Co dělat, když Vám matka zatajuje Váš skutečný věk, plánuje Vaši zářnou kariéru právníka a rebelující starší sestra Vám před svým demonstrativním útěkem z domova pošeptá do ucha, ať se podíváte pod postel, že Vám to změní život? No co asi, vytáhnout z podpostele kufr s deskama, zapálit svíčky a rozjet kariéru hudebního pisálka v místním plátku. Když pak nějaká nadějná kapela, jako třeba Stillwater, pochopí, že nejste jen Enemy, ale že milujete muziku, jsou Vám dveře do světa Rock 'n' rollu otevřeny dokořán. Stačí jen vstoupit, vyrazit s bandem a jejich bandou obdivovatelek na turné, nechat se zaměstnat Rolling Stonem, vytáčet ochranitelskou matku k nepříčetnosti, jen tak mimochodem přijít v patnácti o panictví s trojicí nádherných holek v hotelovém pokoji ve městě, kde není co jiného dělat, a bedlivě poslouchat a dělat si poznámky. Jen si je nesmíte připustit moc k tělu nebo se do nich nedejbože zamilovat, protože to nejsou Vaši přátelé a jen Vás chtějí zneužít, jak moudře pravil Philip Seymour Hoffman. Anebo ne? Tohle je dokonalý kousek umění, optimisticky laděný a přitom často smutný film, u kterého mě nejdřív štvalo zjištění, že Kate Hudson vyfoukla hlavní ženskou roli mé oblíbené Kirsten Dunst. A štvalo mě to až do chvíle, kdy se Penny Lane objevila v záběru. Kate jí vystřihla perfektně a já jsem s filmem maximálně spokojený. A ta muzika!(14.4.2012)

Čekala jsem takový ten klasický hudební film o vzestupu a pádu jedné kapely, plný drog a destrukce jednotlivých členů, ale nakonec to tak vůbec nebylo. Protože pod vším tím rockovým pozlátkem o slávě a nespoutaném životním stylu se skrývá moc příjemný a vtipný příběh o dospívání, lásce, přátelství a také o tom, že i když je cesta za poznáním a zkušenostmi důležitá, je dobré mít se nakonec kam vrátit. A i když je hlavní trojice propagonistů hodně sympatická, mojí jednoznačnou favoritkou je jako vždy výborná Frances McDormac v roli starostlivé matky. Rocková hvězda nebo ne, jak ta uměla usadit Russella Hammonda, to byla fakt paráda.(16.4.2013)

• hellstruck

Co se týče tohoto filmu, jsem trochu "rozpolcená". Líbil se mi začátek, líbilo se mi celkové téma, rock'n'roll mi taky není úplně vzdálený. Ale abych dokázala uznat hodnotu Almost Famous, musela bych nejspíš být skalní fanoušek jako většina hodnotících zde (pravděpodobně) a to nejsem. Kdyby se jednalo o skutečnou a ne fiktivní kapelu, možná by to bylo jiné.. Ale Stillwater pro mě byla jak členy, tak hudbou naprosto nezajímavá. Neustále naštvaný Jason Lee a interview oddalující Billy Crudrup nebavili, navíc jsem čekala víc toho sex, drugs and rock'n'roll! a to jsem ve filmu jaksi postrádala. Celé to bylo podané stylem "rockeři nejsou tak hrozní kaliči, jen obyčejní kluci s obyčejnými problémy", prostě ne tak úplně reálné, že. Ale budiž, filmy nejsou od toho, aby nám ukázali jak to ve skutečnosti je, jenomže takhle je z nadějného filmu nudný sentimentální paskvil s příšernou Kate Hudson..(10.12.2012)

(Nadnesene) "Na pokraji slávy" je múzou, modlou-je mementom. Inšpiráciou pre začínajúcich pisálkov, ktorých nezmarné odhodlanie prehluší bodľavý pomykov. Modlitbou pre verných milovníkov (či už niekdajších dotknutých odrodilcov alebo terajších spätne zasvätených obdivovateľov) zlatých rockových časov prezývaných tiež ako the best of 70's. Ponaučením pre menej koncentrovaných filmárikov, ktorým uniká fakt, že aj semi-autobiografický formát môže mať nielen vyleštenú karosériu, ale aj nadupaný motor. Yes, indeed, poddajný mix neburanských vtipov, životných právd, (ne)raritných (ne)hitoviek i prívetivo zahraných rolí. Samozrejme všetko pod pevnou záštítou pozorného Crowa, ktorému teraz nezvládam vyčítať ani tu prozreteľnú korektnosť a vďaka včerajšej ochote ČT 2 konštatujem, že director's cut je naozaj delikateska.(6.6.2011)

"Sex, drugs and rock'n'roll!" Mladý novinár blúdi po hotely. Všade sú muzikanti a fanušíkovia (napr. Vic, hard-core-led-zep-fan), z každej strany znie nejaká hudba. Mladík sa zastaví pri jedných dverách. Vnútri sedí mladý muzikant s gitarou a so svojou priateľkou si spievajú. Sú to asi 3 sekundy, niekto odtiahne mladíka, ten sa však vráti - pieseň znie stále. Ďalšie 2 sekundy, odchádza. Spou asi 5 sekúnd, pre ktoré som pozeral tento skvost. Tým muzikantom bol môj obľúbenec, prehliadaný Pete Droge a tou dievčinou bola jeho priateľka Elaine Summers. A tá pieseň bola akustická verzia Small Time Blues, jednej z najkrajších piesní, aké som počul. Som maximálne spokojný a uvoľnený, môžem si kľudne užiť film - čo som chcel vidieť, videl som. K tejto scéne pre to málo hardcore fanov Petea Droge sa toho pridalo fakt veľa, FAKT veľa dobrého! Hlavne je tu vystihnutá skvelá atmosféra ranných 70s plných skvelej rockovej hudby + záverečných 60s nadýchané krásou pesničkárstva (dúfam, že Crowe raz nakrúti film o hippies). Krásne rozhovory o kapelách (LedZep, Bowie, Sabbath, The Doors ...) a skvelá výprava (+ HUDBA!) robia tento film nezabudnuteľným. K tomu si prirátajte úžasných hercov - hlavne sexi Kate Hudson a brilantného Philipa Seymoura Hoffmana. Film je venovaný ľuďom, ktorý milujú rockovú hudbu 70s, tí to ocenia najviac. Ten kto je len konzument rádií a filmov, asi nepochopí, čo prežíva niekto pri sledovaní tohoto filmu. Nepochopí naplno, čo chcel Cameron Crowe docieliť, aké pocity chcel vyvolať, keď kapela zapredala svoju dušu peniazom. "Rock'n'roll is dyin'!" Je to taký malý film pre nás, rockových fanúšikov. Nechcem povedať, že ostatní sa pri ňom nezabavia, ale určite nie tak ako MY. Ak by bol jeden film, ktorý by som mal prežiť - bol by to asi Almost Famous.(16.4.2006)

• - Philip Seymour Hoffman měl ve svém rozvrhu pouhé čtyři dny volna, během kterých natočil všechny své scény. Po celou dobu měl chřipku. (Hal_Moore)

• - Cameron Crowe chtěl film původně pojmenovat Untitled, což však vedení Dreamworks neschválilo. (Hal_Moore)

• - Pro přípravu na své role členů rockové skupiny Stillwater herci cvičili čtyři hodiny v noci, pětkrát týdně po dobu šesti týdnů. (Hal_Moore)