Tak teda nemilosrdně. Vejš než nad tři to ať dělám, co dělám, nevytáhnu, páč mě režisérská verze v první polovině skoro unudila xmrti a Kate Hudson je mi strašně nesympatická. Přitom je ale moje rockový srdíčko tvrdý jako kámen! Takže i když víceméně chápu, proč je Croweova filmová pocta svobodě umění označována za pomník elektrickejm kytarám a rozumím všem, kterým učarovala, osobně nadšení nesdílím. Rockerská zpověď jo, romance cajk a herci taky výborní, celkový podání mi ale přišlo až okatě nedravý s přehnaným důrazem na hipísácko-vypravěčský flákání. Ale možná jsem měl prostě jenom začít kratší verzí a nečumět před tím na Scorseseho Vinyl, kdo ví...(20.3.2016)

Cameron Crowe je poměrně schopný režisér a Almost Famous je asi jeho nejlepší film. Dobře napsaný, vtipný a celkem zábavný, ale přesto mi na něm něco nesedělo. Snad bych to řekl takhle - na to, že to má být oslava, či spíš nostalgické zavzpomínání, nevázanosti, anarchičnosti a mladického rebelanství bigbítové hudby, je tenhle film příliš hollywoodsky uhlazený, pěknoučký a správňácký. Asi by mu slušelo trochu rozcuchanější a drsnější pojetí, ale Cameron to holt natočil, jak to natočil. A já mu nemůžu dát víc než výborné tři hvězdičky.(9.10.2005)

Vyhrál jsem dva lístky na tento film, normálně bych na něj nešel objevil jsem tak kouzlo nevelkých kinohitů, a byla z toho jedna z nejlepších podívaných jaké jsem viděl, bohužel mě ale od té doby Kate moc nepotěšila, snad jen v Vše o Adamovi, ale to jsem viděl až poté i když to bylo natočené dříve .... škoda že dále nezvyšovala svoji laťku :: (((8.1.2006)

Zase jeden z filmů, který až neskutečně zvedá náladu v místnosti, kde se promítá. Cesta jedné "průměrné kapely, která se potácí v hranicích své průměrnosti" je skutečně svižná a jednoduše vás provede tou nádhernou atmosférou 70. let, které byly prostě COOL a nabušené tou nejskvělejší muzikou. Inteligentní, vtipný a originální scénář umocňuje vynikající skvělé výkony, díky kterým si film zapamatujete. A jakmile se ocitnete na koncertu báječných Stillwater, nebudete se chtít vrátit zpátky do skutečného světa...(6.5.2006)

Možno pre širokú verejnosť ten úplne najobľúbenejší film môjho obľúbenca Camerona Crowea a mne práve stopercentne nesadol, čo som vôbec nečakal. Sú tam pesničky, je to príjemné retro, romantika a všetko, čo Cameron má vo svojom repertoári. Lenže hlavný hrdina je akýsi nevýrazný, jeho jednoduché prekonávanie prekážok pôsobí značne nepravdepodobne a dokopy ani nič nepovie. Ale keď sa už ozve, dokáže trafiť klinec po hlavičke. Má upätú matku, ale na turné kapely po USA sa napriek tomu dostane. Zároveň je jeho vek aj dôvodom, prečo sa scenár nemôže poriadne rozbehnúť a stále ponúka v podstate iba family friendly zábavu.(29.8.2016)

• - Scénář má celkem 172 stran a natočeno z něj bylo téměř vše. (Hal_Moore)

• - Cameron Crowe chtěl film původně pojmenovat Untitled, což však vedení Dreamworks neschválilo. (Hal_Moore)

• - Výroba filmu trvala celých 92 dní. (Hal_Moore)