Reklama

Reklama

Claymore

(seriál)
Trailer
Japonsko, 2007, 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

VOD (1)

Epizody(26)

Claymore jsou čarodějnice, které loví démony (Youma). Její členové mají nadlidské schopnosti, avšak nepatří ani mezi démony a ani mezi lidi, jsou něco mezi tím. Jsou to ženy, které v sobě mají kousek z Youmi. Za jejich sílu (Yoki) zaplatili velkou daň, a to, že stále tyto rozdílné části bojují mezi sebou, ta která zvítězí, získává vládu nad tělem. Claymore i Yoma mají tzv. Yoki, což je energie, která je schopna jejich těla povznést do stádia probuzení, které by se dalo popsat jako metamorfóza na vyšší vývojový stupeň. Jejich podoba dozná znatelných změn - většinou jsou větší, mají více končetin, drápů, zubů, apod. - u každého je tento stádium jiné. Yoma jsou v tomto stádiu ještě mnohem nebezpečnější a obyčejný smrtelník proti nim nemá šanci. Zatímco Yoma se ze stádia probuzení dokáže dostat zpět, Claymore to nedokáží a pokud se zcela probudí, stávají se hrozbou a ostatní Claymore mají za povinnost tyto bytosti zabít.
Anime popisuje příběh chlapce, který přišel kvůli démonům o rodinu a tu vzápětí nachází v Claymore jménem Clare, kterou doprovází. Clare je Claymore, která je úplně jiná než ostatní jejího druhu, proto k sobě vezme toho chlapce do služby. (Wendycz)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (80)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Claymore, jak již bylo řečeno, je mixem přísad kvalitních i hrozných. Zajímavou volbou je prostředí světa, ve kterém lidé rozhodně nejsou na vrcholu potravního řetězce. Jedinou nadějí lidí jsou Claymores, bojovnice, z polovice ženy, z polovice démoni (nebo jiný přijatelný ekvivalent slova Youma :) ). Neoblíbené, ale potřebné. Claymore jsou tvořeny a ovládány tajemnou Organizací. A tu vidím první vadu seriálu. Když je ve fantasy seriálu něco tajemného, divák bývá zklamán, když mu nakonec ono tajemství není odhaleno. Že se nedozvíme mnoho detailů o světě Claymore, bych tvůrcům odpustil, ale Organizace, hlavní hráč... s tou nás měli seznámit více. Nedozvíme se ale i další věci. Jak je s poloprobuzením? Po čem vlastně toužil Easley a proč? To všechno je chyba scénáristů, kteří se zjevně ocitli v rozpacích, když zjistili, že do konce jim zbývá 8 dílů (po předchozích povětšinou dobrých dílech) a nic ještě nevyřešili. Místo řešení však nacpali zbytek seriálu souboji a rádobydojemnými scénami a v úplném závěru příběh nerozuzlili, ale loadnuli do stavu před oněmi osmi díly (s pár mrtvolami navíc). V poslední třetině mi navíc tvůrci dokázali znechutit postavu Rakiho do míry neúnosné a k mému překvapení podobně naložili i s Priscillou. Pokud jde o technickou stránku věci, Madhousovská statická animace mě osobně příliš neurážela a v některých chvílích si mi dokonce i značně líbila. Pravda je, že v temném seriálu Shigurui působí tento styl vhodněji, ale i zde je na co se dívat. Kresba je zdařilá, podtrhuje neveselou atmosféru světa. Ve výtvarném pojetí potěší některé drobné detaily, jako jsou emblémy jednotlivých Claymorek, či design některých Probuzených. Dávám slabé ****, s tím, že nebýt poslední třetiny, asi bych lepší ****. Nyní je čas zkusit mangu a doufat, že většina vad seriálu jí není vlastní. ()

Vesman 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál mě skutečně potěšil. Svým způsobem mi totiž připomněl další temnou středověkou fantasy, a to Berserka. Vizuální podoba je úchvatná a stejně tak i příběh, točící se okolo války s démony mě zaujal. Rovněž i hudba je dibře poslouchatelná. V posledních pár dílech však seriál ztrácí na kvalitě, které se odchylují od mangy, kde se tvůrci ve spěchu snaží vytvořit alespoň nějaké dílčí zakončení, které by se ovšem dalo dost dobře udělat i podle mangy. Díky tomuto odchýlení, se některé díly, které odhalují minulost Claymore, stávají vpodstatě zbytečnými. Navzdory nepovedenému konci, je to však stále za 5*, já se u toho bavil skvěle. ()

Reklama

LordSnape 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že mě konec nijak neovlivnil... Mezi všemi otaku jsem asi jediný koho to nenaštvalo. Jasně, když pominu okolnosti, tak je to trochu neukončený a po všech těch soubojích by to něco chtělo... Jediné co mě ale opravdu na Claymore naštvalo, byla větší absence Rakiho, který by měl dostat více prostoru, na úkor dlouhých a někdy až příliš nezáživných soubojů, které se kolikrát táhnou přes tři díly a to už mě zvláště ke konci docela nudilo... Ale svým způsobem mi Claymore vrátil podobně příjemný pocit, jaký jsem naposled cítil u sledování Fate/Stay Night a to včetně příjemného soundtracku... 8/10 ()

Wysch

všechny recenze uživatele

Nemůžu se zbavit dojmu, že Claymore je vlastně rešerší Berserka, ale tou slabou rešerší. Mangu jsem samozřejmě četl dřív, než jsem viděl anime, a můžu jen říct, že anime jsem vydržel sledovat do poloviny, a pak jsem přeskočil. Odlišností je celá řada, a hlavně cca od 18. dílu je všechno úplně jinak. Kompletně zmizely vlastní zájmy jednotlivých postav (např. Easley), kompletně byly překopaný i charakteristiky. V manze jsem si tak moc zamiloval Rakiho, v anime je z něj jen slabej odvar. Pokud se vám anime líbilo, okamžitě si přečtěte mangu. Momentálně vyšel asi 122. díl, stále není u konce a stále patří k těm lepčejším mangám, ovšem fantastická atmosféra je tu jen slabý kafe proti Berserku. Výhodou pro některý lidi může bejt i slabší zobrazování násilí, nepotkáte tu žádný přepůlený koně a žádný vyhřezlý vnitřnosti. Já si ale dovolím anime nehodnotit. Pokud bych hodnotit totiž měl, i tři hvězdičky by byly s přivřenýma očima. ()

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Claymore má sice pomalý a silně epizodický rozjezd, ale jakmile se začne dějová linka trochu synchronizovat a odhalí motivace jednotlivých postav, tak se začnou dít věci ! Navíc epizoda 8 má v sobě jeden most memorable moment, po kterém jsem zůstal sedět s očima více než dokořán a s husí kůží k tomu. Animaci a kresbě se nedá nic vytknout, jelikož je perfektní a správně vyjadřuje atmosféru špinavého fantasy středověku... podobně jako Berserk. Mno, pokud se vám Berserk líbil, tak tomuhle dejte taky šanci... není to sice to samé, ale co se atmosféry týče, tak jsou něco jako sourozenci. ()

Galerie (100)

Zajímavosti (2)

  • Název pro postavy Claymore je odvozen od jejich typické zbraně, tedy dvouručního meče. Původně šlo o meč z 15. století, který používali skotští horalové nebo irští žoldnéři. Meč dosahoval délky až 140 cm, měl oboustrannou čepel s kovovou rukojetí potaženou kůží, která byla zakončena kulovitou hlavicí. Meče Claymore se postupně vyvíjely, až se z nich staly meče ozdobné. (Prochy38)
  • Dne 28. května 2009 byla na motivy seriálu vydána i videohra s názvem "Claymore: Gingan ne Majo" od společnosti Digital Works Entertainment. (Hem.m)

Reklama

Reklama