kaylin

Mám moc rád rockovou hudbu, ale stejně mi to nijak moc nepomohlo k tomu, aby mě tenhle film dostal. Je to fajn retro, jsou zde dobří herci, je to takové lidské, příjemné emoce nejsou zbytečně vyhrocené, ale prostě mě to nedokázalo chytnout za srdce, což mě osobně docela překvapilo, protože jsem myslel, že se mi to bude líbit. ()

slord

Pohodový film o láske k hudbe, ktorý dokáže pobaviť aj dojať. Film dokáže zaujať aj toho, čo podobný štýl hudby nepočúva a možno dokáže aj viacerých dostať na svoju stranu. Mal som príjemný pocit z pozerania, feel-good film so srdiečkom. 8/10 ()

RAiken

Zase jeden z filmů, který až neskutečně zvedá náladu v místnosti, kde se promítá. Cesta jedné "průměrné kapely, která se potácí v hranicích své průměrnosti" je skutečně svižná a jednoduše vás provede tou nádhernou atmosférou 70. let, které byly prostě COOL a nabušené tou nejskvělejší muzikou. Inteligentní, vtipný a originální scénář umocňuje vynikající skvělé výkony, díky kterým si film zapamatujete. A jakmile se ocitnete na koncertu báječných Stillwater, nebudete se chtít vrátit zpátky do skutečného světa... ()

Dr. Hawkeye

Naprosto dokonalý! Ten film má atmosféru, kterou by mu mnoho jiných mohlo závidět a jeho rozšířená verze (na DVD jako "Untitled") je ještě lepší! ()

ext_

Od fanouška pro fanoušky. Důraz na detaily, feeling, TAKHLE vypadá dobrej film, neni co dál dodat, snad si jen pustit Tommyho. ()

slunicko2

Divák se dozví, jaký je rozdíl mezi groupies a band-aids a lehce se při tom pobaví. 1) Výborný student 43letý scénárista a režisér Cameron Crowe přeskočil dva ročníky základní školy stejně jako hlavní postava Bill. Psal o rockové hudbě pro školní noviny a později pro The San Diego Door a dále pro Creem a Circus. V 16 letech uveřejnil svůj první článek na titulní straně Rolling Stones v době, kdy doprovázel skupinu Allman Brothers na koncertním turné v roce 1973._____ 2) 18letý milý Patrick Fugit (15letý novinář Bill) a 32letý Billy Crudup (kytarista Russell) spolu s půvabnou 21letou Kate Hudsonovou (fanynka Penny) jsou důvodem hvězdičky navíc jinak poněkud mdlému filmu._____ 3) Za zmínku stojí vynikající 13letý Michael Angarano v malé roli 11letého Billa a 18letý Jay Baruchel v ještě menší roli vášnivého fanouška Vica Munoze._____ 4) A na závěr trochu bulváru. Kate Hudsonová se v roce uvedení filmu provdala za Chrise Robinsona, frontmana amerických The Black Crowes, ale vydržela s ním jenom šest let. V poslední době tři roky chodila se zpěvákem Muse Matthewem Bellamym, s nímž má i syna, ale i tento vztah skončil. Jakoby film předznamenal její další osudy. I know. Even when I thought I was, I knew I wasn't. ()

Remedy

Jsem rád, že jsem to viděl a nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Minimálně je ale fér zmínit, že delší verze (The Bootleg Cut) je místy (zejm. v expozici a na konci) zbytečně roztahaná. Navíc ten film zkrátka není až tak dobrý, aby bezvýhradně bavil po celé dvě a půl hodiny. Určitě to funguje jako sympatická forma generační výpovědi a hardcore fanoušci klasické rockové hudby si rozhodně přijdou na své, ale i přes pohodovou atmosféru celého snímku jsem se nemohl ubránit pocitu, že to filmové řemeslo je tu přinejlepším jen lehce nadprůměrné. Ani z pohledu emocí to nebylo tak silné, jak jsem se domníval. Rozhodně příjemný feel-good film, ale to je asi tak vše. [65%] ()

Aiax

Cameron Crowe je poměrně schopný režisér a Almost Famous je asi jeho nejlepší film. Dobře napsaný, vtipný a celkem zábavný, ale přesto mi na něm něco nesedělo. Snad bych to řekl takhle - na to, že to má být oslava, či spíš nostalgické zavzpomínání, nevázanosti, anarchičnosti a mladického rebelanství bigbítové hudby, je tenhle film příliš hollywoodsky uhlazený, pěknoučký a správňácký. Asi by mu slušelo trochu rozcuchanější a drsnější pojetí, ale Cameron to holt natočil, jak to natočil. A já mu nemůžu dát víc než výborné tři hvězdičky. ()

