Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

cold

Opět jsem mile překvapen. Tim se vyžívá v temných atmosférách, ale tentokráte to pojal trochu naopak. Záhrobí veselé a hravé (některé postavičky jsou skutečne bizarní), zato ten svět nahoře je jako z hororu (dobrý kontrast). Dobré provedení, ale abych dal 5* mi zde stále něco chybělo. ()

Theraphosa

Celkem jsem se u toho nudil.Animace originální,příběh ovšem velice jednoduchý a snadno předvídatelný.Co bych rozhodně chtěl pochválit bylo hudební zpracování.To se mi líbilo celej film. ()

Arach.No

Jeden z nejlepsich filmu, co jsem kdy videl. Naprosto krasna uchvatna animace, perfektni cerny humor a do toho vynikajici pisnicky Dannyho Elfmana. Vetsine lidem, jak tu ctu se pisnicky zdaji horsi nez v Nocni mure, ale me se teda libily jeste vic. Cely film celkove je o hodne lepsi, nez Nocni mura. Doporucuju naprosto kazdemu, komu se libi filmy Tima Burtona. Jeho nezamenitelny rukopis primo cisi z kazde sceny. Fascinujici postavy a musim rict, ze Emily je nejhezci mrtvola jakou jsem kdy videl! ()

Hopper

Burton je boh a tkamer všetko, na čo siahne má skvelú atmosféru, nezameniteľný rukopis a pre mňa priam záruku zaručenej zábavy. Až musím napísať, že mi bolo neuveriteľne ľúto, že po 78 minutách bol šmytec. Emily aj keď napoly zhnitá má šmrnc, Viktor ako keby Brodymu z oka vypadol, hudba je mňam a nuda tu nehrozí ani omylom. Jo a aby som nezabudol, nechýbajú klasické hlášky. Škoda, že to s tým Oscarom nevyšlo... ()

cab

Animovana novinka od neobycejne kreativniho hracicky (Tim Burton) vypravi o roztekanem mladikovi, ktereho osud zatahne do Zeme nemrtvych, kde je sezdan s mrtvou nevestou namisto s pravou nevestou, ktera na nej ceka v Zemi zivych. Chtenym paradoxem je volny a nesvazany zivot mrtvych naproti chmurnemu a svazanemu zivotu pozemstanu. To cele je doprovazeno skvelymi pisnickami a hlasy loutek v cele s (Johnny Depp alias Victor). 80% ()

Perry-

Tim Burton umí, Elfman taky... Super kostlivá kapela. Jinak nebýt toho červa, fandil bych té mrtvé nevěstě :-) ()

Teg

Tady už se trošku vykrádá Nightmare Before Christmas... nicméně Emily je "vražedně" krásná a humor je perfektní dle mého Burtonovského gusta. ()

wosho

Rozhodně lepší než Noční můra před Vánoci.Mrtvá nevěsta není jen kvalitním, hravým, svěžím a originálním loutkovým animákem. Mrtva nevěsta je především filmem o lásce silnější než smrt. Jako jeden z mála filmů s neživými herci ve mě dokázal vyvolat siné emoce. ()

zbysik

Neni to spatne. Kdo vi, jak bych se k tomuto snimku stavel, kdybych byl mladsi. Muj problem, ktery mam s timto animovanym filmem spociva v castecne averzi vuci reziseru Timu Burtonovi, ktery sice oplyva obrovskou fantazii, ale na me je toho proste nejak moc. ()

dopita

V půlce filmu sem se trochu obával toho, jestli se tvůrcům takhle dobře rozjetej příběh podaří ukončit na úrovni. A podařilo! Velmi povedenej animák. ()

DocBrown

Narozdil od vetsiny se mi tohle libilo daleko vic, jak Ukradene Vanoce. a) Nejsou tu Vanoce, b) vice deje mene zpevu (navic se mi ty songy libily vice), c) daleko lepsi technicka stranka, d) ta mrtva nevesta ve me skutecne vyvolala soucit. ()

eagle-eye

Konečně jsem se k MNTB dostal, měl jsem trochu bobany, že by to mohla bejt trochu nuda jako v případě Ukradených vánoc, ale naštěstí nebyla. Všechno dokonale klaplo, skvělý příběh, po výtvarné stránce rovněž fascinující a Dany Elfman se tentokrát taktéž nenechal zahanbit a předvedl se v tom lepším svetle. Velice komapktní dílko a pro mě už teď kultovní, Burton překonal sám sebe (v porovnání s Ukradenými vánoci). Dokonce jsem ani chvíli neměl problém s tím, že je to v podstatě muzikál. ()

Lewisek

Dal bych spíš 3*, ale budu hodnej a přitlačím. Chyběl mi asi lepší scénář. Výprava a celkové vzezření velmi pěkné. ()

Nons3nse

Zaujímavý animovaný film,ale určite by som to menším deťom nepustil. Táto "rozprávka" pôsobí na mňa tak zvláštne-Celé to prostredie,tmavé farby,ale vôbec mi to neprekážalo. Má skvelý príbeh,grafiku a aj dialógy . To všetko bolo v tomto "animáku " urobené na jednotku. 78 min bolo tak akurát , aby sa divák nenudil. Mŕtva nevesta Tima Burtona je krásny romanticko-poetický príbeh,v ktorom sa prejavuje , že láska má mnoho nevídaných podôb :-) ()

Stružák

Luxusní komediální drama v "nelidské" podobě (doslova). Děj zdaleka není předvídatelný a i napotřetí je film skvělou zábavou. K výtečnému zážitku pomáhá i délka 78 minut. která je přesně tím, co si takový film žádá. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia