Charles Bronson v roli, jež jej vynesla ke slávě: zabiják z podsvětí, který vraždu povýšil na umění. V dalších rolích se objevují Jan-Michael Vincent a Jill Ireland.  V akčním snímku, za jehož scénářem stojí Lewis John Carlino, spolupracoval Charles Bronson již podruhé s režisérem Michaelem Winnerem. Jejich prvním společným projektem byl nedoceněný western Chatova země, o dva roky později pak spolu natočili akční drama Přání smrti. Bronson zde ztvárnil Arthura Bishopa, „mechanika“ neboli nájemného vraha, schopného zabijáka pověstného svým chladným přístupem k „práci“. S Bishopem se seznámí mladý a dychtivý Steve McKenna (Jan-Michael Vincent), který doufá, že jej Bishop naučí řemeslu. Ten se tomu nebrání, se Stevem absolvuje nejednu akci a mezi jeho učitelská moudra patří věty typu „vražda je jenom zabíjení bez povolení, a zabíjejí všichni – vojáci, policajti...“. Mezi akčními scénami se ve snímku objeví také Bronsonova manželka Jill Ireland, a to v roli atraktivní prostitutky. (oficiální text distributora)

Joe321

Asi žádný z hitman filmů neměl pro mě takovouhle až reálnou atmosféru (70s jsou holt 70s). Moc se toho nenamluví, děj plyne pomalu, ale skoro vůbec to nenudí, což jsem byl docela překvapený. Bronsonovi role sedne jak ušitá. Styl prvního a druhého Přání smrt je tu už hodně cítit. Winner tohle umí. A závěr je prostě jen taková lahodná sarkastická tečka na konec. -"You always have to be dead sure. Dead sure or dead." ()

Martin741

Jo, viem velmi dobre, kto bol Charles Bronson, viem o spolupraci s Michaelom Winnerom a pre mna je tento US film este lepsi nez prvy diel Death Wish. 89 % ()

MrPierc

I když ke konci film ztrácí dech, tak zaučování mladé generace mezi nájemné vrahy je velmi originální. Brosnan opět tvrdý jako indiánská verze Eastwooda. ()

DruidKarel

1778. hodnocený film: Charles Bronson býval kdysi mým hrdinou, tak proč si jej nepřipomenout v tomhle filmu o nájemných zabijácích? Jako herec byl vždycky za toho chrakterního, moc toho nenamluvil, ale postavy, které ztvárnil, se pyšnily vždy svou chytrostí. Přes velký potenciál, jaký jsem v tomhle filmu viděl, mu musím dát jen 3*, protože šlo určitě udělat více. Jako film je to ale dobrá vzpomínka na dnes již nežijícího Bronsona, který zde i ve svém věku hraje akční postavu. 3* ()

C0r0ner

Říká se konec dobrý všechno dobré, ale když je dobrých (dokonce výborných) posledních 5 minut filmu, ale zbytek stojí víceméně za hovno, neznamená to, že se celý film dá hodnotit nadprůměrně. Bohužel to byla většinu času velká nuda, čemuž odpovídá hodnocení. 30% ()

destroy83

Charles Bronson je prostě Charles Bronson a jako „mechanik“ pan Bishop je zkrátka neodolatelný (kam se na něj hrabe Statham ve velmi volné remaku). Pan Bishop nespravuje auta ani jiné věci, ale za peníze zabíjí lidi a jde mu to sakra od ruky, což divák v tomto stominutovém opusu může vidět nevlastní oči hned několikrát. Jako elitní nájemný vrah dodržuje bedlivě souhrn pravidel, která jej drží naživu. Ovšem ani ledový klid a patřičný odstup jej neuchrání před svědomím, které hlavního hrdinu pěkně pomalinku stahuje do pekel. Více se nemá smysl k ději rozepisovat, všichni jej známe, ať tuto původní verzi nebo výše zmíněný remake. Technické stránce dílka nelze prakticky nic vytknout, příběh je vystavěn bravurně, herci jsou bezchybní, výbuchy, honičky, přestřelky naprosto parádní. Nuda zde nemá šanci. Samozřejmě nechybí krásné ženy, řada nezapomenutelných scén, místy pořádně hustá atmosféra a kvalitní hudební doprovod. V celkovém dojmu sto minut kvalitní akčně thrillerové filmařiny ve společnosti Charlese Bronsona, kterou nemůžu hodnotit jinak než plný počtem. ()

c.tucker

Drsní chlapy řeší drsné věci bez hnutí brvy. Tak přesně o tom film je. Není zbytečně ukecaný, většina věcí je řešena hudbou nebo postojem a výrazem (který u Bronsona není moc rozdílný, ať se se děje co se děje). Akce je haba kuk. A ten konec je prostě úžasný. ()

mortak

Nemůžeš stát nad pravidly, odmítnutích jedněch přijímáš druhé. První půlhodina filmu je výborná, pak se bohužel projeví Winnerova průměrnost. Na rozdíl od Mellvileho nedokáže pojmout mužské homosexuální pouto přijatelně a celá výuka pak vyzní poněkud trapně. Naštěstí stejně jako v Death Wish má v záloze eso - Bronsona, a na něm celý film stojí. ()