PP66

Krásnej hudební film o zákulisí turné rockový kapely, o láskách, o drogách, o sexu, o slávě, o novinařině, o kamarádství - zůstat čestný a nemilosrdný. "Dokud budou ženský problémem pro chlapy jako my, bude o tom většina skvělýho světovýho umění... Protože velký umění je o vině a touze, o lásce maskované sexem a sexu maskovaného láskou...". Máte-li chuť, přijďte zaplakat;o) Výborně herecky obsazeno a odehráno. Viděno v rámci Season Challenge Tour. ()

radektejkal

Okolo kapel jsem se nikdy nemotal a soukromé problémy jejich členů (i v tisku) mě příliš nezajímaly, přesto jsem se rád (spolu)zazpíval "autobusovou písničku" (Tiny Dancer od Eltona Johna z alba  Madman Across The Water, které je v Eltonově tvorbě spíš světlou výjimkou). Odporné zvolání: "I am a golden god!" mi něco připomělo; nepřekvapilo mě, když jsem si dohledal, že je to exklamace Roberta Planta. Zpěvák mi skutečně připomínal Paula Rodgerse. -  Jinak vše v ostatních komentářích, např. Matty, který se mi tu zobrazuje jako první. Rozhodně bych film v rámci "rockového" subžánru nepřeceňoval. ()

Anglie

Zatím nejlepší film jednoho z mých oblíbených režisérů - už to je důvod pro pětihvězdu. Samozřejmě nesmím zapomenout na vynikající scénář a skvělou Kate Hudson (vítězství na Glóbech a nominace na Cenu Akademie jsou zasloužené) - suma sumárum zasloužený úspěch. Hudba Croweových filmů je (a vždy byla) kapitola sama pro sebe. A stejně jako u "Hledám Amy" - mohl bych psát spoustu věcí, ale ten film mluví sám za sebe. ()

sofiapetra

Líbilo se mi to - hlavně ti krásní vlasatí chlapci a skvostná scénka v letadle, ale do pěti hvězd tomu ještě něco chybělo. Bohužel nevím co:), ale nebylo to tam. ()

Kate...

Takový pěkný úsměvný film se skvělou rockovou hudbou o životě obyčejného mladíka, který měl možnost pohlednout do života slavných. A ta scéna v letadle neměla chybu... ()

Des2

Nemůžu se ubránit srovnání s Piráty na vlnách. Všechno, díky čemu Piráty tak miluju, je tady úplně špatně. Žádná atmosféra. Žádná našlapaná jízda. Žádná láska k hudbě. A žádný skvělý soundtrack. Je to trapné, povrchní, neuvěřitelně nudné a zdlouhavé, s nezajímavou hudbou a samými nesympatickými postavami, jimž vévodí Williamova matka, velice trapná figura. Jediné, za co jsem ráda, je fakt, že díky diletantismu Camerona Crowa jen více vyniká hravost díla Richarda Curtise, kterému Crowe může jen závidět. (A nebo je to snad tím, že v Anglii měli lepší hudbu?) ()

MartinNDL

Cameron Crowe zfilmoval moje snové dětství. Po všech stránkách dokonalé. Děkuji a brečím napůl štěstím, napůl závistí. ()

Aljak

Skvelý film z hudobného rockového prostredia zasadený do zlatej éry 70tych rokov. Mladý talentovaný 15-ročný William dostáva od populárneho hudobného časopisu zákazku, aby napísal reportáž o svojich obľúbencoch z kapely Stillwater. Spočiatku si síce držal profesionálny objektívny odstup, ale kto by odolal tomu všetkému, čo sprevádza bohatý život rockových hviezd? Z jeho obľúbencov sa pomaly ale isto stávajú jeho priatelia a keď príde rad na písanie reportáže, zrazu príde dilema či napísať pravdu alebo proste vykresliť hviezdy v čo najlepšom svetle. A toto je len hlavná dejová línia, ktorá sa počas deju poriadne rozvetvuje a dramatizuje. Fakt zaujímavý film s kopou kvalitnej rockovej hudby a atmosféry zo zákulisia populárnych členov rockovej kapely. Nie je všetko až tak dokonalé ako by sa mohlo zdať... To napokon zistí aj samotný mladík William, ktorý razom objavil, že život hviezd nieje ani zďaleka bezproblémový a bezchybný. Zaujala samozrejme aj Zooey, pre ktorú to bola jedna z prvých filmových úloh - a už aj tu žiarila, len škoda že jej rola Willyho staršej sestry nedostala až tak veľa priestoru (opäť treba uznať, že Zooey pôsobí pôvabne vždy a všade). ()

Lischai

"Ženský budou vždy problém pro chlapy, jako jsme my. Ale většina skvělýho umění je přesně o tom. Pohledný lidi nemají páteř." Začátek super, prostředek trochu na dlouhé lokte, ale konec zase super. Není to zrovna "přesně ze života" nebo "coming of age" film, jak se tu píše - je to spíš melancholická studie slávy a její pomíjivosti, ale to ten film nedělá méně zajímavým. Jen je třeba čekat snímek spíš o muzice a 70', než o dospívání. ()