Hudební filmy jsou většinou velmi bohatý na obsahovou stránku. Ne jinak je tomu i zde, Oscar za scénář mluví za vše. Mému srdci nejblíže jsou potom ty, které se zaměřují na Rock nebo Country. A právě období Rock and rollu se věnuje snímek Almost Famous. Zhlédnul jsem rovnou tu delší verzi a nelituji. O hluchých místech nemůže být ani řeč. Příběh jde krásně kupředu a hezky to odsýpá. Jediná drobná výtka tak jde na představitele Williama, který mi moc nesedl. Působil dost staticky, ostatně jako velká většina jeho vrstevníků. 80%(30.12.2012)

"Most people, they're just waiting to talk. But you listen." Většina dnešní muziky má fakt hovno co říct. Ne, že by tehdy v sedmdesátkách, kdy šlo hlavně o rock'n'roll, oplývala nějakým geniálním filosofickým poselstvím, ale byl v tom pot a láska a zápal a s dneškem se to nedá srovnávat. Bohužel, jak řekl Philip Seymour Hoffman: "They've won." A právě proto byla exkurze do těchhle ještě nezkaženejch dob zatraceně zábavná. P.S.: Jason Lee coby Jeff byl dost fajn. Proč se zahazuje s chipmunkama???(12.4.2012)

Když se ke mně dostal tenhle film, řekl jsem si, nu což, kouknu jaká hudba válela v 70. letech 20.stol. A ikdyž jsem ročník 91 a dávám přednost novější hudbě, tahle "stará dobrá" mě potěšila. Ale nebyl to jen film o hudbě a humbuku kolem ní, bylo tu i plno kousavého a ironického humoru (hlavně rozhovory Wiliama a jeho sestry s matkou). Pohodový film, u kterého se pobavíte a někteří zavzpomínají.(10.2.2008)

Je strašně těžké napsat něco objektivního, když jste přímo uprostřed dění a kolem vás se začnou dít téměř neuvěřitelné věci. zachovat si chladnou hlavu v tomhle případě není možné. Málokomu se ale podaří vidět ten skutečný svět za oponou. je to určitá výsada a zároveň obrovská zodpovědnost. Williamovi se splnil velký sen. Celý ten příběh je taková nostalgická vzpomínka na 70. léta. Fandové rockové muziky, mezi které se počítám i já, by si tento film neměli nechat ujít a možná, že nejen oni.(15.6.2011)

Bože, ten SCÉNÁŘ!!!!! Cameron Crowe si dřepnul za stůl, zápálil si cigaretu (pokud fajčí) a rozehrál ve své hlavě úchvatnou ódu na hudební svět. Ty detailní slovní přestřelky, filozofování, který vůbec není prvoplánový a hlavně ta svoboda všech postav...hmm, to mě vždycky dostane. Za zmínku stojí také Kate Hudson, která už pro mě není jen blbou ozdobou nevkusných filmů. Její nominace byla zasloužená, byť nakonec neproměněná. A Frances McDormand je bezpochyby třešničkou na tomhle výborným kusu "kytarovýho" dortu. Silných 4,5*(3.2.2009)

• - Na pokraji slávy je napůl autobiografický film Camerona Croweho, který byl v mládí reportér Rollinf Stone. Crowe byl na turné se skupinou The Allman Brothers. Charakter Russella Hammonda je napsán dle Glenna Freye ze skupiny The Eagles. (Hal_Moore)

• - Režisér Cameron Crowe byl neustále napadán novináři, že v té době téměř neznámou Kate Hudson obsadil protekčně díky její matce Goldie Hawn a nevlastním otci Kurtu Russellovi. Crowe vše dementoval slovy: „Takhle to nefunguje, pánové.“ (Olík)

• - Penny Lane si měla zahrát i Toni Collette, ta však odmítla a  dala přednost filmu Hotel Splendid (2000). (lucius789)