Mít vždy dobrou trefu a zůstat naživu, o to tady vlastně běží... Jason McCullough dávno plánuje svůj odjezd do Austrálie, a jen shodou okolností se pak na cestě náhodou ocitne v městečku zlatokopů Calendar, kde zrovna příliš nevládne klid a pořádek. Spíše si tam každý dělá, co chce a často přitom jde o život. Místní starosta Perkins s dalšími zástupci právě hledají náhradníka za zabitého šerifa. Vhodným kandidátem se díky svému přesvědčivému umění pistolníka stává Jason. Ten pak spolu s vykutáleným pomocníkem Jakem začne řešit po svém problémy s pořádkem ve městě. Na prvém místě se musejí vypořádat s místní bandou zločinců… Divácký, komediálně laděný western natočil herec, scenárista a režisér Burt Kennedy, tvůrce snímků Honáci, Vůz plný zlata, Vlakoví lupiči. Jeho příběh využívá klasických westernových prvků a situací s komediální nadsázkou, vtipem a humorem. Úlohu neohroženého Jasona McCullougha ztvárnil James Garner (známý z filmů Velký útěk, Souboj u El Diablo, Grand Prix, Vesmírní kovbojové a Maverick). (Česká televize)

maverick10

Vtipna parodie, predevsim dialogy mezi serifem a starostovou dcerou. Ty byly tak zamerne hloupe, ze dokonale parodovaly vsechny podobne dialogy nadrzenych mladych hlavnich hrdinu. No a jako orisek na dortu - Harry Morgan. ()

Martin741

REziser Burt kennedfy /Dolarova Past, Valecny Vuz/ natocil len priemernu westernovu komediu. Ono v 60. rokoch sa tocili desiatky westernov rocne, a zaner pomaly, ale isto devalvoval a nechcem byt sprosty, ale uz koncom 60. rokov sa da hovorit o inflacii Westernov - k rezii sa dostali vyslovene priemerni - a casto aj podpriemerni - reziseri. Tuna ide o vysloveny priemer. Hlasky tu sice su, ale uvod dost nudi a na western sa prilis vela keca a na komediu je zase dost malo priestoru na rehot. Zasmiat sa da, to jo, ale nejake salvy rehotu - no neviem, neviem. James Garner /Velky Utek, Maverick/ to aspon dobre tahal a vsimol som si aj Waltera Brennana /My darling Clementine od Johna Forda/. 60 % ()

Rodriguez

Kdysi jsem tento western viděl na vhs (a to je dobrých 10let) a jsem rád, že se znovu objevil na našich televizních obrazovkách. "Nevěděl jsem, že ten kanón je nabitý..." ()

MrPierc

Pohodová, klidná komedie, která se nikam nežene. Velmi pěkné scénky i nápady, nejvíce se mi líbil Jack Elam jako zástupce šerifa = byl takový hloupostydlivý. James Garner hrál vyloženě sympaťáka a celý film je prostě v pohodě ať se děje co se děje. Milé překvapení !!! ()

andrii

Přátelé, sousedé, páni konšelé. "Kocourkovští." Ze stylu grotesky městečko rázem promění v řádně malebné, jako malované. Přispěchá s vlastním "saloonním" humorem. Pálí rychle. Kolt ani porce vtipu mu nikdy nevychladne. ()

pakobylka

Sympaticky hravé, vtipné, uvolněné a nad věcí - disponující pohotovým úsudkem, zábavnou konverzací a svéráznými způsoby, pro které je prostředí Západu řečeného Divoký jako stvořené. (Kromě jiného na vlastní oči uvidíte, co všechno dokáže obyčejná bílá čára nakreslená na podlaze.) ()

stOKYi

Keď som sa na to pozeral v TV, typoval som tomu tak 50% a myslel som si, že budem jeden z mála ktorý dá tomu 4 hviezdičky, pretože mne sa táto komédia zdala byť naozaj vtipná... A preto som zostal prekvapený (milo) aké výsledné hodnotenie to má a že nie som jediný komu sa to páčilo :) . Mne osobne to ako paródia nepripadalo, skôr mi to prišlo ako komédia z prostredia divokého západu niečo na štýl Spenceroviek a Hilloviek. Mimochodom najviac som sa zasmial a to naozaj z veľkej chuti, pri poslednej prestrelke kedy šerif vraví aby prestali strielať :) Kto to videl určite vie o čom hovorím, lebo pri tom jednoducho musela každá tvár žiariť smiechom :). "Šerif sa na koniec do Austrálie nedostal, ale prečítal o nej mnoho knižiek :) " ()

hans500

Westernová komedie s fungujícími vtipy, průměrným scénářem, nadprůměrnou režií a výbornými herci. Dobrých 5*. ()

Skuby47

Originální western okořeněný notnou dávkou humoru a pohodové atmosféry Divokého západu pobaví všechny milovníky tohoto žánru. Má vše, co je k tomu potřeba - sympatického stoicky klidného šerifa, zbabělého a vychytralého starostu a pány radní, opileckého pomocníka, vdavekchtivou dívku, aby i romantice bylo učiněno zadost a samozřejmě bandu desperátů, které je třeba umravnit. Neodolatelné kouzlo tomuto filmu dodávají vtipné dialogy, inteligentní netuctový humor a nezapomenutelné hlášky, skvěle nadabované našimi předními herci. Doufám, že se šerif na cestě do Austrálie zastaví zase někdy v našem obyváku. ()

JohnSmith

Moc pěkný a vtipný western, kterému určitě pomohl i výborný český dabing. Bohužel jsem šerifa viděl až poté co jsem viděl pistolníka a pořád jsem si říkal, že je mi to povědomé. Nojo, když se jeden režisér zblázní a během tří let natočí dva skoro stejné filmy ještě s téměř stejným názvem, tak je v tom bordel. ()

Ichabod

Nemam moc rad westerny. Vlastne ani stare filmy (coz je vec co mi casto mi cinefilovsti kamaradi vycitaji), ale tehle film jsem videl bez prehaneni alespon tricetkrat, protoze jako dite jsem jej mel na VHSce... Sice znam nazpamet temer kteroukoliv konfrontaci cerstveho serifa a nicemu, kteri se musi chovat vzorne jak ve skole :-D, ale presto bych se na nej rad jeste nekdy podival. Par hlasek si pamatuji dodnes a scena, kde serif pouzije "zpomalovaci" lano stejne jako dnes pouzivaji policisti zpomalovaci prahy.... Opravdu klasika a s vynikajicim dabingem. ()

Autogram

Ako paródia sa tento film, samozrejme, neberie vážne. Ale nedá sa brať vážne ani ako komédia, pretože je vtipný pomerne striedmo a kazia to samotné postavy, ktoré sa kompletne všetky správajú, akoby mali iba polovicu mozgu. Vôbec nevadí, že väznica nemá mreže alebo že v blate bojujú takmer iba muži, to sú vtipy pomerne vydarené, horšie je, že lepšie tam ani neboli. ()

jatamansi

Zlato v hrobě odstartuje parodii, kterou aby člověk pohledal. A bez nějakých absolutních hvězd, nejproslulejší snad jen starosta Harry Morgan alias plukovník Potter z MASH. Staré dobré záběry, kamera, dobová hudba, balzám na nervy. A starý dobrý dabing, Munzar je pan herec a pan dabér. „Tomuhle se říká inflace, zdražej ti to dřív, než si stačíš dvakrát kousnout.“ Poctivé rvačky, nábytek na třísky, fakt moje gusto. Ale do bláta bych nechtěla. A hledá se šerif. „Jakej je tu plat?“ „Žádnej náš šerif nežil tak dlouho, aby ňákej dostal.“ Ve vězení chybí mříže: „My jsme je objednali, ale ony ještě nedošly.“ Vězení jako ze škatulky. A hned první vězeň je místní prominent. Se bratry a prchlivým otcem. Čímž máme jasnou zápletku. Až na to že „nezapomeň, že jsem právě na cestě do Austrálie.“ Rčení boží, skoro by si člověk měl dělat čárky, kolikrát zazní. A kouzelným Munzarovým hlasem k tomu. Ani nepostrádám titulky. „To víte, já tu jenom projíždím na cestě do Austrálie.“ „Když máte uklidit nějakej brajgl tak ho uklidíte a nečekáte, až bude větší a větší.“ Otec skvěle válčí se svými mírně hloupými syny. Jednotlivé gagy vždy dotažené suchým šerifovým komentářem. A kde jinde vězeň pomáhá zazdívat mříže ve vlastní cele! Nebo „nenabité“ dělo vystřelí a málem srovná se zemí místní nevěstinec. „Vy jste opravdu jedna z nejbohatších nevěst v kraji?“ „Nejbohatší.“ Co myslíte, jel šerif nakonec do Austrálie? ()

Pecival

Žádná velká řachtanda, ale příjemná, úsměvná pohodovka určitě. Hlavně díky parádnímu Garnerovi, kterej si střihl svýho flegmatickýho šerfia fakt s chutí. Ale během druhé půle už trochu dochází dech a film tak nějak doklopítá do cíle ze setrvačnosti. Takže je to tak mezi, nakonec dávam za čtyři díky možnosti vidět Harryho Morgana taky někde jinde. ()

Hollohlaway

Westernová komedie která není extrémně ztřeštěná a k tomu je solidní český dabing, samozřejmě ten původní ze sedmdesátých let. Zasmál jsem se a to se počítá. Narozdíl například od Ohnivých sedel to není vysloveně parodie a dialogy jsou fakt zábavné. ()

BMAJTZ

Výborná westernová komedie plná chytrých narážek na různé westernové klišé. Opakovatelnost projekce je zde zaručena. Osobně jsem se bavil výborně. Mimochodem některé hlášky jsou opravdu nezapomenutelné. ()