(Nadnesene) "Na pokraji slávy" je múzou, modlou-je mementom. Inšpiráciou pre začínajúcich pisálkov, ktorých nezmarné odhodlanie prehluší bodľavý pomykov. Modlitbou pre verných milovníkov (či už niekdajších dotknutých odrodilcov alebo terajších spätne zasvätených obdivovateľov) zlatých rockových časov prezývaných tiež ako the best of 70's. Ponaučením pre menej koncentrovaných filmárikov, ktorým uniká fakt, že aj semi-autobiografický formát môže mať nielen vyleštenú karosériu, ale aj nadupaný motor. Yes, indeed, poddajný mix neburanských vtipov, životných právd, (ne)raritných (ne)hitoviek i prívetivo zahraných rolí. Samozrejme všetko pod pevnou záštítou pozorného Crowa, ktorému teraz nezvládam vyčítať ani tu prozreteľnú korektnosť a vďaka včerajšej ochote ČT 2 konštatujem, že director's cut je naozaj delikateska.(6.6.2011)

"Rockové hvězdy mi unesly syna" říká Frances McDormand svým studentům. A má pravdu. Její synáček infikován dědictvím- deskami s rockovou muzikou - po starší zběhlé sestře odjíždí na turné s kapelou, aby se vrátil jako jiný člověk: bez iluzí o čistotě rockerské filosofie, bez panictví a nakonec i bez článku do novin, pro který to všechno začalo. Perfektní film, nadupaný klasickou i pro film nově složenou muzikou, s vtipným scénářem a dobře obsazenými (a ještě lépe zahranými) rolemi.(10.7.2004)

Je strašně těžké napsat něco objektivního, když jste přímo uprostřed dění a kolem vás se začnou dít téměř neuvěřitelné věci. zachovat si chladnou hlavu v tomhle případě není možné. Málokomu se ale podaří vidět ten skutečný svět za oponou. je to určitá výsada a zároveň obrovská zodpovědnost. Williamovi se splnil velký sen. Celý ten příběh je taková nostalgická vzpomínka na 70. léta. Fandové rockové muziky, mezi které se počítám i já, by si tento film neměli nechat ujít a možná, že nejen oni.(15.6.2011)

Komentar se tyka prodlouzeny verze. Film je zbytecne dlouhej a konec protahovanej. To je k vytkam vsechno. Film sleduje mladyho novinare jezdiciho po turne s kapelou. To je v podstate k pribehu vsechno, ale ono to naprosto staci. Skvela pohodova zabava, mix mezi romantikou, drama a komedii, to za prakticky neustalyho zneni paradnich pisnicek a do jednoho se skvele prirozenejma a sympatickejma hercema. Proste naprosto milej a pohodovej film, kterej skvele zvedne naladu a i kdyz je zbytecne dlouhej, ani na okamzik nenudi.(7.7.2009)

Krásnej hudební film o zákulisí turné rockový kapely, o láskách, o drogách, o sexu, o slávě, o novinařině, o kamarádství - zůstat čestný a nemilosrdný. "Dokud budou ženský problémem pro chlapy jako my, bude o tom většina skvělýho světovýho umění... Protože velký umění je o vině a touze, o lásce maskované sexem a sexu maskovaného láskou...". Máte-li chuť, přijďte zaplakat;o) Výborně herecky obsazeno a odehráno. Viděno v rámci Season Challenge Tour.(23.10.2015)

• - Na pokraji slávy je napůl autobiografický film Camerona Croweho, který byl v mládí reportér Rollinf Stone. Crowe byl na turné se skupinou The Allman Brothers. Charakter Russella Hammonda je napsán dle Glenna Freye ze skupiny The Eagles. (Hal_Moore)

• - Peter Frampton naučil Billy Crudupa hrát na kytaru. (Hal_Moore)

• - Ve filmu zazní celkem 50 písní. Zatímco klasický rozpočet na hudební práva je 1.5 milionu dolarů, Na pokraji slávy za ně utratilo celkem 3.5 milionu. (Hal_Moore)