Boa vs. Python

Kes Bonnet

Kostýmy:

Irina Kotcheva
  • curunir

Boa verzus pytón je zvláštny prípad. Keď som ich videl prvý krát, myslel som si, že sa dívam na asi najhorší film, aký som kedy videl, dokonca som ho ani nedopozeral (vydržal som sa kochať do prvej reklamy, čiže ani nie polhodiny) a aj keď som milosrdne uvažoval o 1*, dal som nakoniec odpad! Prečo to tak vtedy z môjho pohľadu bolo?: Počítačové triky niekde na úrovni dinosaurov (a to nechcem urážať pravek) a scenár plný demetného humoru (reportér, ktorý vidí za všetkým útok Ál-kájdy). Neskôr som si tento žáner obľúbil a keď film vysielali znova v TV dal som mu druhú šancu. A urobil som dobre. Milovníci podobných "Z" produkcií si prídu na svoje a tí ostatní, ktorí nikdy nepochopia, že forma akou sú tieto diela nakrútené sú len posmešné zámery tvorcov sa predsa nemusia dívať (aspoň nie celý čas). 2* dávam aby som príliš nenadhodnitil, každopádne 40-50% hodnotenie je reálnym a pomerne triezvym ocenením ,,preukazovaných kvalít". (komentár prerobený 22. 1. ´13)(30.8.2007)

• Prochy38

Tak tohle byl hodně špatný vtip. Naštěstí jsem s tím počítal a jen jsem byl zvědavý. Tento snímek je výsměch filmu, armádě, herpetologům a herpetologii. Nepochopitelné řešení situací, nepochopitelné všechno. Dal bych hvězdičku za pěkné ženy (A. Boris je fakt kus), ale to bych filmu moc lichotil. Tohle ani B-čko nebylo. Zlatá Anakonda s J.Lo... Zhnusen tím, jak někoho může jen napadnout, něco takového natočit.(14.2.2010)

• Pecival

Nebýt nasvalených, ultra macho tvrďáků a relativně hezkých (rámcově odhalených) slečen, posílal bych film do horoucích pekel. Takto mu dám jenom odpad :) Až na pár nesmyslných scén (převážně v začátku), jako je příchod hlavního lovce s kuší a následná spomalovčka celé party tvrdých chlapců, je to bohužel neskutečně nudné a není se ani nad čím pošklebovat. Takže jediným světlým bodem zůstáva hlavní "záporák" mafoš, který si na konci s gustem roztrhne triko, ukáže vypracovaný pekáč buchet a ..... zařve :)(10.7.2010)

• lennyd

Svéráznému lovci (a pořadateli loveckých dýchánků) Broddickovi zdrhne obrovská krajta a ztratí se kdesi ve vodárně poblíž Philadelphie. Broddick se nechce svého safari vzdát, tak se se skupinou lovců vydává krajtu ulovit. Se stejným cílem se tam vydává doktorka Bondsová, doktor Emmet a celá FBI (tyto nenapadne nic lepšího než vyhnat čerta ďáblem - použijí obřího hroznýše (hroznýšku) k vypátrání krajty). Oba hadi si ale z lidských plánů nic nedělají, a přítomné dvojnožce používají jako jednohubky.... Ehm, nevím jestli si mi to zdálo, nebo je opravdu možné naatočit něco tak neskonale stupidního. Oba (digitální) hadi jsou tak hrozní, že i had na stařičké Nokii vypadá líp. Téměř všichni herci jsou naprosto příšerní, jen pobíhají sem a tam, občas se nechají zbaštit nějakým tím hadem. Ale abych jen nekritizoval, v první polovině filmu se vyskytuje pár (asi tři) zábavné momenty - ať již akční reportáže nebo prvotní vyšetřování místa činu. Toť ale naprosto vše.. Fuj fuj..(20.2.2005)

• Dubro

Okúzľujúci a sofistikovaný snímok pojednávajúci o boji medzi kusom modrého plastu ( rozumej "pytón" ) a kusom hnedého plastu ( rozumej "boa" ) za účasti vojska, polície, inteligentnej prsnatej blondíny, vedca nadčloveka a odvážnych lovcov, ktorý vám určite rozšíri obzor o mnoho nových skúseností, pokiaľ to však nevypnete v 27 minúte.(27.9.2008)