kikinozka

Tenhle film se mi dlouho vyhýbal, přitom je přesně dle mého gusta. Atmosféra počátku sedmdesátých let, skvělá hudba (i když tu z konce šedesátých mám já osobně radši), nostalgický nádech... Výběr herců snad neměl chybu, mě osobně nejvíce zaujala Frances McDormand v roli matky, která mimochodem na mě nepůsobila nijak negativním dojmem a jejímu chování jsem až na výjimky rozumněl a částečně s ní sympatizoval. Pro rodiče to nemohla být lehká doba, zvláště situace ze scény (mé oblíbené) s písní America od Simona s Garfunkelem pro ně musely být dost složité... ()

acervena

Po čase měním na 5 *, ten film ve mně zanechal mnohem víc, než bych myslela, od té doby sleduji Seymoura Hoffmana a zatím všechny filmy s ním shlédnuté stály za to... ()

Latec

Ďalšia CSFD bublina. Po ohlase som bol naozaj zvedavý a som sa na seba hneval, že ako je možné, že mi ušiel tak dobrý film. Neušiel. Dobrý totiž vôbec nebol. Zdĺhavá, patetická a americká, nereálna nuda, ktorú si neviem predstaviť v ešte dlhšom režime (director´s cut vyše 160 min.!!). Problém bol napríklad v tom, že jeden z hl. symbolov filmu, objekt hrdinovej túžby - príťažlivá žienka na plagáte, je iba sprostá kurvička, ktorá nevie nič lepšie, ako sa vtierať do tuctovej rockovej kapely, navrch sa zamilovať do nejakého klasického rockera, ktorý sa nedokáže vzdať pobytu "na pokraji slávy," napriek tomu, že všetci už dávno stratili svoj čas. Film som skoro pretrpel, vtipné momenty až na jedno, dve miesta, boli veľmi slabé, takmer žiadne. Dráma nič. Scenár klasika. A tak dalej ani neviem ako daleko...že má taký skvost 84%, to naozaj asi nepochopím... ()

Cor-Angar

Tenhle film mě dost příjemně překvapil. Nějakou dobu jsem se mu vyhýbal, nejspíš proto že je na obalu Kate Hudson, kterou z nějakého důvodu zrovna nevyhledávám...Nicméně tenhle film je opravdu dobrej a byla to právě Kate, která se mi tu vážně líbila a myslím, že tu patřila k tomu nejlepšímu. I ostatní herci byli skvělí (Crudup, Fugit a v menší roli P.S.Hoffman) a pomalu si nacházím cestu i k Frances McDormand, která matku/profesorku zahrála výborně. K tomu ještě příjemná rocková hudba, která se táhne celým filmem a režie a oscarový scénář C. Crowea a je to na 5*. ()

Svadbos

Nováčik Patrick Fugit je vo svojej úlohe perfektný, ako aj Frances McDormand v úlohe jeho ochranárskej matky. Kate Hudson je vynikajúca a Billy Crudup báječný v úlohe charizmatického hudobníka. Preplnené výrečnými detailmi. Existuje alternatívna verzia (tzv. bootleg cut) v trvaní 159 min. ()

MJI

Opravdu si nemůžu vybavit, že bych kdy viděl lepší "hudební" film. Vynikající, po všech stránkách. ()

Poga

Vynikajúci film. je tam asi všetko čo od "hodbno-komediálnej road movie" môžeš čakať. Skrátka skvelé, 5 absolútnzch hviezdičiek. ()

Ivuska71

Tohle mě tak vtáhlo, že ač jsem neměla čas, tak jsem si ho ukradla a koukala a koukala. Mladý, 15-ti letý William dostal od své sestry, která utíká z domu před dominantní matkou, balík desek s muzikou. Ta ho uchvátí, chce o ní psát, chce se stát novinářem. Různými dějovými zvraty se dostane na turné kapely Stillwater. A začnou se dít věci. William se tak nějak "spolknut" šíleným, nikdy nekončícím večírkem, a přesto se v něm neztrácí. Zůstává svůj a přestože je nejmladší, tak někdy působí dospěleji, než všichni okolo. Ještě teď se usmívám, když si vzpomenu na telefonické hovory Willovy matky jak se synem, tak s různými členy i nečleny kapely. Zamilovala jsem se do Kate Hudson - je neskutečná a absolutně dokonale hraje. A vůbec. Nádhera. Bomba. Neber drogy!!!!! (ano mami) ()

