Jak jsem se na tenhle film těšila, tak jsem se bohužel u něj neuvěřitelně nudila. Navíc ten strašlivý závěr, skákání na koně a ty hrozné honičky, romantika, která nefungovala, Casanova, u kterého nepochopíte, co na něm ty ženské mají, komediální rovina byla směšná (tedy žádná nebyla)...takže jediné klady filmu byli Oliver Platt a Jeremy Irons.2,5*(18.4.2006)

Jinak rezervovaný Hallström se nám poněkud rozvášnil a ve stylu komedií dell´arte či těch Shakespearových plných omylů nabídl epizodu ze života proslulého děvkaře. Gradující tempo, některé vtipy či bishop Irons potírající kacířství a smilstvo bavily, pomalý rozjezd a pitomá závěrečná akce už tolik ne. Aspoň, že si Giacomo po tolika zářezech uvědomil, co vlastně hledá (Francescu převlékající se často za Francesca s knírem). Dal bych možná i čtvrtou hvězdu, ale to by mi rozpačitý Ledger musel připomínat třetího nejslavnějšího světového svůdníka a ne junáckého obšousta (jestli se ptáte, kdo je první a druhý, tak jsou to Bob Saint-Clar a Lord Flashheart).. Poznámka k dabingu Plattovy postavy dealera vepřového tuku: Dejdarův hlas jen u myšáka Stuarta Littlea či jediného syna Homera Simpsona, jinak je pro lidskou bytost nepoužitelný..(14.9.2017)

Vynikající rozverný a svižný hravý snímek, který je bleskem z čistého nebe. Obrazové vtípky i slovní humor a atraktivní prostředí italských Benátek konce 18. století řadí spolu s vynikajícím obsazením snímek k tomu nejlepšímu z loňské produkce a dokládají Hallstromovu řemeslnou bravuru v libovolném žánru. Po rovněž velmi vydařeném UNFINISHED LIFE jde o další trefu tentokrát přímo do černého.(19.1.2006)

Lasse Hallström má na víc, což už mnohokrát dokázal. Casanova je film nevyvážený a místy nevýrazný. Nevýrazný ze začátku a přehnaný, naivní a neskutečný na konci. Všechno mezi tím vykazuje špičkovou kvalitu, snad až na tu poněkud nezapadající variaci na Marie Curie v podání (pravda roztomilé) Sienny Miller. Té to ovšem daleko víc sekne jako čisté blondýnce;) Připojím se k všeobecnému nadšení z Olivera Platta a Jeremyho Ironse a přihodím ještě Lenu Olin, stále nadmíru atraktivní dámu s všestranným talentem. Snad jen hudba mohla být zajímavější..že by to bylo dáno výběrem méně známých klasických melodií? Dost možná, i když svoji roli bezesporu sehrály i taktéž nevyvážené kvality Alexandra Desplata. Co na závěr? Casanova je příjemný film, obzvláště na podívanou ve společnosti osoby, ke které chováte hluboké city. Ale pro jistotu počkejte na menší kino, protože multiplexových 150 Kč je za sledování Heatha Ledgera v punčocháčích přece jen trochu moc:)) Na těch 80% je to opravdu jenom když do kina nepůjdete sami;)(4.5.2006)

Pribeh o tom, ze aj Casanova sa nakoniec zamiloval je skvelym mixom romantiky, komedie a obcas aj akcie odohravajuci sa v nadhernom prostredi Benátok. V prvej polovici sa zoznamime s postavami a v tej druhej sa naplno rozbehne komedia plna zamien identit. Hlavny hrdina v Ledgerovom podani je sympaticky rostak, jeho vyvolena Sienna Miller je sebavedoma feministka, ktora mu da poriadne zabrat a okrem nich tu je mnoho komickych postaviciek, ktorym kraluje vyzraty obchodnik so sadlom Oliver Platt. Jeho sceny su nezabudnutelne. Nonstop ma bavio aj to neustale sa navazanie do cirkvi na čele s demonickym ale neschopnym inkvizitorom Jeremy Ironsom. A celu tu rozvernu atmosferu dokonale podkresluje Desplatov uchvatny soundtrack. K uplnej dokonalosti tomu chyba este trochu väcsia porcia vtipov alebo akcie, ktore by zaplnili obcasne hluche miesta, ale aj tak je vysledok nadpriemerny film, ktory stoji za pozretie. 7/10.(1.6.2017)

• - Vo filme je použitý teplovzdušný balón, ktorý bol však vynájdený až v roku 1783, keď mal Casanova 58 rokov. (Fejpof)

• - Dobrodružství italského svůdce Casanovy lákají režiséry už téměř od vzniku filmu. V němé verzi příběhu z roku 1918 si v jedné z vedlejších rolí zahrál, tehdy ještě pod jménem Arisztid Olt, nesmrtelný představitel Draculy z klasických upírských filmů – Bela Lugosi. (imro)

• - Tvůrci vybírali původně z adeptů ve věku 30-50 let. Chtěli, aby představitel hlavní role působil dojmem, že má již něco za sebou a miloval spoustu žen. Přesto, když Heath vešel do místnosti, věděli, že je ten pravý. (hippyman)