Co si budem nalhávat: Jako rokenrolový film je to mizerie. Jako vcelku příjemný (a dojemný) rodinný filmeček to ale obstojí. 100% nezávadný snímek, který neurazí možno aj starú mamu, čo vyrástla na dychovke a pekných ludových piesničkách. Řek bych, že by to schválila snad i speciální cenzorská komise SSM. Co mi neuniklo (a čeho jsem se dopředu obával): Přesto že se má příběh odehrávat v první půli 70.let, mezi řádky to občas zasmrdí nezbytnou politickou korektností 21.století. Marná sláva, pokrok/úpadek prostě nezastavíš. Zdá se, že ani ta sedmdesátá už nejsou co bývala.(5.2.2007)

Scénárista musel přesně vědět, jak to v hudební branži chodí. Když jsem tento film viděla poprvé, přála jsem si to všechno zažít. Sen se mi splnil. V dnešní době to není až tak drsné jako v USA v 70.letech, ale najde se tu spousta věcí, které fungují stejně dodnes. A jet s kapelou na turné znamená prožít vše, co v tomhle filmu vidíte... Pro mě je toto nejlepší film na světě.(7.11.2011)

Tak teda nemilosrdně. Vejš než nad tři to ať dělám, co dělám, nevytáhnu, páč mě režisérská verze v první polovině skoro unudila xmrti a Kate Hudson je mi strašně nesympatická. Přitom je ale moje rockový srdíčko tvrdý jako kámen! Takže i když víceméně chápu, proč je Croweova filmová pocta svobodě umění označována za pomník elektrickejm kytarám a rozumím všem, kterým učarovala, osobně nadšení nesdílím. Rockerská zpověď jo, romance cajk a herci taky výborní, celkový podání mi ale přišlo až okatě nedravý s přehnaným důrazem na hipísácko-vypravěčský flákání. Ale možná jsem měl prostě jenom začít kratší verzí a nečumět před tím na Scorseseho Vinyl, kdo ví...(20.3.2016)

Cameron Crowe je poměrně schopný režisér a Almost Famous je asi jeho nejlepší film. Dobře napsaný, vtipný a celkem zábavný, ale přesto mi na něm něco nesedělo. Snad bych to řekl takhle - na to, že to má být oslava, či spíš nostalgické zavzpomínání, nevázanosti, anarchičnosti a mladického rebelanství bigbítové hudby, je tenhle film příliš hollywoodsky uhlazený, pěknoučký a správňácký. Asi by mu slušelo trochu rozcuchanější a drsnější pojetí, ale Cameron to holt natočil, jak to natočil. A já mu nemůžu dát víc než výborné tři hvězdičky.(9.10.2005)

Špičková zábava ! Mladý "novinář" najatý časopisem Rolling Stone doprovází fiktivní kapelu Stillwater na jejich turné po amerických městech roku 1973. Za doprovodné muziky rockových hvězd té doby poznává zákulisí koncertů i života kapel na vrcholu slávy. Cameron Crowe mě opět nezklamal a potvrdil, že (kromě režie :) muzice vážně rozumí a má ji rád. Já jsem zase rád, že jsem tenhle příjemný a vtipný film téměř bez hereckých hvězd, ale o to možná bezprostřednější, konečně viděl :) Také jsem si uvědomil o co nás, kteří jsme ve věku hlavního hrdiny, minulý režim okradl a jak jsme si tuhle krásnou dobu mohli užít - ne jenom shánět tyhle kapely po burzách (i když i to mělo svoje kouzlo :)(8.6.2003)

• - Cameron Crowe svůj scénář rozeslal různým filmovým studiím a ozval se až DreamWorks. Steven Spielberg jej přečetl za víkend a v pondělí ráno Crowemu zavolal se slovy: "Natoč každé slovo." (Hal_Moore)

• - Kytarista Pearl Jam - Mike McCready nahrál kytarovou stopu pro písně skupiny Stillwater. (Hal_Moore)

• - Obsahuje spoilery! Scéna na párty, kde Russel Hammond stojí na střeše a kříčí "I am a Golden God!" odkazuje na stejnou hlášku, kterou údajně ústy procedil zpěvák skupiny Led Zeppelin - Robert Plant, když z balkónu sledoval Sunset Strip. (Hal_Moore)