Urbi7

Skvělý film, který zachycuje nejenom zákulisí rockové scény 70. let a život jedné kapely, ale i obyčejné mezilidské vztahy. Naděje, cestu vzhůru i procitnutí a uvědomění si reality. V neposlední řadě je třeba pochválit soundtrack, ten je opravdu skvělý!!! Kate Hudson jako Penny Lane opravdu září, kdo by ji nemiloval. Škoda jen, že se její herecká dráha nevydala tímto, ale spíše jiným směrem... ()

Dupac

Každý, kdo miluje muziku a chtěl se někdy přiblížit ke svým idolům blíž než na pár metrů, někdy potkal svého Russela, kterému se na krk věšela nějaká ta nezapomenutelná groupie ve stylu Penny Lane, zažil ty opojné chvíle "být u toho" a zároveň se těžko bránil zklamání, že když jednou proniknete pod pozlátko "slávy", už nikdy pro vás adorované songy neznějí stejně jako předtím. Jako vždycky u Camerona Crowea trochu naivní a natřené na růžovo lakem sentimentu, ale hezké vzpomínky těžko můžou být jiné. 90 % ()

Lore

Slepenina amerikanoidních klišovitých pseudocool a pseudochytrých blábolů, neuvěřitelně naivní a povrchní. 1* za kameru. Pro mě naprosto nepochopitelný hype (84%) zde na ČSFD. ()

kodwin

Mám rád staré dobré rockové časy. 60 i 70.léta musely být super. A tak film s atmosférou těchto časů musí být fajn jen pro tu dobu. Almost famous má však z mého pohledu zásadní problém - hlavní hrdina je málo uvěřitelný. Prostě jsem nevěřil, že by Williama tímhle způsobem přijala slavná kapela. A ten problém se táhne celým filmem, což mě osobně zážitek dost pokazilo. Zdaleka nejsem tak nadšený, jako většina místních. Pro mě tři hvězdy s odřenýma ušima. ()

datel13

Velka hustarna, kterou jsem naprostou nahodou videl hned v roce 2000 v tehdy ještě jedinym brnenskym multiplexu Olympia. A trvalo tezko uveritelnejch 17 let, nez me napadlo se na to podivat znovu. A porad je to docela ´makacka na bednu´, jak tehdy rikala nase nesympaticka uca fyziky. I ted mi davalo zabrat, jak kdo a co myslel: takovej ten svet velkejch dospelejch, co jsem tehdy před lety vnimal uplne stejne jako nactiletej reporter William Miller, kterej se ocitne po boku zkazenejch hvezd na hard rockovym turne. Po hrichu jsem si pamatoval uplne jinak pointu, ale ta, kterou film ma doopravdy, je lepsi – min soap operova a vic smutna nez dovrsena lovestory s blondatou muzou (devkou?). Tehdy jsem totiž chtěl uplne stejne vypadajici holku jako je Penny Lane v podani vyvinuty Kate Hudson, která ani nahodou nevypada na udajnejch 16. A stejne jako jsem po letech pochopil, ze ta holka mi zato nestala, casem k necemu podobnymu urcite dosel i hlavni hrdina, kterymu se v 15 letech a s tezce urvanym clankem na titulce Rolling Stonu svet teprve oteviral. Super film nejen pro fandy retra a hard rocku. 90 % ()

karlvonarbei

Citlivě zpracované téma z prostředí, o kterém si není nutné dělat vůbec žádné iluze, navíc od člověka, který je tím nejpovolanějším.Nemá cenu zde psát vůbec nějakou "recenzi", snímek byl zaslouženě doceněn a divák si užije. Jeden z opravdu mála filmů, který je možné vidět opakovaně. Pro profesionály z CSFD - Nancy Wilson není vůbec žádná herečka, ale neuvěřitelně slavná zpěvačka kapely HEART ! No nic, tohle mě nemůže vůbec překvapit ()

gizi

Příjemný film s dobrou muzikou, není místo na nudu. Příběh je postaven spíš pro náctileté, tedy tak, aby je náhodou nezkazil To skutečné, opravdové a nehezké nebo ne zrovna příjemné tam rozhodně chybí. 75%. ()

Tr0nic

Mladý novinár a Kate Hudson sú sympatická dvojica, no to je všetko čo nám tento film ponúkne. Hippie rockery sú nezaujímavý a ich dialógy nudné. Videl som rozšírenú verziu ktorá ma skoro tri hodiny, čiže to už bolo veľmi otravné. Hviezdička navyše za hudbu. ()

nikhaj

Moc rokove to nebolo. Ak bol ten reporter ozaj taky mlady tak to je asi ta najvecsia pecka co magule. Ako priaznivec hudby prilis aom si nameal na com uletiet pointou zjavne zostava vzostup kapely na vrchol a nieco okolo toho ()