Nic na světě není pouze černobílé. Až na jedno místo - americké městečko zázraků Pleasantville. V Pleasantville nikdy neprší, nikdy se zde neobjevuje nenávist, agrese a nebo slzy. Ale také zde nikdy nikdo nespatřil vášnivý polibek nebo rudou růži. Až do doby, kdy se tu objevili sourozenci David a Jeniffer Wagnerovi... (Warner Home Video CZ)

Terva

CITÁT - Měli jsme být doma a v barvě.......... Co dokáže jedna lidská bytost (v tomto případě žena), která je vhozena do černobílé reality lidí žijících ve svém dokonalém světě? No přece přinese jim barvu do toho jejich "šedivého" světa. Jenomže má to háček. S vědomím přichází rasová nenávist, lži a násilí. Je jen na každém jedinci, jak se podřídí. A když se pak Adam, bratr dívky, která pozvedla rebelii, zakousne do jablka, dílo je dokonáno. CITÁT - Barevným vstup zakázán...... A šedivá hmota začne získávat barvu, vědomí se začíná učit, expandovat a nastává svoboda slova. Pak se všichni chytnou za ruce a vyjdou vstříc barevnějším zítřkům....teda co to kecám, to zní jak jiný režim. CITÁT - Vítejte v Pleasantwille......... ()

ChArLeNe

Fakt príjemný film, ako tu veľa komentuje (a názov tiež neklame). Atmosféra, podnetné myšlienky ohľadom každodenného bytia, či referencie na rasizmus a na pálenie židovských kníh. V Pleasantville hral Paul Walker predtým, než sa preslávil Fast&Furious (podľa jeho úsmevu som ho hneď spoznala). ()

villon17

Na spíďu s blondýnkou mi po Městečku Pleasantville nezbývá než pět chvalozpěvy. Reese jim to tam pěkně zavařila, ale dyť to ty chudáci potřebovali. Dělali každej den jenom, co měli naučený, barev neznaje a pak jim tam přijde kráska "zvenku" a najednou je růže červená, z obličejů se ztrácí šeď a všechno je eště zajímavější než na začátku... ()

joehot

Úžasné. Celý film jsem shlédl s úsměvem na tváři nad jeho roztomilostí, nevtíravostí a v jedné chvíli i tvrdostí a reálností. V názoru na herce se shodnu s Galadriel, Tobey Maguire je skvělý, přesto mi čímsi byli sympatičtější Joan Allen s Jeffem Danielsem.. ()

Padme_Anakin

Sourozenecká dvojice středoškoláků dobře zatopila malému městečku s bílými plůtky. Pohádkově úsměvné filmové pohlazení, nic není černobílé a všechno se mění... Nápadité, milé, se zajímavým a působivým vizuálem a mně velice příjemným hereckým obsazením. ()

Hoyt

Milé a příjemné překvapení na které jsem náhodou narazil v dopoledních hodinách na MGM a velice překvapen si říkám Maguire a Witherspoon v jednom filmu? Tak to se chvíli podívám o čem to je. A od té doby co se dostali do toho seriálu tak mě to začalo bavit a dokoukal jsem to až dokonce. Jediný mínus je, že v druhé polovině film už lehce ztrácí dech. ()

khedy

Nádherný kontrast mezi dnešním uspěchaným a povrchním životem a dobou, kdy lidé měli zcela jiné priority a žebříčky hodnot. Tenhle kouzelný film není jen klukovi co dokázal změnit nudný-černobílý svět v seriálovém městečku Pleasantville. Nese sebou totiž i poselství a tak trochu narážku na rasové a názorové odlišnosti. Každý si na tomto filmu najde to svoje. Já osobně musím vyzdvihnout skvělou dobovou hudbu, příjemné postavy a celkovou myšlenku filmu. Městečko Pleasantville je jedním z těch mála filmů, po kterých vám zůstane úsměv na tváři :-). ()

corpsy

Občas mi to pripomenulo samotný ten ČB seriál, plno klišé ale aspoň v prekrásnom prevedení. Má to príjemnú atmosféru, ale nanešťastie to však občas aj dokonalo nudí. ()

Kryton

Krásně stylizovaná fantasy/scifi? I když ja bych spíše chtěl uniknout do jíného seriálu. Výborně ukazáný rasismus a strach z nového ( barevní jsou tady opravdu barevní) a výborně hrajicí herci. ()

Defaultovna

Wau. Že pálenie kníh? Že odsúdenie po odhryznutí si z jablka v rajskom prostredí? Že snaha zničiť všetko, čo je iné a čo rozvracia predstavu ideálneho sveta? Originálna myšlienka (u mňa takmer na úrovni Truman Show) a silné myšlienkové posolstvá, Preboha, veď tie šťastné úsmevy a Macyho "Honey! I´m home!" boli priam desivé. Scény "sfarbovatenia sa" Pleasantvillu boli pastvou pre oči a zaujal aj Daniels vo svojej nenápadne nápadnej úlohe. Výborné, 5 * ()

