pár chlápků o dvě hlavy větší, ale mě se to líbilo ()

Caym

nesnáším filmové dovětky a nesnáším vypravěče (dabing asi taky nebyla nejlepší volba), ale jinak nemám co vytknout ()

joker.george

Silný nadprůměr, v něco takového jsem vůbec nedoufal. Fimem moc nepolíbené téma, bylo spracováno výživně a atraktivně a všechno do sebe pasovalo jako dobře promazaný stroj, i když to párkrát vrzlo. Závěr ve mně zanechal silný dojem, ale ten proslov nebyl nutný. Doporučuji se na tento snímek rozhodně podívat... ()

DruidKarel

709. hodnocený film: Škoda jen, že jsem se podíval nejdříve na 2. díl, jinak maximální nadšenost. Pravdivost a věruhodnost ve filmu je a přímo z něj čiší. Fotbalová láska je jako posedlost Satanem a vy jdete do pekla, protože jste schopni se kvůli svému týmu nechat zmrzačit. Nádherný obrázen toho, jak to asi vypadá v Anglii. To Češi se mohou skutečně jít zahrabat. Skvělé herecké výkony a super závěr filmu. Úžasný Elijah Wood, takže 5* ukazuje na mou maximální spokojenost. 5* ()

vykur!

Pete Dunham's life taught me there's a time to stand your ground, and his death taught me there's a time to walk away. ()

TommyLeeJape

Dokážu pochopit fotbalové fanoušky a jejich posedlost svým oblíbeným týmem. V Anglii a zejména v Londýně (kde se nachází tolik týmu, že by se z toho dala poskládat 5x kvalitnější liga než ta naše a to se stejným počtem mančaftů) jsou fanoušci navíc striktně rozdělení, a z vášně se tady stává náboženství. Fanoušky právě West Hamu a Liverpoolu uznávám ze všech nejvíc, hlavně kvůli tomu jakou dokážou navodit nezaměnitelnou atmosféru. Co ale nikdy nepochopím, je smysl "třetích poločasů", kde se banda neandrtálců zmlátí do krve ve jménu fotbalového klubu. Co se týče filmu samotného, myslím si, že se jedná o hodně povedené nakouknutí do zákulisí rowdies v současné Anglii. ()

C0r0ner

West Ham mě nezajímá, chuligány rád nemám, ale tenhle film je dost brutální podívaná pod pokličku ultras. Ač to není nic, co by se mohlo dávat za vzor, tak je prostě neuvěřitelně obdivuhodná loajalita a ctění příslušnosti těchhle lidí, kteří za sebe navzájem nastaví klidně i krk. 90% ()

Flynn

Překvapivě hooodně vydařený snímek. Moc mě nelákalo koukat na Elijah Wooda v roli nějakého pouličního rváče, ale ono to fungovalo. Hezký příběh, skvěle natočeno a až na pár drobných nejasností to byl hodně vydařený snímek. Asi bych jej zařadil výše než Footbal Factory. ()