Mol

END OF GAME. BANG! YOU'RE DEAD! Nápad na mechanika mi přišel dobrý. Killer co dostává kontrakty, které se musí plnit. Má svou metodu a své způsoby. Co ale nebylo úplně košér, byl způsob jakým byl film natočen. Trochu prazvláštní. Navíc ten mladej klouček byl strašně na hrušce a nechápu, že mu pan Arthur Bishop neprostřelil obě kolena, aby za ním už nedolejzal. Závěrečná akce dělá z filmu nezapomenutelný snímek. Všichni kolem sebe střílí jak ožralý myslivci na honu, do toho spousty výbuchů a překvápko na konec. ()

hans500

Jeden z nejlepších akčních filmů Charlese Bronsona. Velkým překvapením je dost dobrý scénář i propracovanost příběhu a výborný konec. Bronson je ve výborné herecké formě, režie kvalitní, akční scény věrohodné, skvělá atmosféra i hudební doprovod je povedený. Ve výsledku tedy nejlepší film Michaela Winnera a jeden z nejlepších akčních filmů 70. let, jednoznačně tedy za 5*. ()

chelseaman22

Jak jinak. Charles Bronson většinu filmu opět mlčí. Samotné ticho na scéně skloubené s prvními 60 minutami dává nevzhledné, nudné, ospalé pokoukání. Posledních 30 minut je ale úžasných - máme tu akci a drama. Konec, kdy letí auto "do oblak", nasazuje vkusnou tečku celému snímku. 78% ()

Jizni Tlapa

Charlese Bronsona mám rád. Je to hlavně westernový herec, který ale umí překvapit ledovým klidem a nadhledem i v podobných rolích, jako je Mechanik. První polovinu velmi táhlé s nevýraznou kamerou a dějovou linkou. Celé to byla naštěstí příprava na druhou polovinu, která nabrala značných obrátek a vyvrcholila perfektním koncem, který vyrazí dech ne-jednomu nájemnému vrahovi! ()

Kubaso

Nečekaně povedená a stylová podívaná, která vysoce převyšuje Bronsonovy stereotypní kriminálky, jež v té době začínaly v jeho filmografii převládat. Ve své podstatě se jedná o zdánlivě nenápadný film, který nikam zbytečně nespěchá, akci servíruje střídmě, leč svědomitě, a stejně jako Bronsonova postava zvažuje každý krok. Role nájemného vraha mu padla skvěle a správně cynický Jan-Michael Vincent mu s andělskou tváří nahrává na výbornou. Dokonalý je rozhovor s jeho holkou, vyhrožující mu sebevraždou, což Vincent suše okomentuje slovy: "Když ti nezáleží na tvým životě, proč by na něm mělo záležet mně?" Podobných momentů je tady mnohem víc a příběh precizně graduje do perfektního finále, které člověka donutí se ptát, proč se hergot tenhle (dobře skrytý) klenot nestal minimálně stejnou klasikou jako Přání smrti z následujícího roku. ()

zdenny

Film o nájemném vrahovi, který svou živnost ale nemá zapotřebí provozovat, protože peněz má dost. Je to jen jakýsi osobní postoj života dle vlastních pravidel a železné disciplíny. Poté, co zabije jednu ze svých obětí, rozhodne se vzít do "učení" jeho syna, který je mu díky svému životnímu stylu hodně sympatický. Po pár společných akcích ale zjistí, že ten dostal jako další práci zlikvidovat právě jeho. Film klasické americké filmové školy s charismatickým hrdinou, film, ve kterém se začne mluvit až po asi deseti minutách, film, který staví vyloženě na poctivých hereckých výkonech. Film, ve kterém nemusí nic dramaticky bouchat a přesto je k vidění perfektní honička na motorkách. Film, který i po takřka čtyřiceti letech v pohodě strčí do kapsy i současné akční thrillery. PS: Diváka musí dostat promyšlenost zabijáckých operací hlavního hrdiny stejně jako to, že své oběti nezabíjí přímo ranou z pistole. ()

pursulus

Příběh osamělého zabijáka.¬         Tenhle příběh není hloupý. Jde vlastně o snímek s akčními prvky a psychologizujícím pozadím. Nenudí, obrazy na sebe navazují samozřejmě a logicky; pravda, nic překvapivého asi neobjevíme, proto také dodávám, že nejde o žádný trhák, nad nímž by zaplesalo srdce příznivce filmového kumštu, ale pouze o dobře udělaný a dobře koukatelný snímek, jenž je ale tak dobrý, že na něj nezapomenete a možná se k němu i vrátíte. Co víc si přát, že?! Budeme si snad donekonečna pouštět kultovní snímky, omleté jako oblázky v říčním nánosu? Tenhle snímek doporučuju (samozřejmě těm, co se nechtí dívati zrovna na komedii nebo romantiku...).¬                 Snímek navíc doprovází velice zvláštní hudba pana Jerryho Fieldinga, zdá se mi s atonálními vložkami; působí opravdu zvláštně ač vhodně a je výborně vladěna do záběrů. ()

JohnSmith

Nepříliš zábavný filmík.Bronson není zrovna můj oblíbenec a Vincent je naprosto strašný. Krom pár akčních sekvencí a zajímavé likvidace klientů není nic co by utkvělo v hlavě. Jsem zvědavý jak dopadne remake se Stathamem ()

Statham nahradí Bronsona

Statham nahradí Bronsona

23.04.2009

Slyovo krveprolévání neskončilo

Slyovo krveprolévání neskončilo

08.02.2008

Kolem nového Ramba je pořádně rušno. Nebude z toho sice superhit (přece jen, to maso je pouze pro silné žaludky), ale 50-milionová produkce se v pohodě zaplatí a DVD prodeje budou nepochybně vysoké.… (více)