poster

Ponorka X-1

 • Velká Británie

  Submarine X-1

Válečný / Drama

Velká Británie, 1969, 89 min

 • LOVIT
  ***

  3 hvězdy jsou možná moc, ale hodnotím celkem kladně poměrně zdařílé zpracování ponorek, co už se tak přehlédnout nedá je blbost němců a odhození náloží s tím, že se ponorka zvedla o x metrů a vrazila do kýlu Tirpitze... od čeho sou balastní nádrže a pak také blbost v podobě toho že armádní potápěči opravdu nepoužívali aqualungy s odpouštěním vydýchaného vzduchu do vody to by bylo po překvapivé akci jedna dvě.(13.11.2012)

 • flanker.27
  *

  Pitomost v duchu Tuctu špinavců, Kam orli nelétají a spol. Sice založeno na skutečné akci minipomorek X5 až X10 proti bitevní lodi Tirpitz, ale podobně jako řadě jiných filmařů se i tvůrcům tohoto fláku zdálo, že skutečnost je třeba trochu dotvořit, zakčnit, zkrátka zblbnout. Škoda, nebýt to taková kovbojka, byl by to mnohem lepší film.(18.11.2008)

 • gogo76
  ***

  James Caan a ponorky ma presvedčili. Výcviková prvá tretina nebola zlá, ale ocenil by som, keby som sa z nej niečo zaujímavé dozvedel. Akčných scén tu mnoho niet, vlastne iba jedna, kde nemecké komando výsadkárov chce zničiť ukryté ponorky. Pri záverečnej zaujímavej akcii a prestrihávaní oceľových sietí som uvažoval nad štvrtou hviezdou, ale nakoniec priemerné, ale stále slušné tri torpéda. 60%.(17.2.2013)

 • Pohrobek
  ***

  Krásný příklad jednoduchého válečného filmu, průzračného od začátku do konce, se všemi klišé svého žánru. Hlavním hrdinou je kapitán ponorky, který se musí vyrovnávat se ztrátou své bývalé posádky. Těžko říci, jestli se Caanovi tuto postavu trochu vystihnout podařilo, každopádně v druhé polovině snímku se dost ztrácí a jeho problémy už příliš rozvíjeny nejsou. Akce je dost nijaká, speciální efekty chudé, Němci jsou tu neuvěřitelně pitomí, až je jich člověku líto. Film ale uteče celkem rychle a James Caan má jistou dávku charizmatu. Hodně nenáročné, ale dívat se na to dá.(22.8.2006)

 • Lacike
  **

  Ponorkovy film, ktory sa zaobbera miniponorkami. To su jedny z mala ponoriek, ktore ma nebavia a tento film to znova potvrdil. Prvu hodinu sledujeme tuctovy trening okoreneny nejakymi tými nezhodami medzi namornikmi a kratkou epizodkou s nepriatelskymi parasutistami. No a potom konecne dôjde aj na misiu, ktora je dost tuctova. Ziadna velka taktika sa nekona. Proste z ponorky vyjde potapac, aby urobil v protiponorkovej sieti dost velku dieru cek ktoru sa ponorka dostane a nasledne nakladie bomby pod ciel. Zdramatizovane to je len tym, ze z troch miniponoriek sa spät nevratia vsetky a nejaku z nich dostanu zli nackovia. Ale vzhladom na to, ze postavy ma nezaujali, tak mi to bolo jedno. Takze vysledkom je absolutny priemer, ktory nicim prilis nezaujme. Snad len tymi miniponorkami. 5/10.(26.7.2017)

 • - Ponorka X – 1 je pojmenován podle „trpasličích“ ponorek s označením X, které měli za války za úkol napadat hlavně zakotvené bitevní lodě. (jarjarbinx)

 • - Film je natočen podle skutečných událostí, které se odehrály během druhé světové války. Autoři čerpali z odtajněných dokumentů britské vlády. (jarjarbinx)

 • - Ve filmu je německá bitevní lod' Lindendorf, která se ve skutečnosti jmenovala Tirpitz. Přejmenována byla pouze pro potřeby natáčení. (jarjarbinx)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace