poster

Čtyři bratři

 • USA

  Four Brothers

 • Slovensko

  Štyria bratia

 • Velká Británie

  Four Brothers

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2005, 109 min

Komentáře uživatelů k filmu (289)

 • Fr
  ***

  Sehnala domov stovkám dětí. Narazila jen na čtyři ztracený případy, čtyři delikventy, které nikdo nechtěl. Tak je adoptovala…. Je to (překvapivě) o bratrech a tak rozhodne, jak si Vás právě ONI získají. Jsou drsní a nesmlouvaví a M.Wahlberg není tahounem, ale jedním ze čtyř. Taková kriminálka s velmi dobrou akcí na konci.(22.6.2008)

 • sniper18
  ***

  Je to mierne nadpriemerný akčný thriller. Má výborný príbeh o štvorici nevlastných bratov, ktorí sa znovu po rokoch žišli na pohrebe nevlastnej mamy, ktorú majú na svedomí neznámi zlodeji a keďže túžia po spravodlivosti a navyše s prekračovaním zákonov už v minulosti nemali problémy, rozhodnú sa dostať tých, čo za to môžu. Spracovanie ma ale dosť sklamalo, nie je zlé, ale štýl, ktorý si tvorcovia zvolili mi moc nevyhovuje. Spočiatku je všetko tak, ako aj má byť, matka je zastrelená, bratia sa spoja a rozhodnú sa dostať vrahov, ale problémom je, že celý čas sa film pohybuje len v prostredí gangstrov, takže prakticky celý film funguje v štýle, bratia nájdu gangstra, ktorý im dá informácie o inom vplyvnejšom gangstrovi, ktorého potom dostanú a on im dá nové informácie a tak ďalej, jedine dvojica policajtov to aspoň trochu ozvláštnuje. Ani tento štýl nie je úplne zlý, nemôžem povedať, že by som sa nudil, celý čas sa na to dá bez väčších problémov pozerať, ale určite by som viac ocenil iné prístupy k pomste. Akcie je tu len priemerné množstvo a aj tá je iba priemerná. Väčšinou ju tvoria len kratšie prestrelky takmer bez obetí, prípadne nejaké naháňačky, ale je tu aspoň jedna celkom slušne zvládnutá väčšia prestrelka, ktorá je dobre natočená a nájde sa v nej aj viacero zabitých. Herecké obsadenie je celkom slušné, zo štvorice bratov potešia hlavne Mark Wahlberg a Tyrese Gibson, zaujme aj Terrence Howard, ale záporáci dosť zaostávajú. Réžia a technická stránka sú len čisto priemerné. Filmy o pomste mám rád, ale tento mi svojim štýlom moc nevyhovuje, znovu by som si ho už asi nepozrel. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 56%.(5.9.2007)

 • Hitman_47
  ****

  Skvělý a surový film o pomstě, který má perfektní drive a skvělou hereckou skvadru k tomu. Na tenhle kousek jsem se těšil a VŮBEC mě nezklamal.(18.10.2007)

 • Le_Chuck
  ****

  Fajný zimný triller so širokými ramenami (a výbornou muzikou), ktorý si celých 108 minút dobre uvedomuje, že je len primitívnou historkou o pomste, ktorá chce predovšetkým baviť. Tlačí na atmosféru, drajv a charizmu všetkého čo sa mihne na plátne (jednoducho na všetko na čo má). BTW: Smrť matky kvarteta problémových zmetkov je ako štartér štýlovej vendetty v béčkovom blaxploitation, imho úplne OK. Funky spokojnosť. 70%(19.5.2008)

 • 3DD!3
  ****

  Solidní filmařina, skvělé akční scény a čtyři drsní, hláškující týpci. Příběh sice pár překvapení skrývá, ale není nijak zvlášť originální (až na to, že se shoduje s tím, co bych udělal kdyby mámu zabili mě). Taková trochu jiná detektivka, kde je vyšetřování vedeno dost netradičním způsobem :). Herecké kvarteto ničím neurazí a Singleton odvádí parádní práci. Sečteno a podtrženo jsou to ČTYŘI pěkné hvězdičky.(27.4.2007)

 • viperblade
  ****

  Svižné, vtipné, dostatečně dlouhé. Škoda, že ke konci to ztrácí tempo. Ale i tak je to podařený film o jedný pomstě.(26.10.2008)

 • castor
  ***

  Rutinér John Singleton díru do světa nikdy neudělal. Ani jako herec, jako režisér, ani scenárista. I tak si divák většinou odnesl to, co očekával. Na barvu kůže se tady moc nehledí, tahle čtyři individua vychovala postarší dáma, která jim dala jakýs takýs základ do života. Jenže teď to v jednom krámu nemilosrdně koupila. Na vděčný příběh o pomstě je naroubovaná kriminální zápletka, která je sice děravá, ale snést se to dá. Tvůrci si to moc nekomplikují, prostě načrtnou jednoduchou story, kterou hodlají okořenit několika údernými sekvencemi (třeba solidní útok na dům). V tomhle syrovém prostředí mají všichni bouchačky za pasem, cedí hlášky, nemají slitování. Prostě máma byla jenom jedna. Záporáci jsou jen karikatury, žádné překvapení se nekoná (rádoby falešná stopa na jednoho z bratrů tvůrcům nevychází) a vyloženě blbých momentů je tu nemilý přetlak. Bratříčci jsou totiž horké hlavy, kamkoliv přijdou, tak jsou nápadní jak prase na maturitním večírku, případně to podpoří tím, že ukazují na budoucí oběti prstem nebo hned vytahují bouchačky. Anebo mají v záloze šílenou přítelkyni jednoho z nich. Když navíc postřílejí slabou desítku vrahounů, od policajtů dostanou tak akorát tichý souhlas. Holt časy se mění.(21.8.2014)

 • Jamal
  ***

  Příběh o matce, která se chopila a ujala dětí, které měli určité problémy se zákonem, byli čtyři, dva bílí a dva černí. Milovali ji, protože jim dala naději na lepší život, než v lochu. Jednoho dne, když už všichni vyrostli ji v Detroitu nechal jeden pán podsvětí zastřelit, protože se vrtala v čem neměla. Bratři přijdou na pohřeb a zjišťují co se doopravdy stalo. Zjišťují, že to nebyla náhoda, ale plánovaná poprava. Jsou zhrození, zjišťují, že nemohou nikomu věřit, snad jen jednomu policajtovi, zjišťují, že za vším stojí pán podsvětí Detroitu a že ač jim dosud vše vycházelo a že to nemusí nikdo z nich přežít a přes to, přes všechnu lásku k matce nasazují své životy aby zabili toho kdo nechal zabít jejich matku, ačkoliv jejich máma by si nejspíše přála aby neriskovali.(6.11.2006)

 • LiVentura
  *

  Klasicky tupá americká story s rádoby orginální zápletkou, která jen těžko před divákem skryje amatérskou naivnost autorů...!!!!! :-((25.10.2008)

 • Legas
  ***

  Fajn film na jedno podívání, připomínající náměty typu Drsnej Shaft, Přání smrti apod., s průměrným scénářem a standardními herci, v akčních scénách (moc jich tu není) dobře natočený.(4.5.2006)

 • Allien.9
  ***

  Drsné prostředí Detroitu, sympatičtí hrdinové, spousta akce a cool hlášky. Líbí se mi, že jsou dva bratři beloši a dva černoši - zajímavé.;-) Samotné téma pomsty není originální, ale nevadí mi to. Většinu filmu se střídá akce s akcí a nechybí automobilová honička ve vánici, dlouhotrvající přestřelka nebo pěstní souboje. No, a ani hromada nadávek - ale to se vsákne. Co se týče postav, jsem spokojená. Mark Wahlberg vypadá, že vůbec nic nehraje, a že je skutečně ironickým a zdravě praštěným Bobbym Mercerem. Jemu tyhle role bouchačů vyloženě sednou!!! Takže... Film je to nápaditý a mně se docela líbí. "Detroit je fakt čistej!"(30.6.2007)

 • IQ Tiqe
  ***

  Akční krimi, které má i vážnější momenty. Nic stupidního, ani žádný zázrak. Kouká se na to dobře, žádné zklamání. Ale nemůžu být štědrý na každý film, který mě něčím zaujme. Lepší 3*. Pustil jsem si to víceméně kvůli Wahlberkovi (a Sofíi Vergara), ale není tu až tak zásadní. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 7 | humor 1 | akce 6 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6(28.1.2013)