PEEPA

Herecke vykony nicmoc. Docela se mi libili ti britove. Mam rad britskej prizvuk, takze mozna proto. Elijah me moc teda neprekvapil. Frodo mu sel lepe, neznami prociteni britove jej celkem v pohode davali mi prislo :-) Kamera je v bitkach velice blizko a skoro na ni strika umela krev. Rezie je tedy velice osobni a opravdova, ale v nekacnich scenach tolik nevynika. Je to mozna tim, ze neakcni sceny me moc nebavily. Ma to pomerne plytky dej, ktery me nijak zvlast nezaujal, bylo celkem jasne, jak se to bude odvijet i jak to priblizne dopadne. Nebudu se holedbat, ze jsem to vedel do detailu, ale priblizne takhle to dopadnout muselo. Zajimava je volba hudby v nekterych pasazich. Na oko se k tomu vubec nehodi, ale pusobi to zvlastne, ne vylozene odpudive. Celkem to utece. Ale je to tak pul napul. Ideologicky asi vsichni vime, ze byt hooligan neni zadny med. Clovek se tu alespon malinko dovi o organizaci, kdyz o ni nic netusi. Ale o dost lepsi mi v pojeti prisel jeden dokument z britske produkce, jak se nejaky novinar infiltroval mezi nejake rowdies a udelal jakousi reportaz zevnitr. Kdybyste me zabili, tak si nevzpomenu jak se to jmenovalo, ale z toho mi behal mraz po zadech daleko vic, nez z tohohle, i kdyz to melo pribeh. Chces byt hooliganem? Staci k tomu dost agresivity a muze jim byt i takovy strizlik jako je Wood. Na jednu stranu to ukazuje, ze neni tezke se hooliganem stat a presto je tam naturalisticky zobrazeno, ze byt nim je spatne :-) Takove trochu rozporuplne pojeti. Neni to takovy zazrak, jak jsem cekal. Neni to spatne, to ne, ale cekal jsem to lepsi. Tak 7/10, a to je to mozna i moc :-) ()

Wormboy

Zaujimava sonda do zivota anglickych futbalovych fanusikov. Film je natoceny velmi dobre, bitkarske sceny bravurne. Herci su presvedcivi, dokonca aj Elijah Wood je nadmieru uspokojivy. Reziser sa nesnazi sudit, ale len ukazovat a naznacovat, co nechava priestor pre samotneho divaka, co je velmi dobre. ()

pufina

Nenávidím fotbal, ale film je naprosto skvělou ukázkou, kam až jsou fanoušci schopní zajít. Všechno má své hranice, ale vždycky se najdou tací, co to respektovat nebudou - bez milosti bych takovým lidem zákazala vstupy na stadiony (i do hospod), ať se sejdou jako parta u sebe a ať se pozabijou na vzájem, když je to tak baví. Elijah Wood byl velké překvapení, působil tak přesvědčivě, dobrý výkon. ()

Pajky3

Příběh o tom jak Frodo k monoklu přišel. Jinak ale hodně dobrej film o hooligans, možná nejlepší co jsem viděl. Klukům anglickejm to jde pěkně od ruky a Charlie Hunnam je v roli lídra hodně dobrej. Ke konci se nám situace pěkně vyhrotila, v akci se předvedl irskej nůž a záverečněj fight tomu nasadil korunu, pořád jen nechápu proč ta ženská měla nutkání neustále vylejzat z auta. No jo no, pánové z West Hamu potažmo z Millwallu nejednají zrovna v rukavičkách. Každopádně to doporučuju všem okolo fotbalu, stojí to za to. ()

campix

Fotbal je fenomén a to nejenom na Britských ostrovech. I když zde je fanouškovství na trošku jiné úrovni než téměř všude na světě a Hooligans odkrývají roušku za děním kolem fotbalových zápasů v Anglii. Všichni víme, co jsou hooligans zač, ale nikdo si asi úplně nedokáže představit o co všechno v Anglii jde. Jde téměř o náboženství. Tento film podává celkem nekompromisní svědectví o dění kolem místních fotbalových utkání. Děj je sice šablonovitý, sbírá body tam kde byste čekali, ale konec Vás zasáhne. ()

PavelVanekArt

Nemám rád fotbal, nenávidím fotbal. Tohle je ale tak perfektně natočenej footflick z prostředí hooligans a jen otřené o blbý fotbal. TV film jako dělaný pro mé béčkové oko. Ta hymna je geniální tak, že ji kopíruje i náš městský hokejový tým v první lize. Viděno minimálně 10x spolu s druhým dílem. 5* a.k.a 90% ()

zette

Natoceno to je dobre, slusny soundtrack. Obsahove me to uz ale trochu miji, verim, ze v dobe vzniku bych dal vyssi hodnoceni. ()