Krissty

Tohle je ORIGINÁL! Ačkoliv to, že se někdo dostane přes ovladač do televize není nic nového, to zpracování je okouzlující! Reese je úžasná jak v roli nespoutané a drsné Jennifer, tak v roli roztomilé Mary. Stejně tak Tobey Maguire, kterému jsem jeho nadšení opravdu věřila. Hlavní je ovšem ten příběh a zpracování. Není to jen o nějakém seriálu.. Film má mnohem hlubší myšlenku.. Ukazuje, jak se někteří lidé navenek bojí změn a nových věcí, i když někde uvnitř po nich touží stejně jako ostatní.. Film podle mě upozorňuje například i na diskriminaci a možná i rasismus, to musím chválit! :) Jinak to barevné pojetí je prostě balzám pro duši, je to nádherné a jak se ten svět pomalu mění z černobílého na barevný, začala jsem si uvědomovat, jak jsou ty všechny barvy nádherné! To je prostě krásný film :)) ()

baribal

Co chybělo k dokonalosti? Trochu roztahaná část filmu před závěrečným finále. Ale pokud pominu toto, tak jsem se velmi dobře bavil, vynikající herci, skoro až romantický příběh a velmi lehký vtip.. Gary Ross umí točit dobré filmy, s Tobeym Maguirem a rozhodně by neměl točit slátaniny jako jsou "hungry" games.. ()

Greg

"This place gives me the creeps! Did you know that the books are blank? - What? - Yeah, I was in the library and I looked, and they have covers and there's nothing inside of them. - What were you doing in a library? - I got lost." Od tohoto filmu, který byl označen "nálepkou" fantasy komedie, jsem čekal slušnou a vtipnou podívanou. Ale spletl jsem se... Městečko Pleasantville nabízí daleko víc, nabízí pohled na americkou společnost 50. let, kterému se nelíbila barevnost, to, že se někdo odlišoval. Nelíbil jsem jim přístup mladých k "starému" způsobu života (jestli jsem to dobře pochopil, tak i pár narážek na rasismus). A o tom je celý film. O změně... Výborné výkony mladých herců Tobeyho Maguira a Reese Witherspoon a hlavně úžasně propracovaná grafická stránka filmu, změna z černobílého světa na barevný. ()

Rosana

Hustomazec meganářez. Super film s hlubokou myšlenkou, zábavným příběhem a hlavně super filmovým zpracováním a hrou barev! ()

Ellmariachi

Měsíc zpátky jsem věděl, že tenhle film nikdy neuvidím. 14 dní zpět jsem si říkal že možná někdy v příštím životě. No vyšší moc mě ukecala a já si to pustil. Po 10ti minutách jsem to chtěl vypnout a do pětadvacáté asi ještě 3x. Pak jsem ale uviděl ten neskutečně pitomej úsměv fóti od rodinky a snad ještě vtipnější od Paula Walkera. No a v tu chvíli bylo jasné, že mě to dostalo. Ty černobílé postavy si totiž časem oblíbíte a s přibývajícími barvami, tedy minutami jim držíte palce na každém kroku. Obsazení je super a třeba proměna Reese, tedy její postavy je parádní. Od konce a od geniálního nástřelu rasové nesnášenlivosti jsem možná očekával maličko víc. Ale to už je můj problém. Když to celé skončilo, nezbývalo než přiznat si (zase), že to za to ukecání stálo. 75 procent. PS: Pane s ovládačem pokud pojedete okolo, chtěl bych být Rambem nebo tím chlápkem z Desperáda. ()

Sandiego

Velmi originální filmová variace na sexuální revoluci, jež zasáhla Ameriku v 50. letech, která strčí do kapsy i jakkoliv silné drama na toto téma! ()

Laxik

Příběh o tom, jak dva sourozenci přijdou do idylických padesátých let, aby je doslova i obrazně (přičemž slovo obrazně je taky myšleno doslova i obrazně) odpanili. Celé je to úžasné a když už jsem se podíval na hodiny, bylo to jen z důvodu obav, že už to musí brzo skončit. Jedinou slabší částí snad byly ty narážky na rasismus, ale celá tahle bouřlivá pasáž holt musela posunout příběh dál. A to se jí povedlo, a povedlo se jí to fakt dobře. Tleskám, klaním se a líbám ruce jak rejžovi, tak scénáristům. (Celé to silně připomíná novější Interstate 60.) "A nechceš mi dát něco jiného? Nebo bych ti mohla dát něco já..." /// Po druhém zhlédnutí jsem utvrzen o kvalitě filmu a oceňuju i pro mě dřív slabší časti. Navíc k odpanění přidávám i "nově oběvený" motiv dospívání. ()

Popluh

Okouzlující vizuální podání v kombinaci s banálním podobenstvím separace menšin tvrdou rukou až hysterického konzervatismu s kontra-kulturním utopickým "happy-endem" tvoří asi jeden z nejpříjemnějších rodinných filmů pro všechny (nejen věkem) nedospělé. ()

fragre

Pohádka - limonádka. Pěkná výprava, hravý námět, ale vše nějak moc neuvěřitelně naivňoučce pozitivní, dopředu odhadnutelné a nakonec pastelově barevné. Bylo by objevení se ohavné barvy také pozitivním jevem? Neměli by tvůrci být důslední a spolu s barvou, hudbou, emocemi a sexem přidat do probouzejícího se Pleasantville i smrt? To by ale praskla tahleta mýdlová bublinka. ()