Neni to tak spatne, jak by se ze znamky mohl zdat. Teda vetsinu casu. Je to celkem vtipne (az na nekolik vylozenych trapnosti) a herecky zajimave (Oliver Platt!), monumentalni hlasita hudba slozena predevsim z klasiky nekdy pusobi az rusive. Privetiva a osobita rezie a kamera. Pribeh nikoliv spatny, ale pak se to dvacet minut pred koncem zlomi a speje to tak trochu k tragickemu vyzneni a zaveru, ktery se mi nelibil a spise me znechutil. Do te doby to bylo tak na 7/10, konec to sestrelil. Je to neco mezi Piraty z Karibiku (ti jsou vtipnejsi a herecky lepsi) a Pride and Prejudice (pribehove a herecky lepsi). Ma to podobne zmrseny sladky hollywoodsky konec jako Pirati. A Pycha je proste o tridu vyse. Navic hlavni zenska role neni tak zajimava jako Keira (predevsim v Pyse :-P). Da se to, neurazi to, damy si to mozna vychutnaji vice nez ja, ale nejni to zadny zazrak a nejhorsi film Hallstroma, co jsem videl. 6/10.(24.3.2006)

Příjemně odlehčená romantická komedie (určitě ne drama). Má to náběh na 4 *, ale závěr mě zklamal (myslím tím všechno od popravy - to je tragédie). Přínosem jsou určitě hezké herečky. Heath Ledger mě překvapil - na rozdíl od toho prkenného hereckého výkonu v Zkrocené hoře (no jo homosexualní styk někdy dělá problémy zadní partyji lidského těla)(9.5.2006)

• SeanLSD

Veľmi zľahka načrtnutý prazáklad celého jedného filmového žánru - a síce romantických komédií, konkrétne toho odporného odvetvia o neodolateľnom zvodcovi, čo spozná pravú lásku... a pravdaže mu to sympaťákovi vyjde, aby tí menej šťastní mali ešte o jeden gigantický dôvod závidieť mu a hlavu si o stenu búchať... no ale stačilo... z komplikovanej a zaujímavej osobnosti sa stáva príťažlivý tajtrlík a z jeho veľkých príbehov plochá maškaráda. Nič hlbšieho nehrozí ani náznakom a cez krásny dobový kolorit sa prepracujeme až k fraškovitému záveru, ktorý urobí komickú postavu ešte aj z Ironsovho inkvizítora! Celok tak vyniká ako úchvatná zbierka farebných pohľadníc dokumentujúcich večné kúzlo Benátok. A tie veru vskutku za ten pohľad stáli - na rozdiel od zvyšku.(14.11.2010)

U mňa sklamanie na celej čiare,avšak iba vďaka obrovským očakávaniam..Od Hallströma som som zvyknutý na svižné a podmanivé spracovanie,toto ale vyzeralo ako televízny film...Po dlhšom čase sa proste sekne každý.Nič proti hercom,taký Oliver Platt nesklamal,ajkeď sa mi zdá že jeho potenciál nebol využitý naplno(28.8.2006)

Už z úvodních titulků je poznat, že tenhle film je dělaný s láskou. A je to báječná podívaná. Humor, romantika, dobrodružství. Pohladí po duši, můžete na něj zajít do kina s kamarády, s drahou polovičkou i s rodinou. Líbit se bude všem. Pěkné, moc pěkné. Po odchodu z kina jsem odcházela s příjemným pocitem báječně strávených dvou hodin.(1.4.2006)

• - Nejnovější zpracování příhod legendárního svůdníka si odneslo z kin USA během prvních třech dnů (23. – 25. 12.) promítání 231 077 dolarů, celkem potom něco nad 11 milionů. (imro)

• - Heath Ledger působil během poutě Casanovy na diváky v amerických kinech schizofrenicky. Kromě dobrodružství promiskuitního Itala totiž zároveň promítali také Zkrocenou horu, ve které si zahrál homosexuálního kovboje. (imro)

• - Skutečný Giacomo Giovanni Casanova (1725 – 1798) procestoval všechna významná města své doby a napsal kupříkladu knihy „Dějiny polského povstání“. Známějšími jsou však jeho „Paměti o patnácti svazcích“, které podávají podrobný obraz života v období rokoka. Nebyl jen sukničkář, ale také vzdělaným právníkem, studoval teologii, chemii, matematiku a medicínu. Byl také ředitelem divadla. (imro)