Další osobní divadlo Heatha Ledgera, kterej mě ještě nikdy nezklamal a ani tentokrát nešlápnul vedle!! (království za to žít v Benátkách na přelomu 18.století a padnout do Jeho rukou). Velice okouzlující příběh s naprosto jasnou a vkusnou dávkou nadsázky a ironie mi zpříjemnilo páteční večer. Vyzdvihnout musím Jeremyho Ironse (ať chci nebo nechci, ty záporné role mu jdou prostě nejlíp) a zejména Olivera Platta (jeho "Oh, Dear" mě fakt bavilo) oba už tak nápaditému filmu dodali tu finální jiskru. To všechno dohromady spolu s dobře vybranou hudbou a skvělou výpravou byla opravdu zábavná podívaná. 80%(8.6.2013)

Vskutku svěží podívaná do poněkud protřelých vod o dobyvateli dámských spodniček, která však tentokrát čiší skvělými nápady a pohodovým nádechem. Lasse Hallström je totiž skutečný Pan režisér a tradičním a suchopárným příběhům o italském buldozeru dívčích srdcí dal nový rozměr v podobě hravé režie a žoviálního stylu vyprávění, které se výtečně hodí do prostředí romantických Benátek. Navíc mu vše usnadnil výtečný scénář, který využívá veškerých svůdností Benátek a hlavního svůdníka Giacoma Casanovy. Mistrné komediální zápletky scénáře vykouzlí nejen sladké úsměvy na vaší tváři, ale i obdiv nad odvahou samotného Casanovy, resp. scénáristy. Další bonusem je obsazení Olivera Platta a Jeremyho Ironse, které nemáme možnost tak často vidět a jejich role jsou naprosto famózní a z obou čiší radost z hraní, které si opravdu užily. Především Jeremy Irons opravdu válí a celou dobu jsem si přál, aby on byl příští Casanova, jakkoli je to absurdní...(21.6.2006)

Příjemně odlehčená romantická komedie (určitě ne drama). Má to náběh na 4 *, ale závěr mě zklamal (myslím tím všechno od popravy - to je tragédie). Přínosem jsou určitě hezké herečky. Heath Ledger mě překvapil - na rozdíl od toho prkenného hereckého výkonu v Zkrocené hoře (no jo homosexualní styk někdy dělá problémy zadní partyji lidského těla)(9.5.2006)

Dlouho jsem se rozhodoval, ale nakonec volím nížší hodnocení.. Důvodů je několik. Určitě pozvolný a nesvižný úvod. Prvních třicet minut mě za tónů klasické hudby příliš nechytlo, režisér dlouho představuje situace, postavy (kterých je požehnaně) apod. Zamotané je to v těchhle pasážích hodně, děj je utahaný a NIJAKÝ, ale musím uznat, že to tvůrci zvládli i svižně rozmotat. Zkušený Hallström, který udělal ralativně velký žánrový skok, tak natočil oddychovou zábavu, která neurazí, a kterou po úvodní rozvleklosti oživí příjezd dvou bizarních postav - "sádlový" obchodník a vrchní inkvizitor. Nastává tak nejvíce podařená část filmu (i přes velmi předvídatelný scénář), ale na mém hodnocení se podepsal i závěr, kde je všeho už trochu moc. A především pak láska mezi dvěma hlavními aktéry působí hodně nevěrohodně. Být o pár záměn a převleků méně, volím jinak. Herecky film ale potěší nejvíce. Pro Heathe Ledgera byl rok 2005 více než příjemný. Ostatní postavy odvádějí to, co je třeba a rozhodně to není k zahození. Jedničku s hvězdičkou ale zasluhují i vznosná výprava, kostýmy a kamera. A místy příjemný humor!!(27.3.2006)

Jinak rezervovaný Hallström se nám poněkud rozvášnil a ve stylu komedií dell´arte či těch Shakespearových plných omylů nabídl epizodu ze života proslulého děvkaře. Gradující tempo, některé vtipy či bishop Irons potírající kacířství a smilstvo bavily, pomalý rozjezd a pitomá závěrečná akce už tolik ne. Aspoň, že si Giacomo po tolika zářezech uvědomil, co vlastně hledá (Francescu převlékající se často za Francesca s knírem). Dal bych možná i čtvrtou hvězdu, ale to by mi rozpačitý Ledger musel připomínat třetího nejslavnějšího světového svůdníka a ne junáckého obšousta (jestli se ptáte, kdo je první a druhý, tak jsou to Bob Saint-Clar a Lord Flashheart).. Poznámka k dabingu Plattovy postavy dealera vepřového tuku: Dejdarův hlas jen u myšáka Stuarta Littlea či jediného syna Homera Simpsona, jinak je pro lidskou bytost nepoužitelný..(14.9.2017)

• - Skutečný Giacomo Giovanni Casanova (1725 – 1798) procestoval všechna významná města své doby a napsal kupříkladu knihy „Dějiny polského povstání“. Známějšími jsou však jeho „Paměti o patnácti svazcích“, které podávají podrobný obraz života v období rokoka. Nebyl jen sukničkář, ale také vzdělaným právníkem, studoval teologii, chemii, matematiku a medicínu. Byl také ředitelem divadla. (imro)

• - Film se dostal do užšího výběru děl promítaných na Filmovém festivalu v Benátkách. Organizátoři tehdy zúžili počet filmů o čtvrtinu, aby po každé projekci mohli kvůli obavám z teroristických útoků důkladně prohlédnout jednotlivé kinosály. (imro)

• - Vo filme je použitý teplovzdušný balón, ktorý bol však vynájdený až v roku 1783, keď mal Casanova 58 rokov. (Fejpof)