Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Casanovu jako malého chlapce přiváží jeho matka k babičce, nechá ho u ní a sama se vydává na hereckou dráhu. Babička moc dobře ví, co ji táhne pryč. Je to touha po milostných dobrodružstvích. Casanova dospěje v muže a zřejmě po matce i ve velkého milovníka. Jednoho dne je pronásledován inkvizicí za své smilstvo a má být oběšen. Pomůže mu sám kníže, ale klade si podmínku. Buď se ožení, nebo bude vykázán z Benátek. Casanova se zasnoubí s panensky čistou Victorií, vzápětí se však setkává s krásnou, bystrou a inteligentní Franceskou. Zamiloval se do jediné ženy, která odolala jeho šarmu a odmítla jeho milostné nabídky. Aby získal její srdce, musí se pokusit dokázat, že je mužem hodným jejích milostných ideálů. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (320)

POMO 

všechny recenze uživatele

Spočiatku nevzrušivá, do tónov klasickej hudby zabalená rutina s nemastným-neslaným Heathom Ledgerom. No s rastom tempa, nástupom prefíkaných scenáristických uzlov a príchodom Jeremyho Ironsa a Olivera Platta (toho hlavne!) na scénu začne prihárať a z filmu sa vyklube náramne zábavná, takmer bláznivá, modernými fórikmi prešpikovaná komediálna chuťovka. Režisér Lasse Hallström exceluje, Irons a Platt svoje postavy exponujú do karikaturistických polôh. Pre štáb určite parádne spomienkové album na veľmi veselú filmovačku. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Lasse Hallström má na víc, což už mnohokrát dokázal. Casanova je film nevyvážený a místy nevýrazný. Nevýrazný ze začátku a přehnaný, naivní a neskutečný na konci. Všechno mezi tím vykazuje špičkovou kvalitu, snad až na tu poněkud nezapadající variaci na Marie Curie v podání (pravda roztomilé) Sienny Miller. Té to ovšem daleko víc sekne jako čisté blondýnce;) Připojím se k všeobecnému nadšení z Olivera Platta a Jeremyho Ironse a přihodím ještě Lenu Olin, stále nadmíru atraktivní dámu s všestranným talentem. Snad jen hudba mohla být zajímavější..že by to bylo dáno výběrem méně známých klasických melodií? Dost možná, i když svoji roli bezesporu sehrály i taktéž nevyvážené kvality Alexandra Desplata. Co na závěr? Casanova je příjemný film, obzvláště na podívanou ve společnosti osoby, ke které chováte hluboké city. Ale pro jistotu počkejte na menší kino, protože multiplexových 150 Kč je za sledování Heatha Ledgera v punčocháčích přece jen trochu moc:)) Na těch 80% je to opravdu jenom když do kina nepůjdete sami;) ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Je to tak zbytečné, až je těžké to nemilovat. Lasse Hallström mohl film o nejslavnějším svůdci všech dob pojat jako komplexní biografické drama s pečlivě vykresleným historickým pozadím, ale proč by to dělal? Svižná slapsticková komedie nejen, že se snáz natáčí, ale hlavně přitáhne víc diváků. Obzvlášť, pokud do hlavní role obsadíte hezouna Ledgerova typu (který si nejspíš potřeboval vykompenzovat poněkud odlišným směrem orientovanou roli ve Zkrocené hoře). Hallström se opravdu nijak netrápí s věrohodností prostředí a skutečnost si překrucuje dle libosti. U jiných filmů by to působilo nepatřičně, jenže ke Casanovovi podobná rozvernost jaksi patří. Rádoby legračním úprkem před policií film začíná a stejné tempo i stejnou míru nadsázky si navzdory množství patetických proslovů udržuje až do konce. Všechno uteče tak rychle, že ani nebudete mít čas věnovat pozornost různým „detailům“ (neexistence Benátské univerzity), jež by mohly narušit jinak výtečnou oddychovou zábavu. Kličkování benátskými ulicemi, záměny identit, let balónem nad digitálním městem, všecko je fajn, všecko je barevné, pěkně načančané, čisté, všecko je v pohodě, dokonce i s inkvizicí je zde sranda. Je to vlastně taková pestrobarevná maškaráda, příjemná na pohled i na poslech. Herci se až na jednu výjimku dokázali patřičně odvázat. Tou jednou výjimkou je paradoxně právě Casanova Ledger, působící poněkud rozpačitě. Casanova film si zaslouží být viděn stejně tak, jako si zaslouží být ihned po zhlédnutí zapomenut. Je jako jahody zalité čokoládou, pakliže to hnědé na těch jahodách opravdu byla čokoláda. 60% Zajímavé komentáře: Le_Chuck, Vitason, llollita ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Nikdy bych to do něj neřekl, ale Hallström se pro něj nezvyklého čistě veseloherního tématu chopil se stejnou bravurou, jako Casanova balil ženský. Odlehčená a neodolatelně hravá podívaná se skvělým hereckým ansáblem, která se nesnaží diváka za každou cenu rozesmát laciným humorem, ale jenom tak příjemně pomrkává na diváka "Koukni, jak se neberu vůbec vážně". Tlustej Platt, ženský v dobových kostýmech, příjemná klasická hudba a atmosféra Benátek 18.století jsou k sežrání (některými zdejšími uživateli vyčítané slabší triky v tomto případě vůbec neřeším). Snad jenom ten Ledger postrádá tu správnou jiskru, který by nejproslulejší svůdník žen všech dob měl mít a ve srovnání s některými ze svých hereckých předchůdců by neobstál. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $11,304,403Tržby Celosvetovo $37,691,644Tržby za predaj DVD v USA $15,644,714 //počet predaných kusov 662,633║ Taká správna nevtieravá oddychovka, kde mi ku šťastiu chýba viac vyšperkovaných humorných scén, lebo rozbehy tam na to boli solídne. Trošku ťažko sa mi teraz pozerá na Heath Ledgera už v ňom asi navždy budem vidieť len Jokera, sakriš, škoda ho. /70%/ ()

Galerie (53)

Zajímavosti (11)

  • V jednom dlhšom zábere v Benátkach je možné vidieť vzdušné čiary spôsobené lietadlom. (Fejpof)
  • Skutečný Giacomo Giovanni Casanova (1725 – 1798) procestoval všechna významná města své doby a napsal kupříkladu knihy „Dějiny polského povstání“. Známějšími jsou však jeho „Paměti o patnácti svazcích“, které podávají podrobný obraz života v období rokoka. Nebyl jen sukničkář, ale také vzdělaným právníkem, studoval teologii, chemii, matematiku a medicínu. Byl také ředitelem divadla. (imro)
  • Tvůrci vybírali původně z adeptů ve věku 30-50 let. Chtěli, aby představitel hlavní role působil dojmem, že má již něco za sebou a miloval spoustu žen. Přesto, když Heath vešel do místnosti, věděli, že je ten pravý. (hippyman)

Reklama

Reklama