 • Disk
  ****

  Když vám někdo zabije mámu, cítíte zlost a chcete zabít toho zm*da, kterej to spískal. Stylová podívaná ze staré školy s vytříbenou akcí a geniálně magorským Markem Wahlbergem, kterému jsem před zhlédnutím křivdil. Potěšil i necenzurovaný český dabing, ve kterém se kurvuje ostošest a nepůsobí to křečovitě.(6.1.2011)

 • mzss1
  ****

  |82%| ČTYŘI BRATŘI je pro mě nečekaně dobrý film. Myslel jsem, že mi sedne o něco méně. V první řadě tu máme zajímavý příběh, který se jen tak nevidí. Čtyři nevlastní sourozenci, které vychovávala adoptivní matka, se po dlouhých letech setkávají, aby pomstili její vraždu. Jsem spokojen se stylem, kterým byl snímek pojat. Rozhodně se nejedná o klasický motiv pomsty. Bratři v čele s výborným M.Wahlbergem jsou poměrně drsní. Jejich počínání, jednání, vztahy mezi sebou – to vše je výborně zahrané. Wahlberg je hlavním tahounem filmu, bez něj by to asi bylo o něco slabší. O akci tu vůbec najde, i když se tu pár solidně natočených přestřelek najde + jedna automobilová honička. Je tu mnoho scén, které mě zaujali, psát to sem ale nebudu. K plnému počtu hvězd mi něco chybí. Spíše bych ještě více naplnil potenciál, přidal pár zapamatovatelnějších scén a možná o jednu akční sekvenci navíc, těžko říct. Ale svým způsobem to lépe asi točeno být nemohlo. Wahlberg si tyhle role rozhodně užívá. Jsem rád, že jsem viděl něco netradičního a skvěle natočeno, toho si cením.(11.6.2017)

 • kingik
  ****

  Čtyři bratři žijí na předměstí Detroitu ve složitém spletenci černé a bílé komunity, jejíž členové se stále učí vzájemnému pochopení. V dospělosti se jejich cesty rozdělí- tři bratři odejdou do města a čtvrtý zůstane doma a usadí se. Jejich matka se stane obětí loupežného přepadení. Bobby, Angel a Jack se proto vrátí do města, aby spolu se čtvrtým bratrem, Jeremiahem svoji adoptivní matku pochovali. Při této příležitosti se začnou nenápadně zajímat o to, zda šlo skutečně o náhodnou střelbu v supermarketu, jak tvrdí policie, anebo matčina smrt souvisí ne s úplně čistými podnikatelskými praktikami. Když zjistí, že policejní verze má až mnoho děr, začnou po vrahovi pátrat na vlastní pěst. Bude to pátrání drsné, prosycené krví a rozhodně stojící za pozornost, protože v rolích bratrů jsou výborní herci v čele s Markem Wahlbergem.(21.1.2009)

 • Smok
  ****

  Celkom dobrý akčňáčik, miestami som až otváral oči, že bráškovia rozpútali v Detroite takú malú vojnu.(20.4.2009)

 • WANDRWALL

  Drsný život, drsný boj o kousek spokojenosti, to je to, co ve filmu najdete.(16.5.2011)

 • swamp
  ***

  Průměrný akční film. Velmi oddychový. V poslední době něco takového chybělo. A navíc i zábavný! :) "Call me an ambulance. What? For my dog bites? Nah, I'll be fine."(15.8.2006)

 • sarkas21
  *****

  To by udělal každý v americe:-D(9.11.2011)

 • predators
  ****

  Svižná akce, husté hlášky a čtyři bratři, kteří se rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou. Oni totiž jejich matku opravdu neměli zabíjet... Svižná akce a navíc, po celou dobu se děj odehrává v zimě a já mám zimu rád.:-) 70%(16.10.2008)

 • nash.
  ***

  Svižná a nekompromisní revenge story, která rychle uběhne, s ničím se moc nepáře, ani s logikou či dialogy, má příjemně syrovou atmosféru a drsně zamračeného Walhberga jako hlavního bouchače, kterému jde pobíhání s pistolí mnohem lépe než slzy. Na sychravý večer ideální.(21.2.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace